Článek

SPOLU a PirSTAN: Neúspěšný experiment hnutí ANO končí

 
Jediným bodem mimořádné páteční schůze Sněmovny je třetí čtení a zrušení elektronické evidence tržeb. Na zrušení EET panuje v koalici jednotná shoda napříč stranami, je totiž jen dalším neúspěšným experimentem hnutí ANO a není důvod pro jeho další pokračování.
25.11.2022 13:30 |

podobné články

Podobné články

Nová vláda Spolu a PirSTAN bude mít 18 členů. A Kalousek vzpomněl na Nečase a Nagyovou

 
Koalice Spolu a PirSTAN se v úterý dohodly na koaliční smlouvě i programovém prohlášení společné vlády. Kabinet bude mít 18 členů, tedy premiéra a 17 ministrů - budou v něm totiž nově i ministři pro legislativu, pro EU a pro vědu a výzkum. Jednání trvalo přes 12 hodin. ODS by měla podle informací ČTK mít ve vládě Spolu a PirSTAN premiéra a pět ministrů, lidovci tři ministry, TOP 09 dva, STAN čtyři a Piráti tři. Exšéf TOP 09 Miroslav Kalousek se přitom ozval proti názoru, že není dobře, když je premiér a ministr financí každý z jiné strany. Zmínil přitom bývalého premiéra Petra Nečase a tehdejší šéfku jeho kabinetu i pozdější manželku Janu, dříve Nagyovou, nyní Nečasovou.
02.11.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (574 článků)

Šíří lži. Starší jsou ovlivnění. PirSTAN v Rožnově: Překvapivé sdělení

 
Šíří se nesmysly! Žádné zdaňování bytů ani proudy migrantů! Piráti a STAN se soustředili při kampani v Rožnově pod Radhoštěm na vysvětlování. Přijeli se Švindlbusem i Nanukárou. Předseda STAN odpověděl i na dotaz k současné popularitě případné koalice ANO a Spolu či premiéra Andreje Babiše. „Naše nabídka je koalice PirSTAN a koalice Spolu, která v ideálním případě vytvoří samostatně většinu, v neideálním případě může hledat nějakého spojence, ale rozhodně ne v hnutí ANO, SPD a KSČM,“ připustil poněkud překvapivě pro PL.
16.09.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25089 článků)

Seznam možných ministrů: Koalice se dohodly na 9 členech vlády pro Spolu a 6 pro PirSTAN

 
Devět zástupců by měla mít ve vládě nynějších opozičních stran koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a šest koalice Pirátů a Starostů (PirSTAN).
12.10.2021 10:00 |

podobné články

Vaše deb*lní kecy. 57 % proti vám, 0,35 a jste v háji. „Fialovláda“ chytla varování: Bude horko

 
Petr Fiala už se chystá na roli premiéra a tzv. pětikoalice si rozděluje posty. Ovšem herní vývojář Daniel Vávra vyzývá k pokoře. Upozorňuje, že proti SPOLU a PirSTAN volilo 57 % voličů a pouhých 0,35 % chybělo do toho, aby vládu mohl sestavit Andrej Babiš. Jinými slovy, koalice nereprezentují většinu společnosti. „Nenastala žádná společenská změna. Jen zafungovaly koalice a malé strany roztříštily svoje hlasy,“ říká. Pokud bude vláda dělat nevratné změny, tak občany naštve a další vláda se bude mstít, varuje směrem ke SPOLU a PirSTAN.
13.10.2021 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25089 článků) , Petr Fiala (4699 článků) , Daniel Daniel (879 článků) , Daniel Daniel (879 článků) , Daniel Daniel (879 článků) , Daniel Daniel (504 článků) , Daniel Daniel (879 článků) , Daniel Daniel (879 článků) , Daniel Daniel (879 článků) , Daniel Daniel (879 článků)

Spolu a PirSTAN chtějí podepsat koaliční smlouvu do 8. listopadu. Fiala zmínil první návrh

 
Koalice Spolu a PirStan opětovně jednaly ve Sněmovně o programových otázkách, smlouvu chtějí mít připravenou příští týden a podepsanou 8. listopadu. Uvedl to kandidát na premiéra Petr Fiala (ODS). Fiala připustil, že vyjednavači už řešili i rozdělení křesel, ale tady hotovo ještě není.
26.10.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4699 článků)

Měsíc po volbách lídři SPOLU a PirSTAN: Podepsali koaliční smlouvu!

 
Nová vláda je na spadnutí. Předsedové uskupení SPOLU a PirSTAN včera podepsali koaliční smlouvu A co slibují? Návrat k »havlovské« diplomacii nebo důchodovou reformu.
09.11.2021 05:10 |

podobné články

(Ne)chutný experiment: Žena jedla šest dní jen psí žrádlo a zhubla!

 
Nechutný experiment? Ale kdeže! Šest dní se Američanka Anne Kadet neživila ničím jiným, než psími granulemi a konzervami. Zjistila totiž, že strava jejího psího miláčka je stejně kvalitní jako ta její, ale o dost levnější. Experiment pak přinesl zajímavé výsledky...
04.11.2014 21:00 |

podobné články

Slavný vězeňský experiment byl podvrh. Student zhroucení hrál, měl se učit

 
Stanfordský vězeňský experiment světoznámého psychologa Philipa Zimbarda byl pravděpodobně podvrh. Jde přitom zřejmě o nejslavnější univerzitní experiment svého druhu a jeho poznatků využívají psychologové i politici po celém světě. Novinář Ben Blum ve své investigativní práci došel k závěru, že mnohé momenty a situace během pokusu byly sehrané či zmanipulované, informují světová média.
21.06.2018 13:00 |

podobné články

Podnikatel spustil netradiční experiment: Mezi své sledující rozdělí majlant

 
Japonský miliardář Jusaku Maezawa rozdá celkem jednu miliardu jenů (asi 208 milionů Kč) tisícovce lidí, kteří ho sledují na twitteru. Zajímá ho, zda jim tento sociální experiment, jak to nazval, přinese štěstí, informovala agentura Reuters. Maezawa experiment spojuje s myšlenkou základního nepodmíněného příjmu.
09.01.2020 10:05 |

podobné články

Umíte počítat? Witowská zkoušela Vondráčka z matematiky. Zazněla slova o souboji se SPOLU a PirSTAN

 
U koalice SPOLU je v plném proudu povolební jednání o sestavení vlády. Společně s Piráty a Starosty chtějí do 8. listopadu podepsat koaliční smlouvu. Hnutí ANO chce s koalicemi vyjednávat o obsazení postu ve Sněmovně. „Připravujeme se na souboj,“ uvedl v pořadu Interview ČT24 místopředseda hnutí ANO a předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). Zaskočená Světlana Witowská jej ihned začala zkoušet z matematiky. Řeč byla i o tom, zda by přijal Andrej Babiš pověření prezidenta k sestavení vlády. Záležet prý bude na tom, jak se ve Sněmovně zachová koalice.
13.10.2021 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25089 článků) , Světlana Witowská (418 článků)

Spolu a PirSTAN se dohodly na koaliční smlouvě i programu vlády. PirSTAN bude mít celkem sedm ministrů

 
Koalice Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) a Solu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) se dnes po dvanáctihodinovém jednání dohodly na společné koaliční smlouvě i programu nové vlády. Jasno je i o počtu křesel pro jednotlivé koalice.
02.11.2021 23:00 |

podobné články

PirStan není nepřítel, ujišťuje Černochová z ODS. Zkušenost s Piráty má tristní, tak bude držet palce STAN

 
Poslankyně Jana Černochová (ODS) tvrdí, že bude v nadcházejících volbách z potenciálních partnerů pro vládní koalici nejvíce držet palce hnutí STAN. „Koalice PirStan je pro nás spojencem, ale já budu držet palce zejména STAN, aby lidé v rámci té koalice volili je a měli tak v Poslanecké sněmovně nad Piráty převahu,“ řekla Černochová, která prý má jako starostka Prahy 2 s Piráty na komunální úrovni tristní zkušenost.
07.09.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (785 článků)

Radost? Schwarzenberg krotí radost SPOLU. Bude to úplně jinak

 
Podle dosavadních dostupných výsledků sčítání volebních hlasů ve volbách vítězí ANO, koalice SPOLU a PirSTAN získají pravděpodobně většinu. Bývalý ministr zahraničí a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg ve volebním štábu koalice SPOLU živě komentoval pro novináře politický vývoj. Je podle něj jasné, že Andrej Babiš bude premiérem, dokud bude na Hradě sedět Miloš Zeman. Zároveň se přihlásil k podpoře vzniku povolební koalice SPOLU s Piráty a hnutí STAN. „Čeká nás ohýbání představitelného i nepředstavitelného,“ dodává k tomu moderátor Filip Horký.
09.10.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25089 článků) , Karel Schwarzenberg (4058 článků) , Miloš Zeman (27584 článků)

„Se netěšte. Trhnout si můžete.“ SPOLU a PirSTAN ve vládě? Temné stíny hned po volbách

 
Debakl Pirátů už vzbudil reakce na sociálních sítích. Člen ODS Jan Paluska například řekl: „Já skoro myslím, že by Zdeňku Hřibovi měla ODS a celý SPOLU poslat nějakej pugét.“ Objevily se už názory, že by lídr Bartoš měl rezignovat a zazněla také otázka, na koho svůj neúspěch svedou. Ovšem členka rady ČTK Angelika Bazalová varuje, že pokud dostane první pokus ANO, bude sestavování trvat ještě dlouho. A Piráty lituje. Koalice SPOLU již v průběžných výsledcích předběhla hnutí ANO.
09.10.2021 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Angelika Bazalová (35 článků)

Hamáček sází na koalici ANO a ODS. Komické, vmetl mu Jurečka a zmínil boj ČSSD o přežití

 
Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček čeká po volbách koalici složenou z hnutí ANO a ODS. Řekl to v diskusním pořadu Partie na CNN Prima News s tím, že si klidně vsadí na to, že volební koalice Spolu a PirSTAN se po volbách rozpadnou. „V zákulisí už je to hotová věc,“ tvrdí vicepremiér, přestože zástupci koalice Spolu jakoukoli vládu s Andrejem Babišem (ANO) opakovaně odmítli už předem. Podle šéfa lidovců Mariana Jurečky koalice sice bude mít rozdělené poslanecké kluby ve Sněmovně, vyjednávat o případném podílu na vládě ale bude jednotně.
05.09.2021 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25089 článků) , Jan Hamáček (3329 článků)

SANEP: V lednu by volby s přehledem vyhrálo ANO, Piráti na hraně volitelnosti

 
Jak vyplývá z aktuálního měření společnosti SANEP, volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky by nyní vyhrálo s velkým náskokem hnutí ANO se ziskem 29,1 %, což představuje oproti výsledku voleb nárůst o dva procentní body. Hnutí ANO získává hlasy nejen od voličů levicových stran, jako jsou ČSSD nebo KSČM, ale i od voličů, kteří v minulých volbách dali hlas jednomu či druhému koaličnímu uskupení (SPOLU, resp. PIRSTAN), které v současné době tvoří vládní koaliční blok.
03.02.2022 10:45 |

podobné články

SPOLU: EET je neúspěšný experiment ANO, pro pokračování nevidíme důvod

 
Předmětem jednání 41. schůze bude především očekávané zrušení EET, ale také projednání snížení věku odchodu do důchodu nebo zvýšení podpory zdravotně znevýhodněným. Ve čtvrtek se na program v prvním čtení dostane novela zákona o České televizi a Českém rozhlase, díky kterému dojde k posílení nezávislosti a odolnosti veřejnoprávních médií.
12.10.2022 07:40 |

podobné články

Pekarová novou šéfkou Sněmovny. Vondráček propadl, Havlíčka k volbě nepustili

 
Poslanci dnes zvolili novou předsedkyní Sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09) a pětici místopředsedů. Jedno křeslo místopředsedy zůstalo volné, neuspěli Radek Vondráček (ANO), ani Tomio Okamura (SPD). Volbě předsedkyně předcházela dlouhá diskuze, během které vynášeli do nebes poslanci ANO vlastního nominanta Karla Havlíčka (ANO). Vicepremiér však nakonec k volbě kvůli souběhu funkcí nebyl připuštěn, sněmovní většina v podobě poslanců koalic Spolu a PirSTAN ho označila usnesením Sněmovny za nevolitelného. Středeční dění jsme sledovali online. Již ve čtvrtek ráno se má sejít kabinet Andreje Babiše (ANO). S ohledem na to, že ustavující schůze ve Sněmovně skončila, již nic nebrání tomu, aby dosluhující vláda ANO a ČSSD podala demisi. Premiér Babiš tak učiní nezvykle písemně s ohledem na hospitalizaci prezidenta Zemana.
10.11.2021 07:55 |

podobné články

Musíme se domluvit s PirStan, vypálil v Partii lidovec Výborný. Hejtman z ANO to rychle spočítal a totálně se mu vysmál

 
„Já se tady trochu ošívám, protože tady slyším nový projekt Národní fronty,“ vypálil do koalice SPOLU a dvojbloku Pirátů a STAN moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO) před kamerami CNN Prima News. „Já říkám jediné. Že nejlepším premiérem bude Petr Fiala,“ volal před kamerami lidovecký poslanec Marek Výborný. Pirát Mikuláš Ferjenčík nešetřil ani koalici SPOLU, ani Babišovo ANO. A do toho čas od času vstoupil Robert Šlachta. Ve studiu bylo chvílemi horko.
29.08.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4699 článků) , Marek Mikuláš (20 článků)