Článek

Stanici Jiřího z Poděbrad čekají dva roky oprav. Práce začnou už letos v srpnu

 
Kompletní rekonstrukce stanice pražského metra A Jiřího z Poděbrad včetně výměny eskalátorů a stavby výtahu pro vozíčkáře a rodiče s kočárky začne letos v srpnu. Na dotaz ČTK to dnes sdělila mluvčí dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková. Oprava vyjde DPP na 1,29 miliardy korun a práce by měly trvat přes dva roky. Stanice bude muset být po část oprav uzavřena. Práce provede konsorcium firem Strabag a AŽD.
22.07.2021 12:25 |

podobné články

Podobné články

Další omezení v metru: DPP opraví eskalátory na „Karláku“ i na Jiřího z Poděbrad

 
Další omezení čekají Pražany v metru. Pražský dopravní podnik (DPP) plánuje v říjnu zahájit opravu eskalátorů ve stanici linky B Karlovo náměstí. V příštím roce pak opraví schody ve stanici B Anděl ve směru Na Knížecí. V závěru roku 2019 by mohla začít oprava také ve stanici metra A Jiřího z Poděbrad, informovala mluvčí DPP Aneta Řehková. Podnik letos otevřel zrekonstruované eskalátory na Andělu a v září plánuje znovu zprovoznit opravené schody do stanice metra B Náměstí Republiky.
08.07.2018 11:50 |

podobné články

Dopravu v Praze i letos zkomplikují desítky oprav

 
Pražský dopravní podnik (DPP) a Technická správa komunikací (TSK) naplánovaly ve spolupráci s magistrátem na letošní stavební sezonu 236 oprav, u nichž očekávají významný dopad na dopravu. Omezení čekají řidiče například na Jižní spojce a Štěrboholské radiále a rovněž ve Wilsonově ulici. Tramvajovou dopravu zasáhne výměna kolejí v Nádražní ulici. Z celkového počtu oprav bude 45 trvat déle než týden.
09.03.2020 10:25 |

podobné články

Jiřího z Poděbrad, Invalidovna i Opatov: Tři stanice metra budou nově bezbariérové

 
Pražský dopravní podnik (DPP) připravuje bezbariérové zpřístupnění tří stanic metra. Nově bude bezbariérová stanice Jiřího z Poděbrad na lince A, na trase B to bude Invalidovna a na lince C Opatov. Náklady zatím nejsou známy. DPP teď buduje výtahy ve stanici metra B Karlovo náměstí, které budou zprovozněny v příštím roce.
27.11.2019 12:10 |

podobné články

Stanice metra Jiřího z Poděbrad se skoro na rok uzavře

 
Pražský dopravní podnik (DPP) hodlá zrekonstruovat stanici Jiřího z Poděbrad na trase metra A. Vedle výměny původních eskalátorů dojde i na vybudování výtahů, aby stanice byla bezbariérová. Během výměny eskalátorů bude stanice deset měsíců uzavřena a soupravy jí budou pouze projíždět. Odhadovaná cena je 1,3 miliardy korun, informoval ve čtvrtek mluvčí DPP Daniel Šabík.
11.06.2020 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (592 článků) , Daniel Daniel (592 článků) , Daniel Stanic (2 články) , Daniel Daniel (592 článků) , Daniel Daniel (338 článků) , Daniel Daniel (592 článků) , Daniel Daniel (592 článků) , Daniel Daniel (592 článků) , Daniel Daniel (592 článků)

Hejtman Bubeníček: Letos půjde na opravu silnic rekordní částka

 
Letos půjde do oprav silnic v Ústeckém kraji téměř 680 milionů korun. Z vlastního rozpočtu dá kraj na rekonstrukce zhruba 452 milionů korun. Dalších 225 milionů dostal ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Oprav se dočká více než sto silnic. Na čtyři silnice navíc bude Ústecký kraj ještě čerpat dalších cca 825 milionů z evropských fondů. Většina oprav bude hotová ještě během letošního léta.
16.05.2016 19:10 |

podobné články

Volfová (ANO): Česká Lípa investuje do oprav komunikací 17 milionů

 
Více než 17 milionů korun investuje letos Česká Lípa do oprav komunikací a chodníků ve městě. Opravy budou postupovat dle schváleného plánu, ve kterém je celkem 21 plánovaných větších oprav.
13.05.2021 14:40 |

podobné články

Praha 3: Na Jiřího z Poděbrad proběhne akce ke Dni Země

 
Na přelomu měsíců dubna a května se v 19 pražských městských částech uskuteční další ročník informační odpadové kampaně pro veřejnost. Akce v rámci oslav Dne Země, který připadá každoročně na 22. dubna, proběhne v Praze 3 dne 14. dubna na náměstí Jiřího z Poděbrad .
07.04.2011 18:05 |

podobné články

Na náměstí Jiřího z Poděbrad začalo Vinohradské vinobraní

 
Na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad dnes začalo tradiční Vinohradské vinobraní. Lidé mohou ochutnat lahodná vína a burčáky z více než dvou desítek vinařství, ale i piva ze dvou minipivovarů. Připraven je i kulturní program, na večerním koncertu vystoupila kapela Monkey Business. Kvůli deštivému počasí je návštěvnost nižší než loni, i tak ale na náměstí přišlo několik tisíc lidí. 
20.09.2013 21:20 |

podobné články

Štefek (KSČM): Památník Jiřího z Poděbrad se dočká po 50 letech rekonstrukce

 
V letošním roce probíhají oslavy 550. výročí mírové mise krále Jiřího z Poděbrad.
18.03.2014 07:40 |

podobné články

V Poděbradech odhalili 28 srdcí. Každé za jednu zemi EU

 
V Poděbradech bylo dnes odhaleno 28 srdcí znázorňujících členské země Evropské unie. Na oslavy 550. výročí Mírové mise Jiřího z Poděbrad a deset let České republiky v EU přijel premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) i vyslanci zemí EU, kteří se na projektu podíleli. Myšlenky českého krále Jiřího z Poděbrad, který žil v 15. století, byly uskutečněny právě sjednocením evropských zemí.
17.05.2014 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9570 článků)

Dalšími kandidáty na udělení Medaile Jiřího z Kunštátu a Poděbrad jsou Doležal a Kinský

 
Nominační výbor oznámil další dvě jména kandidátů na udělení prestižní „Medaile Jiřího z Kunštátu a Poděbrad, krále českého, za přínos v oboru a k integraci v rámci Evropy“, kterou uděluje významným českým i zahraničním osobnostem ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.
28.05.2015 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (673 článků) , Jirka Doležal (273 článků) , Jiří Doležal (273 článků)

Ministerstvo pro místní rozvoj: Jasanský vystavuje na náměstí Jiřího z Poděbrad

 
Krásné velkoformátové fotografie na kterých jsou zachyceny úspěšné projekty podpořené z Integrovaného operačního programu jsou nyní k vidění na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad. Putovní výstava uměleckého fotografa Lukáše Jasanského zde bude instalována až do konce září.
04.09.2015 11:51 |

podobné články

Výstava o Anthropoidu putuje dál po Praze. Zakotvila na náměstí Jiřího z Poděbrad

 
Putovní výstava, která se věnuje výročí 75 let od operace Anthropoid, při níž došlo k atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, přesídlila na náměstí Jiřího z Poděbrad. Expozice je dvojjazyčná a obsahuje třináct oboustranných barelů.
19.07.2017 19:50 |

podobné články

Ochutnávka českých specialit na náměstí Jiřího z Poděbrad: Na své si přijdou i pivaři

 
V sobotu proběhne před kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad druhý ročník akce s názvem Chuť a vůně Česka. Prodejci představí české nápoje a potraviny.
29.07.2017 09:15 |

podobné články

Náměstí Jiřího z Poděbrad rekonstrukcí nakonec neprojde: Proběhne pouze jeho údržba

 
Praha 3 zastaví přípravu komplexní rekonstrukce náměstí Jiřího z Poděbrad podle projektu z přelomu tisíciletí. Proti jeho realizaci, která se dlouho odkládala, se postavili opoziční zastupitelé městské části a část zastupitelů z koalice. Vedení radnice má podle usnesení do příštího jednání zastupitelstva předložit plán dílčích úprav náměstí. Podle zastupitelů je projekt zastaralý a příliš nákladný. Také by znamenal zabetonování zelených ploch.
20.03.2018 19:40 |

podobné články

Stanice metra A Jiřího z Poděbrad bude rok zavřená: Co všechno v ní předělají

 
Na zhruba deset měsíců se kompletně uzavře stanice pražské linky metra A Jiřího z Poděbrad. Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) plánuje přestavbu, při které dojde k výměně eskalátorů a k vybudování výtahů, aby stanice byla bezbariérová. Zároveň bude provedena celková rekonstrukce stanice včetně vestibulu. Náklady se odhadují na 1,3 miliardy korun, jak informoval ve čtvrtek mluvčí DPP Daniel Šabík.
11.06.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (592 článků) , Daniel Daniel (592 článků) , Daniel Stanic (2 články) , Daniel Daniel (592 článků) , Daniel Daniel (338 článků) , Daniel Daniel (592 článků) , Daniel Daniel (592 článků) , Daniel Daniel (592 článků) , Daniel Daniel (592 článků)

DPP připravuje kompletní modernizaci stanice metra Jiřího z Poděbrad, hledá pro ni zhotovitele

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravuje kompletní modernizaci stanice metra Jiřího z Poděbrad, která bude zahrnovat tři etapy: bezbariérové zpřístupnění stanice, revitalizaci samotného vestibulu i nástupiště a výměnu stávajících eskalátorů za nové.
11.06.2020 13:40 |

podobné články

SŽDC: Investice na Liberecku ve výši 52 milionů korun půjdou letos zejména do dvou nádražních budov

 
Zhruba 52 milionů Kč letos investuje Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) do oprav výpravních budov v Libereckém kraji. Největšími projekty jsou plánované rekonstrukce turnovské a semilské nádražní budovy, které jsou rozloženy do více let. Zatímco oprava v Turnově začala loni a letos skončí, práce v Semilech naopak letos začnou a potrvají do příštího roku.
11.04.2018 11:35 |

podobné články

Starosta Poděbrad: Z hlediska logiky by vláda dostat důvěru neměla

 
Podle starosty Poděbrad je zajímavé, že z původních pěti parlamentních stran se odlouplo skoro dvacet nezařazených zákonodárců, z nichž někteří se navlékli do zcela jiného stranického trika. Obává se také možného dlouhého politického bezčasí. Kdo ale podle něj může za propad českého lázeňství a jaký dopad má úpadek na Poděbrady? S tím, ale i s investicemi, které město čekají či se svým názorem na čerpání dotací, se svěřil starosta Ladislav Langr (Volba pro Poděbrady) našim stránkám.
17.07.2013 09:15 |

podobné články