Článek

STAN: Ve Zlíně požádá voliče o důvěru z pozice lídra Miroslav Adámek

 
Starosty a nezávislé (STAN) povede v říjnových komunálních volbách ve Zlíně z pozice lídra kandidátky Miroslav Adámek. Současný primátor má v hnutí jednoznačnou podporu a pokusí se podruhé obhájit svou pozici na radnici.
02.07.2018 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Adámek (81 článků)
Podobné články

Vítězní Starostové jednají ve Zlíně s babišovci. Těm se dvojkoalice líbí

 
Hnutí STAN, které ve Zlíně jasně vyhrálo volby a získalo 18 křesel v jednačtyřicetičlenném zastupitelstvu, jedná o možné koalici s hnutím ANO. To skončilo s osmi mandáty ve volbách druhé. ANO by se dvojkoalice líbila. Pravděpodobnost, že v čele Zlína budou tato dvě hnutí, je velká. V důležitých bodech programu panuje shoda, řekl dnes večer po jednání zástupců obou hnutí lídr STAN a stávající primátor Miroslav Adámek. Přesto jsou podle něj ve hře ještě i jiné varianty, STAN bude jednat v úterý i s dalšími stranami.
13.10.2014 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Adámek (81 článků)

Zlín povede STAN a ANO, primátorem bude opět Adámek

 
Vítězové komunálních voleb ve Zlíně, hnutí Starostové a nezávislí, dnes podepsali koaliční smlouvu s hnutím ANO, které skončilo ve volbách na druhém místě. ČTK to dnes řekl mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák. Primátorem opět bude Miroslav Adámek. Oba subjekty spolupráci oznámily již v pondělí, kdy podepsaly memorandum o spolupráci. Koalice bude mít v jednačtyřicetičlenném zastupitelstvu 26 mandátů, STAN jich ve volbách získali 18, ANO osm.
24.10.2014 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Dvořák (50 článků) , Miroslav Adámek (81 článků) , Miroslav Dvořák (95 článků) , Miroslav Dvořák (94 článků) , Miroslav Dvořák (94 článků)

Zlínský primátor Adámek bude za STAN usilovat o místo v Senátu

 
Zlínský primátor Miroslav Adámek (STAN) je kandidátem Starostů a nezávislých v květnových doplňovacích senátních volbách na Zlínsku. Podpoří jej také ODS, která vlastního kandidáta nepostaví. Primátor jednal o podpoře s více subjekty, řekl dnes ČTK ve Zlíně. Většina velkých stran a hnutí své kandidáty do voleb, ze kterých vzejde nástupce Františka Čuby ze SPO, už oznámila.
28.03.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Adámek (81 článků)

Jak vybrat stan

 
Prázdniny jsou obdobím, kdy nejčastěji kupujeme stan. Stanování je mezi Čechy stále ještě hodně oblíbené, především u mladší populace. Hodí se na víkendové pobyty i dovolené v jednom z mnoha autokempů, i na objíždění letních hudebních festivalů. A někteří z nás ho potřebují i v zimě, při slézání impozantních horských štítů. Pro výběr stanu je rozhodujících několik kritérií. Především je to účel užití, počet osob, pro něž stan pořizujeme a klima, v němž ho budeme stavět. Důležitá je také jeho hmotnost, protože když ho nesete v krosně na zádech, je znát každý dekagram. Stanování ve dvou nebo rodinná dovolená? První, co rozhoduje o výběru vašeho stanu je počet osob, které budou stan současně používat. Jestli se chystáte na dovolenou k moři s dvěma dětmi, je jistě ideální rodinný dvouložnicový stan s předsíňkou, případně stříškou, díky níž budete mít i v nejžhavějších dnech aspoň trochu stínu. V takovém případě ani nezáleží na tom, jak těžký stan bude, protože ho povezete autem. Jestliže se chystáte ve dvou na túru po Čechách nebo dokonce do hor, je hmotnost zásadní. Také nepotřebujete luxusní dvouložnicový stan, stačí pro dvě osoby, maximálně s prostorem pro uložení batohů. Malé, lehčí stany pro jednoho nebo pro 2 osoby, obvykle snadno postavíte i sbalíte. Váha takového stanu se pohybuje kolem 1,5 kg. Jak často chcete stanovat? Jestli chcete stanovat i mimo letní měsíce, je dobré se soustředit na voděodolnost. Na pláži v Itálii to řešit nemusíte, ale když vás přepadne průtrž mračen, jistě nechcete být ihned mokří. V případě podlážky se vyplatí nekupovat nic s odolností nižší než 5 000 mm – 12 000 mm, u stanu pro horskou turistiku počítejte s odolností nejméně 4000 mm. Podle toho, jak často budete stan stavět, je nutné zaměřit se na materiál prutů. Pro četné využívání je lepší pořídit si stan s... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat stan pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.07.2018 17:10 |

podobné články

Primátor Zlína: Není na co nadávat, nemusíme stát frontu na kakao

 
Komunistický režim odsuzoval, sametovou revoluci oslavil ve vojenské uniformě a s nadšením. Ani po dvaadvaceti letech jeho optimismus neopadl. Primátor Zlína Miroslav Adámek (TOP 09) tvrdí, že český národ si nemá na co stěžovat. „Nemám rád tu českou povahu, kdy všichni na všechno nadávají. Já jsem změnu režimu hluboce prožíval a strašně jsem ji vítal. Zvonil jsem klíčema a jsem za to rád,“ uvedl Miroslav Adámek, primátor Zlína pro ParlamentníListy.cz. Jeho názor zřejmě ovlivňují dva zásadní momenty, dřív trpěl kvůli „politickým důvodům,“ pro komunisty nebyl dělnický kádr a tak měl problém vystudovat. Stále, i když šel do politiky, působí jako lékař a práce na chirurgickém sále ovlivnila i jeho životní priority. „Jsou prostě důležitější věci na světě, než se rozčilovat kvůli politikům. Jsem pořád ještě doktor, takže mě politické šarvátky moc neoslovují,“ vysvětluje Adámek.
17.11.2011 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Adámek (81 článků)

Kandidát na hejtmana Adámek (STAN): Nepřipravujeme žádnou upocenou kampaň

 
I u nás jsou extremismus a populismus na vzestupu. Což mi vadí. Já na tuto strunu hrát nikdy nebudu, říká primátor a současně kandidát na zlínského hejtmana Miroslav Adámek (STAN). A dodává: „Pokud bych v krajských volbách uspěl, z pozice primátora odejdu s čistým štítem.“ Za klíčové priority považuje především zlepšení dopravy v kraji, přilákání nových investorů, ale i podporu vzdělávání. Jak toho bude chtít docílit? Nejen s tím se svěřil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
16.03.2016 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Adámek (81 článků)

STAN a TOP 09 budou ve Zlíně kandidovat společně

 
Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) bude v říjnových komunálních volbách ve Zlíně kandidovat společně s TOP 09. ČTK to dnes sdělil krajský tajemník STAN Aleš Durďák. Subjekty v krajském městě spolupracovaly již v období 2010 až 2014, v posledních komunálních volbách šla TOP 09 ve Zlíně do voleb samostatně, do zastupitelstva města se nedostala, naopak hnutí STAN volby vyhrálo a vytvořilo koalici spolu s hnutím ANO.
27.07.2018 22:50 |

podobné články

Primátor Zlína Adámek (STAN): Mých výhrad k prezidentovi přibývá

 
O spojení čtyř stran STAN, NI, Zvuk12 se Zlínským hnutím nezávislých a prioritách koalice jsme si povídali s jejím lídrem Miroslav Adámek (STAN). Co by chtěl změnit? Výtky má ale nejen k řízení kraje, nýbrž i k prezidentovi. Jaké?
12.09.2016 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Adámek (81 článků)

Výborný předseda je u hnutí STAN tradicí, říká s úsměvem primátor Zlína

 
Přivést do města nové zaměstnavatele, získat větší kontrolu nad strategickými energiemi. Nejen s těmito prioritami by chtěl obhájit mandát, což se dosud ve Zlíně nikomu nepodařilo. Miroslav Adámek (STAN) si však věří, i když za favority považuje ANO a ČSSD. Proč ale Starostové a nezávislí ve Zlíně do své kandidátky přizvali i členy dalších politických subjektů? Nejen na to se ptala naše redakce.
19.08.2014 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Adámek (81 článků)

STAN chce ve Zlíně získat opět 23 procent. Jako při minulých komunálkách

 
Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) chce v říjnových komunálních volbách ve Zlíně získat minimálně 23 procent hlasů. Právě tolik dostalo v posledních volbách před čtyřmi lety, tehdy však hnutí kandidovalo společně s TOP 09 a volby vyhrálo. Lídr kandidátky Miroslav Adámek se stal primátorem, nyní chce post obhájit. Letos se budou oba subjekty ucházet o přízeň voličů samostatně, v čele kandidátky TOP 09 je podnikatel a předseda zlínské organizace Robert Hamrla.
08.09.2014 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Adámek (81 článků)

Primátor Zlína: Koaliční jednání byla korektní, věcná a vstřícná

 
Miroslav Adámek (STAN) je historicky prvním primátorem, který ve Zlíně obhájil mandát. Čemu přičítá nejen svůj úspěch, ale i rostoucí popularitu hnutí STAN? Své priority shrnul v rámci desatera problémů. A nejen o nich byla řeč. Prozradil nám také, jaký pocit má z povolebních vyjednávání a proč došlo k výměně koaličních partnerů. Neopomněli jsme ani referendum proti hazardu, které se ve Zlíně uskuteční v lednu.
16.11.2014 12:26 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Adámek (81 článků)

Staronovým primátorem Zlína se stal Miroslav Adámek (STAN)

 
Primátorem Zlína byl dnes na ustavujícím zastupitelstvu zvolen Miroslav Adámek (STAN), byl jím také v minulém volebním období. Hlasovalo pro něj 30 z 40 přítomných zastupitelů. Žádný protikandidát nebyl navržen.
06.11.2014 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Adámek (81 článků)

Primátor Zlína: Zarazili mě personální změny vlády dříve, než požádala o důvěru

 
Ve Zlíně se ještě žádnému primátorovi nepodařilo obhájit podruhé mandát. Miroslav Adámek doufá, že jemu se to podaří. Co je ale jeho cílem? Jak by podle něj mělo vypadat město, ve kterém se dobře žije a jaké jsou největší problémy, které je třeba ve Zlíně řešit? Nejen s tím, ale i se svým postojem k předčasným volbám či k postupu prezidenta, který podle jeho názoru politickým ,,gulášem“ pěkně zamíchal a je jen otázkou, zda míchá správným směrem, a zda si tento guláš neměli poslanci zamíchat sami, se svěřil pro PL.
15.08.2013 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Adámek (81 článků)

Primátor Zlína: Zarazily mě personální změny vlády dříve, než požádala o důvěru

 
Ve Zlíně se ještě žádnému primátorovi nepodařilo obhájit podruhé mandát. Miroslav Adámek doufá, že jemu se to podaří. Co je ale jeho cílem? Jak by podle něj mělo vypadat město, ve kterém se dobře žije a jaké jsou největší problémy, které je třeba ve Zlíně řešit? Nejen s tím, ale i se svým postojem k předčasným volbám či k postupu prezidenta, který podle jeho názoru politickým "gulášem“ pěkně zamíchal a je jen otázkou, zda míchá správným směrem a zda si tento guláš neměli poslanci zamíchat sami, se svěřil pro PL.
15.08.2013 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Adámek (81 článků)

Zlín má novou koalici, STAN podepsalo smlouvu s ANO

 
Hnutí Starostové a nezávislí (STAN), které zvítězilo v komunálních volbách ve Zlíně, v pátek podepsalo koaliční smlouvu s ANO. Primátorem bude opět Miroslav Adámek (STAN). Oba subjekty, které se dohodly na spolupráci v pondělí, budou mít v 41členném zastupitelstvu 26 mandátů.
24.10.2014 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Adámek (81 článků)

Adámek (STAN): Koalici uzavřeme ve Zlíně s hnutím ANO

 
Radnici ve Zlíně povede v nadcházejícím volebním období koalice složená z hnutí Starostové a nezávislí (STAN) a ANO 2011. Obě strany již uzavřely memorandum o spolupráci, k podpisu koaliční smlouvy dojde v nejbližších dnech.
20.10.2014 17:30 |

podobné články

Kandidát do Senátu Adámek (STAN): Senát je dnes důležitější více než kdy jindy

 
Jako jedinému primátorovi Zlína se mu podařilo obhájit mandát. Nyní by rád v horní komoře nahradil Františka Čubu. V rozhovoru, který Miroslav Adámek (STAN) poskytl pro ParlamentníListy.cz, se otevřeně vyjádřil nejen k otázce kumulace funkcí a ke svému platu, ale i k prioritám, s nimiž kandiduje. Co navrhuje pro zjednodušení vzdělávání lékařů? Jak zajistit lidem důstojné stáří a dostupné bydlení?
05.04.2018 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Adámek (81 článků)

Vážně nemocný Adámek oslavil 2. narozeniny: Nejkrásnější dárek už jsi dostal, napsali rodiče

 
Malý Adámek trpící spinální svalovou atrofií (SMA) koncem května dostal nejdražší lék na světě Zolgensma. Léčivo, které se může aplikovat do druhého roku věku dítěte, tak statečnému chlapci bylo podáno doslova na poslední chvíli. Adámek totiž včera oslavil druhé narozeniny! Jeho rodiče na sociální síti facebook zveřejnili dojemné narozeninové přání.
18.06.2020 15:45 |

podobné články

Adámek postižený atrofií už stojí! Po aplikaci nejdražšího léku ho čeká další náročná terapie

 
Adámek Chramosta je jedním z dětí, které měly štěstí v neštěstí. Lékaři mu sice diagnostikovali zákeřnou spinální svalovou atrofii, ta je ale dnes už léčitelná. Adámek svou dávku léku Zolgensma, o kterém se mluví jako o nejdražším léku světa, dostal, tím pro něj ale nic nekončí. Aby se jeho svaly vyvíjely, musí pravidelně cvičit. Intenzivní práce nicméně nese své ovoce.
10.03.2021 18:15 |

podobné články