Článek

Staří policisté k převozu Ratha do sněmovny: Hlavně nestát venku jako žebráci

 
JINÝMA OČIMA O tom, jak čistě technicky proběhnou policejní manévry kolem převozu Davida Ratha do Poslanecké sněmovny, se vedou zuřivé diskuze mezi lidmi, politiky i odborníky. Jedná se totiž o skutečný precedens. Nikdo u nás nemá s ničím žádné podobné zkušenosti. Redakce ParlamentníchListů.cz tedy požádala o vyjádření několik bývalých elitních policistů, „lovců lidí“, expertů protikorupční a hospodářské kriminálky, jak jejich následovníci tento ořech rozlousknou.
02.06.2012 13:45 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků)
Podobné články

Bývali bohatí, teď žijí jako žebráci: 4 miliony Venezuelanů utekly před hladomorem

 
Kdysi bohatý venezuelský národ, který byl schopen produkovat miliardy, se hroutí pod hyperinflací. Na čtyři miliony obyvatel z 30milionové populace se rozhodly ze země utéct. Opustily své práce i domovy. Sbalily si poslední zbytky svého majetku a odešly z Venezuely, která je zbídačená hospodářskou krizí. Většina z nich zamířila do sousední Kolumbie nebo Brazílie, kde nyní žijí jako žebráci, i tak ale mnoho z nich řeklo, že jim je v provizorních podmínkách lépe než doma.
09.02.2018 19:35 |

podobné články

Žebráci se ve speciální škole učí, jak nejlépe obrat turisty

 
Do Indie v říjnu roku 2010 míří Hry Commonwealthu a žebráci se již připravují na příval turistů.
05.05.2009 13:35 |

podobné články

Světoznámé lázně trápí prostitutky a žebráci. Situace je prý neúnosná

 
Jak Karlovy Vary, tak Jáchymov, se snaží vylepšovat svoji pověst světoznámých lázní. Kromě snahy o čistější město usilují také o eliminování problematických osob. Zatímco příhraniční Jáchymov bojuje s prostitutkami, Vary trápí především alkoholici, žebráci a kapsáři. Inspiraci pro řešení jim nabízí radikální opatření našich předků. Ti si s takovými nežádoucími individui uměli poradit s nebývalou razancí.
28.07.2012 10:35 |

podobné články

Čínští žebráci jdou s dobou: Nemáte drobné? Zaplaťte nám mobilem

 
Žebráci ve východní Číně už se nespokojí s výmluvou kolemjdoucích, že nemají žádné drobné. Někteří z nich totiž jdou s dobou a přijímají i dary převodem z mobilního telefonu, informoval zpravodajský web The Times.
21.04.2017 09:25 |

podobné články

Policisté, kteří povezete Ratha do sněmovny. Čtěte, co vám vzkazují staří kozáci

 
JINÝMA OČIMA O tom, jak čistě technicky proběhnou úterní policejní manévry kolem převozu Davida Ratha do Poslanecké sněmovny, se vedou zuřivé diskuze mezi lidmi, politiky i odborníky. Jedná se totiž o skutečný precedens. Nikdo u nás nemá s ničím žádné podobné zkušenosti. Redakce ParlamentníchListů.cz tedy požádala o vyjádření několik bývalých elitních policistů, „lovců lidí“, expertů protikorupční a hospodářské kriminálky, jak jejich následovníci tento ořech rozlousknou.
02.06.2012 13:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků)

„Konvoj smrti": Lidé se bojí převozu munice z Vrbětic

 
Podle informací serveru Týden.cz se především občané Pardubického kraje velmi obávají převozu munice z vybuchujícího areálu ve Vrběticích do prostoru v Květné. Mluví se dokonce o „konvoji smrti". Otázkou ale zůstává, kdy k převozu dojde. Od Vrbětic se totiž v posledních dnech ozývaly další a další výbuchy.
14.12.2014 10:11 |

podobné články

ŽIVOT ZA PLOTEM: Petra Kvitová ukázala fotky z olympijské vesnice. Tam venku ale číhají gangy, tam venku šlapou zdrogovaný holky, tam venku je skutečné Rio

 
Rio je sice pod obecnou kritikou, ovšem české tenistky si to užívají i tak. Daří se jim a své momenty na olympiádě poctivě zveřejňují na sociálních sítích. Díky tomu máme možnost vidět unikátní záběry přímo z dějiště her! V olympijské vesničce je pohoda, mimo areál se ale odváží jen ti největší borci. Tam venku je totiž to pravé nebezpečné Rio.
10.08.2016 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Petra Kvitová (1525 článků)

Cirkus kolem Ratha. Pro velký úspěch ho bude sněmovna vydávat znova

 
Do Poslanecké sněmovny dorazila další žádost policie o vydání poslance Davida Ratha, který je nyní ve vazbě poté, co už ho sněmovna vydala pro podezření z jiného trestného činu. Derniéra Rathových kauz tedy, zdá se, skutečně nehrozí. Cirkus kolem poslancova převozu by se ale podle Bohuslav Sobotky (ČSSD) opakovat nemusel.
18.07.2012 16:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků)

Evropan Libor Rouček: Západ chce mír. Ale ať si Rusko nemyslí, že budeme jen stát jako ovce...

 
EVROPAN LIBOR ROUČEK Před hrozbou ruské propagandy varoval bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček: „Musíme si toho být vědomi a nestát jako ovce, až budeme v mnohem složitější situaci.“ Vytvoření Centra terorismu a hybridních hrozeb při ministerstvu vnitra považuje za nutnost. Vyjádřil se také k rozložení vojenských sil: „Vzpomeňme si na projev Baracka Obamy v Praze, kdy mluvil o světě bez jaderných zbraní. Nebyly to Spojené státy, ale země, jako jsou Rusko a Čína, které modernizují svůj arzenál.“
01.06.2016 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2452 článků) , Libor Rouček (242 článků)

Jak dostat Ratha do sněmovny? Poslanci navrhli videokonferenci

 
Poslanci řeší, jak dopravit Davida Ratha z vazební věznice do sněmovny na jednání imunitního výboru. Objevil se ale levný a účinný nápad, jak situaci vyřešit: uspořádat videokonferenci mezi oběma místy. Ta by zůstala uzavřena před veřejností a poslanci by mohli nerušeně vyslechnout Ratha. Napsal deník Právo.
18.05.2012 08:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků)

Mandátový výbor probere Ratha v pondělí. Sněmovna ve středu

 
Mandátový a imunitní výbor sněmovny projedná novou policejní žádost o vydání poslance a někdejšího hejtmana Davida Ratha k trestnímu stíhání v pondělí odpoledne. ČTK to dnes řekl předseda výboru a lídr ČSSD Bohuslav Sobotka. Sociální demokraté také navrhují, aby sněmovna o vydání Ratha hlasovala na začátku své zářijové schůze, nejspíš ve středu dopoledne. Podle Sobotky je pravděpodobné, že exhejtman i nyní využije možnosti oslovit před hlasováním o vydání plénum sněmovny.
27.08.2012 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9545 článků) , David Rath (4555 článků)

Střelbu při převozu psychicky narušeného pacienta šetří policie jako pokus o vraždu

 
Střelbu při převozu psychicky nemocného pacienta v Mělníku z minulého týdne vyšetřují policisté jako pokus o vraždu úřední osoby při výkonu její pravomoci. Nejdříve ale bude třeba zpracovat znalecké posudky, mimo jiné z oboru psychiatrie, které určí to, zda může být muž stíhán.
06.03.2017 15:55 |

podobné články

Zadržený muž chtěl pláchnout policistům při převozu: Náhle zkolaboval a zemřel!

 
Policisté ho dopadli, spoutali a chystali se odvézt do cely. Při převozu se však začal zadržený muž strážcům zákona vzpouzet. Snažil se všemi silami utéct. Pak náhle zkolaboval a zemřel…
13.04.2015 23:45 |

podobné články

Šikana v zaměstnání? Obětí můžete být i vy!

 
Podle vědeckých studií se s mobbingem v zaměstnání setkala asi polovina z nás a čtyři až osm procent populace jím trpí. Naučte se, jak se bránit a nestat se jednou z obětí!
05.12.2009 05:15 |

podobné články

Jak se nestat paranoidním rodičem

 
Je správné být úzkostlivou matkou, která o své dítě nadmíru pečuje, či přecitlivělé chování ničí ratolestem dětství? Navíc v pubertě dítě péči rodiče zrovna dvakrát nestojí. Jak tedy tuto prekérní situaci vyřešit? Tanith Carey z Velké Británie vypracovala pár jednoduchých pravidel. Inspirujte se!
04.08.2010 12:50 |

podobné články

Tomio Okamura setřel Araba za řeči o svém rasismu

 
Je skandální, že někteří blogeři se silně rasistickými názory či názory balancujícími na hraně fašismu dostávají prostor k jejich veřejnému šíření v seriózních médiích, tvrdí v rozhovoru pro server Europzpravy.cz bloger česko-súdánsko-egyptského původu Vít Hassan. Na mušku si bere Tomia Okamuru, jehož názory považuje za mnohdy pohybující se na hraně fašismu. Já a rasista? Vůči jaké rase bych se asi vyhraňoval, směje se Okamura. Pracovat, vzdělávat se, nebrečet nad sebou a nestát s nataženou dlaní, to je lék na rasismus,vzkazuje Hassanovi.
27.11.2011 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2279 článků)

Českou republiku, Německo i Itálii dobyl islám. Naši lidé prchají a je to zlé. Vybrali jsme pro vás z románu o údajné budoucnosti

 
JINÝMA OČIMA O tom, jak by mohly vypadat příběhy z Evropy pod vládou islámu v letech 2049 až 2070, vypovídá kniha v Německu žijícího českého spisovatele Luďka Frýborta Pod znamením půlměsíce. Její první část s názvem Záplava popisuje osudy utečenců z různých koutů porobené Evropy – Itálie, Čech, Pobaltí i Německa – poté, co se vlády nad jejich zeměmi zmocnili muslimové. Dozvíme se o netečnosti k jejich rostoucí síle, ale i o probuzené odvaze vzepřít se a nestat se otrokem zla.
12.08.2015 06:36 |

podobné články

Německo vydírá Česko, protože je větší, přiznávají politici

 
Nemohlo se to nestát. Když Německo nejdřív veřejně i štědrými dávkami pozvalo do velké země uprostřed Evropy až milion převážně syrských, afghánských a libyjských uprchlíků, načež se leklo vlastní štědrosti a nechalo jich desetitisíce na cestě někde mezi Kábulem a Mnichovem, bylo jen otázkou času, kdy kvůli nim zavře hranice.
20.09.2015 05:40 |

podobné články

Bodnutí klíčem a křik: Zaručené rady, jak se ubránit násilníkovi na konečné metra, ulici nebo v parku

 
V loňském roce bylo v Praze ohlášeno policii 1662 násilných činů. K útokům však dochází po celé metropoli, nejvíce však na Jižním městě a Praze 4. Znásilnění nahlásí jen tři ženy ze sta, u obtěžování je procento ještě nižší. Hlavní instruktor pražského projektu Moderní sebeobrana Pavel Houdek radí, jak se nestat obětí znásilnění a jak se zachovat v nepříjemné situaci. Soustředí se na prevenci napadení a jednoduché postupy obrany, když dojde na nejhorší. Jeho kurzy prošly stovky žen i mužů.
03.05.2016 21:30 |

podobné články