Článek

Stále více Čechů volí strany jen jako východisko z nouze

 
Voliče vedou k odevzdání svých hlasů jednotlivým stranám různé důvody. Agentura STEM se je pokusila zmapovat. Z průzkumu vychází, že se lidé rozhodují nejvíce podle toho, že daná partaj naslouchá občanům a zná jejich problémy. Stále více voličů ale uvádí, že „je to jen východisko z nouze“.
25.05.2012 20:55 |

podobné články

Podobné články

Volit zavedené strany je pro téměř polovinu lidí jen východisko z nouze

 
Celých 43 procent lidí, kteří by nyní šli k volbám a dali hlas některé ze stran, by své rozhodnutí považovali za východisko z nouze. Pravicové voliče ale stále oslovuje důraz na reformy a strategie namířené do budoucnosti. Ti levicoví zase akcentují tradice, řád a klid. Plyne to z průzkumu agentury STEM.
18.04.2013 17:10 |

podobné články

ČSSD volíte jako menší zlo, ukázal průzkum

 
Příznivci pravicových stran ODS a TOP 09 jako hlavní důvod své volby uvádějí nejčastěji strategii do budoucna a úsilí o reformy. Stoupenci KSČM vyzdvihují schopnost strany naslouchat lidem a zachovávat klid, řád, tradice. Celkově přibývá lidí, kteří uvádějí jako důvod volby „je to jenom východisko z nouze“, vysoký podíl těchto lidí „volí z nouze“ sociální demokracii, případně jako protestní hlas KSČM. Ukazují to výsledky průzkumu společnosti STEM.
25.05.2012 14:40 |

podobné články

Nejdůležitějšími důvody pro volbu strany do PS jsou snaha o změnu a schopnost naslouchat občanům

 
Lidé v současnosti preferují některou z politických stran nejčastěji proto, že usiluje o změnu a reformy (91 %), nebo proto, že strana naslouchá občanům a zná jejich problémy (89 %). Dalšími důležitými motivy pro výběr jsou důvěryhodnost představitelů strany (85 %) a jasná strategie strany do budoucna (82 %). Naopak pouze jako východisko z nouze preferují některou z politických stran necelé dvě pětiny respondentů (37 %), což je nižší podíl než před rokem (2013: 43 %).
14.05.2014 16:00 |

podobné články

Kaddáfího blízcí hledají východisko, uvedla Clintonová

 
Lidé blízcí libyjskému vůdci Muammaru Kaddáfímu navazují v celém světě kontakty a snaží se najít východisko z konfliktu. Uvedla to v úterý americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová v televizi ABC.
23.03.2011 08:05 |

podobné články

Strážníci rozmlouvali s mladým mužem, který viděl východisko v sebevraždě

 
Nešťastný mladý muž zavolal v noci na tísňovou linku městské policie v Hradci Králové. Operačnímu důstojníkovi se svěřil, že má osobní problémy, nevidí žádné východisko a chce si s někým promluvit. Doma má v trezoru střelnou zbraň, ale nechce udělat „blbost“.
21.07.2014 13:45 |

podobné články

Důchodci volí nejvíc ANO, Piráty lidé do 30 let. Oběma stranám vychází kampaň nejlíp, píší noviny

 
Kdo volí Andreje Babiš( ANO)? Nejčastěji lidé starší šedesáti let. A kdo volí Piráty, kteří jsou teď podle posledního průzkumu druhou nejsilnější sněmovní stranou? Podívejte se sami.
01.10.2018 09:05 |

podobné články

ČT jela tam, kde lidé volí Okamuru. Volič SPD ať se na výsledek v pořadu Wollnera raději nedívá

 
V pořadu Reportéři ČT se celkem očekávaně probíraly volby. Reportéři vyrazily do Orlové, Osoblahy, Nového města na Moravě a do Říčan. První dvě prý patří na spodní příčky v kvalitě života, druhá dvě na ty horní. V Osoblaze je dokonce každý třetí zatížen exekucí. Sociolog Daniel Prokop říká, že důvod, proč v chudých obcích volí radikálněji je, že mají omezenou důvěru ve vývoj společnosti. V obcích, kde jsou věřící, pak zase podle něj mluví lidé o informacích, které mají, takže tak radikální nejsou. A dodal, že je ironické, že lidé v těchto chudých obcí volí Zemana či Zemanovce, když ten se podílel na tvorbě systému exekucí.
09.10.2018 10:06 |

podobné články

Virus zika je hrozbou pro celý svět. WHO vyhlásila stav nouze

 
Celosvětový stav nouze vyhlásila v pondělí Světová zdravotnická organizace (WHO) kvůli viru zika. Ten dosáhl alarmujících rozměrů a je spojován s vývojovými poruchami mozku lidských plodů. Stejně závažný stav nouze vyhlásila WHO naposledy předloni kvůli ebole.
01.02.2016 20:15 |

podobné články

„Nacistická nouze.“ Město oblíbených vánočních trhů hlásí problém s „nácky“ a nečekaný krok

 
Zatímco řada měst po celé Evropě, včetně Česka, vyhlásila v poslední době v reakci na klimatické změny „stav klimatické nouze“, v Drážďanech řeší radnice jiný problém. Kvůli pravicovým extremistům, kteří se ve městě často scházejí a nezřídka páchají trestné činy, vyhlásila saská metropole „stav nacistické nouze“, informovala dnes agentura DPA.
02.11.2019 14:05 |

podobné články

KDU-ČSL: Dnes byl vyhlášen vyhlášen stav nouze - co to znamená?

 
Stav nouze platí od čtvrtečních 14 hodin po dobu 30 dní. Co stav nouze znamená v praxi?
12.03.2020 19:16 |

podobné články

Kalousek: „Jsem osel.“ Promořování Babiš odmítl. Stav nouze do 30. dubna a 25 tisíc pro OSVČ

 
Poslanci kvůli pandemii koronaviru schválili prodloužení stavu nouze do 30. dubna. Zamítli přitom vládní návrh - do 11. května. Dlouhou debatu o tomto opatření provázely i četné hádky, schytával to často ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). S projevem opět vystoupil Andrej Babiš (ANO), on i Jan Hamáček (ČSSD) poslancům řekli, že je stav nouze nijak netěší a hájili přísná vládní opatření. Vicepremiérka Alena Schilllerová (za ANO) se vydala hájit kritizovanou „Pětadvacítku“ – příspěvek 25 tisíc korun pro živnostníky, který však nechala předělat pozměňovacím návrhem ke zdařilejšímu výsledku, jak kvitovala i opozice. Návrh ODS na navýšení na 30 tisíc korun však neprošel. To Miroslava Kalouska (TOP 09) zradily během vystoupení nejprve telefon, který mu začal zvonit, a poté i vlastní pozornost, když se omylem vyjadřoval k jinému bodu, což glosoval slovy, že je osel. Dění v Poslanecké sněmovně jsme v úterý sledovali na Blesk.cz online.
07.04.2020 07:00 |

podobné články

V USA chodí volit asi 1000 Čechů, problém je vzdálenost

 
Ve Spojených státech, kde českého prezidenta volí na čtyřech místech, odradí mnoho Čechů od voleb velká vzdálenost k nejbližší volební místnosti. Zvláště, když se hlasování koná v USA ve všední dny, čtvrtek a pátek. Volí se v Los Angeles, Chicagu, New Yorku a Washingtonu D. C. Podle vedoucí sekce veřejné diplomacie Pavly Veličkinové bývá v USA při českých volbách celkem kolem tisíce hlasů, nejvíce v New Yorku. Zprávu přinesla ČTK.
12.01.2018 10:45 |

podobné články

Pes v karanténě: Jak se o něj starat! Tipy na očistu

 
Dá se říci, že naši domácí mazlíčci na dnešní »době koronavirové« svým způsobem vydělávají. Díky době koronavirové« svým způsobem vydělávají. Díky stavu nouze a karanténním opatřením jsme s nimi da- tavu nouze a karanténním opatřením jsme s nimi daleko více doma a máme možnost s nimi trávit více času. eko více doma a máme možnost s nimi trávit více času. Karanténa má ovšem v rodině se zvířaty i svoje úskalí.
01.04.2020 05:05 |

podobné články

Ivan Bartoš: Strany, které se do Sněmovny dostaly s odřenýma ušima, vystupují proti referendu. Hlasy voličů jsou jim dobré, dokud je volí, ale...

 
ROZHOVOR "Piráti prvky přímé demokracie už od počátku aplikují sami na sebe a nejedná se jenom o referenda. To nemá u ostatních stran obdoby," vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Pirátské strany Ivan Bartoš. "Je docela příznačné, že strany, které se do Sněmovny dostaly s odřenýma ušima, vystupují proti referendu. Hlasy voličů jim jsou dobré, dokud je někdo volí, ale na to, aby lidé rozhodovali o politických otázkách, už jim občané dost dobří nejsou," konstatuje. "Dnes už máme technické možnosti k tomu, abychom plebiscit realizovali. Na rozdíl od doby, kdy koncept zastupitelské demokracie vznikl. Není důvod trvat na statutu quo, svět jde kupředu. Zvláště v době, kdy naprostá většina evropských států referendum už zavedla," dodává.
18.02.2018 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1392 článků)

Jsou trendy pánské slipy nebo trenýrky?

 
Nosíte slipy nebo trenýrky? U mužů je toto velmi časté téma diskuze. O tom, jak spodní prádlo hraje důležitou roli v našem každodenním životě, není třeba více debatovat. Slipy, nebo trenýrky? Lámete si hlavu nad tím, zda jsou pro ženy více sexy slipy, nebo trenky? Samozřejmě každé má svá pro a proti. Zajímavostí však je, že většina mužů dává přednost „zlaté střední cestě“, tedy boxerkám. Boxerky mají nohavičky oproti slipům, ale zároveň jsou přiléhavé a tvarují postavu. Pánské slipy jsou svým způsobem podobné dámským kalhotkám, samozřejmě ušité tak, aby byly mužům pohodlné. Jsou vykrojené bez nohaviček a hodně přiléhavé. Sluší zejména mužům s pevnou a vyrýsovanou postavou. Na druhé straně stojí pánské trenýrky, které vynikají především komfortem. Jsou volnější, proto je muži často volí jako domácí oblečení. Velkým hitem jsou však boxerky se zkrácenou nohavičkou, které podobně jako slipy krásně zdůrazní pánské přirození. Zajímavostí jsou boxerky šortkového střihu, které mohou velmi dobře nahradit kraťasy. Slipy podtrhnou vaši mužnost Velkou předností slipů je, že dokonale podtrhnou možnost a zvýrazní pánské přirození. Slipy jsou pro ženy velmi smyslné. Dokonce existují také pánské slipy s push-up efektem, které jsou určeny mužům, jež nejsou spokojeni s velikostí svého přirození. Muži dávají přednost kvalitě Muži si vybírají spodní prádlo především podle pohodlí a vzhledu. Volí slušivé, pohodlné a kvalitní prádlo, ve kterém se budou cítit dobře, ale také pěkně vypadat. Výběr pánského prádla je velice pestrý, dokonce rozmanitější, než v případě dámských kalhotek. Oblíbené je značkové spodní prádlo, které je zárukou kvality i aktuálních módních trendů. Mezi nejoblíbenější materiál patří tradičně bavlna s přídavkem elastanu. Přestože muži nejvíce preferují boxerky, začali nosit dokonce i tanga. Velkou specialitou jsou takzvané tango-slipy. Pod tímto pojmem si můžeme představit trochu širší tanga, která jsou určena pro aktivní muže. Tento model může dokonale okořenit milostný život. Pokud doma rádi chodíte v něčem hodně pohodlném, určitě zvolte... Čtěte více Příspěvek Jsou trendy pánské slipy nebo trenýrky? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
23.01.2017 09:00 |

podobné články

Šance TOPky po kauze Šiška: Prý je to zlé, až smrtící

 
POLITOLOGOVÉ Pár dnů před krajskými volbami se TOP 09 snaží zachránit ze svých uvadajících nadějí, co se dá. Po zatýkání na MPSV vydává rezignaci ministra Jaromíra Drábka za čestný čin, který přispívá ke zlepšení politické kultury v zemi. Oslovení politologové jsou ale přesvědčeni, že šlo jen o východisko z nouze a takovouto argumentaci nebude nikdo brát vážně.
04.10.2012 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1078 článků)

Šance TOPky po kauze Šiška: Prý je to zlé, až smrtící

 
POLITOLOGOVÉ Pár dnů před krajskými volbami se TOP 09 snaží zachránit ze svých uvadajících nadějí, co se dá. Po zatýkání na MPSV vydává rezignaci ministra Jaromíra Drábka za čestný čin, který přispívá ke zlepšení politické kultury v zemi. Oslovení politologové jsou ale přesvědčeni, že šlo jen o východisko z nouze a takovouto argumentaci nebude nikdo brát vážně.
04.10.2012 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1078 článků)

Mahuleno, tenhle účes už nikdy! Mrkněte, co si Bočanová udělala na hlavě

 
Herečka Mahulena Bočanová  (46) nemá vždycky dobrou chvilku, co se stylingu týče. Ale to, co předvedla na zahajovací párty nového klubu ve stylu 80. let, nám tedy skutečně vyrazilo dech. Protože přijela rovnou z hor, mysleli jsme si, že je to jakési východisko z nouze, ale chyba lávky.
08.01.2014 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Mahulena Bočanová (795 článků)

ČSSD volí předsedu a vedení strany

 
Delegáti ČSSD na ostravském sjezdu si volí novévedení strany. Sjezd zatím provázejí drobné neshody mezi příznivci a odpůrci Miloše Zemana.
15.03.2013 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23655 článků)