Článek

Starostové „promořeného“ Karvinska zuří a ukazují na Vojtěcha. Situace je vážná, varují

 
Starostové z Karvinska považují situaci týkající se koronavirové nákazy v okrese za velmi vážnou a vinu připisují vládě, ministerstvu zdravotnictví a krajským hygienikům. Chytrá karanténa podle nich nefunguje, lidé se pozdě dozvídají výsledky svých testů a Krajská hygienická stanice organizaci nezvládá, uvedl svazek v prohlášení. Žádá vládu o přípravu programu na podporu Karvinska a opatření k co nejrychlejšímu trasování nakažených.
07.07.2020 15:30 |

podobné články

Podobné články

Soud v Praze odmítl zrušit registraci strany Starostové pro Prahu

 
Městský soud v Praze odmítl zrušit registraci kandidátní listiny Starostové pro Prahu do zastupitelstva hlavního města. Žalobu podala koalice TOP 09 a Starostové a nezávislí (STAN) kvůli názvu kandidátky. Podle STAN Starostové pro Prahu používají slovo starostové s cílem zmást voliče a parazitovat na pověsti hnutí Starostové a nezávislí. Podle soudu Starostové pro Prahu nezneužívají slovo starostové, protože mají na kandidátce 11 starostů ze 65 kandidátů. Vyplývá to z usnesení soudu, které bylo vyvěšeno na úřední desce.
06.09.2018 22:55 |

podobné články

Starostové jsme jen my. Gazdíkovci chtějí hnát k soudu konkurenci, která použije na kandidátce slovo „starostové“

 
Pět let staré komunální hnutí Pro Prahu v čele s advokátem Karlem Fischerem si zaregistrovalo kandidátku s názvem Starostové pro Prahu. Celostátní hnutí Starostové a nezávislí Petra Gazdíka společně s TOP 09 a s lidovci, s nimiž v Praze kandiduje na společné kandidátkou s názvem Spojené síly pro Prahu, na své konkurenty podalo žalobu a chce, aby hlavní město jejich kandidátku vyškrtlo. Ve svém názvu májí prý název „starostové“ neoprávněně. Žalobě hnutí Pro Prahu nečelí poprvé, o název volební kandidátky vedlo spor již před čtyřmi roky, uvedl server Aktuálně.cz
24.08.2018 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1022 článků) , Petr Gazdík (1011 článků)

Starostové pro Prahu jsou paraziti, zlobí se Gazdík a hrozí ústavní stížností. Podlé a zoufalé, reaguje protistrana

 
Starostové a nezávislí mají další problém s názvem hnutí Starostové pro Prahu a podávají stížnost k Ústavnímu soudu. Koalice STAN s TOP 09, která bude o své hlasy bojovat pod názvem Spojené síly pro Prahu, se ohrazuje proti rozhodnutí městského soudu, který pustil kandidátku hnutí Pro Prahu, která jde do voleb s názvem Starostové pro Prahu, dokonce o nich hovoří jako o parazitech. Starostům pro Prahu přitom soud již dříve dal za pravdu, že její název je nezaměnitelný s názvem stěžujícího subjektu, kterým je spojená kandidátka TOP 09 a Starostové (STAN).
21.09.2018 13:50 |

podobné články

„Do karantény! Zavřít vás a je klid! Kvůli vám máme omezený výjezd na dovolené!“ Karvinsko pod palbou

 
Starostové z Karvinska považují situaci týkající se koronavirové nákazy v okrese za velmi vážnou a vinu připisují vládě, Ministerstvu zdravotnictví a krajským hygienikům. Chytrá karanténa podle nich nefunguje, lidé se pozdě dozvídají výsledky svých testů a krajská hygienická stanice (KHS) organizaci nezvládá, uvedl svazek ve svém prohlášení. Žádá vládu o přípravu programu na podporu Karvinska a opatření k co nejrychlejšímu trasování nakažených. A názory lidí se objevují také v diskusích na sociálních sítích.
07.07.2020 16:45 |

podobné články

Chcete nás pošpinit, útočí na režisérku oscarového hitu Smrt číhá všude Argentina

 
Kathryn Bigelowová se po extrémně úspěšném iráckém dramatu Smrt číhá všude pustila do další problematické oblasti, drogami promořeného pohraničí Paraguaye, Argentiny a Brazílie. Tamní úřady se hned ozvaly, že si takový film nepřejí.
13.05.2010 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Kathryn Bigelow (19 článků)

Válka o „promořeného“ Prymulu: Vše prý bylo jinak. A padla čísla, která vyděsí

 
Na včerejší tiskové konferenci Roman Prymula korigoval slova, která vyřkl v DVTV. Vyvracel, že by se „promořování“ odehrávalo podle britského scénáře. Ale obavy stále panují. Prezident České lékařské komory apeloval na Jana Hamáčka otevřeným dopisem, aby při uvolňování „nedopustil hazard s lidskými životy“. Ozvaly se i otázky, jak chce Česko chránit seniory a nemocné, prý je to nemožné. A přišlo upozornění, že pokud Česko zůstane paralyzováno moc dlouho, přijde na buben a místo léků se budou v lese hledat kořínky.
07.04.2020 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3087 článků)

Ostravští hygienici dorazili na přepadovku i do promořeného domova seniorů

 
Ostravští hygienici v pondělí zkontrolovali Domov seniorů Slunečnice, který je podle primátora Ostravy Tomáše Macury (ANO) jedním z aktuálně covidem nejpostiženějším sociálním zařízením v kraji. Novinky už dříve upozornily i na neohlášenou kontrolu v bohumínské nemocnici. Podle šéfky krajských hygieniků Pavly Svrčinové bylo kontrol víc, hygiena prý dostalo příkaz kontroly provádět.
27.10.2020 17:30 |

podobné články

Konec Hanákové v čele ministerstva kultury se znovu přiblížil

 
Ministryně kultury Alena Hanáková (Starostové a nezávislí) zřejmě bude muset odejít z úřadu. Právu to potvrdil člen poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové, který si nepřál být jmenován. O jejím dalším osudu se rozhodne ve středu na jednání předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga, šéfa klubu TOP 09 a Starostové Petra Gazdíka, který je zároveň předsedou hnutí Starostové a nezávislí, jež Hanákovou do vlády nominovalo.
11.06.2013 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3990 článků) , Petr Gazdík (1022 článků) , Petr Gazdík (1011 článků) , Alena Hanáková (319 článků)

Havířov: Návrh deklarace ministra Chalupy primátoři a starostové odmítli

 
Primátoři statutárních měst Ostravy Petr Kajnar, Karviné Tomáš Hanzel a Havířova Zdeněk Osmanczyk, starostové měst Bohumína Petr Vícha, Českého Těšína Vít Slováček a zástupce města Třince se sešli ve čtvrtek 12.5.2011 k pracovnímu jednání. Účelem setkání bylo sjednotit postup při řešení problematiky kvality ovzduší a životního prostředí v regionu Ostravsko - Karvinska a Třinecka.
14.05.2011 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vícha (50 článků) , Tomáš Hanzel (25 článků) , Petr Kajnar (81 článků)

SRAZILA CYKLISTKU A UJELA! Už ji stíhá policie...

 
Za těžké ublížení na zdraví stíhá karvinská policie osmatřicetiletou řidičku, která v úterý odpoledne na křižovatce v Orlové srazila a těžce zranila devětačtyřicetiletou cyklistku. Informovala o tom ve středu karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková.
13.07.2011 11:05 |

podobné články

Z Karvinska do Polska byla otevřena nová cyklostrasa

 
Cyklistům dnes oficiálně začala sloužit nová cyklotrasa vedoucí podél řek Olše a Odry z Chotěbuzi na Karvinsku až do polské Ratiboře. Je dlouhá přes 50 kilometrů, zčásti vede po místních cestách, úplně nových stezek je 17 kilometrů, z toho více než 13 kilometrů přímo v Karviné. Informovala o tom karvinská mluvčí Šárka Swiderová.
12.05.2012 13:45 |

podobné články

Otravu metanolem u ženy z Karvinska musí potvrdit pitva

 
Otravu metanolem u ženy z Karvinska, která v pátek zemřela v orlovské nemocnici, musí ještě definitivně potvrdit nařízená pitva. Vysoký stupeň intoxikace ale prokázala už předchozí vyšetření v nemocnici, kde žena byla od 20. března. Dnes to řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. 
06.04.2013 11:00 |

podobné články

Doktorka z Karvinska: Psala léky na kšeft!

 
Léky na hubnutí, ale i tablety s psychotropními látkami prodávala dvojice kšeftařů (oba 40) na Ostravsku. Jedním z jejich zdrojů byla praktická lékařka z Karvinska.
09.03.2016 12:05 |

podobné články

Muž z Karvinska se 17 let vyhýbal vězení: Ukrýval se v Rakousku

 
Byl odsouzen byl za podvod a krácení daní k třicetiměsíčnímu trestu. Do vězení ale šestapadesátiletý muž z Karvinska nenastoupil. Od roku 1999 sedmkrát vymyslel způsob, jak nástup do vězení odložit. Nakonec uprchl z Česka a skrýval se v Rakousku. Do rukou českých úřadů se dostal v těchto dnech, kdy ho policie po 17 letech zatkla na hraničním přechodu.
10.03.2016 16:10 |

podobné články

Další otřesný případ týrání: Muž z Karvinska podle policie ukopal štěně huskyho

 
Další otřesný případ týrání zvířat řeší karvinská policie. Devětatřicetiletý muž tu měl podle vyšetřovatelů ukopat malé štěně huskyho, které patřilo jeho přítelkyni. Hrozí mu až tři roky vězení.
06.04.2018 20:50 |

podobné články

Hejtman Vondrák: Z Karvinska se stane atraktivní lokalita, která zajistí rozvoj regionu

 
Na prvním pracovním jednání se v prostorách Vily Na Landeku v Ostravě-Pětřkovicích sešli zástupci 36 klíčových aktérů, kteří se chtějí podílet na přeměně a rozvoji pohornické krajiny Karvinska.
21.11.2019 13:55 |

podobné články

Soukup přitvrdil. Velká zloba na Babiše. Použil výraz, který by z očí do očí neřekl

 
Ředitel Barrandova a několikanásobný moderátor Jaromír Soukup opět tvrdě zkritizoval premiéra Andreje Babiše. Nelíbilo se mu, když se snažil předseda vlády zbavit zodpovědnosti za šíření koronaviru v okolí Karvinska. „Šaškárna. Ukázka totální nekompetence našeho premiéra,“ myslí si Soukup. Prý vždy, když se šíření pandemie koronaviru podařilo zpomalit, tak to bylo díky úžasné vládě. „Když se něco nedaří jako v případě Karvinska, svedeme to na epidemiology a hygieniky. Protože máme vládu bez mozku, která jen odmávne, co jí ten který odborník doporučí?“ ptal se moderátor.
08.07.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21851 článků) , Jaromír Soukup (70 článků)

Lucii (†42) z Karvinska našli, byla zavražděna! Policie už obvinila pachatele

 
Policie od začátku července pátrala po Lucii M. (†42) z Karvinska. Po třech nedělích pátrání skončilo tím nejhorším způsobem - našlo se už jen bezvládné tělo ženy. Policie potvrdila, že žena zemřela násilnou smrtí. Možný pachatel - přítel ženy - je již zadržen.
05.07.2020 09:00 |

podobné články

Starostové: Stát blokuje výstavbu rodinných domků v obcích

 
Starostové obcí se bouří proti nedávné novele zákona o ochraně zemědělského půdního fondu. Ta obcím fakticky zamezila vyčleňovat nová území pro výstavbu rodinných domů. Stávající parcely pak stát zatížil statisícovými poplatky. Do problémů se dostávají například mladé rodiny. Starostové varují před dalším odlivem obyvatel z venkova.
03.09.2015 21:21 |

podobné články