Článek

Státních maturit se chopil Jiří Zíka, s Fialou probral vedení Cermatu

 
Ministr Petr Fiala se v pondělí sešel s dosavadním výkonným ředitelem Cermatu Jiřím Zíkou, kterého pověřil vedením společnosti, potažmo řízením státních maturit, které Cermat organizuje. Zíka ve funkci nahradil stávajícího šéfa Pavla Zeleného, jehož ministr právě kvůli problémům se státními maturitami minulý pátek odvolal.
11.06.2012 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1350 článků) , Jiří Fiala (129 článků) , Jiří Fiala (129 článků) , Pavel Fiala (95 článků)
Podobné články

Stránky Cermatu a státních maturit se stále potýkají s hackery

 
Společnost Cermat, která má na starosti přípravu státních maturit, čelila i v pondělí dopoledne útoku hackerů. Zahlcené servery znesnadňovaly přístup na stránky Cermatu i cvičných maturitních testů, potvrdil Novinkám mluvčí Cermatu Petr Habáň.
29.04.2013 11:15 |

podobné články

Šéf Cermatu Zelený skončil. Ministr Fiala ho odvolal

 
AKTUALIZOVÁNO. Ministr školství Petr Fiala dnes odvolal ředitele Centra pro přípravu maturit (Cermat) Pavla Zeleného kvůli pochybením při státních maturitách a způsobu jejich prezentace. Řízením Cermatu pověřil jeho pracovníka Jiřího Zíku. Ministr dnes novinářům také řekl, že chystá audit nákladů na jednotnou maturitu. Obsah státních maturit by měla z ministrova rozhodnutí posoudit skupina odborníků. Doporučit by měla případné úpravy zkoušky.
08.06.2012 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1350 článků) , Pavel Fiala (95 článků)

Zelený je zpátky v Cermatu. Ministerstvo to zatím nechce řešit

 
Pavel Zelený byl nejvýše postaveným mužem v CERMATu až do okamžiku, než se podle ministra školství Petra Fialy ukázalo, že hladce nezvládl organizaci druhého ročníku státních maturit. Navzdory tomu, že ho šéf vzdělávacího resortu odvolal, vrátil se Zelený do Cermatu zpět. Působí v nově vytvořené sekci.
01.09.2012 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1350 článků) , Pavel Fiala (95 článků)

Valachová „podusí“ šéfa státních maturit. Zíka může přijít o místo

 
Ředitel Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) Jiří Zíka bude muset obhajovat svůj post. Rezort školství Kateřiny Valachové (ČSSD) vyhlásil výběrové řízení na jeho funkci. Kromě ředitele Cermatu, který má na starost státní maturity a bude také organizovat jednotné přijímací zkoušky na střední školy, se hledá také šéf Domu zahraniční spolupráce. Pod něj spadá zejména výměnný zahraniční program Erasmus+.
15.07.2016 13:00 |

podobné články

Maturity nedopadly tak strašně, míní ředitel CERMATu Zíka

 
V loňském roce se středoškolákům příliš nedařilo v souboji s matematikou u maturitní zkoušky. Relativně nevalných úspěchů dosáhli studenti v matematice i letos. Podaří se to změnit? To je problém, jenž leží na bedrech ministerstva školství. Myslí si to šéf CERMATu Jiří Zíka, jenž je s maturitami v podstatě spokojen.
15.05.2013 22:45 |

podobné články

Ministr Fiala odvolal šéfa CERMATu Zeleného

 
Ředitel Centra pro přípravu maturit (CERMAT) Pavel Zelený přišel o funkci, a to kvůli průběhu státních maturit. Odvolal jej dnes ministr školství Petr Fiala, který svůj krok ohlásil na brífinku. CERMAT prozatím povede jeho dosavadní výkonný ředitel Jiří Zíka.
08.06.2012 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1350 článků) , Jiří Fiala (129 článků) , Jiří Fiala (129 článků) , Pavel Fiala (95 článků)

Nový šéf CERMATu: Maturita se musí zohlednit při zkouškách na vysokou školu

 
Nový řiditel Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) Jiří Zíka stojí o odbornou a konstruktivní diskusi na téma státních maturit. Rád by také začlenil výsledky maturit do přijímacího řízení na vysoké školy.
13.06.2012 16:15 |

podobné články

Jak dopadla generálka maturit? ON-LINE s ředitelem CERMATu

 
Hostem pátečního ON-LINE rozhovoru byl ředitel CERMATu Pavel Zelený. CERMAT je za celý projekt státních maturit zodpovědný.
15.10.2010 16:45 |

podobné články

Systém Cermatu měl výpadek: Je platnost maturitních slohovek v ohrožení?

 
Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) mělo v úterý výpadek systému, který pozdržel skenování výsledků maturitních písemek z českého jazyka. Nejdříve o tom informovala televize Prima, následně to potvrdil mluvčí Cermatu Jan Pohanka. Výsledky maturit by tím ale podle něj ohroženy být neměly. Slohovou prací z češtiny v úterý začal jarní termín státních maturit.
12.04.2017 12:45 |

podobné články

DZS bude mít nové vedení. CERMAT dál povede Zíka

 
Výběrová řízení na ředitele Domu zahraniční spolupráce (DZS) a Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) byla ukončena. Do čela DZS se postaví Dana Petrova, ve vedení CERMATu zůstává dosavadní ředitel Jiří Zíka.
11.12.2016 15:00 |

podobné články

Tendr na přípravu státních maturit byl podle ÚOHS transparentní

 
Antimonopolní úřad (ÚOHS) rozhodl, že veřejná zakázka na přípravu státních maturit v hodnotě téměř 300 miliónů korun, kterou v únoru vyhrála společnost Logica Czech Republic, byla transparentní a v souladu se zákonem. Dnes o tom informoval Ondřej Gabriel z ministerstva školství. Stížnost na tendr podal senátor Marcel Chládek (ČSSD), který přípravu státních maturit dlouhodobě kritizuje.
22.06.2010 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Chládek (ČSSD): Středočeský kraj pošle Dobešovi fakturu za maturity

 
Na středních školách tento týden začala ministrem Dobešem prosazená verze státních maturit. Prozatimní informace ze škol však naznačují, že "ostrá" verze státních maturit je jen pouhou generálkou číslo II. Tomu nasvědčuje i tvrzení ministerstva školství, že se už dnes chystá na příští rok změna státních maturit prakticky od základu.
05.05.2011 10:05 |

podobné články

Ministerstvo zveřejnilo kompletní znění státních maturit

 
Ministerstvo školství ve středu oficiálně zveřejnilo všechny testy použité při státních maturitách. Kompletní znění otázek včetně správného řešení je k dispozici na webu novamaturita.cz. Řada testů ale unikla na internet již dříve. Centrum pro přípravu maturit Cermat původně znění státních maturit s odkazem na ochranu autorských práv vůbec zveřejnit nechtělo.
29.06.2011 13:55 |

podobné články

Řemeslníci státní maturitu nepotřebují, kazí průměr, volá Cermat po změně

 
Výsledky didaktických testů státních maturitních zkoušek ukazují, že by se zřejmě mělo změnit současné nastavení vzdělávacího systému. Shodli se na tom ředitel Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) Jiří Zíka a ředitelka Asociace ředitelů gymnázií Renata Schejbalová. Učební obory, které nejvíce snižují úspěšnost u maturit, by se podle nich měly zaměřit víc na ověřování odborných a praktických znalostí. Debatu o úpravách státních maturit nevyloučil ani ministr v demisi Robert Plaga (ANO).
23.05.2018 21:00 |

podobné články

MATURITY ZPRACOVÁNY! Jde to prý dobře...

 
Generálka státních maturit probíhá bez problémů, CERMAT již většinu zkušebních formulářů k maturitám zpracoval, prozradil ve středu ředitel CERMATu Pavel Zelený. Zkouška státních maturit probíhá již třetím dnem prozatím bez potíží.
13.10.2010 18:15 |

podobné články

Audit státních maturit bude do několika dnů. Pak Fiala vyvodí důsledky

 
Podle ministra školství Petra Fialy budou výsledky auditu státních maturit do několika dnů, maximálně týdnů. Následně z nich vyvodí personální důsledky. Na místo ředitele CERMATu prý bude vypsáno výběrové řízení.
03.09.2012 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1350 článků)

Zakázka, nebo já, přiznal šéf Cermatu. Rozhodl se pro možnost dvě

 
Šéfovi CERMATU Pavlu Zelenému v poslední době vytvářel vrásky na čele nejen projekt chystaných státních maturit, ale i zakázka jeho společnosti a Moravskoslezského kraje. Tu však plánuje zrušit.
21.02.2011 18:40 |

podobné články

Cermat i státní maturity stále čelí útokům hackerů

 
Společnost Cermat, která má na starosti přípravu státních maturit, čelila i v pondělí dopoledne útoku hackerů. Zahlcené servery znesnadňovaly přístup na stránky Cermatu i cvičných maturitních testů. Serveru Novinky.cz to potvrdil mluvčí Cermatu Petr Habáň.
29.04.2013 12:55 |

podobné články

MŠMT: Ředitelem CERMATu zatím zůstává Jiří Zíka

 
Ve výběrovém řízení na ředitele/ředitelku Centra pro zjišťování výsledků ve vzdělávání (CERMAT) byli jako vhodní uchazeči doporučeni dva kandidáti - stávající ředitel Ing. Jiří Zíka a RNDr. Michaela Kleňhová.
17.11.2017 14:25 |

podobné články