Článek

Sražený kandelábr z Dražického náměstí znovu svítí. Opravy se vyšplhaly ke 3 milionům

 
Historický kandelábr na Dražického náměstí před více než rokem poničilo popelářské auto. Řidič auta kvůli nepozornosti do vzácné památky nacouval a zdemoloval ji. Poničený kandelábr skončil v rukou restaurátorů, kteří na něm přes rok usilovně pracovali. Nyní je plynový kandelábr zpět na svém místě a znovu svítí, oprava vyšla asi na 3 miliony korun.
20.07.2021 07:05 |

podobné články

Podobné články

ČPS: Slavnostní rozsvícení plynového kandelábru na Dražického náměstí

 
Dnes v 18 hodin se slavnostně rozsvítí poslední z trojice historických, památkově chráněných kandelábrů, které má ve své správě Galerie hlavního města Prahy – kandelábr na Dražického náměstí na Malé Straně v Praze.
02.12.2014 16:16 |

podobné články

Praha dokončila po roce opravu kandelábru na Dražického náměstí

 
Galerie hlavního města dokončila po roce opravu plynového kandelábru na Dražického náměstí na Malé straně. Šlo o obnovu posledního ze tří dochovaných pražských kandelábrů. Novinářům to dnes řekli kurátorka galerie Marie Foltýnová a restaurátor Ivan Houska. Slavnostní rozsvícení je naplánováno na 2. prosince v 18:00. Osvětlení na Hradčanském náměstí a v Loretánské ulici již bylo v minulosti opraveno.
27.11.2014 14:50 |

podobné články

USA řeší záhadu, žárovka tam svítí už od roku 1901

 
Městečko Livermore ležící v Severní Kalifornii chystá oslavy 110. "narozenin" žárovky, která ne a ne dosloužit. Nenápadná 60wattová žárovka svítí v tamější hasičárně a víceméně přesluhuje o více než 100 let. Přitom jen na několik krátkých výpadků proudů svítí bez ustání.
15.06.2011 16:55 |

podobné články

Vážně zraněný motorkář (†41) z Plzně zemřel v nemocnici! Sražený chodec je v kritickém stavu!

 
Motorkář, který se ve čtvrtek v centru Plzně vážně zranil při střetu s chodcem, podlehl v nemocnici svým zraněním. Sražený chodec podle dostupných informací zůstává v kritickém stavu v nemocnici.
14.03.2014 14:15 |

podobné články

Karlovo náměstí: Místo kočičích hlav asfalt, více stromů, lepší chodníky! Opravy omezí řidiče i chodce

 
Na pražském Karlově náměstí v sobotu 18. srpna začínají opravy silnic a chodníků, a to konkrétně na křižovatce náměstí s Resslovou ulicí. Práce mají trvat do konce srpna. Průjezd pro auta bude zachován, ale s omezením. Jedná se o první z plánovaných oprav cest po obvodu náměstí, které budou pokračovat i v dalším roce. Poté mají přijít na řadu úpravy parku na náměstí.
18.07.2020 08:25 |

podobné články

Noviny: Zeman má v plánu opravy Hradu za téměř 300 milionů

 
V letošním roce se na Hradě chystají opravy celkem z 292 milionů korun. Správa Pražského hradu vypsala výběrová řízení na opravy Nového paláce a Ludvíkova křídla. První zmíněná rekonstrukce bude stát 70 milionů druhá 16 milionů korun. Většinu peněz získal Hrad z turistického ruchu. Stát přidal na opravy 43 milionů korun. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
05.01.2015 07:27 |

podobné články

Tyhle čtyři krásky se společně vyšplhaly na horu. A důvod?

 
Herečka Drew Barrymore nedávno v jednom rozhovoru poznamenala, že letos plakala tolikrát, jako v žádném jiném období života předtím. Oporou jsou jí kamarádky, které teď vytáhla na podzimní horskou túru. S Cameron Diaz, Gwyneth Paltrow a Nicole Richie společně vyšplhaly na horu, aby si vyčistily plíce a protáhly svaly.
24.11.2016 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Drew Barrymore (183 článků) , Cameron Diaz (377 článků) , Gwyneth Paltrow (362 článků) , Nicole Richie (35 článků)

Kniha za 90 milionů: Dražický kodex v Ostravě hlídala policie

 
Za dohledu policistů byl v úterý do Ostravy poprvé v historii přivezen originál Dražického kodexu. Uvidí ho návštěvníci výstavy Ostrava nevídaná.
16.05.2017 15:35 |

podobné články

Svítí a vibrují. Náramky na dodržování bezpečných rozestupů

 
Muzeum umění Accademia Carrara v italském Bergamu se po více než deseti týdnech znovu otevřelo veřejnosti. Aby návštěvníci obdivující umělecké skvosty zvládli dodržet vzájemné rozestupy, pořídilo muzeum náramky, které vibrují a svítí, pokud se jejich nositel dostane příliš blízko k druhému člověku.
29.05.2020 10:30 |

podobné články

Nabízeli firmám snížení daní, okradli stát o 800 milionů

 
Čtyřicet lidí vytvářelo fiktivní zakázky pro často neexistující firmy. Škody se vyšplhaly k 800 milionům korun. K podvodům zneužili i Heyrovského vynález.
04.02.2012 11:40 |

podobné články

Mohutný požár haly v Braníku: Někdo ji zapálil! Policie hledá muže, který se potloukal kolem

 
Ohnivé peklo se rozpoutalo v pondělí 12. dubna ve skladovací hale nedaleko železniční zastávky Praha-Braník. Požár hasilo celkem 11 hasičských jednotek, zlikvidovat se ho podařilo až po 13 hodinách a škody vyšplhaly k 10 milionům. Kriminalisté už vědí, ž ho někdo založil úmyslně, při té příležitosti hledají důležitého svědka, který se v inkriminovanou dobu u haly pohyboval. Poznáte ho?
21.06.2021 09:35 |

podobné články

Ruina v Truhlářské ulici září novotou. Nastěhuje se sem dům dětí a mládeže

 
Historický dům v Truhlářské ulici je konečně zrekonstruovaný. Práce trvaly více než dva roky a zdržely je především objevy památkářů, kteří v domě odkryli nástěnnou malbu nebo barokní krov. Nově zrekonstruovaná nemovitost bude fungovat jako středisko volného času pro děti i dospělé, které bude nabízet desítky kroužků a další aktivity. V září dokonce proběhne den otevřených dveří, aby si nově zrekonstruovanou nemovitost mohla prohlédnout i veřejnost. Celkové náklady se vyšplhaly ke 128 milionům korun.
30.07.2021 06:40 |

podobné články

U dukovanské elektrárny v noci SVÍTÍ KRÁVA

 
Netradiční výzdobu dostala nedávno mohelnská step u Dukovan. Studenti sem umístili plastiku krávy, natřenou fosforeskující barvou. Kráva, stojící nedaleko jaderné elektrárny, každou noc zeleně svítí.
04.10.2011 16:40 |

podobné články

Zmutovaná čínská prasata ve tmě svítí

 
Vědci z čínské univerzity přivedli na svět deset selátek, která ve tmě svítí. Použili k tomu DNA z medúz. Tu injekčně vpravili do embryí. Zmutovaná prasata mají vyhlídky na stejný život jako ta normální, uvádí v tiskové zprávě havajská univerzita, kde byla tato metoda vyvinuta.
06.01.2014 07:30 |

podobné články

Převratný objev! V Liberci vynalezli textilní vlákna, která svítí i do stran

 
Po čtyřech letech příprav Technická univerzita v Liberci představila další z unikátních vynálezů. Jako první na světě použila optická vlákna, která svítí také do stran. Mohla by se využít třeba jako součást oděvů, které by pak za šera zvýšily bezpečnost chodců. O vynález okamžitě projevili zájem návrháři, nemocnice i armáda.
27.02.2014 06:40 |

podobné články

Liberecká univerzita vyvinula bundu pro cyklisty, svítí a ukazuje směr

 
Technická univerzita v Liberci ve středu představila speciální bundu pro cyklisty, která svítí a dokáže i signalizovat změnu směru jízdy. Díky speciálním reflexním prvkům je v ní cyklista vidět na výrazně větší vzdálenost než při použití prvků standardních. S výsledkem dvouletého vývoje seznámil novináře šéf katedry oděvnictví Antonín Havelka.
20.08.2014 18:47 |

podobné články

Nová bunda pro cyklisty: Svítí a ukazuje i změnu směru!

 
Bundu, která má zajistit bezpečnost cyklistů na silnicích předvedla včera Technická univerzita v Liberci. Svítí a signalizuje i změnu směru jízdy.
21.08.2014 06:30 |

podobné články

Senátor Ivo Valenta podpořil akci „Česko svítí modře“

 
V noci z 2. na 3. dubna se uskutečnil již druhý ročník osvětové kampaně s názvem "Česko svítí modře“. Akci, která je výrazem porozumění a podpory lidem, kteří trpí autismem, podpořil také senátor a podnikatel Ivo Valenta. Modře se proto rozsvítily i některé objekty ve vlastnictví skupiny SYNOT na Slovácku a Valašsku.
05.04.2015 12:02 |

podobné články

V Brně svítí slunce i v noci? Vilhelmová vyrazila na ples v mini a slunečních brýlích

 
To, že v Brně svítí úplně jiné a silnější slunce než v Praze, tvrdívá reportér Krimi zpráv na Primě a partner moderátorky Sandry Parmové Michal Janotka. "Péřovkový král" tímto popírá, že by tak opálenou pleť měl díky tomu, že spává v soláriu.
01.02.2016 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Sandra Parmová (193 článků)