Článek

Squatteři budou muset sáhnout hlouběji do kapsy. Soud napařil Klinice další pokutu

 
Centrum Klinika má další problém. Musí uhradit pokutu padesát tisíc korun, a to za nedodržování soudního příkazu ohledně opuštění budovy. Celkem se již pokuty pro Kliniku vyšplhaly na více než sto tisíc korun. Pro ČTK to uvedl mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka. Úřad navíc každý den centru účtuje dalších tisíc korun.
17.06.2016 21:30 |

podobné články

Podobné články

Keith Richards: Kouření se do smrti nevzdám!

 
Drogy? Prosím. Alkohol? Klidně. Toho všeho se kytarista Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Rolling Stones prohlásil, že se nevzdá kouření ani kvůli nemocem a bude kouřit do posledního dechu.
03.02.2010 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Keith Richards (58 článků) , Keith Richards (58 článků)

Squatteři ze Šatovky obléknou pracovní úbor: Soud jim potvrdil 50 hodin, Praze platit nemusí

 
Žádné vězení nebo peněžní tresty, ale prospěšné práce. Soud ve středu 11. července rozhodl, že nepovolené obsazení Šatovky letos v únoru si squatteři odpracují. Čeká je 50 hodin obecně prospěšných prací. Potvrdil tak verdikt nižších soudů, a squatteři se už můžou převléci do pracovního úboru.
11.07.2018 15:00 |

podobné články

Squatteři budou o poliklinice jednat s úřadem na magistrátu

 
Squatteři, kteří o víkendu obsadili bývalou polikliniku na pražském Žižkově, budou jednat s úřady na magistrátu. Jednání inicioval náměstek primátorky Matěj Stropnický (SZ) dopisem, který má ČTK k dispozici. Vlastníkem budovy, kde chtějí aktivisté vybudovat komunální centrum, je stát, spravuje ho Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Jeho zástupci s přítomností aktivistů nesouhlasí a požadují jejich vystěhování. Squatteři očekávají, že je ve čtvrtek policie přijde vystěhovat.
03.12.2014 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (462 článků)

Krvavá bitva o Miladu: Poslední squatteři jsou pryč!

 
Střechu squatu Milada v Praze 8 opustili večer poslední dva squatteři z původních osmi. Squatteři se na střeše zabarikádovali ráno, kdy vilu začala vyklízet za přítomnosti policie najatá bezpečnostní agentura. Vyklízení provázely krvavé potyčky.
30.06.2009 21:25 |

podobné články

Squatteři se chtějí s novými sousedy dohodnout, ti jsou rozpačití

 
Squatteři, kteří se přestěhovali do domu v pražské Truhlářské ulici se v nejbližších dnech chtějí setkat s původními nájemníky a vyjasnit si způsob budoucího soužití. Squatteři nechtějí starousedlíkům komplikovat život, na druhé straně by rádi i v novém působišti pořádali kulturní akce. Nájemníci se obávají, že poskytnutí části domu squatterům je má vystrnadit z bytů. Dům v centru Prahy chce majitel rekonstruovat.
08.07.2009 19:30 |

podobné články

Fúze zdravotních pojišťoven zdraží v tuzemskou zdravotní péči. Pacienti by museli sáhnout hlouběji do kapes, varují odborníci

 
Nejčastějším argumentem, který provází debatu ohledně sloučení Všeobecné zdravotní pojišťovny s Vojenskou pojišťovnou a Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra, je úspora výdajů v řádech několika desítek milionů korun. Z tábora oponentů se nicméně ozývají varovné hlasy, podle kterých by vytvoření „superpojišťovny“ zlikvidovalo konkurenci a pacienti by museli sáhnout hlouběji do svých peněženek.
25.08.2014 12:15 |

podobné články

Fúze zdravotních pojišťoven by zdražila tuzemskou zdravotní péči. Pacienti by museli sáhnout hlouběji do kapes, varují odborníci

 
Nejčastějším argumentem, který provází debatu ohledně sloučení Všeobecné zdravotní pojišťovny s Vojenskou pojišťovnou a Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra, je úspora výdajů v řádech několika desítek milionů korun. Z tábora oponentů se nicméně ozývají varovné hlasy, podle kterých by vytvoření „superpojišťovny“ zlikvidovalo konkurenci a pacienti by museli sáhnout hlouběji do svých peněženek.
25.08.2014 12:20 |

podobné články

Těšte se. Teď teprve přijde drahota a další škrty. Odborník varuje

 
Zatímco Češi ještě nebyli schopni vstřebat fakt, že si od nového roku v důsledků vládních škrtů, reforem a zvyšování DPH budou muset sáhnout významně hlouběji do kapes, oznámil během víkendu ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), další nepříjemnou zprávu. Pokud se bude i ve světě prohlubovat hospodářská krize, jak již nějaký čas varují ekonomové, bude nutné sáhnout i v Česku k dalším ostrým škrtům. To, že se to dotkne tedy všech v životních nákladech i nákladech na bydlení, je zřejmé. Co s tím?
27.09.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6514 článků)

Aktivisté z Kliniky dostali přes prsty. Soud jim „napařil“ pokutu 50 tisíc

 
Soud uložil komunitnímu centru Klinika na pražském Žižkově pokutu 50 tisíc korun za nerespektování předběžného opatření. Pokuty od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) už přesáhly 100 tisíc, uvedl mluvčí úřadu Radek Ležatka. Každý den, kdy v budově v Jeseniově ulici zůstávají po skončení smlouvy, úřad navyšuje pokutu o 1000 korun. Přes 80 tisíc korun už zaplatili.
17.06.2016 17:40 |

podobné články

Zbabrané zakázky u Stropnického: Armáda zaplatí víc za vesty i pandury

 
Ministerstvo obrany chystá nákupy pandurů i neprůstřelných vest. V obou případech však bude muset sáhnout hlouběji do kapsy, než plánovalo. Prodraží se jak obrněné vozy, o čemž už informoval ministr obrany Martin Stropnický (ANO) vládu, tak i vesty, které přitom vojáci potřebují nutně k afghánské misi. Jenže roční průtah kolem zakázky se nakonec bude muset řešit koupí dražších vest. Amerických.
10.01.2017 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1697 článků)

Lyžařská sezona v Česku se blíží! Víme, kolik budou stát hory!

 
Hlouběji do kapsy budou muset sáhnout milovníci lyžování na českých horách. Letos v zimě většina ski areálů zdražuje. Jízdné zvyšují o čtyři až šest procent. Zato nabízejí zlepšení svých služeb.
07.11.2012 11:20 |

podobné články

Kuřáci mají po ptákách! Od ledna si budou muset za cigarety opět připlatit!

 
Bohužel máme další smutnou zprávu pro vášnivé kuřáky. Jako by nestačilo, že se schválil zákon, který zakazuje kouření v barech, restauracích nebo hospodách. Nyní budou muset od prvního ledna sáhnout hlouběji do kapes. Cigarety se budou totiž zdražovat.
25.12.2016 21:25 |

podobné články

Další zdražení léků! Zapláčou hlavně alergici

 
Ti, které trápí alergie nebo je často pálí žáha, budou muset zřejmě kvůli lékům už brzy sáhnout hlouběji do kapsy.
14.01.2012 19:35 |

podobné články

Pojišťovny přestanou připlácet na paralen, ibalgin a další léky

 
Nemocní budou muset od 1. července sáhnout opět hlouběji do kapsy. Novela zákona o veřejném zdravotním pojištění totiž ruší k poslednímu červnovému dni povinnost pojišťoven hradit plně nebo zčásti některé z těch léků, které je možné vydávat bez lékařského předpisu.
22.06.2012 10:25 |

podobné články

Soudy budou brzy dvakrát dražší než dnes

 
Kdo se bude chtít soudit, bude muset v budoucnu zřejmě sáhnout hlouběji do kapsy. Ministerstvo spravedlnosti totiž našlo způsob, jak pomoci zalátat rostoucí rozpočtovou díru: miliardy korun chce vytahat z peněženek lidí, kteří se jdou soudit.
27.08.2009 06:05 |

podobné články

Dálniční známky na Slovensku skokově podraží

 
Od příštího roku budou muset řidiči jedoucí po slovenských dálnicích sáhnout hlouběji do kapsy. Dálniční známky tam totiž zdraží o 40 %.
21.12.2010 00:40 |

podobné články

Kuřivo podraží: Krabička až o 3 Kč

 
Kuřáci budou muset pro uspokojení svého zlozvyku od ledna sáhnout hlouběji do kapsy. Senát schválil novelu zákon o spotřební dani. Krabička cigaret tedy vzroste až o 3 koruny.
17.03.2011 10:45 |

podobné články

V Praze od pátku výrazně podraží jízdenky MHD i záchytná parkoviště

 
S počátkem července dojde v hlavním městě ke zdražení jednorázových jízdenek na MHD o šest korun. Zdarma naopak začnou jezdit děti do 15 let a senioři nad 65 let. Hlouběji do kapsy budou muset sáhnout i lidé, kteří svůj vůz nechávají na záchytných parkovištích P+R na okrajích metropole.
29.06.2011 11:45 |

podobné články

Pozůstalá: Popel maminky jsem nechala na louce. Na pohřeb jsem neměla

 
Smrt je celkem drahý špás a od nového roku se ještě více prodraží. Vzhledem ke zvýšení DPH z 10 na 14 procent a plánovanému zdražování elektřiny, si pozůstalí budou muset sáhnout ještě hlouběji do kapsy. Přitom stále přibývá pohřbů bez obřadu. Lidé totiž na důstojné rozloučení se zesnulým prostě nemají peníze.
13.11.2011 16:50 |

podobné články