Článek

Správa železnic: Stavbaři se v Lovosicích přesunou z nástupišť do nádražní budovy

 
V Lovosicích odstartují už letos na jaře stavební práce, které vrátí původní lesk tamní nádražní budově. Objekt z roku 1968 dostane zateplenou fasádu i střechu, cestující ocení účelnější vnitřní prostory. Přínosem rekonstrukce bude také výrazné snížení provozních nákladů. Hotovo bude příští rok v létě.
21.03.2024 19:10 |

podobné články

Podobné články

Správa železnic hledá zhotovitele rekonstrukce nástupišť v Lovosicích

 
Už během léta plánuje Správa železnic zahájit rekonstrukci nástupišť ve stanici Lovosice. Kromě komfortnějšího nastupování do vlaků přinese investice cestujícím také možnost bezbariérového přístupu na nástupiště.
05.06.2022 22:55 |

podobné články

Správa železnic: V Lovosicích začne rekonstrukce nástupišť

 
Stanice v Lovosicích získá během letošního roku nová nástupiště umožňující pohodlnější nástup do vlaků. Správa železnic uzavřela smlouvu s vybraným zhotovitelem stavby.
07.01.2023 14:45 |

podobné články

Finanční úřad na nádraží? Správa železnic vymýšlí nová využití pro opuštěné budovy

 
Nádražní budovy a jejich prostory, pro které nemá Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC) do budoucna využití, poslouží k jiným účelům. SŽDC například plánuje, že do budovy na prostějovském nádraží se přesunou policisté, v Teplicích pak chtějí železničáři na nádraží přesunout sídlo finančního úřadu. Na úterní tiskové konferenci to řekl náměstek generálního ředitele SŽDC Tomáš Drmola. Správa železnic nádraží koupila od Českých drah vloni. Letos do oprav plánuje vložit 600 milionů korun, do roku 2022 celkem 8,4 miliardy korun.
29.08.2017 18:05 |

podobné články

Správa železnic: Jednání o nádražní budově v Převýšově spějí do finále

 
Zástupci Správy železnic, obce Převýšov a veřejnosti pokročili v rámci jednání pracovní skupiny o nádražní budově v Převýšově do závěrečné fáze. Správa železnic prověřila různé možnosti jejího zachování a další alternativní vedení modernizované trati v okolí objektu. V současnosti tak existují tři varianty možného řešení, z nichž dvě počítají se zachováním budovy.
10.10.2021 12:35 |

podobné články

Správa železnic: Nádražní budova v Převýšově zůstane. Obec se zavázala k jejímu pronájmu

 
Zástupci Správy železnic a obce Převýšov se dohodli na zachování místní nádražní budovy, která měla původně ustoupit plánované modernizaci železniční trati z Prahy do Hradce Králové. Obec si pronajme volný prostor v přízemí objektu, pro který Správa železnic nebude mít využití. Zároveň pokračuje příprava nové varianty vedení trasy, která povede mimo nádraží.
07.11.2021 19:30 |

podobné články

Správa železnic: Nádražní budova v Převýšově zůstane, obec se zavázala k jejímu pronájmu

 
Zástupci Správy železnic a obce Převýšov se dohodli na zachování místní nádražní budovy, která měla původně ustoupit plánované modernizaci železniční trati z Prahy do Hradce Králové. Obec si pronajme volný prostor v přízemí objektu, pro který Správa železnic nebude mít využití. Zároveň pokračuje příprava nové varianty vedení trasy, která povede mimo nádraží.
07.11.2021 20:35 |

podobné články

Správa železnic vybírá zhotovitele rekonstrukce nástupišť v Semilech

 
Už za několik měsíců plánuje Správa železnic zahájit rekonstrukci nástupišť ve stanici Semily. Nyní vypsala veřejnou zakázku na zhotovení stavby, její předpokládaná hodnota činí 156,7 milionu korun.
30.06.2022 19:40 |

podobné články

Správa železnic: V Semilech začne rekonstrukce nástupišť

 
Správa železnic může zahájit plánovanou rekonstrukci nástupišť ve stanici Semily. Ve veřejné soutěži vybrala zhotovitele prací, kterým bude společnost SWIETELSKY Rail CZ. Cena nabídnutá vítězem tendru činí 173,2 milionu korun bez DPH.
13.11.2022 14:35 |

podobné články

Správa železnic: Začíná rekonstrukce nádražní budovy v Pardubicích

 
Správa železnic podepsala smlouvu se zhotovitelem první etapy rekonstrukce nádražní budovy v Pardubicích. Stala se jím společnost tvořená firmami Chládek a Tintěra, Pardubice a EUROVIA CS, celkové investiční náklady dosahují 613,8 milionu korun. Akce se bude připravovat v režimu P+R, který zahrnuje jak zhotovení projektu, tak samotnou realizaci stavby.
18.11.2020 21:30 |

podobné články

Správa železnic: V Děčíně vznikne první solární elektrárna na nádražní budově

 
Správa železnic zahájila ve stanici Děčín východ budování první fotovoltaické elektrárny na střeše nádražní budovy. Ve výběrovém řízení na dodavatele uspěla společnost Silektro.
06.10.2021 22:20 |

podobné články

Správa železnic hledá zhotovitele výstavby nové výpravní budovy v Chodově

 
Správa železnic vypsala výběrové řízení na zhotovitele novostavby výpravní budovy ve stanici Chodov na Karlovarsku. Bude situována nedaleko vstupu do nového podchodu, vybudovaného v rámci výstavby moderních nástupišť.
01.05.2022 18:05 |

podobné články

Francouzi si objednali příliš široké vlaky. Úpravy nástupišť vyjdou na miliardy!

 
Francouzská státní železniční společnost SNCF si pro regionální tratě objednala 2000 vlaků, které jsou pro mnoho nástupišť příliš široké. Tato chyba si vyžádá rozsáhlé investice do úprav nástupišť, napsala agentura Reuters.
21.05.2014 07:25 |

podobné články

Správa železnic vypsala tendr na rekonstrukci výpravní budovy v Berouně

 
Správa železnic vypsala zakázku na zhotovitele rekonstrukce výpravní budovy v Berouně. Předpokládaná hodnota zakázky na modernizaci komplexu tří vzájemně propojených objektů, který tvoří odjezdová hala, administrativní budova a provozní prostory, je 244,6 milionu korun. Jde o druhé výběrové řízení, které Správa železnic v rámci tohoto projektu vypisuje.
24.03.2020 16:31 |

podobné články

Správa železnic: Nádražní budovu ve stanici Plzeň-Jižní Předměstí čeká rekonstrukce

 
Správa železnic vyhlásila výběrové řízení na firmu, která zrekonstruuje nádražní objekt v Plzni-Jižním Předměstí. Nejvyšší přípustná nabídková cena je 95,2 milionu korun. Stavební práce by měly začít letos v říjnu, potrvají dva roky.
25.05.2021 12:50 |

podobné články

Správa železnic pokračuje v opravách nádraží ve Středočeském kraji

 
I v letošním roce bude Správa železnic opravovat další výpravní budovy ve Středočeském kraji. O nádražní budovy po celé České republice se stará od roku 2016, ročně do jejich oprav a údržby investuje stovky milionů korun.
21.06.2020 16:35 |

podobné články

Správa železnic: První patro výpravní budovy Děčín východ využije místní dům dětí a mládeže

 
Správa železnic a Město Děčín se dohodly na využití celého 1. patra nádražní budovy v železniční stanici Děčín východ.
23.07.2021 16:25 |

podobné články

Správa železnic: V Chodově odstartuje výstavba nové nádražní budovy

 
Správa železnic uzavřela smlouvu na novostavbu výpravní budovy ve stanici Chodov na Karlovarsku. Stavební práce provede za cenu 34,5 milionu korun společnost STRABAG Rail.
19.07.2022 18:55 |

podobné články

Správa železnic: Celková rekonstrukce budovy ve stanici Sokolnice-Telnice začala

 
Správa železnic dnes slavnostně zahájila rekonstrukci nádražní budovy ve stanici Sokolnice-Telnice na Brněnsku. Celý objekt projde kompletní obnovou, součástí akce je rovněž revitalizace historické fasády.
07.09.2022 16:20 |

podobné články

Správa železnic vyhlašuje architektonickou soutěž na nádraží v Nymburku

 
Novou podobu nádražní budovy v Nymburku pomůže najít otevřená architektonicko-urbanistická soutěž, kterou Správa železnic vypisuje. Záměrem je nalézt optimální řešení pro rekonstrukci stávající budovy, novostavbu nového objektu nádraží a úpravu přednádraží ve vazbě na okolní prostory i navazující dopravní a železniční infrastrukturu.
06.11.2022 10:55 |

podobné články