Článek

Spor o Bátoru nadále rozděluje vládní strany

 
Spor o Ladislava Bátoru, personálního šéfa ministerstva školství s kontroverzními názory a předsedu konzervativní iniciativy D.O.S.T., nadále rozděluje vládní strany. Rozhodnutím TOP 09 neúčastnit se schůzí vlády, dokud Bátora ministerstvo neopustí, mohou být podle nejmenší vládní strany Věci veřejné ohroženy i připravované vládní reformy. Je to přitom právě jejich ministr školství Josef Dobeš, který šéfa svého personálního odboru přes jasné přání nejen TOP 09, ale i premiéra Petra Nečase (ODS) dál drží ve funkci.
18.08.2011 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9308 článků)
Podobné články

Tady vůbec nejde o nějakého Bátoru. Mazák Zbořil na špek neskočil

 
POLITOLOGOVÉ ParlamentnímiListy.cz oslovení politologové se většinou shodují, že v současné rodící se vládní krizi nejde o Ladislava Bátoru jako takového, ale první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek tím sleduje další věci a snahu odvolat Bátoru má pouze jako záminku. Vedení ODS uvedlo, že pokud chce TOP 09 opustit vládu, měla by to říct narovinu. Kalousek ale nějaké vedlejší úmysly popřel.
25.08.2011 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6844 článků)

Dobeš se diví. Kalousek Bátoru sám jmenoval, teď ho chce odvolat

 
EXKLUZIVNĚ Ministr školství Josef Dobeš se diví, že ministr financí Miroslav Kalousek po něm chce, aby odvolal poradce a šéfa personálního oddělení na MŠMT Ladislava Bátoru. Kalousek totiž prý sám Bátoru na jaře 2007 dosadil do vedení státem kontrolované akciové společnosti Škodaexport. Informaci ParlamentnímListům.cz sdělil Dobeš.
19.08.2011 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6844 článků)

Dobeš půjde vysvětlit Bátoru. Bude stát za svým úředníkem

 
Předseda poslaneckého klubu vládní TOP 09 Petr Gazdík pozval na úterní jednání předsednictva strany ministra školství Josefa Dobeše (VV). Ministr má členům TOP 09 vysvětlit, proč ve svém úřadě drží předsedu konzervativní iniciativy D.O.S.T. Ladislava Bátoru, který je kritizován za minulost spojenou s uskupeními české krajní pravice.
25.08.2011 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (957 článků) , Petr Gazdík (946 článků)

Vůbec nejde o Bátoru, udeřil John. Dusno ve vládě pokračuje

 
AKTUALIZOVÁNO Odchod TOP 09 ze středečního jednání vlády může být vnímán jako principiální postoj k nepřijatelnému chování vysokého státního úředníka, ale také jako zástupný problém. Dnešní deníky si na personálním šéfovi ministerstva školství Ladislavu Bátorovi, kolem něhož se spor dvou koaličních stran točí, smlsla. Připomínají nejen to, co kdy řekl či udělal, ale propírají třeba i to, kdo navštívil jeho přednášky. Předseda VV Radek John řekl, že v celém sporu vůbec nejde o Bátoru.
18.08.2011 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků)

Vedení Véček se postavilo za Bátoru. Nesmí být ale již aktivistou

 
VÍME PRVNÍ Dnes dopoledne projednávalo předsednictvo Věcí veřejných vládní krizi kolem úředníka ministerstva školství Ladislava Bátory, jehož odchod požaduje TOP 09 s tím, že jinak odejde z vlády. Podle informací ParlamentníchListů.cz ze zdroje z VV, který byl na jednání přítomen, se předsednictvo VV za Bátoru postavilo.
23.08.2011 13:05 |

podobné články

Dobeš jmenuje kontroverzního Bátoru ředitelem personálního odboru

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) jmenuje ekonomického poradce Ladislava Bátoru ředitelem personálního odboru. Informují o tom dnešní Lidové noviny (LN). Bátora byl kandidátem nacionalistické Národní strany ve volbách do sněmovny.
13.07.2011 07:45 |

podobné články

Vyvadil (ČSNS 2005): Ignorujme Bátoru, Hájka a zřejmě i Klause

 
Ladislava Bátoru jsem poznal před cca 23 lety coby člen Československé strany socialistické. Od prvního okamžiku jsem měl vůči němu jakýsi odpor: Cokoliv řekl či činil, jevilo se mi jako prvoplánově exhibicionistické.
16.08.2011 16:45 |

podobné články

Kdo odstavil Bátoru od křesla? Nejen Národní strana, ale prý i tunel

 
Ladislava Bátoru si ministr školství Josef Dobeš původně sice vybral jako svého náměstka, ale podle Lidových novin (LN) je Bátora podezříván ze zpronevěry peněz.
02.03.2011 09:40 |

podobné články

Bátoru mi doporučili lidé kolem Klause, přiznal Dobeš

 
Ministr školství Josef Dobeš přiznal, že mu Bátoru doporučil někdo z Hradu. Jak se bude dále k celé záležitosti vyjadřovat, si bude muset podle svých slov ještě ujasnit.
05.03.2011 09:15 |

podobné články

Dobeš prosadil Bátoru, který se 'ušpinil' extremismem

 
Ministr školství Josef Dobeš se rozhodl i přes nesouhlas premiéra Nečase jmenovat Ladislava Bátoru svým ekonomickým poradcem. Bátora se politicky "ušpinil", když kandidoval za nacionalistickou Národní stranu, která proslula tvrdými výroky na adresu Romů.
04.04.2011 14:35 |

podobné články

Dobeš jmenuje Bátoru ředitelem personálního odboru

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) jmenuje ekonomického poradce Ladislava Bátoru ředitelem personálního odboru. Bátora je kontroverzní postavou, v minulosti kandidoval za nacionalistickou Národní stranu.
13.07.2011 07:30 |

podobné články

Nečasi, odvolejte Bátoru. Je rasista, píší aktivisté

 
Představitelé organizací na ochranu lidských práv a menšin vyzývají vládu, aby odvolala Ladislava Bátoru, který je šéfem personálního odboru ministerstva školství. Přestože Bátora obvinění z extremismu odmítá, v otevřeném dopise ho aktivisté označují za člověka spjatého s rasistickými a antisemitskými subjekty.
03.08.2011 13:35 |

podobné články

Dobeš si brání Bátoru: Dejte mi jediný důkaz, že je rasista

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) se ostře ohradil proti kritice senátorů na jeho poradce Ladislava Bátoru. Bátora je prý svědomitý národovec a katolík a neexistují žádné důkazy, že by byl rasista.
05.08.2011 17:05 |

podobné články

Nečasi, odvolejte Bátoru, žádá znovu ČSSD

 
Sociální demokracie žádá, aby premiér Petr Nečas odvolal personálního šéfa ministerstva školství Ladislava Bátoru. Podle nich je pouze kritika jeho chování málo a ve vysoké funkci by dál být neměl.
10.08.2011 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9308 článků)

Ministr Kalousek: Bátora je rasista, ve státní správě nemá co dělat

 
Už jen Věci veřejné hájí Ladislava Bátoru v pozici ředitele personálního odboru na ministerstvu školství. Včera se kvůli němu na zasedání vlády strhla ostrá diskuse o jeho budoucnosti. Ministři a špičky TOP 09 Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg pro Právo označili Bátoru za „rasistu“ a „pomatence“ a vyslovili se pro jeho odchod z ministerstva. Stejný názor má i premiér a šéf ODS Petr Nečas.
11.08.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3848 článků) , Petr Nečas (9308 článků) , Miroslav Kalousek (6844 článků)

Dobeš: Bátoru přes palubu nehodím, je profesionální

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) v rozhovoru pro Právo uvedl, že personálního ředitele svého úřadu a předsedu Akce D.O.S.T. neodvolá, jelikož je kritika vůči němu nespravedlivá. Bátoru pokládá za profesionála a to, že ve svém volném čase vyjadřuje slušně svůj názor, Dobeš vidí jako právo každého úředníka, pokud to nezasahuje do jeho práce.
11.08.2011 16:50 |

podobné články

Musí se škrtat? Tak škrtněte Bátoru, vzkazuje Dobešovi Rouček

 
Doba je zlá, ekonomika nevlídná a společnost nespokojená. Musí se šetřit a škrtat v rozpočtech jednotlivých ministerstev. Europoslanec za ČSSD Libor Rouček má návod, jak by mohl se škrty začít ministr školství Josef Dobeš: Škrtněte Bátoru.
13.08.2011 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Libor Rouček (240 článků)

Dobeš si stojí na svém: Bátoru neodvolám. Kalousek ať mi do toho nemluví

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) navenek dává najevo, že je jak skála. Na brífinku po vypjatém jednání vlády, z nějž odešli na protest ministři z TOP 09, totiž Dobeš řekl, že svého šéfa personálního odboru Ladislava Bátoru neodvolá a ministr financí Kalousek nemá právo mu hovořit do toho, jak dělá personální politiku.
17.08.2011 13:00 |

podobné články

Klausův syn hájí Bátoru: Profesorko Dvořáková, Vy komunistko

 
Střet dvou koaličních stran ohledně setrvání Ladislava Bátory ve funkci personálního šéfa ministerstva školství ve své malichernosti vyvolává dojem, že se úředník stal figurkou ve hře politiků. Věci veřejné tvrdí, že TOP 09 ho používá jako záminku, aby vláda nestihla projednat zdanění hazardu od příštího roku. Přidaly se i spekulace, že VV ho obětují v případě, že Vít Bárta nebude vydán trestnímu stíhání. A Václav Klaus mladší míní, že si přes Bátoru vyřizují soupeři účty s jeho otcem. Prezidentův syn se rovněž nelichotivě vyjadřuje ke známé politoložce profesorce Dvořákové.
19.08.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9756 článků) , Vít Bárta (2841 článků) , Václav Bárta (1209 článků)