Článek

Startuje nový projekt: Psychoporadna Blesku! Odborníci jsou připraveni na vaše problémy

 
Už přes rok kvůli covidu-19 žijeme v obavách, nejistotě, izolaci, což má své následky. Třetina dospělých Čechů nyní přiznává velké psychické problémy, riziko depresí a sebevražd stouplo ve srovnání s dobou před pandemií trojnásobně. Už pozítří proto v nedělním vydání Blesku startuje nový unikátní projekt: Psychoporadna Blesku!
26.03.2021 05:15 |

podobné články

Podobné články

Nedostatek sexu v manželství a místo svatby rozchod? Problémy čtenářů řeší Psychoporadna Blesku!

 
Projekt Psychoporadna Blesku pokračuje. Tentokrát se se svými problémy svěřily čtenářky Jitka a Mirka, které ve svých vztazích řeší nevěru i  nedostatek sexu v dlouholetém manželství. Co jim radí psychoterapeutky Marta Boučková a Katarína Szabados?
27.04.2021 05:40 |

podobné články

V pandemii vidím na manželovi každou chybu, myslím na milence, svěřila Eva! Jak to řešit?

 
V pandemii, která trvá už víc než rok, se mnohým z nás hlavou honí vtíravé myšlenky, se kterými si často nevíme rady. Pomoci vám může projekt Blesku Psychoporadna, v níž na vaše trable odpovídají renomovaní odborníci. Se svým vztahovým problémem se svěřila i čtenářka Eva.
21.04.2021 05:05 |

podobné články

Epicentrum: Obavy o budoucnost a deprese. Jak se vyvarovat psychického kolapsu?

 
Už přes rok žijeme kvůli pandemii koronaviru v nejistotě, izolaci a v obavách o budoucnost. To nese své následky a třetina dospělých Čechů nyní trpí psychickými problémy. Riziko depresí a sebevražednosti stouplo ve srovnání s dobou před pandemií trojnásobně. Blesk proto nastartoval nový unikátní projekt: Psychoporadna Blesku, kam si můžete psát o radu týmu odborníků. Jak odhalit blížící se kolaps? Jak mu předejít? A kdy je třeba kontaktovat odborníka? Na to se zaměřilo Epicentrum Blesku s klinickým psychologem Radkem Ptáčkem.
01.04.2021 15:00 |

podobné články

Potřebujete poradit? Odborníci na telefonu Blesku jsou zpět! Ptejte se na peníze, zdravotní pomoc i sex

 
9 čísel, 6 týdnů, 2 hodiny pomoci! Naživo a z pohodlí domova! Unikátní projekt Odborníci na telefonu Blesku se vrací! Již v úterý 16. října zasednou k telefonním aparátům první odborníci, připraveni podat pomocnou ruku všem, kteří si nevědí rady.
09.10.2018 11:45 |

podobné články

Odborníci z úřadu práce na telefonu Blesku PRÁVĚ TEĎ! Využijte poslední minuty pro své dotazy!

 
Žhavte telefonní linky! Startuje další ročník unikátního projektu Blesku Odborníci na telefonu. Už jen třicet minut, do 12. hodiny, se můžete se svými problémy a dotazy telefonicky obracet na profesionály. Přímo v redakci zvedají horká telefonní sluchátka odborníci z Úřadu práce ČR a Ministerstva práce a sociálních věcí.
16.10.2018 05:05 |

podobné články

Obtěžující muži na veřejných koupalištích, zapálená auta, zavádění nových svátků. Jsme připraveni? Uznávaný psycholog Brančík o hrozbách islamizace

 
ROZHOVOR Pojďme se zeptat sami sebe: Jsme připraveni na obtěžující muže na veřejných koupalištích a v důsledku toho zavádění odděleného koupání mužů a žen? Jsme připraveni na výtržnosti, zapálená auta, létající kameny a přímo boj v ulicích měst, jako tomu bývá v Paříži nebo v Malmö? Jsme připraveni zařazovat do kalendáře nové svátky, třeba ramadán, jako se tomu děje na Západě? Tyto a mnohé další otázky si klade psycholog Jiří Brančík, uznávaný expert ve svém oboru se zkušeností vojenského lékaře při misi v Bosně.
29.03.2016 04:45 |

podobné články

Strach z opuštění bytu i zahálka na home office! Odborníci radí, co s tím!

 
Trápíte se kvůli současné koronavirové situaci? Kontaktujte odborníky zapojené do projektu Psychoporadna Blesku a svěřte jim své problémy. Tentokrát odpovídají na trable s home office, reagují na strach seniora z opuštění bytu a řeší i to, jak mluvit o finanční tísni s dětmi.
23.04.2021 05:15 |

podobné články

Psychicky labilní učitelka a syn věčně na počítači, popsala máma peklo distanční výuky! Co na to psycholog?

 
Projekt psychoporadna Blesku radí, jak se vyrovnat se současnou, už více než rok trvající koronavirovou krizí. Velkým problémem rodičů a dětí je distanční výuka, která naprosto narušila chod běžného pracovního dne. Čtenářka Blesku se ptá psychologa Václava Mertina, jak řešit trable se synem na prvním stupni.
19.04.2021 06:10 |

podobné články

Přemýšlím o sexu za peníze, přiznala máma dvou dětí! Kvůli covidu je bez práce

 
Pandemie koronaviru dopadá na celou společnost. Projekt Psychoporadna Blesku díky radám renomovaných specialistů pomáhá zvládat problémy čtenářů. Ptáte se na názory ohledně výuky dětí, alkoholismus i sexuální tabu. Věříme, že odpovědi odborníků pomohou i vám.
11.04.2021 05:10 |

podobné články

Sex, vztahy i problémy s početím! Poradí odborníci na Horké lince Blesku

 
Nechce s vámi partner spát? Nedosahujete nikdy orgasmu? Nutí vás partner do podivných praktik? Máte strach, že po nemoci budete mít problém s plodností?  Ptejte se na Horké lince Blesku už v úterý 30. října. Podívejte se, kteří odborníci jsou na vás připraveni!
26.10.2018 13:55 |

podobné články

Odborníci z úřadu práce odpovídali na horké lince Blesku: Které problémy vás pálí nejvíce?

 
Unikátní možnosti spojit se s odborníky na horké lince Blesku jste využili plnou měrou! Dvě hodiny v redakci Blesku drnčely telefony a odborníci z Úřadu práce ČR a Ministerstva práce a sociálních věcí ČR odpovídali na vaše dotazy. K nejčastějším patřily otázky na problematiku nezaměstnanosti, řešily se změny v rodičovském příspěvku a příspěvku na péči. Co všechno vás zajímalo?
16.10.2018 12:25 |

podobné články

Jak zvládat stres a strach? Devět odborníků se podělilo o své tipy!

 
Chronický stres a strach ničí mozek, oslabuje imunitu, rozvíjí autoimunitní onemocnění, postihuje mezilidské vztahy. Co konkrétního psychoterapeuté a další odborníci z projektu Psychoporadna Blesku doporučují lidem, aby se svými obavami dokázali žít a nepodléhali jim?
06.05.2021 05:40 |

podobné články

Hádky v malém bytě, panika ze smrti i strach jít mezi lidi: Co řeší odborníci ve své praxi?

 
Už rok nás drtí covid a s ním související opatření. Žijeme v obavách, strachu z přítomnosti i budoucnosti. Jak se strach z všudypřítomné nejistoty odráží v praxi odborníků v projektu Psychoporadna Blesku?
07.05.2021 05:35 |

podobné články

Psychoporadna Blesku: Vladimír ví, že jeho manželka umírá! Jak jí to říct?

 
Říct, nebo neříct blízkému, že umírá?  A pokud ano, jakým způsobem? A není lepší tuto skutečnost zamlčet? V psychoporadně Blesku odpovídá psychoterapeutka Lenka Hlavičková.
10.05.2021 06:10 |

podobné články

Manžel chce do postele naši kamarádku, zlobí se čtenářka! Co na »neslušný návrh« poradkyně?

 
Projekt Psychoporadna Blesku pokračuje. Jedním z problémů, které v době pandemie čtenáři řeší, je i nevěra a sex. Co když si manžel přeje do společné postele přizvat kamarádku?
12.05.2021 05:05 |

podobné články

Kvůli dětem sex jen v noci a po tmě, zoufají si rodiče! Sexuolog zmínil i »oschlé meze«

 
Problémy s láskou a sexem jsou jedním z častých témat, se kterými se obracíte na odborníky v projektu Psychoporadna Blesku. Stereotypním sexem trpí rodiče malých dětí, další marně hledají lásku. Pomoc nabízí sexuolog Ondřej Trojan a vztahová poradkyně Katarína Szabados.
01.05.2021 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Trojan (78 článků)

3 jarní tipy pro vaše vlasy

 
Hurá, jaro už je tu! Sluníčko svítí čím dál častěji, hodnoty na teploměru dosahují příjemných výšek a my pomalu redukujeme vrstvy oblečení. Kromě toho, že přemýšlíme nad jarním oblečením a měníme své líčení, starosti nám přidělávají vlasy. Ty jsou po zimě hodně poškozené, zvláště pak po té letošní, která byla nepříjemně dlouhá, studená a zlá. Jestliže i vaše vlasy dostaly v zimě pořádně zabrat, nenechte si ujít následující řádky. Ukryli jsme do nich jarní tipy pro vaše vlasy, díky kterým své hřívě dodají tolik potřebný lesk i krásu. A která žena by to odmítla?! Jarní tipy pro krásu vašich vlasů Vlasy jsou naší vizitkou, měli bychom se o ně pečlivě starat a snažit se dopřát jim jen to nejlepší. Jaro je období přímo vhodné na změny, tak proč toho nevyužít? Přinášíme vám hned 3 jarní tipy pro vaše zimou oslabené a poškozené vlasy. Vyzkoušejte je a uvidíte, že okamžitě zaznamenáte změnu! Mrkev není dobrá jen pro lepší zrak Říká se, že mrkev zlepšuje zrak. Proto jsme ji jako děti musely jíst každý den, především u babiček se to pak mrkví jenom hemžilo. Možná ale nevíte, že mrkev je skvělá nejen na oči – alespoň se to tvrdí – ale i na vlasy. Obsahuje totiž látky, které vlasům prospívá – dodá jim lesk a rozzáří přirozenou barvu. Nechte vlasy dýchat Pro zimu jsou typické čepice a kulichy, kterými se chráníme před nepříjemným a vlezlým mrazem. Jenže pod nimi naše vlasy jen stěží mohou dýchat, jsou splihlé a vůbec jim to nesvědčí. Teď na jaře už žádné čepice nepotřebujete a můžete tak nechat svou hřívu dýchat. Pokud to není přímo nutné, nenoste ani culíky, i ty totiž vlasy svazují a brání jim v regeneraci. Smlsněte si na luštěninách Luštěniny jsou bohaté na proteiny, železo, zinek a biotin. Proč vám to říkáme? Protože se jedná... Čtěte více Příspěvek 3 jarní tipy pro vaše vlasy pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.03.2017 04:40 |

podobné články

Jak se odnaučit kouřit? Metody které fungují

 
Jste již několik let aktivním kuřákem, ale často přemýšlíte nad tím, jak přestat kouřit? Nebo jste se o to už několikrát pokoušeli, bohužel neúspěšně? Možná jste jen nenalezli nejvhodnější způsob odvykání kouření. Jisté je, že odvykání kouření je opravdu náročné a vyžaduje veliké úsilí. Základním předpokladem pro úspěšné ukončení tohoto zlozvyku je rozhodnutí přestat. Vaše rozhodnutí o ukončení kouření, má při odvykání zásadní význam. Také je velmi důležité opravdu chtít s kouřením přestat, mít odhodlání a pevnou vůli. Pomoci vám mohou také některé informace o změnách a “uzdravení” vašeho těla poté, co si dáte svou poslední cigaretu. Změny v organismu poté, co přestanete kouřit V momentě, kdy přestanete kouřit, prokážete svému tělu obrovskou službu. Již 20 minut od vaší poslední cigarety se vrací do normálu váš krevní tlak i tepová frekvence a dochází ke zlepšení krevní cirkulace v horních i dolních končetinách. Po deseti hodinách od poslední cigarety se vrací do normálu koncentrace kyslíku v krvi . Po 24 hodinách odvykání je z vašeho těla vyloučen oxid uhelnatý a vaše krev je okysličenější. Vaše plíce a dýchací cesty se také začínají čistit. Do 48 hodin odbourá vaše tělo veškerý nikotin. Vaše smysly, především chuť i čich se zlepšují. Do 72 hodin se rozšíří dýchací cesty a bude se vám snadněji dýchat. Do 12 týdnů dojde ke zlepšení krevního oběhu, chůze a běh pro vás budou snadnější a budete se méně zadýchávat. Mezi třetím a devátým měsícem se vám výrazně zlepší funkčnost plic. Také vymizí problémy, jako jsou kašel, dušnost či pískoty na hrudi. Do 5 let od poslední cigarety vám klesá riziko srdečního infarktu na polovinu rizika kuřáka a do 10 let vám klesne vznik plicní rakoviny na polovinu rizika kuřáka. Jak přestat kouřit? Způsobů, jak ukončit svou závislost na kouření, je v dnešní době spousta. Existuje několik pomůcek, které... Čtěte více Příspěvek Jak se odnaučit kouřit? Metody které fungují pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
17.02.2016 09:40 |

podobné články

Koronavirus nám zničil sex! Zkuste hru na normál, tepláky odhoďte. Odborníci v Psychoporadně Blesku radí čtenářům s jejich problémy

 
Už přes rok kvůli covidu-19 žijeme v obavách, nejistotě, izolaci, což má své následky. Třetina dospělých Čechů přiznává velké psychické problémy, riziko depresí a sebevražd stouplo ve srovnání s dobou před pandemií trojnásobně. Odborníci Blesku radí, co si počít s problémy, které s sebou přínášejí specifické podmínky epidemie. Mnohé z nich lze vyřešit, jiné zmírnit a s jinými se dá po omezenou dobu vyrovnat.
05.04.2021 05:10 |

podobné články