Článek

STAN: Stát není dojná kráva. Nepoctiví úředníci musí pykat

 
V rámci tzv. „opozičního okénka“ zařazuje poslanecký klub Starostů a nezávislých na jednání Poslanecké sněmovny návrh novely o zavedení hmotné odpovědnosti úředníků, který byl podaný již před rokem. Situace s veřejnými zakázkami je v současné době alarmující, a proto je třeba tuto povinnost přijmout co nejrychleji.
11.02.2020 15:40 |

podobné články

Podobné články

Satirickému průvodu vévodila "dojná kráva Česká republika"

 
Satirickými maskami a ironickými hesly poukázal dnes odpoledne na různé společenské a polické problémy průvod v Praze pod názvem Sametové posvícení. Průvodu historickým centrem metropole vévodila alegorická dojná kráva jménem Česká republika, na které seděl kníže Potěmkin a volal na přihlížející, aby si také přišli "podojit republiku". Podle zástupců pořádající Iniciativy FÓR_UM se akce zúčastnilo přes dvě stovky lidí, na její trase přihlížely davy Pražanů i turistů.
17.11.2012 19:55 |

podobné články

Jak vybrat stan

 
Prázdniny jsou obdobím, kdy nejčastěji kupujeme stan. Stanování je mezi Čechy stále ještě hodně oblíbené, především u mladší populace. Hodí se na víkendové pobyty i dovolené v jednom z mnoha autokempů, i na objíždění letních hudebních festivalů. A někteří z nás ho potřebují i v zimě, při slézání impozantních horských štítů. Pro výběr stanu je rozhodujících několik kritérií. Především je to účel užití, počet osob, pro něž stan pořizujeme a klima, v němž ho budeme stavět. Důležitá je také jeho hmotnost, protože když ho nesete v krosně na zádech, je znát každý dekagram. Stanování ve dvou nebo rodinná dovolená? První, co rozhoduje o výběru vašeho stanu je počet osob, které budou stan současně používat. Jestli se chystáte na dovolenou k moři s dvěma dětmi, je jistě ideální rodinný dvouložnicový stan s předsíňkou, případně stříškou, díky níž budete mít i v nejžhavějších dnech aspoň trochu stínu. V takovém případě ani nezáleží na tom, jak těžký stan bude, protože ho povezete autem. Jestliže se chystáte ve dvou na túru po Čechách nebo dokonce do hor, je hmotnost zásadní. Také nepotřebujete luxusní dvouložnicový stan, stačí pro dvě osoby, maximálně s prostorem pro uložení batohů. Malé, lehčí stany pro jednoho nebo pro 2 osoby, obvykle snadno postavíte i sbalíte. Váha takového stanu se pohybuje kolem 1,5 kg. Jak často chcete stanovat? Jestli chcete stanovat i mimo letní měsíce, je dobré se soustředit na voděodolnost. Na pláži v Itálii to řešit nemusíte, ale když vás přepadne průtrž mračen, jistě nechcete být ihned mokří. V případě podlážky se vyplatí nekupovat nic s odolností nižší než 5 000 mm – 12 000 mm, u stanu pro horskou turistiku počítejte s odolností nejméně 4000 mm. Podle toho, jak často budete stan stavět, je nutné zaměřit se na materiál prutů. Pro četné využívání je lepší pořídit si stan s... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat stan pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.07.2018 17:10 |

podobné články

Pro Babiše není stát firma, ale dojná kráva

 
Když se stát řídí jako firma, jde to jako po másle, říká Andrej Babiš. Proč se tedy takového hesla nedrží?
07.01.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17409 článků)

Narodila se vzácná rudá kráva. Bible slibuje nového Mesiáše i příchod apokalypsy

 
Vážné obavy z konce světa zachvátily věřící v Izraeli. Tamní Chrámový institut oznámil, že poprvé za 2000 let se v zemi narodila vzácná rudá kráva, jejíž narození podle Bible předznamenává blízký příchod apokalypsy. Lidé v celém Izraeli jsou vyděšeni a čekají, jak dopadne podrobná prohlídka zvířete. Kráva totiž musí splňovat několik rysů, které se ukážou až časem. Informuje o tom server news.com.au.
11.09.2018 21:10 |

podobné články

Slavná kráva, která napadla policistu: Už z ní není agresorka!

 
V televizi nebo na internetu to viděl snad každý: Rozzuřená kráva se rozbíhá proti policistovi a ten, s klackem v ruce, se zachraňuje útěkem. Kráva pak probodne čelní sklo auta, zdemoluje část karoserie a utrhne zpětné zrcátko. Na dobytče slušný výkon.
10.02.2015 05:50 |

podobné články

Titul Miss kráva ČR 2009 získala dojnice Karkulka

 
Návštěvníci Národní výstavy hospodářských zvířat v Brně včera za nejhezčí ze všech krav vybrali dojnici z 1. zemědělské a.s. Chorušice na Mělnicku.Kráva pojmenovaná jako Karkulka získala titul Miss kráva ČR pro rok 2009.
28.06.2009 17:20 |

podobné články

Kráva strkala hlavu, kam neměla. Dopadlo to příšerně

 
Tahle kráva zřejmě byla moc zvědavá a strkala hlavu, kam neměla. Jinak si snad tohle video ani nelze vysvětlit. Na něm se po louce rozeběhne stádo dobytka, za nímž se opožděně přižene kráva s barelem na hlavě, který se marně snaží setřást.
29.10.2018 10:20 |

podobné články

Mladý prezident, který zažene Zemanovy zlé duchy. Kandidát Hilšer se představil v knihkupectví

 
REPORTÁŽ Alarmující stav zdravotnictví je hlavním tématem občanského prezidentského kandidáta Marka Hilšera. „Chybí zdravotní sestry, lékaři stárnou, v menších nemocnicích jsou na nočních třeba jen dva lékaři na sto pacientů,“ upozornil. Proč tomu tak je? „Investovalo se do různých strojů, protože na tom se dají získat peníze, dá se to různě předražit. Investice do lidí není tak rychle vidět a není to taková dojná kráva. Byly v Praze nemocnice napojené na politické strany a tam se posílaly peníze skrze tyto zakázky,“ objasnil.
20.04.2017 18:45 |

podobné články

Ministr Chovanec: Stát jako dojná kráva

 
eGovernment se u nás stal synonymem pro komplikace a vyhazování peněz. Průzkumy veřejného mínění ukazují, že právě státní IT zakázky jsou v Česku vnímány jako tunel, který je často úzce spojený s korupcí. Čím to, když například podle Wikipedie je eGovernment definován jako bohulibý nástroj, který má občanům život zjednodušovat a státu peníze ušetřit?
08.08.2014 18:45 |

podobné články

„Eurokomisaři proti Babišovi zostra nevystoupí. Nechtějí ho rozzlobit.“ Významný podnikatel odhaluje vážné důvody

 
ROZHOVOR Podnikatelé a živnostníci jsou v České republice podle šéfa podnikatelských odborů Radomila Bábka zjevně chápáni jako dojná kráva. „Zaměstnavatel je ten, kdo má všechno platit, a především má platit ty nejkrásnější výmysly a výdobytky, které si socialisté všech různých stran, ať už jsou z ANO, ČSSD nebo komunisté, vymyslí,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Podnikatelských odborů. České živnostníky a podnikatele stát ždímá a zaklekává na ně, ale velké zahraniční firmy uplácí a daruje jim peníze. A dokud bude mít na fungování státu jakýkoli vliv Andrej Babiš, situace se podle Bábka nezlepší.
27.12.2018 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17409 článků)

Heger prozradil mzdy šéfů nemocnic... Pohádkové platy!

 
Jak se mají ti, v jejichž rukou je naše zdraví? Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) poodhalil platy šéfů největších českých nemocnic. Jejich výše ukazuje, že zdraví není zrovna vyhublá dojná kráva pro konta státem placených manažerů.
29.12.2011 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

Těhotná kráva se zaběhla mimo EU. Z vůle Bruselu jí hrozí smrt, lidé zuří

 
Bizarní legislativní epizoda se minulý týden odehrála na hranicích členské země EU Bulharska a nečlenské země Srbska. Těhotná kráva, která se pásla nedaleko bulharské vesnice Kopilovtsi, se odtrhla od svého stáda a „nelegálně“ vkročila do vedlejšího Srbska. Když se chtěla vrátit, bulharští úředníci ji zadrželi a navzdory perfektnímu zdraví a těhotenství nařídili její utracení. Neměla totiž u sebe potřebné doklady, které každý kus dobytka při vstupu na území EU musí mít. Rozhodnutí vyvolalo nesouhlas řady politiků i veřejnosti.
04.06.2018 13:25 |

podobné články

Řidiči jako 'dojná kráva': Známky za 1200!

 
AKTUALIZOVÁNO: Vláda si pro řidiče chystá krásný dárek k Novému roku. Na návrh ministra dopravy Slamečky by měly být dálniční známky opět dražší - tentokrát už za 1200 korun!
23.10.2009 11:35 |

podobné články

Zdeněk Pohlreich: Už nechce být dojná kráva!

 
Když se z obyčejného kuchaře Zdeňka Pohlreicha (53) stala mediální hvězda, rozhodl se, že si další pořady bude sám produkovat. Zda pojede ve stejné koleji jako byl pořad Ano, šéfe! nebo změní taktiku, si zatím nechává pro sebe.
28.12.2010 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Pohlreich (506 článků)

Svobodné dojby, podojte si republiku, znělo z průvodu v Praze

 
Satirickými maskami a ironickými hesly poukázal dnes odpoledne na různé společenské a polické problémy průvod v Praze pod názvem Sametové posvícení. Průvodu historickým centrem metropole vévodila alegorická dojná kráva jménem Česká republika, na které seděl kníže Potěmkin a volal na přihlížející, aby si také přišli "podojit republiku".
17.11.2012 17:30 |

podobné články

Dojná kráva, parazit, bojovná srdce a Okamura, ze kterého se dělá zle. To znělo na mítinku "Bobo"

 
REPORTÁŽ Za minimálního zájmu médií pobývala Jana Bobošíková na Plzeňsku. Jak tisková konference, tak i samotný mítink byl decentně řečeno velmi slabě novinářsky obsazen. Samotné setkání s občany pak proběhlo komorním duchu.
17.10.2013 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (619 článků)

Dojná kráva, parazit, bojovná srdce a Okamura, ze kterého se dělá zle. To znělo na akci "Bobo"

 
REPORTÁŽ Za minimálního zájmu médií pobývala Jana Bobošíková na Plzeňsku. Jak tisková konference, tak i samotný mítink byl decentně řečeno velmi slabě novinářsky obsazen. Samotné setkání s občany pak proběhlo v komorním duchu.
17.10.2013 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (619 článků)

Korupční kauzy České pošty: Když lobbuje fotbalista u prezidenta

 
Proč chodí fotbalová legenda lobbovat na Hrad, Bezpečnostní rada státu řeší ministra vnitra a Babišově firmě hrozí trestní stíhání? Protože jsou všichni zapleteni do korupčních afér České pošty. Státní podnik fungoval v posledních letech jako dojná kráva na veřejné finance. A kdo chtěl u levného zdroje peněz zůstat, musel si připlatit.
24.04.2016 21:00 |

podobné články

Dlouhé čekání „na smrt“? Koronerům se nelíbí placení. VZP: „Nejsme dojná kráva.“

 
Čekání na příjezd lékaře při úmrtí bude v Libereckém kraji zřejmě stále tak trochu noční můrou. Původně měla službu koronera od tohoto roku zajišťovat soukromá firma, jenže ta ze zakázky „vycouvala“ z důvodu snížení plateb Všeobecné zdravotnické pojišťovny (VZP) na koronerské služby. Doposud ohledávání zemřelých zajišťovala záchranná služba a lidé kvůli tomu často zbytečně čekali i dlouhé hodiny.
08.01.2017 07:40 |

podobné články