Článek

Státní tiskárna cenin: Další Pamětní list ze série Funny Money

 
Dne 16. ledna byl zahájen prodej Pamětního listu v podobě bankovky 1000 Pounds. Jedná se o druhý Pamětní list v podobě bankovky v pořadí ze série Funny Money Oldřicha Kulhánka.
21.01.2023 14:40 |

podobné články

Podobné články

Státní tiskárna cenin zahajuje výstavu k 90. výročí svého založení

 
Státní tiskárna cenin slaví v letošním roce 90 let od svého vzniku. Při této příležitosti pořádá výstavu, která veřejnost seznámí s historií a výrobou bankovek, osobních dokladů, akcií a dalších cenin. Výstava otevře své brány návštěvníkům v prostorách zimního refektáře Strahovského kláštera v pátek 6. dubna a potrvá až do 31. května 2018. Otevřeno bude denně od 9:30 do 17 hodin.
07.04.2018 15:20 |

podobné články

Státní tiskárna cenin dokončuje tisk kuponů pro pražskou MHD

 
Státní tiskárna cenin dokončuje tisk papírových kuponů a průkazek pro pražský dopravní podnik. Kupony jsou vyvedeny v několika barevných variantách a mají několik ochranných prvků, které brání výrobě nelegálních kopií. Ceniny jsou chráněny zhruba stejně, jako tomu bylo u kuponů vydávaných v minulosti, řekl dnes při prohlídce výrobny vedoucí tiskárny Tomáš Vybíral. Praha před nedávnem schválila znovuzavedení papírových časových jízdenek. Všechny budou k dispozici od března. Cestující si budou moci vybrat mezi papírovou formou nebo kartou opencard.
16.02.2015 14:05 |

podobné články

Teko Technology: Malá, kompaktní a úsporná tiskárna pro jednotlivce i skupiny uživatelů

 
Černobílá tiskárna HP LaserJet P1102 je malá kompaktní tiskárna určená pro běžný tisk. Tato tiskárna je podle zástupců společnosti Teko Technology, předního tuzemského výrobce a distributora kancelářské techniky, pokračovatelem velmi úspěšné řady tiskáren LaserJet, které jsou na trhu oblíbené už řadu let a tonery určené pro tyto tiskárny jsou celou dobu řazeny mezi nejprodávanější svého druhu. Díky malým rozměrům se hodí na jakékoli pracoviště. Snadno se ovládá i obsluhuje. Při zakoupení tiskárny je součástí balení tzv. startovací toner, se kterým vytisknete jen okolo 500 stránek. Pak je třeba dokoupit nový. Vhodný je i náhradní toner značky TEKO®. Ušetřit za tisk však lze na více „frontách“.
21.08.2013 17:20 |

podobné články

Státní šéf vysvětluje, jak dostal od Kalouska zlato

 
Státní tiskárna cenin rozdala „zlatíčka" za 4,67 milionu. Server Lidovky.cz upozorňuje na fakt, že neví komu. Nevede si totiž seznam, kdo dárek v hodnotě zhruba deset tisíc korun dostal. V rozporu se zákonem ale není. Ředitel Státní tiskárny cenin Richard Bulíček zavedenou praxi hájí mimo jiné tím, že nedávný audit Ministerstva financí žádný problém v nakládání s dárkovými předměty neshledal.
11.03.2014 09:45 |

podobné články

Státní šéf vysvětluje, jak rozdával zlato. I Kalouskovi

 
Státní tiskárna cenin rozdala „zlatíčka" za 4,67 milionu. Server Lidovky.cz upozorňuje na fakt, že neví komu. Nevede si totiž seznam, kdo dárek v hodnotě zhruba deset tisíc korun dostal. V rozporu se zákonem ale není. Ředitel Státní tiskárny cenin Richard Bulíček zavedenou praxi hájí mimo jiné tím, že nedávný audit Ministerstva financí žádný problém v nakládání s dárkovými předměty neshledal.
11.03.2014 09:50 |

podobné články

Státní tiskárna cenin: Ministryně financí byla u spuštění nového tiskového stroje

 
V závěru října Státní tiskárnu cenin poctila svou návštěvou ministryně financí JUDr. Alena Schillerová, PhD.
19.11.2018 22:25 |

podobné články

Babiš odvolal šéfa tiskárny cenin, vadilo mu, že dával "zlatíčka"

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dnes odvolal ředitele Státní tiskárny cenin Richarda Bulíčka. Babiš v tiskové zprávě uvedl, že se rozcházeli v pohledu na efektivitu a hospodárnost v oblasti věcných darů. Lidové noviny před týdnem napsaly, že tiskárna v posledních pěti letech rozdala desetigramové zlaté slitky, tzv. zlatíčka za 4,677 milionu korun.
18.03.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25693 článků)

DPMČB: Nové jízdenky v budějovické MHD přinášejí lepší zabezpečení

 
Nové bezpečnostní prvky a celkově vyšší kvalita jednotlivých papírových jízdenek byly důvodem, proč Dopravní podnik města České Budějovice koncem loňského roku připravil výběrové řízení na jejich nového dodavatele. Tím se stala Státní tiskárna cenin, která je zkušeným a osvědčeným výrobcem jízdních dokladů i dalších cenin.
16.03.2015 14:41 |

podobné články

Státní tiskárna cenin modernizuje výrobu

 
Stále se zvyšující nároky na parametry moderního designu a následný tisk cenin vyžadují modernizaci a obnovu výrobních technologií STC.
13.05.2018 17:45 |

podobné články

Státní tiskárna cenin: Guvernér Rusnok se zúčastnil dokončení pamětní bankovky s portrétem Karla Engliše

 
Guvernér České národní banky Jiří Rusnok navštívil naši ceninovou tiskárnu, abychom mu představili, jak pokračuje realizace pamětní bankovky s portrétem Karla Engliše. V těchto dnech vrcholí dokončovací fáze.
05.03.2022 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1926 článků) , Jiří Rusnok (735 článků)

Státní tiskárna cenin: Pamětní list Ivančice se tiskl v naší tiskárně

 
Město Ivančice slaví 100. výročí vzniku samostatného Československého státu originálním nápadem, a to tiskem pamětního listu, který je věrnou kopií 100 korunové bankovky podle návrhu ivančického rodáka Alfonse Muchy.
27.07.2018 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (289 článků)

Rozdrážděná Mojsejová: Soutěžící si z ní utahovali, seřvala je na tři doby

 
V další epizodě reality show Šéfka dostaly oba týmy za úkol připravit vystoupení s choreografií na píseň Money Money Money od slavné skupiny ABBA. S tou se následně měly předvést před svojí budoucí šéfkou Norou Mojsejovou (52). Ženský tým však úkol pojal tak, že si z paní Nory začal v písni utahovat, což všemocnou Šéfku řádně popudilo!
14.03.2011 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Nora Mojsejová (251 článků)

Obávaná 3D tiskárna pomáhá: Muž na ní vytiskl své kachně chybějící nohu!

 
"3D tiskárna":http://www.extra.cz/tema/3d-tiskarna je momentálně nejkontroverznější produkt současnosti. Dá se na ní vytisknout téměř vše, na co si vzpomenete, dokonce i funkční zbraně nebo součástky na výrobu bomby.
02.07.2013 16:20 |

podobné články

GE Money Bank boří bariéry, nabízí kontokorent bez podmínky dorovnání

 
GE Money Bank u kontokorentu Flexikredit zcela zrušila podmínku dorovnání účtu na nulu. Jako jedna z prvních bank vychází klientům vstříc také s převodem kontokorentu z jiné banky. Inovace zavedla GE Money Bank pro stávající i nové klienty od října.
06.10.2012 10:00 |

podobné články

Jan Vítek: Donald Trump je šotek

 
První podezření ve mně vzbudila jeho návštěva v Evropě. Místo aby nás ujistil, že pošle Pátou kavalerii na pomoc až nás přepadne ruský medvěd, chtěl pořád jen prachy. Money, money money. V hlavě mi kmitlo, že to dělá záměrně. aby nás všechny nazdvihnul. To se mu podařilo. I skalní atlantisté jako Merklová a Juncker dnes říkají, že musíme spoléhat sami na sebe.
23.12.2017 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5934 článků)

Státní tiskárna cenin: Ucelená kolekce studentských návrhů bankovek

 
Album je ve formě desek s klopou včetně všech šesti pamětních listů v podobě bankovek UMPRUM. Jednotlivé pamětní listy v podobě bankovek mají v sadě stejné číslování! Jedno album, jedno číslo na pamětních listech.
06.02.2021 20:25 |

podobné články

Kubišová dostala k 80. narozeninám vlastní bankovku. Jsem hrdá, říká

 
Státní tiskárna cenin vyrobila zpěvačce Martě Kubišové k jejím úterním osmdesátým narozeninám unikátní pamětní bankovku. Jde o limitovanou edici, která vychází v počtu 1989 kusů symbolizující rok, v němž proběhla takzvaná sametová revoluce.
01.11.2022 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Marta Kubišová (567 článků)

Rozdával zlato ze státního, dostal i Kalousek. Teď ředitele prošetří policie

 
Případ zlatých dárečků, tedy desetigramových zlatých slitků, zlatých a stříbrných mincí apod., které různým vlivným lidem rozdávala Státní tiskárna cenin (STC), bude vyšetřovat policie. Jak informovaly středeční Lidové noviny, na bývalého ředitele STC Richarda Bulíčka a několik dalších úředníků podalo na počátku května kvůli tomu trestní oznámení Ministerstvo financí. Bulíček se hájí tím, že šlo o reklamní předměty, list ale spekuluje, zda nešlo o „tučný úplatek“.
28.05.2014 08:45 |

podobné články

MF: Ředitelem Státní tiskárny cenin se stal Pavel Novák

 
Nového generálního ředitele Státní tiskárny cenin Pavla Nováka uvedl dnes do úřadu první náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht. Pavel Novák zvítězil v otevřeném výběrovém řízení a nahradil tak odvolaného Richarda Bulíčka.
04.06.2014 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novák (139 článků) , Pavel Nový (514 článků) , Pavel Nový (370 článků) , Pavel Lukáš (71 článků)