Článek

Státní zástupce požaduje pro Berbra sedm let vězení za korupci a zpronevěru

 
Státní zástupce navrhl pro bývalého místopředsedu Fotbalové asociace ČR Romana Berbra trest sedm let vězení za korupci a zpronevěru. Uvedl to deník Sport. Soud s Berbrem a dalšími dvaceti obžalovanými začne 17. dubna v Plzni, verdikt se očekává v prosinci.
20.01.2023 12:35 |

podobné články

Podobné články

Mynářovo jméno v policejním spise: Kvůli kauze fotbalového bosse Berbra

 
V policejním spisu ke kauze bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra, který spolu s dvěma desítkami lidí čelí stíhání kvůli údajné korupci a ovlivňování výsledků druhé a třetí ligy, podle serveru Seznam Zprávy figuruje jméno vedoucího prezidentské kanceláře Vratislava Mynáře. Berbra požádal o pomoc, která se podle vyšetřovatelů týkala podpory či ochrany prvoligového klubu 1. FC Slovácko před rozhodčími. V tom smyslu, aby sudí klubu neublížili, uvedl dnes server. Mynář odmítl na dotazy serveru prostřednictvím mluvčího prezidentské kanceláře odpovědět.
10.12.2021 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1419 článků)

Státní zástupce chce poslat Dalíka za korupci na sedm let za mříže

 
Lobbista Marek Dalík by měl jít za údajnou korupci při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu na sedm let do vězení. Výši trestu dnes v závěrečné řeči navrhl státní zástupce Jan Kořán. Podle něj by měl zaplatit také peněžitý trest ve výši téměř 22 milionů korun. Dalík vinu odmítá. Jeho advokát požaduje, aby byl zproštěn obžaloby.
01.02.2016 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dalík (311 článků)

Exředitel Homolky čelí třem stíháním za korupci. Státní zástupce požaduje deset let

 
Kauza bývalého ředitele Nemocnice na Homolce Vladimíra Dbalého pokračuje dalšími soudními stáními. Státní zástupce požaduje pro ex-ředitele deset let vězení a propadnutí majetku za to, že ředitel manipuloval některými zakázkami nemocnice. Dbalý je souzen za korupci.
08.06.2018 12:10 |

podobné články

Dalík by měl jít do vězení na sedm let, požaduje žalobce

 
Lobbista Marek Dalík spáchal podle státního zástupce Jana Kořána v korupční kauze nákupu vozidel Pandur pokus o podvod. Za korupci by podle něj měl jít do vězení na sedm let a zaplatit peněžitý trest téměř 22 milionů korun. Verdikt soudu se očekává v úterý. Dalík vinu odmítá, jeho advokát požaduje zproštění viny. 
01.02.2016 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dalík (311 článků)

Disciplinárka Berbra očistila. Chvála musí platit

 
Chvála potrestán za znevážení Berbra a fotbalu
10.12.2009 20:20 |

podobné články

Předseda FAČR Pelta nesouhlasí s výroky Berbra, ale uznává jeho práci

 
Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta se distancoval od kontroverzních výroků člena výkonného výboru Romana Berbra.
04.06.2013 21:30 |

podobné články

Tomáš Řepka pozval do Blikance Romana Berbra! Co obávaný boss českého fotbalu prozradil?

 
Tomáš Řepka (44) pozval do magazínu Blikanec fotbalového funkcionáře a místopředsedu fotbalové asociace Romana Berbra (64). Někdo ho uctívá, jiní ho proklínají. Co Roman Berbr prozradil o reprezentaci? A co řekl o sobě?
24.09.2018 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Řepka (1196 článků)

Soud poslal do vazby místopředsedu FAČR Berbra

 
Místopředsedu Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra, který je jedním z obviněných v kauze ovlivňování fotbalových zápasů, poslal soud do vazby. Informovala o tom Česká televize (ČT). Do vazby jdou podle ní i sportovní ředitel druholigového Vyšehradu Roman Rogoz, rozhodčí Tomáš Grimm a bývalý prvoligový hráč Michal Káník.
18.10.2020 10:25 |

podobné články

Korupční skandál Romana Berbra: Aféra zřejmě smete i Jozefa Chovance

 
Korupční skandál kolem místopředsedy fotbalové asociace Romana Berbra a sportovního ředitele Slavoje Vyšehrad Romana Rogoze dál bobtná. Policie dva roky systematicky sledovala, jakým způsobem dochází k ovlivňování zápasů a jakým způsobem se oslovují rozhodčí s nabídkou. Vše nasvědčuje tomu, že z pozice šéfa komise rozhodčích bude odvolán Jozef Chovanec.
19.10.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jozef Chovanec (106 článků)

Soud uložil falešnému ekonomovi Prokopovi 11 let za zpronevěru

 
Za zpronevěru 9,6 milionu korun z Národního zemědělského muzea si má falešný ekonom a uprchlý vězeň Vladimír Prokop odpykat 11 let ve vězení. Dnes o tom nepravomocně rozhodl pražský městský soud, který na návrh státní zástupkyně využil možnosti mimořádného zvýšení horní hranice trestní sazby. Muž byl v minulosti opakovaně odsouzen za podvody a zpronevěry.
26.05.2015 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Prokop (12 článků)

Miliardáře ze Samsungu chtějí za korupci poslat na 12 let do vězení

 
Miliardář a dědic skupiny Samsung I Če-jong už ví, co mu hrozí za možnou zpronevěru a korupci. Jihokorejská prokuratura pro něj v pondělí navrhla dvanáctiletý trest vězení. I Če-jong je v čele skupiny tři roky a obvinění odmítá.
07.08.2017 10:15 |

podobné články

Extajemník Znojma Krejčíř půjde na rok do vězení za zpronevěru

 
Brněnský krajský soud dnes poslal bývalého tajemníka Znojma Vladimíra Krejčíře na rok do vězení za zpronevěru a podvod. Odsouzený musí také zaplatit stotisícovou pokutu. Pokud tak neučiní, prodlouží se mu trest odnětí svobody o deset měsíců. Krejčíř byl původně obžalován z korupce, která se ale podle soudu neprokázala.
26.02.2013 10:00 |

podobné články

Za zpronevěru 80 milionů si exekutor odpyká 8,5 roku vězení

 
Exekutor Jozef Višváder si za zneužití pravomoci a zpronevěru více než 80 milionů korun odpyká 8,5 roku vězení. Odvolací Vrchní soud v Praze mu dnes o rok zpřísnil původní trest. Exekutorovi uložil také pětiletý zákaz jakékoliv činnosti spojené s hmotnou odpovědností. 
07.10.2013 11:45 |

podobné články

Exprezident si za korupci odsedí 15 let. Korejský lídr bral úplatky i od Samsungu

 
Bývalý jihokorejský prezident I Mjong-bak byl v pátek odsouzen k 15 letům vězení za korupci a zpronevěru. Úplatky měl dostat mimo jiné od firmy Samsung, uvedla agentura Reuters o muži, se kterým si podával ruku i někdejší český prezident Václav Klaus. Jde už o čtvrtého jihokorejského exprezidenta, jehož soud v této zemi za poslední dvě desetiletí poslal do vězení. I Mjong-bak obvinění odmítá s tím, že jde o „politickou pomstu“.
05.10.2018 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků)

Chirac půjde před soud za zpronevěru, hrozí mu 10 let vězení

 
Bývalý francouzský prezident Jacques Chirac stane v listopadu před soudem. Za zpronevěru na pařížské radnici mu hrozí trest až 10 let za mřížemi a pokuta přes půl milionu eur.
27.03.2010 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Jacques Chirac (24 článků)

Jihokorejská kuriozita: Odsoudili už čtvrtého exprezidenta, za korupci má tvrdý trest

 
Bývalý jihokorejský prezident I Mjong-bak byl v pátek odsouzen k 15 letům vězení za korupci a zpronevěru. Úplatky měl dostat mimo jiné od firmy Samsung, uvedla agentura Reuters. Jde již o čtvrtého jihokorejského exprezidenta, jehož soud v této zemi za poslední dvě desetiletí poslal do vězení. I Mjong-bak obvinění odmítá s tím, že jde o "politickou pomstu".
05.10.2018 09:45 |

podobné články

Soudce Elischer u soudu kvůli braní úplatků: Žalobce navrhuje 11 let vězení a půlmilionovou pokutu

 
Státní zástupce žádá pro obžalovaného soudce pražského vrchního soudu Ivana Elischera 11 let vězení a peněžitý trest půl milionu korun. Podle něj se podařilo prokázat, že soudce bral úplatky od vietnamské komunity, která chtěla ovlivnit rozhodování v některých odvolacích řízeních o drogové kriminalitě. Trestnou činnost podle obžaloby organizoval Vietnamec N. Q. H., pro nějž státní zástupce požaduje rovněž jedenáctileté odnětí svobody a také desetileté vyhoštění z ČR.
07.09.2021 10:40 |

podobné články

Putinův kritik Navalnyj dostal podmínku za údajnou zpronevěru, odsouzený mluví o politickém procesu

 
Známý kritik ruského prezidenta Alexej Navalnyj dostal za údajnou zpronevěru 3,5letý podmíněný trest, jeho bratru Olegovi soud uložil stejně dlouhý trest, ovšem nepodmíněný. Prokuratura žádala deset let vězení. Oblíbený blogger vždy tvrdil, že jde o politický proces. Obhájci již oznámili, že se proti verdiktu odvolají.
30.12.2014 09:41 |

podobné články

Kauza sportovních dotací: Státní zástupce žádá pro Peltu devět let, pro Janstu pět

 
Státní zástupce dnes navrhl pro obžalované v kauze rozdělování sportovních dotací na ministerstvu školství tresty od pěti do deseti let vězení, peněžité tresty a také zákazy činnosti. Nejdelší odnětí svobody žádá pro bývalou náměstkyni ministerstva školství Simonu Kratochvílovou. Pro někdejšího šéfa českého fotbalu Miroslava Peltu chce devět let vězení a peněžitý trest 25 milionů korun, pro šéfa České unie sportu (ČUS) Miroslava Janstu pět let vězení a dvoumilionový trest. Obžalovaní vinu odmítají.
12.10.2021 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Pelta (97 článků)