Článek

Stáli v čele zločinecké skupiny, teď je ODS vyzývá k pozastavení členství a rezignaci na funkce

 
K pozastavení členství v ODS a vzdání se všech volených veřejných funkcí vyzvala v úterý olomoucká ODS krajského předsedu strany a hejtmanova náměstka Michala Záchu i člena regionální rady ODS Roberta Knoblocha , kteří byli v pondělí zadrženi v souvislosti s kauzou nezákonného ovlivňování veřejných zakázek pro dopravní stavby v Olomouckém kraji.
15.11.2023 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Michael (17 článků)
Podobné články

Odsouzený Pekárek požádal o pozastavení členství v ODS

 
Poslanec Roman Pekárek, který je nepravomocně odsouzený za korupci, požádal o pozastavení členství v ODS. Novinářům to řekl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. Sněmovní frakce ODS podle něj Pekárka vyzvala, aby odešel ze Sněmovny i ze strany. Poslanec se vzdát mandátu nechystá.
09.11.2012 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (523 článků)

Bém na půl roku přeruší členství ve straně

 
Poslanec ODS a bývalý pražský primátor Pavel Bém poslal v pondělí spolustraníkům dopis, v němž je žádá, aby případné rozhodnutí o pozastavení členství ve straně a rezignaci na poslanecký mandát nechali na něm. Právu ale řekl, že na půl roku požádal ODS v Praze-Bubenči o přerušení členství, než se kauza vyšetří.
26.03.2012 21:12 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (863 článků)

Vynervovaný Pekárek požádal o pozastavení členství v ODS

 
Roman Pekárek, nepravomocně odsouzený za korupci k šestiletému trestu, v pátek po pouhých dvou dnech působení ve Sněmovně, přestal být členem poslaneckého klubu ODS. Jak uvedl předseda klubu Zbyněk Stanjura, Pekárek informoval klub o tom, že v pátek v 11 hodin požádal o pozastavení členství v ODS. Pekárek novinářům přiznal, že je pod velkým tlakem.
09.11.2012 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (523 článků)

Exprimátor Bém požádal o pozastavení členství v ODS, chce očistit své jméno

 
Bývalý pražský primátor Pavel Bém požádal v pondělí místní sdružení ODS Dejvice-Bubeneč o pozastavení svého členství ve straně. Své prohlášení zveřejnil na webových stránkách místního sdružení strany v Praze 6.
26.03.2012 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (863 článků) , Petr Nečas (9418 článků)

Pekárek požádal o pozastavení členství v ODS

 
Roman Pekárek, který se stal ve středu novým poslancem za ODS, požádal o pozastavení členství ve straně. Stalo se tak poté, co se na něj snesla kritika za to, že přijal poslanecký mandát, přestože je nepravomocně odsouzený za korupci.
09.11.2012 14:20 |

podobné články

„Členství Ukrajiny v NATO si nikdo nepřeje.“ Zaorálek zaslechl v Bruselu. Scénář, jak vše dopadne

 
Místo pozvánky a časového rámce vstupu Ukrajiny do NATO na summitu ve Vilniusu zazní jen „pozitivní signál pro budoucí členství“. Exšéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (SOCDEM) varuje před nesplnitelnými sliby, které Západ opakovaně Ukrajincům dává. Můžeme na to podle něho doplatit. Kyjev by si prý mohl vyslechnout jiný návrh místo rychlého členství v alianci. „V Bruselu jsem teď zaslechl názor, že místo toho nesplnitelného členství Ukrajiny v NATO, které si nikdo nepřeje, budeme nabízet členství v EU,“ říká doktor Zaorálek s tím, že to se později také ukáže jako nesplnitelné.
11.07.2023 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2860 článků)

Průzkum: Stále více Čechů si myslí, že členství v NATO je pro nás důležitější než členství v EU

 
Polovina české veřejnosti (50 %) považuje členství naší země v Evropské unii a Severoatlantické alianci za stejně důležité. Mezi těmi, kteří tyto instituce rozlišují, jasně převažují ti, kteří za důležitější považují členství v NATO (34 %), nad těmi, kteří preferují členství v EU (16 %). S členstvím naší republiky v NATO souhlasí více než dvoutřetinová většina českých občanů (69 %), nesouhlasí pětina (22 %) a desetina zvolila vyhýbavou odpověď (9 %).
09.11.2015 14:31 |

podobné články

Faltýnkův syn požádá o pozastavení členství v ANO

 
Jiří Faltýnek, syn místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka, požádá o pozastavení členství v hnutí na období do konce letošního roku. Faltýnek to napsal v pátek ČTK. Zdůvodnil to tím, že se „chce zkoncentrovat po masivní mediální masáži”. Média například psala o tom, že ho policisté podezřívají z korupce.
06.03.2020 14:00 |

podobné články

ANO rozhodne o pozastavení členství Faltýnka mladšího

 
Jiří Faltýnek, syn místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka, zatím nemá pozastavené členství v hnutí ANO. V pondělí to řekli Jiří Faltýnek a brněnská předsedkyně hnutí Karin Karasová. O pozastavení mluvil Faltýnek mladší počátkem března poté, co některá média psala, že je podezřelý z korupce. Podle něj se vše zdrželo kvůli koronaviru, celostátní předsednictvo by jeho žádost mělo projednat ve čtvrtek.
11.05.2020 15:25 |

podobné články

Zpěvák Kalousek chce pozastavit členství v ODS, pokud bude obžalován

 
Pražský zastupitel a zpěvák Jan Kalousek oznámil v pátek rezignaci na post předsedy výboru pro informatiku. Zároveň uvedl, že v případě obžaloby požádá o pozastavení členství v ODS. Policie podezřívá Kalouska z účasti na úvěrovém podvodu. Podle slov policejní mluvčí už je obžaloba navržena, Kalousek ale tvrdí, že mu zatím nebyla sdělena.
18.05.2012 14:55 |

podobné články

ČSSD se bude zabývat kauzou Davida Ratha. Bude pozastatovat členství

 
Sociální demokraté budou v pátek hledat způsob, jak mohou minimalizovat dopad korupční kauzy vazebně stíhaného nyní už bývalého hejtmana Davida Ratha na stranu v době blížících se krajských voleb. Ráno zasedne nejužší vedení strany, odpoledne pak bude předsednictvo ČSSD rozhodovat o pozastavení členství dvěma dalším aktérům kauzy - ředitelce kladenské nemocnice Kateřině Pancové a exposlanci ODS Petru Kottovi. Pokud do té doby nerezignují na členství sami, předsednictvo jim činnost pozastaví takřka jistě, uvedla ČTK.
18.05.2012 06:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4629 článků)

Zeman vyzval Hřiba k rezignaci, zde je odpověď: Babišova kampaň, ruští agenti i výzvy ke slušnému chování

 
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal primátorovi hlavního města Prahy Zdeňku Hřibovi (Piráti) v úterý otevřený dopis, v němž jej nabádá k rezignaci, a sice kvůli kolabující dopravě v Praze. Primátor již sepsal reakci, v níž uvádí, že výzvu k rezignaci vnímá jako pouhé zapojení pana prezidenta do předvolební kampaně. Sám jej naopak k rezignaci vyzývá. A zároveň také hlavu státu zve k návštěvě podhradí a setkání s Pražany, na které zatím nenašel ve svém programu čas.
07.09.2021 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27993 článků)

Leda by si to Pavel Novotný udělal sám. Petr Fiala se vyjádřil k budoucnosti ODS

 
Konec Pavla Novotného v ODS? Dle serveru DeníkN.cz to není jisté. Ze stanov prý není jasné, zda po pravomocném rozsudku zaniká členství automaticky. „Členství v takovém případě zanikne až pravomocným rozhodnutím některého z uvedených orgánů strany o zrušení členství, nikoli tedy již vlastním pravomocným odsouzením. V tomto případě nechám – v souladu se stanovami – toto rozhodnuti na členech jeho místního sdružení,“ vzkázal Petr Fiala. Předsedou místního členství je však sám starosta Řeporyjí Pavel Novotný.
28.02.2020 19:01 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5947 článků) , Pavel Novotný (1273 článků) , Pavel Fiala (345 článků)

Šéf ODS vystavil snímek „mladých a aktivních členů". Jenže foťák zamířil úplně jinam. Všiml si toho jediný člověk a mlčet nezůstal

 
Konec Pavla Novotného v ODS? Ze stanov prý není jasné, zda po pravomocném rozsudku zaniká členství automaticky. „Členství v takovém případě zanikne až pravomocným rozhodnutím některého z uvedených orgánů strany o zrušení členství, nikoli tedy již vlastním pravomocným odsouzením. V tomto případě nechám – v souladu se stanovami – toto rozhodnutí na členech jeho místního sdružení,“ vzkázal Petr Fiala. Předsedou místního členství je však sám starosta Řeporyjí Pavel Novotný.
29.02.2020 14:06 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5947 článků) , Pavel Novotný (1273 článků) , Pavel Fiala (345 článků)

NCOZ: 25 členů mezinárodní organizované zločinecké skupiny bylo odsouzeno

 
Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování sekce organizovaného zločinu odboru obchodu s lidmi a nelegální migrace (NCOZ), jako členové společného mezinárodního vyšetřovacího týmu, v uplynulých dnech ukončili prověřování mezinárodní organizované zločinecké skupiny převaděčů odložením.
13.12.2018 09:25 |

podobné články

Vláda rozhodnutí o pozastavení činnosti KSČM odložila. O měsíc

 
Komunističtí politici si prozatím mohou oddychnout. Vláda totiž na měsíc přerušila debatu o možném podání návrhu na pozastavení činnosti Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM). Ministerstvo vnitra pro dnešní jednání kabinetu dodalo posudky, které pozastavení činnosti KSČM nedoporučily. To ale počátkem týdne znepokojilo jak odborníky, tak i některé pravicové politiky. Poslanec z KSČM Jiří Dolejš odklad rozhodnutí vlády dnes zkritizoval. Paradoxně by to prý mohla dát pro nečinnost vlády k soudu sama KSČM, aby měla před volbami čistý stůl, řekl Dolejš ParlamentnímListům.cz.
23.11.2011 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (537 článků)

Mach (Svobodní): Pozastavení činnosti Svobodných nehrozí, vláda žalobu stáhla

 
Pozastavení činnosti Strany svobodných občanů už nehrozí. Vláda svůj návrh na pozastavení činnosti strany stáhla poté, co si u Kontrolního výboru Poslanecké sněmovny ověřila, že všechny úředně ověřené kopie darovacích smluv byly do zprávy doplněny.
05.01.2012 08:30 |

podobné články

Noviny: Vláda se bude zabývat žádostí o pozastavení činnosti ČSSD

 
Premiér Bohuslav Sobotka se dostal do kuriózní situace. Bude rozhodovat o žádosti na pozastavení činnosti ČSSD, jíž je předsedou. Informuje o tom úterní MF Dnes. Podle ní skupina bývalých poslanců ostravské organizace sociální demokracie podala vládě oficiální podnět, aby postoupila Nejvyššímu soudu návrh na pozastavení činnosti ČSSD.
16.09.2014 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9582 článků)

Nečas vyzval Béma k pozastavení členství v ODS. Nechte to na mně, vzkázal Bém

 
Bývalý pražský primátor Pavel Bém by měl okamžitě pozastavit členství v ODS. V tiskovém prohlášení to uvedl předseda strany Petr Nečas. Učinil tak totéž, co dopoledne pražský primátor Bohuslav Svoboda. Jeho předchůdce Pavel Bém členům ODS vzkázal, že takové rozhodnutí mají nechat na něm.
26.03.2012 21:12 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (863 článků) , Petr Nečas (9418 článků) , Bohuslav Svoboda (783 článků) , Pavel Nečas (469 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (474 článků) , Pavel Svoboda (474 článků)