Článek

Starosta Kraslic: Nejsem si jistý, zda bude nová strana natolik zajímavá jako Úsvit

 
Co přimělo Romana Kotilínka (BPP) vrátit se zpět do politiky? Proč se rozhodl spojit své jméno s hnutím ÚSVIT? A co říká na aktuální dění uvnitř strany? Ustojí pokus o ,,puč“, jak označil jednání svých spolustraníků předseda Tomio Okamura? Nejen na to odpovídal v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Zhodnotil také svých první 100 dnů ve funkci, prozradil nám své hlavní cíle radnice pro letošní rok a vyjádřil se i ke vzniku nového stacionáře v Kraslicích. A nejen k tomu…
17.02.2015 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2095 článků)
Podobné články

Starosta Kraslic: Reformy jsou mnohdy kruté

 
ROZHOVOR Programové prohlášení, které současná vláda vydala na začátku svého působení, není podle mého názoru zcela naplňováno, říká pro ParlamentníListy.cz starosta Kraslic Zdeněk Brantl (Nezávislí).
14.05.2012 07:20 |

podobné články

Starosta Kraslic: Udivuje mě pokrytectví, s jakým Evropa „přistupuje“ k problému s uprchlíky

 
Konečně začínám chápat atmosféru doby před rozpadem Říše římské. Teď je to ale dotaženo k větší dokonalosti, neboť tuto vlastní sebedestrukci balíme do slovíček o humanitě a pomoci slabším, říká pro ParlamentníListy.cz Roman Kotilínek (BPP). Za vrchol uprchlické krize však považuje prohlášení Bruselu, že důsledky přílivu takovéhoto množství lidí s naprosto jinou kulturní tradicí a zcela odlišnou mentalitou je vůbec nezajímají. Rozpovídal se ale také o řadě dalších problémů, které komplikují život obyvatelům Kraslic, a zhodnotil i svůj první rok ve funkci. A nejen to…
07.10.2015 12:16 |

podobné články

Padl další český rekord: Obří vejce ze 45 000 kraslic!

 
V Bludově na Šumpersku dnes vyrostlo obří velikonoční vejce. Vysoké je přes čtyři metry, v obvodu má deset metrů. Vytvořeno je téměř z 45.000 kraslic navlečených na provázcích. Na vytvoření rekordu se podíleli lidé z celé republiky. Některé kraslice ale putovaly do Bludova i ze zahraničí. Problém s drahými vejci tak pořadatelé přes počáteční obavy nepocítili. V Bludově jde o čtvrtý rekord zapsaný do České knihy rekordů.
07.04.2012 15:00 |

podobné články

Proč shořela asijská tržnice u Kraslic? Hasiči pátrají po příčině požáru

 
Až do čtvrtečních ranních hodin hlídali hasiči v Hraniční u Kraslic vyhořelou asijskou tržnici, která začala hořet ve středu vpodvečer. Kromě toho jsou na místě vyšetřovatelé a pátrají po příčinách požáru.
12.04.2012 10:00 |

podobné články

Malý (Svobodní): Nejsem proti migraci a nejsem pro zakazovat jakoukoli víru

 
Nejsem proti migraci a nejsem pro zakazovat jakoukoli víru, protože jsem Svobodný, chci žít svobodně a tak nemohu omezovat svobodu druhých. Nejsem pro, abychom omezovali migraci. V naší vlasti žije plno Vietnamců, Ukrajinců a dalších, kteří tu poctivě pracují a rodí tu své děti. Respektují naši kulturu, zvyky, víru, zákony.
09.01.2018 13:05 |

podobné články

Adam (Úsvit): Nejsem si jist, že tato vláda má vůbec nějakou energetickou koncepci

 
Postoj kabinetu Bohuslava Sobotky je mi zcela nejasný. Nerozumím motivaci, která k tomu mohla vézt. Nejsem si jistý, zda má tato vláda vůbec nějakou energetickou koncepci.
11.04.2014 16:00 |

podobné články

Klaus k noční dohodě: Nejsem si vůbec jistý, zda je krize vyřešena

 
Prezident Václav Klaus si není jistý, zda je řešení vládní krize dohodnuté koaličními špičkami definitivní. K personálním změnám ve vládě se proto zatím nechce vyjadřovat, řekl dnes novinářům při návštěvě Liberce.
19.04.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9177 článků)

Proti migrantům jde „Úsvit s Blokem proti islámu“. Okamurovi pohrobci mění název

 
Parlamentní hnutí Úsvit po půl roce opět změnilo své jméno. Spojení Úsvit – Národní koalice, které si strana zvolila loni v létě na důkaz odstřižení od zakladatele Tomia Okamury, je pryč. V sobotu ho vystřídal název Úsvit s Blokem proti islámu. Orgány obou původně samostatných subjektů to schválily na společné ideové konferenci v Praze, kde rovněž představily volební program pro letošní krajské a senátní volby.
20.02.2016 17:30 |

podobné články

Úsvit se sloučil s Národními zájmy, vzniká nová strana

 
Parlamentní hnutí Úsvit se v úterý sloučilo se stranou Národní zájmy, kterou před časem založili poslanci hnutí. Nová strana už má 155 členů, a bude mít i nový název, který chtějí představit v srpnu.
07.07.2015 19:01 |

podobné články

Konvičkovci: Nehlídáte hranice? Tak je obsadíme my

 
Úsvit – Národní koalice bude 9. dubna demonstrovat na třech hraničních přechodech za preventivní ochranu českých hranic. Zástupci strany to dnes řekli na tiskové konferenci ve Sněmovně. Protesty se mají uskutečnit na hraničním přechodu Cínovec v Ústeckém kraji, na přechodu u Kraslic v Karlovarském kraji a přechodu České Velenice v Jihočeském kraji.
23.03.2016 11:50 |

podobné články

Černoch (Úsvit): Poslanecký klub hnutí Úsvit normálně pracuje

 
Poslanecký klub se odmítl zabývat mediálními útoky, které chápe jako vnitrostranický problém hnutí Úsvit. Koncepční otázky bude klub řešit až po konferenci hnutí Úsvit, která se koná příští úterý, 24.2.2015 od 10,00. Poslanecký klub se proto sejde po skončení konference.
17.02.2015 20:40 |

podobné články

Babiš: ANO dostane 24 procent. Já premiér? Tím si nejsem jistý

 
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš v rozhovoru pro deník Blesk uvádí, že hnutí získá v nadcházejících sněmovních volbách 24 procent. Že z něj bude premiér, si však podle svých slov není jistý.
16.10.2017 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13731 článků)

Okamuru vyhodili, teď se rozpadají. „Úsvit spěje k zániku,“ říká Hnyková a mizí

 
Nelíbí se jim, kam se Úsvit ubírá, a nechtějí být dál s tímto hnutím spojováni. Po poslanci Martinu Lankovi opustila Úsvit i poslankyně Jana Hnyková. Poslanecké mandáty si oba ponechali. Lank už je u Robejškových Realistů a dál věří v to, že může tahle nová strana atakovat 20 procent ve volbách.
06.06.2017 19:30 |

podobné články

Starosta Kraslic: V rámci integrace je přijetí Eura nezbytné

 
Vyzpovídali jsme starostu Zdeňka Brantla (BEZPP), který se nám tak svěřil nejen se svým názorem na spor ministra zahraničí Schwarzenberga a prezidenta republiky Zemana ohledně jmenování velvyslanců, ale i na budoucnost EU. Rozebrali jsme ale také dopravu ve městě či investiční plán města. Jak se jej dotkala novela RUD či problémy kolem proplácení dotací ROP SZ?
17.05.2013 17:10 |

podobné články

Adam (Úsvit): Má tato vláda vůbec nějakou energetickou koncepci?

 
Postoj kabinetu Bohuslava Sobotky je mi zcela nejasný. Nerozumím motivaci, která k tomu mohla vézt. Nejsem si jistý, zda má tato vláda vůbec nějakou energetickou koncepci.
12.04.2014 18:20 |

podobné články

Okamuro, ty lžeš! A poneseš následky za spolupráci s Adamem B. Bartošem, uvádí strana, která se pyšní smlouvou s Marine Le Penovou

 
Občanská konzervativní strana (OK strana) se na svém facebookovém profilu vyjádřila k pochybnostem o členství českých stran v evropském politickém Hnutí pro Evropu národů a svobod (MENF) pod vedením Marine Le Penové a francouzské Národní fronty. Jak uvedla, diskutovalo se pouze o přistoupení hnutí Svoboda a přímé demokracie (SPD). „Pakliže tedy nějaký český politik či strana tvrdí, že jsou členy MENF a není to OK strana, jednoduše sprostě lžou,“ píše OK strana.
27.07.2015 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Adam Svoboda (12 článků)

Okamura poté, co byl senátorem, pronesl překvapivou věc o Senátu

 
Lídr hnutí Úsvit Tomio Okamura poté, co byl zhruba rok senátorem, došel k závěru, že existence horní komory českého Parlamentu je zhola zbytečná. Naznačil to v rozhovoru pro sobotní Právo, v němž se pochlubil, že jako jediná strana předložil Úsvit ke všem bodům svého programu návrhy zákonů. Navrhl také provést forenzní audit státního rozpočtu a vysvětlil, jakým způsobem bude Úsvit vybírat kandidáty pro komunální volby.
21.06.2014 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2095 článků)

Klaus si není jistý, zda jsou změny definitivní. Zatím nejásá

 
Prezident Václav Klaus si není jistý, zda je řešení vládní krize dohodnuté koaličními špičkami definitvní. Ještě si počká.
19.04.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9177 článků)

Úsvit se dál sbližuje s Konvičkou. Mění název

 
Parlamentní strana Úsvit - Národní koalice změní kvůli sbližování s Blokem proti islámu svůj název. Nově se bude jmenovat Úsvit s Blokem proti islámu. Schválily to orgány obou subjektů i dnešní společná ideová konference v Praze. Konference měla dát najevo větší propojení Úsvitu s Blokem proti islámu a také představit volební program pro letošní krajské i senátní volby. Informuje o tom ČTK.
20.02.2016 15:50 |

podobné články