Článek

Správa železnic vybere projektanta tříkolejného mostu na Výtoni

 
Budování moderní železnice na území metropole pokračuje, Správa železnic hledá projektanta stavby nového tříkolejného mostu na Výtoni. Jedná se o další klíčový krok pro zajištění bezpečné a kapacitní železnice nejen na území hlavního města Prahy, ale i na páteřní trati směrem na Německo, na níž přemostění leží. Práce by měly probíhat v letech 2027 až 2029, předpokládané celkové náklady stavby dosahují 3,4 miliardy korun.
16.05.2024 19:05 |

podobné články

Podobné články

Správa železnic vybrala budoucí podobu mostu na pražské Výtoni

 
Správa železnic představila veřejnosti vítězný návrh budoucí podoby tříkolejného přemostění přes Vltavu v místě stávajícího železničního mostu na pražské Výtoni. Základní podmínky pro účast v tzv. soutěžním dialogu splnilo všech 12 přihlášených týmů architektů.
25.11.2022 16:10 |

podobné články

Správa železnic: Vítězný návrh mostu na Výtoni nejlépe splňuje všechny potřebné parametry

 
Správa železnic reaguje na debatu, která se rozproudila mezi veřejností po vyhlášení vítězného návrhu mostu na pražské Výtoni. Na nejčastější otázky odpovídáme v následujících bodech:
10.01.2023 19:40 |

podobné články

Správa železnic: Architektonická studie nového trojkolejného mostu na Výtoni

 
Správa železnic představila radním a zastupitelům hl. m. Prahy aktuální podobu architektonické studie nového železničního mostu na pražské Výtoni. Ten by měl v budoucnosti nahradit starý most z roku 1901, který je již za hranicí své životnosti a kapacitně nestačí narůstajícím požadavkům železniční dopravy.
11.11.2023 11:40 |

podobné články

Tři koleje, prostor pro pěší: Správa železnic vypíše architektonickou soutěž na železniční most

 
Novou podobu železničních mostů pod pražským Vyšehradem bude hledat architektonická soutěž, kterou v příštích dnech vyhlásí Správa železnic. Most přes Vltavu mezi Výtoní a Smíchovem by měl mít tři železniční koleje a také prostor pro pěší a cyklisty. Na podobu mostu by mělo v budoucnu navázat nové uspořádání v okolí Výtoně. Dnes o tom informovala Správa železnic. Most je nyní ve špatném technickém stavu.
30.04.2021 14:25 |

podobné články

NPÚ: Rekonstrukce železničního mostu na Výtoni – perspektiva pro památku i potřeby města

 
Správa železnic představila veřejnosti vítězný návrh stavební rekonstrukce a doplnění železničního přemostění přes Vltavu na pražské Výtoni – dlouho diskutovaného železničního mostu pod Vyšehradem, významné technické kulturní památky.
27.11.2022 09:50 |

podobné články

Nevyhnutelná demolice železničního mostu na Výtoni? Praha nechá zpracovat nový posudek, ten rozhodne

 
Most mezi Výtoní a Smíchovem možná čeká úplně jiný osud, než bylo plánováno. Praha totiž navrhuje, aby se nynější počet kolejí rozšířil ze dvou na tři. Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC) souhlasila se zpracováním posudku rekonstrukce mostu, která by navýšila kapacitu metropolitní železniční sítě. Odborníci z Kloknerova ústavu ale v minulosti po diagnostice mostu uvedli, že oprava není kvůli korozi konstrukce reálná.
10.12.2018 15:20 |

podobné články

Petice za modernizaci železničního mostu na pražské Výtoni

 
My, níže podepsaní žádáme Ministerstvo dopravy, Správu železnic a Magistrát hlavního města Prahy, aby společně akcelerovali činnosti a úkony směřující ke stavbě nového mostu na pražské Výtoni, jehož vítězný návrh vzešel z mezinárodní architektonické soutěže.
13.02.2023 07:40 |

podobné články

Správa železnic vypisuje architektonickou soutěž na mosty pod Vyšehradem

 
Novou podobu železničních mostů pod Vyšehradem přinese už brzy architektonická soutěž, kterou Správa železnic zahájí v následujících dnech. Požadované řešení má umožnit převedení tří kolejí přes řeku Vltavu s návrhem nové železniční zastávky na Výtoni.
02.05.2021 10:00 |

podobné články

Správa železnic: Nový most na Výtoni má své webové stránky

 
Správa železnic pokračuje v otevřené komunikaci o nové podobě železničního mostu pod pražským Vyšehradem. S cílem poskytnout veřejnosti veškeré dostupné informace spustila webové stránky, věnované celému projektu.
13.02.2023 11:00 |

podobné články

MHMP: Pražští zastupitelé se shodli na citlivém přístupu k řešení výtoňského mostu

 
Pražští zastupitelé dnes v obecné shodě koaličních i opozičních klubů Pirátů, SPOLU, Starostů a nezávislých, Prahy Sobě a ANO vyjádřili podporu rekonstrukci železničního mostu na Výtoni za využití moderních technologií při zachování co nejvíce z charakteru, hmoty a ducha této stavby, která je reprezentována zejména obloukovou nýtovanou konstrukcí přes Vltavu. Pražské zastupitelstvo chápe nezpochybnitelnou dopravní funkci výtoňského mostu, nutnost doplnění třetí koleje z důvodu potřebného zkapacitnění a vybudování nové zastávky na Výtoni, to vše s ohledem na rozvoj města na další desetiletí.
24.03.2023 09:45 |

podobné články

Rekonstrukce Libeňského mostu: TSK vypsala zakázku, hledá projektanta i stavitele

 
Pražský Technická správa komunikací (TSK) v pondělí vypsala zakázku na rekonstrukci Libeňského mostu a přestavbu jeho okolí. V řízení vybírá projektanta i stavitele. Termín podání nabídky je 22. února 2021 a její maximální cena byla stanovena na 2,85 miliardy korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. První práce by podle dřívějších vyjádření vedení města a TSK mohly začít v roce 2022. Most z roku 1928 nebyl nikdy opravován.
26.10.2020 11:30 |

podobné články

Správa železnic hledá projektanta pro Masarykovo nádraží. Posunula se i příprava úseku z Ruzyně do Kladna

 
Projekt modernizace trati z Prahy do Kladna s vybudováním odbočky na Letiště Václava Havla pokračuje. Správa železnic nyní hledá zhotovitele dokumentace pro stavební povolení pro rekonstrukci stanice Praha Masarykovo nádraží. Úsek Praha-Ruzyně – Kladno již naopak svého dodavatele dokumentace pro stavební povolení získal a příprava pokračuje dál.
13.07.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6483 článků)

Správa železnic: Začne se projektovat nová trať z Plzně do Stodu pro rychlost 200 km/h

 
Správa železnic vyhlásila tendr na projektanta, který vytvoří dokumentaci pro stavební povolení novostavby dvoukolejné trati z Plzně do Stodu.
25.10.2020 19:35 |

podobné články

Správa železnic hledá projektanta modernizace uzlu Česká Třebová

 
Správa železnic vyhlásila výběrové řízení na zpracování projektové dokumentace pro vydání stavebního povolení pro modernizaci železničního uzlu Česká Třebová. Předpokládaná hodnota zakázky činí 274,8 milionu korun.
18.03.2021 20:30 |

podobné články

Správa železnic a DB Netz vybraly projektanta Krušnohorského tunelu

 
Správa železnic a DB Netz uzavřely smlouvu s dodavatelem na zajištění projektové přípravy přeshraničního úseku vysokorychlostní tratě (VRT) z Prahy do Drážďan.
01.08.2021 22:30 |

podobné články

Správa železnic: Vysokorychlostní trať mezi Prahou a Lovosicemi zná svého projektanta

 
Správa železnic uzavřela smlouvu s dodavatelem dokumentace pro územní rozhodnutí (DÚR) úseku vysokorychlostní trati (VRT) Podřipsko.
25.08.2022 18:00 |

podobné články

Správa železnic hledá projektanta pro vysokorychlostní trať v Praze

 
Správa železnic vyhlásila další veřejnou zakázku na dodavatele dokumentace pro územní rozhodnutí (DÚR) pro novou síť vysokorychlostních tratí. Projektant připraví technický návrh v pořadí již osmého úseku sítě, a to mezi pražskými Vršovicemi a Běchovicemi.
12.11.2022 11:00 |

podobné články

Správa železnic: Trať na letiště - hledá se projektant úseku z Veleslavína do Ruzyně

 
Správa železnic hledá projektanta pro část budoucí trati na letiště mezi pražskými stanicemi ve Veleslavíně a v Ruzyni. Chystaná modernizace výrazně změní jejich podobu, přínosem pro cestující bude také výstavba nové zastávky Praha-Liboc.
19.02.2023 21:30 |

podobné články

Správa železnic: Turnovský železniční uzel čeká celková rekonstrukce

 
Významný železniční uzel v Libereckém kraji získá moderní podobu. Správa železnic vyhlásila tendr na projektanta rekonstrukce stanice Turnov, současně bude hledat také dodavatele, který navrhne podobu tamní nové provozní budovy. Samotné práce by měly proběhnout v letech 2026 a 2027.
10.07.2023 07:25 |

podobné články