Článek

Stát dotuje krachující motorky v Brně. A soukromé firmy bohatnou

 
Brněnská Velká cena dostane letos z veřejných peněz 70 až 90 milionů. Prodělečnou sportovní akci zachránily společnými silami ministerstvo školství, město Brno a Jihomoravský kraj. Jejich finanční ochota potěšila zejména dosavadního pořadatele Automotodrom a španělskou promotérskou společnost Dorna Sports. 
28.03.2016 19:45 |

podobné články

Podobné články

Zelení: V programu Mléko do škol stát dotuje hlavně přeslazené a tučné výrobky

 
V rámci evropského programu Mléko do škol, které má podpořit děti v konzumaci mléčných výrobků a zdravém stravování, dotuje český stát podle Strany zelených hlavně přeslazené a tučné výrobky.
11.08.2016 14:25 |

podobné články

Záskok senátora Valenty: Dravý Pajonk dotuje politiku z peněz, které vydělal v Londýně

 
Pětatřicetiletý valašský podnikatel Tomáš Pajonk ze Svobodných přišel do debaty Blesku ze Zlínského kraje jako záskok. Lídr společné kandidátky se Soukromníky Ivo Valenta totiž účast narychlo odřekl. Vlastník softwarové firmy, který několik let žil v Londýně a politickou stranu dotuje z vlastní kapsy, si do vysílání přibral i falešnou titulní stranu Nedělního Blesku, která má oslavit vítězství koalice Soukromníků a Svobodných.
09.09.2016 19:40 |

podobné články

Stát stále dotuje následky komunistické perzekuce řeholnic

 
Celkem šestnáct Domovů duchovních a řeholnic dodnes dotuje ministerstvo práce a sociálních věcí. Řády se obvykle o své seniory starají samy, kvůli komunistické perzekuci z 50. let jsou ale zdevastovány a chybí v nich téměř dvě generace.
20.03.2011 08:05 |

podobné články

Šokující. V EU bohatí bohatnou a chudí chudnou. Zaměstnanci platí na daních čtyřikrát víc než firmy. Korporacím stouply zisky 12krát, mzdy lidem dvakrát. Profesor Keller černé na bílém

 
ROZHOVOR „V roce 1950 odváděly velké firmy v Německu na daních zhruba dvakrát více než zaměstnanci. Počátkem sedmdesátých let se firmy podílely na odváděných daních z jedné poloviny, zatímco druhou polovinu platili zaměstnanci. V roce 2000 odevzdávali již zaměstnanci na daních téměř čtyřikrát tolik co firmy. K podobnému posunu dochází i v dalších zemích EU,“ říká v rozhovoru sociolog Jan Keller. A uvádí mnoho dalších znepokojivých dat...
23.03.2017 11:30 |

podobné články

Motorkáři si dali sraz u jezer pod Pálavou

 
Motorky, motorky a zase motorky. Originálních tvarů i provedení. Stroje, jaké se nikde nedají koupit, ale jsou výsledkem stovek hodin práce jejich majitele, který si přestavbu vytváří vlastníma rukama. K tomu zápasy v thajském boxu, spanilé jízdy, soutěže, koncerty. Tak to vypadalo na vrcholícím největším českém motorkářském srazu Euro bike fest, který se od čtvrtka do neděle koná v kempu u Novomlýnských nádrží pod Pálavou.
31.05.2014 19:21 |

podobné články

Jihočeský kraj dotuje úpravu lyžařských tratí částkou 350 tisíc korun

 
Částkou 350 tisíc korun dotuje Jihočeský kraj v nadcházející zimě úpravu lyžařských běžeckých tratí v regionu. O peníze se podělí šest subjektů, které tratě provozují a udržují. O částce a jejím přerozdělení rozhodli krajští radní.
10.12.2015 12:20 |

podobné články

Sonyov? Krachující město nabízí firmám práva na své jméno

 
Krachující japonské město na předměstí Ósaky přišlo s neobvyklým nápadem, jak se vymanit z krize. Rozhodlo se pronajmout nějaké společnosti nebo organizaci práva na své jméno. Z města Izumi-Sano by se tak s trochou nadsázky mohl stát například Sonyov, Mitsubishiho Hradec nebo Seikoville.
26.03.2012 21:12 |

podobné články

GALERIE: Krásné ženy a motorky v Brně

 
GALERIE: Krásné ženy a motorky v Brně
25.08.2012 16:35 |

podobné články

Papež dostal překvapivý dárek. Dvě motorky od firmy Harley-Davidson

 
Papež František dostal dnes dva motocykly od věhlasné firmy Harley-Davidson. Stalo se tak u příležitosti 110. výročí existence firmy a oslav, které přivádějí na tento víkend do Říma stovky motorkářů. Dar papežovi předal zástupce ředitele firmy Mark Hans-Richer. 
12.06.2013 20:05 |

podobné články

Šéfkuchař Ridi vyměnil pánve za motorky, poker a vnadné krásky

 
Televizní kuchař Emanuel Ridi odhodil vařečky a ukázal, co je jeho skutečnou vášní - motorky, poker a vnadné krásky. Trojí radost si dopřál na motorkářské exhibici v Brně, kde mu společnost dělal motocyklový závodník Lukáš Pešek.
16.08.2011 00:20 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Pešek (92 článků)

Babiš o OKD: Bakala vydělal 140 miliard. Část vlády má špatné svědomí

 
Krachující OKD hrozí propustit tisíce lidí, další tisíce přijdou zřejmě o práci v navazujících profesích. Vláda se snaží horníkům pomoci, přestože jde o problém soukromé firmy. Podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) je to kvůli černému svědomí některých členů, kteří byli u privatizace dolů. řekl to ve Studiu Blesk. Tehdejším Babišovým předchůdcem byl současný premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).
20.05.2016 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13724 článků) , Bohuslav Sobotka (9510 článků)

Obsáhlé svědectví z Ukrajiny: Zabijáci s hákovými kříži, válka oligarchů, chystaný Majdan v Moskvě...

 
ROZHOVOR Na Ukrajině je občanská válka a bojují proti sobě olichargové, říká účastník pozorovací mise Roman Blaško. Soukromé armády páchají největší zvěrstva, ale miliardáři včetně prezidenta Porošenka prý dál bohatnou.
13.12.2014 09:16 |

podobné články

Výbuchy ve Vrběticích nás budou stát další miliony! Kolik?

 
Ačkoliv muniční sklady ve Vrběticích mají soukromé firmy, nyní je střeží armáda. A nedávné pochybení soukromé firmy, kdy v několika skladech vybuchla munice, zaplatíme všichni. Armáda totiž musí vypsat několikamilionovou zakázku na stravu vojáků, kteří sklady budou střežit!
03.02.2015 10:35 |

podobné články

Že prý ropa? Zde je pravda o tom, kde „cucá“ peníze Islámský stát

 
Ráno radikální islamisté bojují, odpoledne vybírají daně. Do tohoto souvětí se dá shrnout odpověď na otázku, odkud bere Islámský stát peníze na své příšerné vražedné akce. Není pravda, že radikálové bohatnou především z prodeje ropy, ta tvoří jen část jejich příjmů. Teroristé dokážou za rok vybrat na daních až 25 miliard.
01.12.2015 07:40 |

podobné články

Podvod? Stát dotuje i špatné kotle, tvrdí Šincl a varuje před rakovinou

 
Stovky lidí mohou podle poslance ČSSD Ladislava Šincla přijít o práci kvůli nekalé obchodní soutěži mezi výrobci kotlů. Poslanec tvrdí, že se tzv. kotlíkové dotace vztahují i na levný slovenský výrobek, který nesplňuje stanovené podmínky. Doplácejí na to prý české firmy, jež budou muset propouštět. Varuje i před zhoršením ovzduší a s tím souvisejícími chorobami. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) tvrdí, že se případem zabývá intenzivně několik měsíců, ale není tak jednoznačný.
10.12.2016 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Šincl (122 článků) , Richard Brabec (354 článků)

Stát dotuje eurofondy velké agrofirmy, na malé se nedostává, zjistil NKÚ

 
Ministerstvo zemědělství posílalo m iliardy korun z evropských fondů v drtivé většině na účty velkých firem. Naopak malé a střední firmy, pro které byl Program rozvoje venkova určený, se k těmto penězům téměř nedostali. Zjistila to prověrka Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Ministerstvo, které kritiku odmítá, navíc v loňském roce nabralo při vyplácení dotací markantní zpoždění.
04.06.2018 10:10 |

podobné články

Znojmo se topí v dluzích. Soukromé rádio ale dotuje stovkami tisíc

 
Účet soukromého Rádia Blaník narostl o čtyři sta tísc. A to díky příspěvku, jejž mu přidělila znojemská radnice. Jejím cílem je získat v rozhlase prostor.
30.03.2011 18:10 |

podobné články

Komunisté by si rádi došlápli na soukromé školy. U vlády asi narazí

 
Zřejmě odmítavé stanovisko dostanou od vlády poslanci KSČM ke snaze regulovat soukromé školství pomocí změn v poskytování státních dotací. Kabinet podle podkladů pro pondělní zasedání zapochybuje o tom, že by novela dosáhla zamýšleného cíle, tedy že stát by měl podporovat jen nadprůměrně kvalitní soukromé školy a ty, které jsou z pohledu krajů potřebné ohledně oborů. Zprávu přinesla ČTK.
18.12.2016 20:25 |

podobné články

V Brně vyvinuli převratný test na rakovinu prostaty. Firmy nemají zájem

 
Když loni v prosinci vědci z Mendelovy univerzity v Brně představili převratnou novinku, domácí test na rakovinu prostaty, věřili, že jejich nápad bude do dvou let běžně k dispozici v lékárnách. Jenže soukromé firmy nemají o vynález, který nemá ve světě obdoby, zájem.
07.04.2015 20:06 |

podobné články