Článek

Spory o Nord Stream 2: Rusko i Ukrajina mají výtky k dohodě mezi USA a Německem

 
Rusko a Ukrajina mají výhrady k dohodě mezi Spojenými státy a Německem o plynovodu Nord Stream 2, EU o ní bude jednat.
22.07.2021 15:40 |

podobné články

Podobné články

Plyn pro EU kdysi nezastavilo Rusko, ale Ukrajina! Bašta osvětluje okolnosti kolem plynovodu Nord Stream 2

 
Plynovod Nord Stream 2 dostal zelenou. „Alespoň na něčem se shodli,“ píše k dohodě mezi Spojenými státy a Spolkovou republikou Německo ve svém pravidelném nedělním komentáři někdejší diplomat Jaroslav Bašta. Reaguje i na současné obavy Ukrajiny, jež se nyní bojí o energetickou bezpečnost. „Rusko nikdy nezneužilo své postavení monopolního dodavatele plynu. Byla to Ukrajina, kdo zastavil dodávky plynu do EU,“ připomíná.
25.07.2021 08:20 |

podobné články

Nizozemská firma získala smlouvu za sto milionů eur za práce na Nord Stream

 
Smlouvu na vyrovnání mořského dna při výstavbě plynovodu Nord Stream za 100 milionů eur získala společnosti Boskalis a Tideway - Boskalis - Tideway Offshore, uvedla firma Nord Stream AG.
26.04.2010 15:45 |

podobné články

Nikos Tsafos: Nord Stream - Proč tolik povyku?

 
Projekt plynovodu Nord Stream 2 dál rozděluje Evropu. Je to škoda. Bez ohledu na všechen ten hluk kolem totiž Nord Stream 2 jen odvádí pozornost…
04.08.2017 17:20 |

podobné články

Jan Urbach: Američané se sankcemi na Nord Stream 2 pohoří

 
Americké sankce nezastaví výstavbu druhé linie plynovodu Nord Stream,“ řekl mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov. Sankce proti firmám podílejícím se na výstavbě plynovodu Nord Stream 2 považuje Moskva za porušování mezinárodního práva.
20.12.2019 07:40 |

podobné články

Putin otočil kohoutem, plynovod Nord Stream se plní plynem

 
Rusko zahájilo napouštění plynu do prvních částí plynovodu Nord Stream, který ho spojuje přes Baltské moře přímo s Německem. Spouštěcím kohoutem dnes poblíž Vyborgu na severu země slavnostně otočil ruský premiér Vladimir Putin. Oznámila to ruská média.
06.09.2011 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3642 článků)

Rusko oficiálně zahájilo výstavbu plynovodu Nord Stream

 
Rusko dnes oficiálně zahájilo výstavbu plynovodu Nord Stream, který má přepravovat ruský plyn pod hladinou Baltského moře do západní Evropy.
09.04.2010 13:00 |

podobné články

Merkelová přitvrdila: Nord Stream 2 nebude, nepůjde-li plyn i přes Ukrajinu

 
Plynovod Nord Stream 2 může vzniknout, až bude jasné, jakou roli bude mít Ukrajina. V úterý to prohlásila kancléřka Angela Merkelová po setkání s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem v Berlíně. Ruská společnost Gazprom v reakci na slova německé kancléřky prohlásila, že další přeprava části ruského plynu přes Ukrajinu závisí na ekonomické výhodnosti.
10.04.2018 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2739 článků)

Jan Urbach: Nord Stream 2 budou financovat jen Rusové?

 
Rusko může v případě amerických sankcí vůči evropským partnerům financovat výstavbu plynovodu Nord Stream 2 plně z vlastních údajů.
30.09.2018 14:25 |

podobné články

Jan Urbach: Nord Stream II - triumf německých vyjednavačů?

 
Administrativa amerického prezidenta Joe Bidena podle analýzy, kterou ve středu zveřejnila bruselská ekonomická zpravodajská agentura Eurointelligence (eurointelligence.com), prakticky kapitulovala v případu rusko-německého plynovodu Nord Stream II.
26.02.2021 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (531 článků)

Jan Urbach: Nord Stream 2 - Němci ví, jak přechytračí USA

 
Vedení německé spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko chce obejít americké sankce proti plynovodu Nord Stream 2 vytvořením Fondu na ochranu klimatu.
03.12.2020 21:45 |

podobné články

Zkušený analytik Štefec rozkrývá mezinárodní hru tajných služeb. V hlavních rolích Navalnyj a plyn

 
ROZHOVOR Alexej Navalnyj jako páka pro sankce, které mají zabránit výstavbě ruského plynovodu Nord Stream 2. Podle vojenského analytika Jaroslava Štefce si německá Angela Merkelová uvázala na krk s Navalným i mlýnský kámen. „Německu to do budoucna přináší velké ekonomické i politické výhody. Ten, kdo bude ovládat Nord Stream 2, bude moci politicky tlačit na země v rámci Evropské unie,“ vysvětluje v rozhovoru. Štefec navíc upozorňuje, že tlak Američanů je v této záležitosti enormní.
06.10.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2739 článků)

Plynovod Nord Stream dosáhl na ruský břeh

 
Plynovod Nord Stream se dostal na ruské pobřeží v zálivu Portovaja v Leningradské oblasti. Ve středu to uvedla agentura Ria Novosti.
28.07.2010 14:30 |

podobné články

Ruský kolos Gazprom rozšíří Nord Stream. Dohodl se na tom s odběrateli

 
Ruský plynárenský gigant Gazprom rozšíří plynovod Nord Stream, přes který teče ruský plyn po dně Baltského moře do Německa. Ruská firma se na tom dohodla se svými největšími odběrateli. Na expanzi se bude podílet německý E.ON, nizozemská Shell či rakouská OMV. 
18.06.2015 15:22 |

podobné články

Dělají z nás hlupáky, kritizoval Fico EU za rozšíření plynovodu Nord Stream

 
Slovenský premiér Robert Fico ostře kritizoval EU za dohodu o rozšíření plynovodu Nord Stream, která prý poškodí Slovensko a Ukrajinu. Fico to řekl krátce po schůzce s ukrajinským premiérem  Arsenijem Jaceňukem. 
11.09.2015 10:04 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (951 článků)

Sobotka kritizoval plán rozšířit plynovod Nord Stream

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) kritizoval dohodu ruského Gazpromu a jeho západních partnerů o rozšíření plynovodu Nord Stream. Plán podle něho destabilizuje Ukrajinu. Sobotka nerozumí mlčení Evropské komise, o záležitosti očekává debatu na nejbližším evropském summitu. Premiér v souvislosti s dohodou v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize připomněl protiruské sankce kvůli ukrajinské krizi.
13.09.2015 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9570 článků)

Podle Česka a dalších devíti zemí je Nord Stream 2 proti zájmům EU

 
Plány Ruska a západních společností na rozšíření plynovodu Nord Stream do Německa, které umožní omezit přepravu zemního plynu do Evropy přes Ukrajinu, jdou proti zájmům Evropské unie a obsahují riziko další destabilizace Ukrajiny. Podle agentury Reuters před tím varovala desítka členských států EU včetně České republiky v dopise adresovaném Evropské komisi. Země z východní části EU v dopise vyzývají k debatě o této záležitosti na prosincovém summitu EU.
27.11.2015 10:01 |

podobné články

Země východní části EU kritizují rozšíření plynovodu Nord Stream

 
Rozšíření ruského plynovodu Nord Stream až do Německa tak, aby se omezila přeprava plynu přes ukrajinské území, by podle desítky zemí Evropské unie včetně Česka šlo proti zájmů Evropské unie. Plánovaný krok by podle nich ještě víc destabilizoval Ukrajinu i další země východní Evropy. Kapacita stávajícího plynovodu je navíc využívaná jen z poloviny.
27.11.2015 12:45 |

podobné články

Jan Urbach: Stavba plynovodu Nord Stream II není věcí spolkové vlády

 
Rozhodnutí o projektu Nord Stream II je věcí společností, které jsou do něj zapojeny. Německá spolková vláda nebude projektu bránit, uvedla pro ruskou agenturu Sputnik ředitelka odboru mezinárodní energetické politiky ministerstva hospodářství Ursula Boraková.
25.11.2016 09:40 |

podobné články

Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí k výstavbě plynovodu Nord Stream II

 
Postoj prezidenta ČR Miloše Zemana k otázce výstavby plynovodu Nord Stream II v tuto chvíli MZV ČR nebude komentovat.
24.11.2017 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25750 článků)