Článek

SPOLU: Naprosto vylučujeme jakoukoliv povolební spolupráci s Andrejem Babišem

 
Komentář na facebookovém profilu k otázce povolební spolupráce s hnutím ANO
10.08.2021 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)
Podobné články

Gazdík kličkuje kolem paktu s Babišem. O Okamurovi a komunistech má ale jasno

 
Koalice KDU-ČSL a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) vylučuje povolební spolupráci s jakoukoliv extremistickou stranou, jako problematickou ale vidí i spolupráci s hnutím ANO a jejím předsedou Andrejem Babišem. ČTK to v rozhovoru řekl předseda STAN Petr Gazdík, zároveň ji ale nevyloučil. Rozdíl nevidí příliš ani v tom, zda by v případné koalici Babiš figuroval osobně, protože on a hnutí ANO jsou podle něj jedno.
16.06.2017 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků) , Petr Gazdík (1084 článků) , Petr Gazdík (1073 článků)

Gazdík se pustil do ANO. Spolupráce s Babišem je prý problém pro něj i pro lidovce

 
Koalice KDU-ČSL a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) vylučuje povolební spolupráci s jakoukoliv extremistickou stranou, jako problematickou ale vidí i spolupráci s hnutím ANO a s jejím předsedou Andrejem Babišem. ČTK to v rozhovoru řekl předseda STAN Petr Gazdík.
16.06.2017 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků) , Petr Gazdík (1084 článků) , Petr Gazdík (1073 článků)

Milan Štěch varuje spolustraníky, kteří by chtěli do koalice s Babišem: Podívejte se, jak dopadli majitelé Kosteleckých uzenin

 
ROZHOVOR S Andrejem Babišem (ANO) do vlády v žádném případě, říká předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). „Protože se v politice chová jako v byznysu, nesnese vedle sebe žádného partnera. Takže když někdo říká, že by to mohl s Andrejem Babišem umět, tak neví, o čem hovoří. Mám podezření, že lidi, kteří nekoukají na tyto doložitelné věci a chtějí s ním jít do koalice, to dělají z nějakých zištných důvodů,“ prohlásil Štěch, protože je přesvědčen, že sociální demokracii by vstup do vlády s Andrejem Babišem uškodil.
17.02.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků) , Milan Štěch (773 článků)

TOP 09 vyloučila povolební spolupráci s hnutím ANO „komunistického udavače Babiše“

 
První místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek dnes ve vyjádření pro Novinky.cz zcela vyloučil jakoukoli povolební spolupráci své strany s podnikatelem Andrejem Babišem a jeho hnutím. Hlavním důvodem je Babišova předlistopadová minulost.
18.09.2013 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků) , Miroslav Kalousek (7477 článků)

Babiš premiérem, i když bude ve vazbě. Politolog nabízí hodně překvapivý výklad prezidentova výroku

 
POLITOLOGOVÉ Všechny demokratické politické strany dnes říkají, že s Andrejem Babišem a s hnutím ANO do vlády nikdy nepůjdou. Ale politolog Petr Sokol poukazuje na to, že s Andrejem Babišem teď čtyři roky tradiční strany vládly. „A navzdory všem problémům, které vládnutí s Andrejem Babišem přinášelo, ty čtyři roky dovládlo až do konce. Nabízí se tedy otázka, když to sociálním demokratům a lidovcům tak dlouho nevadilo, pořád ve vládě zůstávají, proč by jim to najednou mělo vadit po volbách,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Petr Sokol.
10.09.2017 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

ANO: Vylučujeme povolební spolupráci s KSČM

 
Věra Jourová dementuje zprávu.
27.10.2013 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (506 článků)

ČSSD České Budějovice: K povolební situaci v Českých Budějovicích

 
MěVV považuje za nutné sdělit veřejnosti skutečnosti s posledních jednání s hnutím ANO 2011 o povolební spolupráci. K této informaci nás motivuje skutečnost, že prostřednictvím medií byla veřejnost informována, že ČSSD požaduje 5 členů rady a primátora a tato okolnost byla důvodem, že hnutí ANO odmítlo povolební spolupráci s ČSSD.
30.10.2014 10:10 |

podobné články

Gazdík: Vládnutí s Babišem si neumím představit. Za demonstrace ale STAN nemůže

 
Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík odmítá případnou povolební spolupráci s Andrejem Babišem. V úvahu podle místopředsedy Poslanecké sněmovny nepřichází ani vláda s účastí nebo podporou KSČM. Gazdík to řekl v rozhovoru pro Studio Blesk, kde také odmítl, že by jeho hnutí stálo za demonstracemi proti prezidentu Miloši Zemanovi a exministru financí Andreji Babišovi.
25.05.2017 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků) , Petr Gazdík (1084 článků) , Petr Gazdík (1073 článků)

Zeman je nemocný, potvrdil Hrad. Nezúčastní se ani povolební debaty

 
Pražský hrad zrušil kvůli zdraví účast prezidenta Miloše Zemana v nedělní povolební debatě na CNN Prima News. Televize to uvedla na svém webu. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček nevyloučil ani odložení avizované nedělní schůzky s předsedou hnutí ANO a premiérem Andrejem Babišem.
08.10.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků) , Miloš Zeman (26960 článků)

Ženíšek: TOP 09 vylučuje spolupráci s komunistickým udavačem

 
Představitelé TOP 09 ve vyjádření pro Novinky.cz zcela vyloučili jakoukoli povolební spolupráci své strany s podnikatelem Andrejem Babišem a jeho hnutím. Hlavním důvodem je Babišova předlistopadová minulost.
18.09.2013 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

Dnes už ČSSD do vlády nechce, myslím si. Milan Štěch otevřeně promluvil

 
ROZHOVOR Kdyby se vnitrostranické referendum o vstupu sociální demokracie do vlády konalo nyní, po všech těch kotrmelcích kolem ministerstev zahraničních věcí a spravedlnosti, dopadlo by podle předsedy Senátu Milana Štěcha opačně, tedy proti vstupu do vlády s Andrejem Babišem. „Jsem přesvědčen, že to není dobrý krok ze strany sociální demokracie a že s Andrejem Babišem je to velmi rizikové. S tímto předsedou vlády, je každá dohoda na vodě,“ prohlásil v rozhovoru pro PL šéf horní komory Milan Štěch, který od počátku varuje před spoluprací sociálních demokratů s hnutím ANO.
11.07.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků) , Milan Štěch (773 článků)

Kdyby lidé věděli, co se děje v politických stranách... Krmelec, semeniště korupce. Ale my k té chobotnici nepatříme, ujišťuje pražský kandidát Pirátů

 
ROZHOVOR Piráti neřeší minulost některých politických stran nebo spolupráci některých politiků se Státní bezpečností, protože se podle právníka a pražského zastupitele za Piráty Jakuba Michálka zaměřují především na budoucnost. „Vylučujeme, že bychom vstoupili do koalice, ve které budou Babiš, Kalousek nebo nějaká jiná osoba spojená s korupcí,“ prohlásil člen Pirátů, který kandiduje do Poslanecké sněmovny v Praze. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz kritizoval neprůhlednost městských a státních firem, které slouží jako krmelec pro politiky a semeniště korupce.
19.10.2017 19:20 |

podobné články

Upoutávka: Vondráček: Koaliční spolupráci s KSČM a SPD vylučujeme. Nechceme připustit czexit, byl by pro ČR zdrcující

 
Do jaké míry jsou reálné předčasné volby? Jaká koalice je reálná, a která v žádném případě nepřipadá v úvahu? Za jakých podmínek ANO podpoří vznik zákona o referendu?
08.02.2018 15:35 |

podobné články

FOTO V den sjezdu ČSSD podepsal Miloš Zeman tento dokument, spolu s Andrejem Babišem

 
Ostře sledovaný sjezd sociální demokracie, na který zavítal sám prezident Miloš Zeman, má svoji dohru. Výsledky stranického vrcholného setkání ČSSD probíral Miloš Zeman s premiérem v demisi Andrejem Babišem společně se svými manželkami v pražských Průhonicích, kde šéf hnutí ANO vlastní mimo jiné restauraci Paloma.
18.02.2018 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků) , Miloš Zeman (26960 článků)

Němcová odmítla spolupráci s ANO

 
Lídryně ODS Miroslava Němcová v pondělí rázně odmítla jakoukoliv povolební spolupráci s hnutím ANO miliardáře Andreje Babiše, i s uskupeními Úsvit, Hlavu vzhůru či SPOZ. Označila je za nesystémové strany, které rozleptávají demokratický systém.
30.09.2013 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků) , Miroslava Němcová (1658 článků)

Jděte do vlády s Babišem, vyzval Paroubek „svou“ ČSSD. A vymáchal Sobotku i ty druhé

 
ROZHOVOR V pondělí 30. října odsouhlasil Krajský výkonný výbor ČSSD návrat bývalého předsedy strany a expremiéra Jiřího Paroubka. ParlamentníListy.cz jej při té příležitosti důkladně vyzpovídaly z jeho budoucích plánů a došlo i na aktuální povolební situaci. ČSSD by podle Paroubka do vlády s Andrejem Babišem, jímž tradiční strany opovrhují, jít měla. Bývalý předseda sociálních demokratů má ale pár podmínek. Ministři musejí být extroverti a strana by si měla pohlídat některá „silová“ ministerstva. „Kdyby vedle něj stál třeba Zdeněk Škromach nebo Vladimír Špidla, tak by Andrej Babiš takový úspěch neměl,“ říká Jiří Paroubek, podle nějž největší díl odpovědnosti za volební neúspěch ČSSD ve volbách nese premiér Bohuslav Sobotka.
01.11.2017 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4234 článků) , Andrej Babiš (24022 článků) , Vladimír Špidla (327 článků) , Zdeněk Škromach (599 článků) , Bohuslav Sobotka (9576 článků)

Po demokracii jsem toužil už od dětství, rozpovídal se Petr Fiala. Kromě Pirátů prý moc možností na koalici není

 
Šéf ODS v otevřeném rozhovoru pro server Reflex.cz uvedl, že víra mu dává smysl života. Boha našel postupně, rozumově. Víra podle jeho slov určuje jeho přístup k životu i politice. V rámci povolební spolupráce a teoretického úspěchu koalice SPOLU ve volbách rázně vyloučil jakoukoliv spolupráci s hnutím ANO. V rámci zvládání pandemie pak vyzdvihl přínosy kvalitního trasování a sekvenování.
12.07.2021 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2824 článků)

Hamáček: S Babišem po volbách ano, s opozicí ne. Slyšel jsem totiž z řad ODS...

 
Sociální demokraté od podzimu 2013 udržují koaliční spolupráci s hnutím ANO Andreje Babiše. Předseda sociální demokracie Jan Hamáček je odhodlán v této koaliční spolupráci pokračovat ještě další čtyři roky. Jeho hlavním cílem je, aby se do vlády nedostala ODS a Piráti. To prý bude raději dál vládnout s Andrejem Babišem (ANO).
08.07.2021 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků) , Jan Hamáček (3320 článků)

Vondráček nevyloučil povolební spolupráci s SPD

 
Předseda Poslanecké sněmovny, místopředseda ANO a lídr kandidátky hnutí ve Zlínském kraji Radek Vondráček nevyloučil povolební spolupráci s hnutím SPD Tomia Okamury. Jednat chce prý se všemi, u komunistů ale vidí určitý problém v podobě nedostatečného oproštění se od minulosti. Aktuální průzkum naznačuje, že by opoziční koalice nemusely získat většinu ve Sněmovně a ANO s SPD by ji mělo.
12.09.2021 12:15 |

podobné články