Článek

Správa železnic opraví i koridorový úsek mezi Adamovem a Blanskem

 
Kompletní rekonstrukce železničního svršku v celém mezistaničním úseku a sanace železničního spodku ve vybraných úsecích druhé traťové koleje i celková rekonstrukce adamovské zastávky jsou hlavní cíle plánované modernizace infrastruktury mezi Adamovem a Blanskem.
09.08.2021 21:35 |

podobné články

Podobné články

Správa železnic: Modernizace koridoru zastaví na rok provoz vlaků mezi Brnem a Blanskem

 
Slavnostním poklepem na kolejnici zahájila Správa železnic realizaci tří významných projektů mezi Brnem a Blanskem. Konkrétně se jedná o modernizaci mezistaničních úseků mezi Brnem-Maloměřicemi a Blanskem (dvě samostatné stavby) a rekonstrukci stanice Adamov, která mimo jiné dostane nová nástupiště. Stavební práce zcela zastaví od poloviny letošního prosince provoz vlaků mezi Brnem a Blanskem. První dva projekty jsou spolufinancované z úvěru od Evropské investiční banky (EIB), akce s názvem Rekonstrukce nástupišť v žst. Adamov je navržena ke spolufinancování Evropskou unií z Nástroje pro propojení Evropy (CEF 2).
27.10.2021 19:25 |

podobné články

Správa železnic opraví koridorovou trať mezi Adamovem a Blanskem

 
Odstranění propadů traťové rychlosti, zvýšení bezpečnosti provozu, zajištění potřebných parametrů pro nákladní dopravu, umožnění bezbariérového přístupu na nástupiště a zlepšení technického stavu trati. To jsou hlavní cíle projektu modernizace infrastruktury mezi Adamovem a Blanskem.
04.01.2021 19:46 |

podobné články

Správa železnic: Koridorový úsek z Velimi do Poříčan čeká rekonstrukce

 
Správa železnic vybrala zhotovitele rekonstrukce traťového úseku z Velimi do Poříčan, který patří mezi nejfrekventovanější na české železniční síti.
01.04.2020 18:51 |

podobné články

Správa železnic: Mezi Rumburkem a Velkým Šenovem se zvýší rychlost vlaků

 
Správa železnic opraví přibližně 16 kilometrů dlouhý traťový úsek mezi Rumburkem a Velkým Šenovem na Děčínsku. Hlavním cílem stavebních prací je zvýšení traťové rychlosti až na 90 km/h a odstranění propadů rychlosti.
20.04.2021 16:25 |

podobné články

Srážka vlaku s člověkem omezuje dopravu na mezi Prahou a Brnem

 
Na hlavní železniční trati mezi Prahou a Brnem je od brzkého rána omezený provoz mezi Blanskem a Adamovem. Osobní vlak tam srazil člověka.
28.02.2020 07:05 |

podobné články

Správa železnic zapojila další trať do dálkového ovládání provozu

 
Začátkem června zapojila Správa železnic traťový úsek Dětmarovice - Mosty u Jablunkova do systému centrálního řízení provozu. Tuto trať již řídí dispečeři z Centrálního dispečerského pracoviště (CDP) v Přerově. Do konce června bude do systému dálkového ovládání zapojen i úsek Ústí nad Orlicí – Lichkov a stanice Plzeň hlavní nádraží.
09.06.2020 12:10 |

podobné články

Tři koleje, prostor pro pěší: Správa železnic vypíše architektonickou soutěž na železniční most

 
Novou podobu železničních mostů pod pražským Vyšehradem bude hledat architektonická soutěž, kterou v příštích dnech vyhlásí Správa železnic. Most přes Vltavu mezi Výtoní a Smíchovem by měl mít tři železniční koleje a také prostor pro pěší a cyklisty. Na podobu mostu by mělo v budoucnu navázat nové uspořádání v okolí Výtoně. Dnes o tom informovala Správa železnic. Most je nyní ve špatném technickém stavu.
30.04.2021 14:25 |

podobné články

Peklo na železnici: Trať mezi Blanskem a Brnem na rok zruší! Místo vlaků autobusy

 
Vlakové spojení mezi Brnem a Blanskem bude od 12. prosince na celý rok přerušeno! Velká vlaková výluka si vyžádá zásadní změny v dopravě na celé jižní Moravě a ovlivní i spojení mezi Prahou a Brnem.
25.11.2021 12:55 |

podobné články

Správa železnic vypsala tendr na rekonstrukci výpravní budovy v Berouně

 
Správa železnic vypsala zakázku na zhotovitele rekonstrukce výpravní budovy v Berouně. Předpokládaná hodnota zakázky na modernizaci komplexu tří vzájemně propojených objektů, který tvoří odjezdová hala, administrativní budova a provozní prostory, je 244,6 milionu korun. Jde o druhé výběrové řízení, které Správa železnic v rámci tohoto projektu vypisuje.
24.03.2020 16:31 |

podobné články

Vinohradské tunely za čtyři miliardy i lávka na Smíchově: Správa železnic chystá v Praze dva obří projekty

 
Správa železnic připravuje dva velké projekty v Praze. Za přibližně čtyři miliardy korun plánuje rekonstrukci více než čtyřkilometrových vinohradských tunelů, u smíchovského nádraží pak postaví pěší lávku za zhruba 237 milionů korun. V pondělí o tom informovala Správa železnic. Pro obě stavby nyní hledá zhotovitele dokumentace pro vydání územního i stavebního povolení.
27.07.2020 16:00 |

podobné články

Terminál pro rychlodráhu u Nehvizd: Správa železnic dokončila jeho architektonickou studii

 
Správa železnic dokončila architektonickou studii připravovaného terminálu pro vysokorychlostní trať Praha východ u obce Nehvizdy. Po úpravách by terminál měl být podle správy prostornější. Nyní pokračují práce na dokumentaci pro územní rozhodnutí. Informovala o tom dnes Správa železnic. Terminál bude součástí připravovaného úseku z Prahy Běchovic do Poříčan, který spojí Prahu s Brnem a také Hradcem Králové. První část by se měla začít stavět v roce 2025.
16.12.2021 17:40 |

podobné články

Mezi Blanskem a Ráječkem auto srazilo cyklistu: Muž podlehl vážným zraněním

 
Po srážce osobního auta a kola mezi Blanskem a Ráječkem v neděli odpoledne zemřel cyklista. Nehoda se stala krátce před 14:00. Zdravotníci na místě pacienta resuscitovali, ale jeho životní funkce se obnovit nepodařilo. Muž podlehl zraněním, která byla příliš vážná, informovala mluvčí jihomoravské záchranné služby Michaela Bothová.
28.02.2021 19:40 |

podobné články

Stanice ve Vysočanech se změní k nepoznání. Opraví i trať ze Mstětic do Vysočan

 
Správa železnic během následujících čtyř let zrekonstruuje úsek mezi Lysou nad Labem a Prahou. Jako první se začal opravovat úsek ze Mstětic do pražských Vysočan. Díky této rekonstrukci získá Praha další část trati, kde budou vlaky jezdit po třech kolejích. Navíc zde vznikne zcela nová zastávka Praha-Rajská zahrada s přestupem na metro. Zásadní proměnou pak projde i stanice v pražských Vysočanech. Celá rekonstrukce má vyjít zhruba na 5,5 miliardy.
23.06.2020 19:10 |

podobné články

Správa železnic opraví most na trati mezi Rumburkem a Sebnitzem

 
Správa železnic podepsala na konci února smlouvu se zhotovitelem celkové rekonstrukce mostu přes Karolinino údolí v obci Vilémov u Šluknova na železniční trati Rumburk – Sebnitz. Ta zajistí udržení sjízdnosti této přeshraniční trati v požadovaných parametrech.
05.03.2020 09:26 |

podobné články

Správa železnic opraví dva mosty v pražských Dejvicích

 
Správa železnic vyhlásila veřejnou zakázku na opravu dvou železničních mostů mezi stanicemi Praha-Dejvice a Praha-Veleslavín na trati z Prahy do Kladna. Vlastní stavební práce by měly proběhnout od dubna do září letošního roku.
08.03.2020 07:45 |

podobné články

Správa železnic: Až do poloviny prosince nepojedou vlaky mezi Olomoucí a Šternberkem

 
V pondělí 3. března se na více než devět měsíců zcela přeruší provoz vlaků mezi Olomoucí a Šternberkem v Olomouckém kraji. Důvodem je pokračující modernizace tratě, kterou Správa železnic zahájila v srpnu minulého roku. Vlaky se na tento úsek vrátí v polovině prosince.
29.02.2020 20:40 |

podobné články

Správa železnic opraví výpravní budovu ve Veselí nad Lužnicí

 
Kompletní přestavba celého objektu je cílem rekonstrukce výpravní budovy ve stanici Veselí nad Lužnicí. Správa železnic už vypsala tendr na dodavatele stavebních prací.
20.12.2020 15:05 |

podobné články

Správa železnic: Příprava geologického průzkumu pro přeshraniční část VRT Praha – Drážďany

 
Správa železnic s německou DB Netz dovedly k podpisu smlouvy další z plánovaných veřejných zakázek na zajištění projektové přípravy vysokorychlostního vlakového spojení mezi Prahou a Drážďany. Pro přeshraniční úsek Ústí nad Labem – Heidenau byly uzavřeny dvě smlouvy potřebné k přípravě terénního průzkumu. Podílet se na ní budou experti ze zahraničí.
07.03.2021 14:35 |

podobné články

Správa železnic zmodernizuje další úsek trati z Prahy do Lysé nad Labem

 
Železniční trať mezi Čelákovicemi a Mstěticemi projde modernizací. Správa železnic vyhlásila výběrové řízení na zhotovitele stavby s názvem Optimalizace traťového úseku Čelákovice (mimo) – Mstětice (včetně).
26.04.2021 12:45 |

podobné články