Článek

Státní zástupci odmítli znovu otevřít takzvaný případ Olšanských hřbitovů

 
Státní zástupci odmítli znovu otevřít takzvaný případ Olšanských hřbitovů, policie tak věc odložila. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Podnět k obnově řízení podal v létě advokát Tomáš Nahodil, v případu podle něj vyšly najevo nové skutečnosti. Vyšetřování případu v 80. letech minulého století manipulovala podle archivních dokumentů komunistická Státní bezpečnost (StB), v kauze tři mladíky kvůli vandalismu a dalším trestným činům odsoudil dřívější kandidát na ústavního soudce Robert Fremr. Odmítá však, že vědomě porušil zákon.
04.11.2023 06:25 |

podobné články

Podobné články

MHMP: Praha představila nový manuál pro pražské hřbitovy jejich správcům

 
Na území hlavního města Prahy se nachází 84 hřbitovů o celkové ploše více než 170 hektarů. Jejich správa je rozdělena mezi městské části, církve a většina spadá pod městskou organizaci Správa pražských hřbitovů (SPH). Vedle rozlehlých nekropolí jsou to i hřbitovy lokálního charakteru, kromě hřbitovů zdánlivě bezvýznamných i místa paměti národního významu. Manuál tvorby veřejných prostranství pro pražské hřbitovy, který má být jakýmsi návodem, jak hřbitovy rozvíjet a pečovat o ně, představila dnes radní hl. m. Prahy Milena Johnová správcům hřbitovů.
20.11.2021 10:25 |

podobné články

Dvoumetrový hroznýš ležel u pražských Olšanských hřbitovů

 
U zdi Olšanských hřbitovů v Praze někdo odložil prádelní koš, v němž byla dvoumetrová samice hroznýše královského. Byla v kritickém stavu.
04.06.2010 12:55 |

podobné články

Z pomníku na Olšanských hřbitovech zmizela tabulka s nápisem oslavující Rusy

 
Z kontroverzního pomníku na pražských Olšanských hřbitovech zmizela tabulka s nápisem oslavujícím sovětské internacionalisty, tedy i okupanty Československa z roku 1968. Informaci ČTK dnes potvrdil ředitel správy pražských hřbitovů Martin Červený. Správa hřbitovů podle Červeného udělá vše pro to, aby se podobný pomník v budoucnu na hřbitovech již neobjevil.
20.03.2014 23:10 |

podobné články

Odsouzený v kauze Olšanských hřbitovů tvrdí, že Fremra na manipulace StB upozorňoval

 
Alexander Eret, kterého nynější kandidát na ústavního soudce Robert Fremr odsoudil v tzv. kauze Olšanských hřbitovů, tvrdí, že Fremra při hlavním líčení opakovaně upozorňoval na manipulace ze strany vyšetřovatelů StB. V rozhovoru pro časopis  Respekt   prohlásil, že česká justice po roce 1989 Fremrův rozsudek nerevidovala, protože s ním „drží basu“.
10.08.2023 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Alexander (2 články) , Alexander Alexander (423 článků) , Robert Alexander (4 články) , Alexander Alexander (158 článků) , Alexander Alexander (222 článků) , Alexander Alexander (49 článků)

Hodek (ČSSD): Správa pražských hřbitovů rozšiřuje kulturní a vzdělávací aktivity

 
Zvyšující se zájem ze strany veřejnosti, a to včetně mimopražských ale i zahraničních návštěvníků, o kulturní a vzdělávací aktivity na pražských hřbitovech přiměl Správu pražských hřbitovů k rozvoji těchto služeb. Jednak k jejich zkvalitňování a dále k rozšíření nabízených služeb na další hřbitovy tak, aby do portfolia komentovaných procházek a letáků bylo do budoucna postupně zahrnuto všech 29 pražských hřbitovů.
14.12.2017 07:40 |

podobné články

Plán šéfa Olšanských hřbitovů: Budeme tu pořádat pikniky!

 
Olšanské hřbitovy, které jsou největším pohřebištěm v Praze, se víc otevřou veřejnosti. Zároveň budou k návštěvě lákat turisty. Správa pražských hřbitovů chce v areálu padesátihektarového hřbitova pořádat kulturní a společenské akce. Ředitel Martin Červený plánuje pikniky, workshopy a čtení z knih autorů, kteří jsou na Olšanech pohřbeni. Před branami hřbitova by mohla vzniknout kavárna. Podávat se bude černá káva a rakvičky se šlehačkou, řekl v rozhovoru pro ČTK ředitel.
24.05.2014 17:50 |

podobné články

Ostatky tisíce padlých vojáků putují z Olšan k Říčanům

 
Kvůli chystané rekonstrukci kostnice na Olšanských hřbitovech v Praze začali dnes převážet vojáci a zaměstnanci hřbitovů zhruba 3000 rakví do bývalého muničního skladu v Babicích u Říčan. Oprava by měla být hotova do dvou let, řekl ČTK ředitel Správy pražských hřbitovů Martin Červený.
31.05.2014 14:11 |

podobné články

Ostatky tisíce padlých vojáků jsou převáženy z Olšan

 
Kvůli chystané rekonstrukci kostnice na Olšanských hřbitovech v Praze začali dnes převážet vojáci a zaměstnanci hřbitovů zhruba 3000 rakví do bývalého muničního skladu v Babicích u Říčan. Oprava by měla být hotova do dvou let, řekl ČTK ředitel Správy pražských hřbitovů Martin Červený.
31.05.2014 19:41 |

podobné články

Ostatky tisíců padlých vojáků jsou převáženy z Olšan

 
Kvůli chystané rekonstrukci kostnice na Olšanských hřbitovech v Praze začali dnes převážet vojáci a zaměstnanci hřbitovů zhruba 3000 rakví do bývalého muničního skladu v Babicích u Říčan. Oprava by měla být hotova do dvou let, řekl ČTK ředitel Správy pražských hřbitovů Martin Červený.
31.05.2014 20:01 |

podobné články

ČVUT přispělo k renovaci hrobu Josefa Božka na Olšanských hřbitovech

 
Dne 29. června 2018 dojde od 10 hodin ke slavnostnímu odhalení zrekonstruovaného hrobu Josefa Božka na Olšanských hřbitovech. Na akci se podílí České vysoké učení technické v Praze, spolek Svatobor a Správa pražských hřbitovů.
27.06.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Božek (6 článků)

Pražská radnice koupí hrobku pro bezdomovce na Olšanských hřbitovech. Pobere až 300 nebožtíků

 
Radnice Prahy 3 koupí od Správy pražských hřbitovů hrobku na Olšanských hřbitovech, kterou následně využije pro takzvané sociální pohřby lidí, jejichž příbuzné se nepodaří dohledat. Dnes o tom rozhodli zastupitelé městské části. Podle starosty Jiřího Ptáčka (TOP 09) dosud byly pohřby, které musí samosprávy ze zákona zajistit, dělány nevyhovujícím způsobem. Do hrobky by se mělo vejít asi 300 uren.
15.03.2022 16:30 |

podobné články

Hřbitovy jako místo trávení volného času? Nový manuál je chce více otevřít lidem

 
Hlavní město spolu s ředitelem Správy pražských hřbitovů Martinem Červeným v úterý představilo novou koncepci pražských hřbitovů, která má hřbitovy více začlenit do veřejného prostoru. Sloužit by mohly sloužit nejen jako místo posledního odpočinku, ale také k trávení volného času. Dokument, který vypracoval Institut plánování a rozvoje, bude schvalovat Rada hl. m. Prahy v nejbližších měsících
30.06.2021 18:10 |

podobné články

Místo pro nejen poslední odpočinek? Praha chce hřbitovy více zpřístupnit lidem, pomůže nový manuál

 
Pražští radní v pondělí schválili dokument nazvaný Pražské hřbitovy, který je doplněk již dříve vydaného Manuálu tvorby veřejných prostranství. Materiál, který vypracoval Institut plánování a rozvoje (IPR) ve spolupráci se Správou pražských hřbitovů (SPH) a magistrátem, sjednotí postupy při rozvoji pražských hřbitovů. Podle tohoto nového manuálu by se hřbitovy měly více otevřít veřejnosti a kromě funkce pietní mají sloužit i jako místo pro relaxaci a odpočinek.
04.10.2021 16:15 |

podobné články

Praha: Inspekční návštěva pražských hřbitovů

 
Radní Petr Dolínek se včera sešel se zástupci Správy pražských hřbitovů a Pohřebního ústavu hl. m. Prahy.
24.03.2011 12:20 |

podobné články

Jihomoravský kraj: S opravou hřbitovů zničených tornádem pomůže dotace ministerstva

 
Až dva tisíce náhrobků poškodilo tornádo, které zasáhlo koncem června obce na Břeclavsku a Hodonínsku. Rekonstrukci tamních hřbitovů uhradí Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR). O podmínkách dotace a náhradách škod na obecním majetku dnes (13. srpna 2021) jednala ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová se zástupci Jihomoravského kraje a starosty postižených obcí.
13.08.2021 19:35 |

podobné články

Dívka, která se sama ubodala: Policie musí otevřít případ Anety R. Těch chyb bylo hrozně moc!

 
Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová nařídila znovu otevřít případ Anety R. Informuje o tom web aktuálně.cz. Případ bude otevřen díky novinářům a zejména díky vytrvalosti matky. Ta se nikdy nesmířila s tím, že se dívka sama mohla ubodat. Všechny zajímá, jakou roli v případu hraje bohatý cizinec Ahmad.
15.01.2016 11:01 |

podobné články

Vsetín: Přístup ke hřbitovu je zajištěn z obou směrů

 
Neprůjezdná je od konce minulého týdne ulice Podsedky ve Vsetíně. Důvodem je propadlá část vozovky nad odvodňovací kanalizační štolou uprostřed komunikace. K poškození došlo pravděpodobně kvůli jejímu stáří. Přístup k městskému hřbitovu je však zajištěn z obou směrů - z Palackého i z Jabloňové ulice. Všichni obyvatelé Podsedků se také dostanou autem ke svým domovům.
06.06.2011 11:40 |

podobné články

Hyena u soudu: Zloděj kradl ze hřbitova urny, kvůli drobným vysypal i popel dětí

 
Tříleté vězení za krádeže uren ze hřbitovů na Ústecku. Takový verdikt si dnes u Litoměřického soudu vyslechl třiadvacetiletý mladík, který během prvních tří měsíců letošního roku, ukradl ze hřbitovů 155 měděných schránek. Ty končily ve sběrných surovinách. Pracovník, který urny vykupoval, byl ale zproštěn viny.
24.09.2013 19:55 |

podobné články

Babiš: Ceny léků ze zkumavek a křivulí

 
Připadlo by vám podivné, aby cenu pohřebních služeb určovaly samy správy hřbitovů a krematoria? Nebo cenu vody vodárny a ceny cigaret trafiky? To by to dopadlo! Ze hřbitovů by se brzy staly výnosné developerské projekty, voda by byla dražší než víno. Proto stát některé ceny musí regulovat. S cenami léků je to podobné.
25.03.2014 14:30 |

podobné články