Článek

Státní vyznamenání pro Miloše Zemana? Sněmovna se pohádala

 
Poslanci se dnes přeli o to, jaká jména se objeví na seznamu vyznamenání od prezidenta. Předmětem hádek byl především návrh na vyznamenání bývalého prezidenta Miloše Zemana, spisovatele Milana Kundery či bratrů Mašínů, uvedla CNN Prima NEWS.
28.06.2024 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kundera (154 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)
Podobné články

„Prezident Šarapatka“ udělil svá vyznamenání. Halík, Geislerová, Koudelka. A některá od Zemana by se prý měla odebrat

 
Někdejší radní České televize Zdeněk Šarapatka se zasnil, jaké by to bylo, kdyby byl namísto Miloše Zemana prezidentem on a rozhodoval by, komu u příležitosti 28. října udělit státní vyznamenání. Nejvyšší státní vyznamenání by v takovém případě zamířilo hned dvojici prezidentů a nechyběla by ani známá jména, například kněze Tomáše Halíka, herečky Anny Geislerové či šéfa BIS Michala Koudelky. Vyznamenání by putovalo i k primáři sokolovské nemocnice Martinu Strakovi, který současného hospitalizovaného prezidenta Miloše Zemana označuje za „pochcanou mrtvolu“ či „bezpáteřní k*rvu“.
31.10.2021 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Anna Geislerová (119 článků) , Martin Straka (84 článků) , Tomáš Halík (608 článků) , Miloš Zeman (28099 článků) , Martin Straka (84 článků) , Michal Straka (9 článků)

Pithart nechce vyznamenání od Miloše Zemana. Štěcha to mrzí

 
Bývalý premiér, předseda Senátu a někdejší disident Petr Pithart odmítl nominaci na nejvyšší státní vyznamenání. S odvoláním na Pitharta to dnes večer uvedla Česká televize (ČT). Důvod komentovat nechtěl. Na seznam kandidátů, který před udílením dostane prezident Miloš Zeman, ho navrhl senátní podvýbor pro státní vyznamenání. Možnosti získat vyznamenání z rukou prezidenta Zemana se počátkem června vzdal také astrofyzik Jiří Grygar.
14.06.2016 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (247 článků) , Jiří Grygar (37 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Zemanova „odveta“ Rychetskému: Neudělí mu státní vyznamenání. Které už ale udělil?

 
Rozhodnutí Ústavního soudu (ÚS) zrušit část volebního zákona bude mít dohru ze strany prezidenta Miloše Zemana. Prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka informoval, že předsedovi soudu Pavlu Rychetskému neudělí státní vyznamenání. Podle prezidentových slov poškodil svým rozhodnutím zemi, tudíž si ocenění nezaslouží. Ovšem není jasné, jak mu nechce věnovat státní vyznamenání, které mu již minimálně v oznámení udělil.
10.02.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

Zakladatel institutu robotiky při ČVUT obdrží státní vyznamenání od Zemana

 
Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek oznámil, že 28. října udělí státní vyznamenání zakladateli Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) Českého vysokého učení technického (ČVUT). Zeman to řekl v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov. Záměrně nevyslovil jméno, u zrodu institutu nicméně stál jeho současný ředitel, vědec v oboru umělé inteligence a bývalý šéf katedry kybernetiky fakulty elektrotechnické Vladimír Mařík, jehož navrhla na vyznamenání Sněmovna.
28.09.2017 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

Kněz Piťha vyznamenání od Zemana odmítl

 
Katolický kněz Petr Piťha si v pondělí u příležitosti 101. výročí založení republiky na Hradě nepřevzal nejvyšší státní vyznamenání z rukou prezidenta Miloše Zemana. Z úterního vyjádření mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka vyplývá, že vyznamenání odmítl.
29.10.2019 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

Novinář Josef Klíma odmítá převzít státní vyznamenání od Miloše Zemana. Nedělá prý republice dobrou reklamu

 
Novinář a spisovatel Josef Klíma by od prezidenta Miloše Zemana nepřijal státní vyznamenání, na které ho navrhli poslanci. Odmítavý postoj zdůvodnil mimo jiné prezidentovým napadáním žurnalistů a útokem hlavy státu na novináře Ferdinanda Peroutku. Klíma to řekl serveru Seznam Zprávy.
27.05.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Ferdinand Peroutka (234 článků) , Josef Klíma (246 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

65 let žiju v Kanadě, ale moje srdce patří Česku, prozrazuje Jiří Brady

 
Pan Jiří Brady původně měl dostat státní vyznamenání. Tuto informaci má přímo z úst hradního protokoláře Jindřicha Forejta. Forejt nakonec potvrdil záměr prezidenta Miloše Zemana udělit státní vyznamenání také choti Jiřího Bradyho. Potom, co se stalo, však Brady už o vyznamenání nestojí. V pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu prozradil, že do koncentračního tábora přišel ve 14 letech.
24.10.2016 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

Úplně neznámí lidé. Chtějí na sebe upozornit, tak nadávají těm, kteří celý život něco dělali! Jiří Krampol na PL zametl s těmi, kteří nadávají umělcům za to, že dostanou vyznamenání od Zemana

 
Těsně před udílením státních vyznamenání, které se koná už tuto neděli, vyplouvají na povrch další a další jména budoucích oceněných. Jedním z nich je herec Jiří Krampol, který pro ParlamentníListy.cz popsal své pocity z toho, že bude mezi oceněnými. Nejen k vyznamenání pro něj, ale i k vyznamenání pro Ivana Vyskočila se pak vyjádřil jejich kolega, herec Jan Kuželka, a spisovatel Jan Bauer.
25.10.2018 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (421 článků) , Jiří Krampol (1091 článků) , Ivan Vyskočil (420 článků) , Jan Kuželka (53 článků) , Jan Bauer (138 článků) , Jan Bauer (138 článků) , Jan Bauer (138 článků) , Jan Bauer (56 článků) , Jiří Zeman (1402 článků)

VIDEO Uznávaný vědec a profesor, který dostal vyznamenání od Zemana, promluvil. Kritici prezidenta budou zuřit

 
VIDEO UVNITŘ Vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana si vážím víc, než podobných ocenění ze zahraničí. Říká to vědec v oblasti informatiky a kybernetiky Vladimír Mařík, který byl jedním z 39 laureátů nejvyšších státních vyznamenání.
31.10.2017 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

Dominika Gottová: Táta volil Zemana, ale nechtěl o tom mluvit, z vyznamenání by měl radost

 
Legenda české hudební scény Karel Gott by měl z vyznamenání radost, věří jeho dcera Dominika. Jak uvedla ve své knize, slavný zpěvák v roce 2013 volil Miloše Zemana. Proto by Gottovi dnes bylo podle jeho nejstarší dcery určitě ctí, kdyby mohl od prezidenta vyznamenání převzít. Toho se ale už nedočkal, a tak metál obdržel in memoriam.
28.10.2020 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6843 článků) , Miloš Zeman (28099 článků) , Dominika Gottová (704 článků)

Tak je to zase jinak: Nová ,,kauza Brady", tedy vyznamenání Věry Špinarové, se vyvíjí. Promluvil Hrad

 
Syn Věry Špinarové prý odmítl převzít od prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání. S touto zprávou ve čtvrtek dopoledne přišla média. Jenže podle Hradu je všechno jinak. Syn zesnulé zpěvačky vyznamenání odmítl už před měsícem a Špinarová tak na seznamu oceněných vůbec není.
26.10.2017 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Věra Špinarová (459 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Vdova po Kuberovi (†72) odmítla metál od Zemana: Manžel by si to nepřál, říká

 
Věra Kuberová odmítla převzít od prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání pro svého zesnulého manžela Jaroslava Kuberu (ODS), který letos v lednu náhle zemřel ve funkci předsedy Senátu. V rozhovoru pro server Seznam Zprávy označila chování prezidentské kanceláře za neuctivé a je přesvědčena o tom, že její muž by si ocenění takovouto formou nepřál. Zeman už avizoval, že chce u příležitosti státního svátku 28. října Kuberu in memoriam ocenit Řádem bílého lva, což je nejvyšší státní vyznamenání České republiky.
04.09.2020 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1151 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Rychetský dostal státní vyznamenání od Čaputové. Cítí prý závist, že takovou hlavu státu nemáme také

 
Prezidentka Zuzana Čaputová udělila státní vyznamenání předsedovi Ústavního soudu Pavlu Rychetskému. Prý budoval vztahy mezi Českem a Slovenskem. Je to pro něj údajně mnohem více než jakákoliv jiná pocta. S Čaputovou má podle svých slov „zvláštní ladění“. Setkání s ní v něm prý vzbuzuje závist. To, že dostal vyznamenání, podle něj znamená, že má Čaputová smysl pro zahraniční politiku. Jde o šťouchance do Zemana?
28.06.2021 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Čaputova (93 článků)

Komunistická panička Frantová odmítá, že donášela na kolegy z divadla. Od Zemana si vyznamenání vezme, i když ji nikdo nezná

 
Herečka Jitka Frantová Pelikánová (83), která má 28. října převzít z rukou Miloše Zemana (71) státní vyznamenání a o které 99 procent Čechů do čtvrtka netušilo, že existuje, se ohradila proti nařčení týkajícímu se její spolupráce s StB. Prý je to propaganda a pomsta za to, že podpořila v kandidatuře prezidenta Zemana.
17.10.2015 18:26 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Frantová (46 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Bojkot Zemana: Hudebník Mišík od něj nechce státní vyznamenání!

 
Státní vyznamenání je pro mnohé jistě honosné ocenění za nějaký životní úspěch či dílo. A řada lidí by si ho jistě přála. Najdou se ale i tací, kteří přes veškerou noblesu odmítnou, právě kvůli vlastnímu svědomí a hrdosti. Například Hudebník Vladimír Mišík ho z rukou prezidenta Miloše Zemana nepřijme! Nesouhlasí totiž s některými jeho rozhodnutími.
27.10.2013 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Mišík (132 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Hudebník Vladimír Mišík odmítl státní vyznamenání od Zemana

 
Hudebník Vladimír Mišík nepřijme v pondělí na Hradě od prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání. Nesouhlasí totiž s některými jeho rozhodnutími. O svém rozhodnutí dnes Mišík informoval šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta.
27.10.2013 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Mišík (132 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Vladimír Mišík nepřijme od Zemana státní vyznamenání

 
Hudebník Vladimír Mišík nepřijme v pondělí na Hradě od prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání. Nesouhlasí totiž s některými jeho rozhodnutími. O svém rozhodnutí v neděli Mišík informoval šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta.
27.10.2013 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Mišík (132 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Bojkot Zemana! Státní vyznamenání nepřijmu, vzkázal hudebník Mišík na Hrad

 
Hudebník Vladimír Mišík nepřijme v pondělí na Hradě od prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání. Nesouhlasí totiž s některými jeho rozhodnutími.
27.10.2013 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Mišík (132 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Zemřela herečka Frantová (†87): Obvinění ze spolupráce s StB i vyznamenání od Zemana!

 
Z Itálie přišla smutná zpráva. Jitka Frantová Pelikánová ve věku 87 let zemřela! Herečka, která v roce 2015 z rukou prezidenta Miloše Zemana (75) převzala státní vyznamenání, během života rázně odmítala, že by za totality spolupracovala se Státní bezpečností.
20.04.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Frantová (46 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)