Článek

Starostka Hamousová: Kostely, dvorky i hra na náměstí představily žijící žatecké památky

 
Stovky návštěvníků přilákaly Dny evropského dědictví (EHD), které v Žatci proběhly v sobotu 17. září. Oblíbenou a povedenou akci pořádalo Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci ve spolupráci s městským úřadem a dalšími partnery.
23.09.2022 19:10 |

podobné články

Podobné články

Starostka Hamousová: Kostely, dvorky i hra na náměstí představily žijící žatecké památky

 
Stovky návštěvníků přilákaly Dny evropského dědictví (EHD), které v Žatci proběhly v sobotu 17. září. Oblíbenou a povedenou akci pořádalo Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci ve spolupráci s městským úřadem a dalšími partnery.
23.09.2022 20:50 |

podobné články

Starostka Žatce: Němcová měla dostat šanci

 
Boj o peníze a tím i další přežití žatecké nemocnice pokračuje. Jak se nemocnici snaží pomoci radnice? Co městu přinese nový autobusový dopravce? A jak hodnotí spolupráci se zaměstnaneckými odbory, jež ve městě loni vznikly? V médiích se také nedávno objevila informace o údajně kriminální činnosti právního zástupce města JUDr. Jana Růžka. O co v kauze šlo a jaké měla následky? I na to odpovídala starostka Zdeňka Hamousová (BPP) našim stránkám.
11.07.2013 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Honza Růžek (2 články) , Jana Němcová (121 článků)

Kobza opět otevřel malostranské dvorky. „Příští rok už asi nebudou," říká smutně kavárník

 
Malostranské dvorky opět otevřeny! Kavárník Ondřej Kobza znovu po roce zpřístupnil nejen Pražanům 13 vnitrobloků, které jsou běžně veřejnosti nepřístupné. Přestože v sobotu na Malostranském náměstí vítal návštěvníky s úsměvem, Blesk.cz prozradil, že příští rok možná stejnou akci neuspořádá.
26.05.2018 23:05 |

podobné články

Kobza otevřel dvorky na Malé Straně. S penězi mu pomohla polonahá fotka

 
Kavárník Ondřej Kobza v sobotu odstartoval akci Malostranské dvorky. Ještě v pondělí přitom nebylo jisté, jestli se mu to podaří. Na podporu akce proto přispěchal s polonahou fotkou, která mu díky ohlasu na sociálních sítích mohla vybrat chybějící peníze na crowfundingovém portálu.
27.05.2017 17:35 |

podobné články

Národní památkový ústav: Plzeňské dvorky 2020 – dům U Zlatého slunce

 
V rámci akce Plzeňské dvorky v sobotu 19. září 2020 zve veřejnost do svých prostor již třetím rokem i sídlo Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Plzni, dům U Zlatého slunce v Prešovské ul. č. 7.
14.09.2020 09:25 |

podobné články

Národní památkový ústav: Plzeňské dvorky 2021 – dům U Zlatého slunce v Plzni

 
V sobotu 11. září 2021 se uskuteční tradiční akce Plzeňské dvorky. Zapojuje se do ní již počtvrté i sídlo Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Plzni, dům U Zlatého slunce v Prešovské ul. č. 7.
05.09.2021 13:25 |

podobné články

Jubilejní 40. Kladenské dvorky proběhnou 11. a 12. června

 
Tradiční výstava a festival pod širým nebem Kladenské dvorky potvrzuje pozici nejstarší podobné akce nejen ve středočeském regionu. Letos se koná již čtyřicátý ročník. 170 výtvarníků se na 33 dvorcích svébytné kladenské čtvrti Podprůhon představí o víkendu 11. a 12. června.
07.06.2022 11:20 |

podobné články

Kostely postavené jako provizorium. Ten v Libni se dokonce stal i kulturní památkou!

 
Dva kostely, každý na jedné straně Prahy, jeden v Libni, druhý v Braníku, postavené v jiném architektonickém stylu, v jiné době. Přesto mají tyto dva svatostánky stejný osud. Oba byly vybudovány jako provizorní modlitebny, které měly být po pár letech strženy. Osud tomu chtěl ale jinak. Oba kostely stojí dodnes a ten libeňský byl dokonce prohlášen kulturní památkou.
08.01.2021 20:25 |

podobné články

Senátorka Hamousová: Vláda by měla vytvořit podmínky pro zlepšení životního prostředí

 
Povolební koalice v Žatci nevydržela ani sto dní, a Zdeňka Hamousová (BPP) se tak po krátké pauze vrátila do křesla starostky. Ani současná rada však není již více než půl roku kompletní, navíc před ní stojí nemalé problémy, s nimiž se bude muset vypořádat. Naši redakci zajímalo nejen, zda svítá na lepší časy. Dlouze jsme si povídali i o problematice životního prostředí, která je stále více aktuální, a zhodnotila své dosavadní působení v senátu.
23.02.2016 09:15 |

podobné články

Senátorka Hamousová: Pivovar v pojetí posledních let nelze chápat jen jako producenta určitého výrobku

 
V Senátu se diskutovalo o významu pivovarů v obcích, městech a regionech. Za posledních 5 let vzniklo více než 300 pivovarů a trh stále není nasycen, uvedla senátorka z výboru pro územní rozvoj Zdeňka Hamousová. Hovořilo se zejména o pozitivním vlivu malých pivovarů na rozvoj a prosperitu obcí, ve kterých vznikají.
10.04.2016 21:16 |

podobné články

Exsenátorka Hamousová zaplatila pokutu: 90 tisíc za jízdu v opilosti pro starostku Žatce

 
Roční zákaz řízení a pokuta 90 000 korun za jízdu v opilosti pro bývalou senátorku za Lounsko a starostku Žatce Zdeňku Hamousovou (ANO) platí. Řekla to dnes ČTK a dodala, že se proti trestu neodvolala. Bývalá senátorka řídila v podnapilém stavu loni v dubnu. Již dříve jí soud uložil trestním příkazem peněžitý trest 110 000 korun a zákaz řízení, Hamousová proti rozhodnutí tehdy podala odpor.
08.03.2021 14:15 |

podobné články

Menší města raději žádají o dotace jinde než z ROP Severozápad, prozradila starostka

 
ROZHOVOR Starostka Zdeňka Hamousová kandidovala jako nezávislá, za Volbu pro město, a v roce 2010 stanula v čele města Žatec, kde již předtím léta působila v zastupitelstvu. Otázky tedy logicky směřovaly na problémy tohoto menšího města v kraji chmele, i kdy i na celostátní témata se dostalo…
22.10.2012 13:50 |

podobné články

Úředník na žatecké radnici PODVÁDĚL při registraci aut!

 
Policie navrhla obžalovat dva muže a úředníka žatecké radnice z korupce při registraci aut
08.07.2011 10:50 |

podobné články

Karel Wágner: Kdo vraždil v žatecké pizzerii?

 
V úterý 18. října 2016 večer zemřel v žatecké pizzerii Panamera mladý Rom. A i když pitva předběžně vyloučila cizí zavinění, připadá romské komunitě jeho smrt podezřelá.
11.11.2016 12:30 |

podobné články

Policie odložila případ podezřelé smrti Roma v žatecké pizzerii: Zabily ho drogy!

 
Policie odložila případ mladého Roma, který zemřel loni po potyčce v žatecké pizzerii. Úmrtí vyvolalo ve městě napětí. Zaměstnanci pizzerie byli opakovaně terčem výhrůžek. Mladý muž zemřel kvůli dlouhodobému užívání drog.
02.02.2017 15:55 |

podobné články

Kontroly ČOI na Žatecké Dočesné

 
Největší slavnosti chmele a piva se každoročně konají v Žatci. Letošní jubilejní 60. ročník Žatecké Dočesné nabízel návštěvníkům nejen pivo z téměř 30 pivovarů, ale i množství občerstvení a drobného zboží. Česká obchodní inspekce provedla 8 kontrol stánkového prodeje a ve 4 případech zjistila porušení právních předpisů.
22.09.2017 22:45 |

podobné články

Náš zdroj: V Žatecké teplárenské je všechno jinak, měli byste se podívat na tyto informace, firmy a lidi!

 
Jak jsme informovali v minulosti, ParlamentníListy.cz mají k dispozici výsledky auditu společnosti Ernst&Young, který odhalil ve fungování Žatecké teplárenské řadu velmi vážných pochybení. Primárním problémem byla ekologizace kotlů. Tuto rekonstrukci provázelo mnoho nestandardních situací od samotného počátku. Od zadání studie, co s kotli vlastně udělat, po předání hotového díla. Počátkům ekologizace jsme se již věnovali. Nyní jsme však byli upozorněni také na nesrovnalosti ohledně dokončení a předání kotlů. A údajně právě díky těmto krokům byla teplárně krácena dotace od SFŽP.
05.09.2018 17:15 |

podobné články

Památky a města Vysočiny, které stojí za to navštívit!

 
Kam na výlet v Kraji Vysočina? Kde najdete kostely, hrady, zámky a jiné historické stavby? Objevte Jihlavu a její kostely. Vydejte se do města Žďár nad Sázavou, ve kterém se nachází nádherný kostel na Zelené hoře. A vyrazit můžete také do malebného města Telč.
28.11.2016 08:15 |

podobné články

NPÚ: Památky v hledáčku – fotografická soutěž cílící na chráněné památky pomůže vylepšit Wikipedii

 
Kulturní památky, kterých je v České republice přes 40 tisíc, jsou tématem fotografické soutěže Wiki miluje památky, jejíž třetí ročník proběhne v září 2014. Její účastníci focením chráněných památek dokumentují dnešní stav kulturního dědictví a zároveň doplňují největší světovou encyklopedii Wikipedii.
03.09.2014 20:10 |

podobné články