Článek

Starosta Tanvaldu: ODS rezignovala na některé body programu příliš „ochotně“

 
Podle starosty Petra Poláka (ODS) by straně pomohlo nové vedení na všech úrovních. Co je ale jeho osobní prioritou jako starosty? Jak se staví k záměrům vybudovat v Tanvaldu geotermální elektrárnu? A proč považuje dokument Smrt v Tanvaldu za tendenční?
17.04.2013 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Polák (146 článků)
Podobné články

Rebelové myslí jen na sebe a škodí ODS, tvrdí modrý starosta z Tanvaldu

 
ROZHOVOR Petr Polák starostuje Tanvaldu již tři roky a tvrdí, že jeho pravicová politika je na městě vidět. Obzvláště si pochvaluje, že je Tanvald nezadlužený a hospodaří vyrovnaně. Přesto se městu na severu Čech nevyhýbají problémy se sociálně nepřizpůsobivými i nezaměstnaností, které trápí celý region. Jak tyto problémy vidí starosta?
16.10.2012 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Polák (146 článků) , Petr Polák (92 článků)

Na sobotní pietu v Tanvaldu bude dohlížet vyzbrojená policie

 
V Tanvaldu pokračuje vyšetřování novoroční střelby, při níž zemřel dvaadvacetilletý mladík a jeho bratr skončil se zraněním v nemocnici. Zároveň se policie a radnice Tanvaldu připravují na sobotní pohřeb tohoto Roma. Kvůli tomu posílila hlídky, i když zatím nemá informace, že by se pohřbu a následného průvodu měli zúčastnit extremisté.
05.01.2012 11:55 |

podobné články

Starosta Tanvaldu: Šance ODS na udržení pozic příliš velké nejsou

 
Jedním z měst, kde se s jistou obmění starosta, a to pod dlouhých 24 letech, je Tanvald. S jakými pocity odchází? Město se bohužel do podvědomí mnohých lidí dostalo v souvislosti s nepřizpůsobivými. A nejen o nich, ale i o aktuálním tématu výstavby geotermální elektrárny ve městě jsme hovořili s Petrem Polákem (ODS).
21.08.2014 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Polák (146 článků)

Muž, který zastřelil Roma, byl bezproblémový, říká starosta Tanvaldu

 
Třiašedesátiletý muž, který na Nový rok zabil v Tanvaldu romského mladíka a druhého vážně zranil, byl podle starosty severočeského městečka Petra Poláka spořádaný občan a dost možná střílel v sebeobraně. "Určitě však nebyl od policie a ani u ní v minulosti nepracoval," popírá spekulace, proč muž po incidentu nezůstal v policejní cele a údajně odjel do Německa.
03.01.2012 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Polák (146 článků)

Starosta Tanvaldu: Přístup Německa k uprchlíkům je dlouhodobě neudržitelný pro celou EU

 
Takovou otevřenost a informovanost o činnosti samosprávy, jakou uskutečňujeme v Tanvaldu, jinde jen tak nemají, říká pro ParlamentníListy.cz Vladimír Vyhnálek (Volba pro město). Naopak kriticky se vyjádřil na adresu ministryně Marksové -Tominové. Nevěří totiž, že se jí podaří vyřešit spletitý sociální systém, který rozhodně nepovažuje za spravedlivý. Co mu nejvíce vadí? A kdo je podle něj za současný stav odpovědný? Vymezil se ale i proti politice Německa v souvislosti s uprchlickou krizí a prozradil nám, čeho se nyní nejvíce obává.
14.10.2015 13:11 |

podobné články

Místopředsedkyně pražské ODS Vlásenková rezignovala, aby byla znovuzvolena

 
Místopředsedkyně Andrea Vlásenková na uzavřeném sněmu pražské ODS rezignovala na svou funkci.
19.04.2010 19:20 |

podobné články

Jára Cimrman bude mít v Tanvaldu sochu

 
Jára Cimrman, fiktivní génius z doby Rakousko-Uherska, bude mít v Tanvaldu svou sochu. Bude ho ukazovat v životní velikosti a nezkazí iluzi, která jeho osobnost obklopuje. Český velikán totiž bude stát na podstavci zahalený v mlze. Veřejnost mohla v sobotu po Spanilé jízdě cyklostezkou Járy Cimrmana poprvé vidět model budoucího uměleckého díla, řekla manažerka Mikroregionu Tanvaldsko Kateřina Preusslerová.
13.06.2009 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jára Cimrman (280 článků)

Muž vstoupil před projíždějící vlak u Tanvaldu

 
Smrtelná železniční nehoda se stala v pondělí časně ráno u Tanvaldu na Jablonecku.
12.04.2010 10:00 |

podobné články

Romští rappeři z Tanvaldu zpívají: Kradem gadžům, oni mají dost!

 
Internet zaplavila videa romských »rapperů« z Tanvaldu. Zpěvák s přezdívkou Dario třeba vyhrožuje svému »bílému« okolí brutálním mučením a vraždou. Další rappeři s přezdívkami Seke Boss a Hajzl se zase posmívají »gadžům«, že pracují...
05.11.2011 05:05 |

podobné články

Střelba v Tanvaldu skončila smrtí mladého Roma, jeho bratr postřelen

 
AKTUALIZOVÁNO. V Tanvaldu na Jablonecku byl v noci na dnešek při potyčce zastřelen dvaadvacetiletý muž. Střelné poranění má i jeho o dva roky starší bratr. Podezřelým je třiašedesátiletý muž, kterého policie zadržela. Dnes to řekla policejní mluvčí Ludmila Knopová. Zastřelený i zraněný mladík jsou Romové.
01.01.2012 11:20 |

podobné články

Střelec z Tanvaldu je na svobodě, nebyl obviněn

 
Třiašedesátiletý muž, který střílel na dva mladé Romy v Tanvaldu na Jablonecku, je na svobodě. Do vazby by mohl být vzat jen pokud by byl obviněn.
02.01.2012 17:15 |

podobné články

Pohřeb muže zastřeleného v Tanvaldu bude v sobotu, očekává se demonstrace

 
AKTUALIZOVÁNO. Pohřeb dvaadvacetiletého Roma, který v noci na neděli zemřel po střelbě v Tanvaldu, bude v sobotu 7. ledna dopoledne. Romové chtějí pietní akt doprovodit demonstrací, řekl dnes Štefan Gorol z novoborského Česko-romského občanského sdružení, které se na uspořádání akce podílí. Muž, který na mladíka a jeho bratra střílel, je na svobodě, nebyl totiž dosud obviněn. Krajské státní zastupitelství se do konce týdne k případu vyjadřovat nebude.
03.01.2012 15:45 |

podobné články

Střelba v Tanvaldu: Vykrádali Romové garáž?!

 
Co se přesně stalo na Nový rok v Tanvaldu, stále není jasné. Po potyčce tam zůstal mrtvý romský mladík (†22), druhý postřelený (20) a důchodce (63) pořezaný na hlavě.
04.01.2012 12:15 |

podobné články

Pieta za zastřeleného Roma z Tanvaldu by měla být poklidná

 
V Tanvaldu na Jablonecku, kde byl v noci na neděli zastřelen mladý Rom, se prý v neděli po jeho pohřbu uskuteční poklidný pietní průvod. Jeho účastníci se vydají od kostela na místo, kde se střílelo, aby tam zapálili svíčku. Vše prý proběhne v maximálním klidu a úctě k mrtvému.
04.01.2012 14:45 |

podobné články

Po pohřbu zastřeleného Roma má být v Tanvaldu poklidný průvod

 
AKTUALIZOVÁNO. V Tanvaldu na Jablonecku, kde byl v noci na neděli zastřelen dvaadvacetiletý Rom, se prý v sobotu po jeho pohřbu uskuteční poklidný pietní průvod, nikoliv demonstrace. Jeho účastníci se vydají od kostela na místo, kde se střílelo, aby tam zapálili svíčku.
04.01.2012 18:50 |

podobné články

Střelba v Tanvaldu: Policie vylučuje rasový motiv!

 
Policie stále vyšetřuje, co se stalo na Nový rok v Tanvaldu. Důchodce (63) tam zastřelil romského mladíka (†22), jeho bratra (20) postřelil. Krajská státní zástupkyně Lenka Bradáčová včera na tiskové konferenci vyloučila rasový motiv činu.
06.01.2012 12:20 |

podobné články

V Tanvaldu se uskuteční pohřeb mladého Roma zastřeleného na Nový rok

 
V Tanvaldu na Jablonecku se v sobotu dopoledne uskuteční pohřeb dvaadvacetiletého Roma, který byl zastřelen na Nový rok. V 11:00 začne obřad zádušní mší v kostele sv. Františka z Assisi na Šumburku, po ní se vydá pohřební průvod na nedaleký hřbitov. Odtud by se pak měli účastníci pohřbu vydat na místo, kde se tragédie v noci na neděli odehrála. Očekává se účast několika stovek Romů. Policie zatím nemá informace, že by do města mířili extremisté, přesto je v pohotovosti. Informuje ČTK.
07.01.2012 08:50 |

podobné články

Osobnosti: František z Assisi (14 článků)

V Tanvaldu se chystá pohřeb zastřeleného Roma

 
V Tanvaldu na Jablonecku se v sobotu dopoledne uskuteční pohřeb dvaadvacetiletého Roma, který byl zastřelen na Nový rok. V 11:00 začne obřad zádušní mší v kostele sv. Františka z Assisi na Šumburku, po ní se vydá pohřební průvod na nedaleký hřbitov.
07.01.2012 09:50 |

podobné články

Osobnosti: František z Assisi (14 článků)

V Tanvaldu začal pohřeb zastřeleného Roma

 
V Tanvaldu na Jablonecku v sobotu dopoledne začal pohřeb dvaadvacetiletého Roma, který byl zastřelen na Nový rok. Na místě jsou stovky lidí. V 11:00 začal obřad zádušní mší v kostele sv. Františka z Assisi na Šumburku, po ní se vydá pohřební průvod na nedaleký hřbitov.
07.01.2012 11:25 |

podobné články

Osobnosti: František z Assisi (14 článků)