Článek

SPOLU a PirSTAN: Mimořádná schůze Sněmovny je součást neslušné a velmi nízké kampaně

 
Poslanci se sešli na mimořádné schůzi, jejímž cílem je ze strany opozice vyvolat hlasování o nedůvěře. Podle koaličních představitelů se ale jedná o součást neslušné a velmi nízké kampaně hnutí ANO.
17.01.2023 16:15 |

podobné články

Podobné články

Nová vláda Spolu a PirSTAN bude mít 18 členů. A Kalousek vzpomněl na Nečase a Nagyovou

 
Koalice Spolu a PirSTAN se v úterý dohodly na koaliční smlouvě i programovém prohlášení společné vlády. Kabinet bude mít 18 členů, tedy premiéra a 17 ministrů - budou v něm totiž nově i ministři pro legislativu, pro EU a pro vědu a výzkum. Jednání trvalo přes 12 hodin. ODS by měla podle informací ČTK mít ve vládě Spolu a PirSTAN premiéra a pět ministrů, lidovci tři ministry, TOP 09 dva, STAN čtyři a Piráti tři. Exšéf TOP 09 Miroslav Kalousek se přitom ozval proti názoru, že není dobře, když je premiér a ministr financí každý z jiné strany. Zmínil přitom bývalého premiéra Petra Nečase a tehdejší šéfku jeho kabinetu i pozdější manželku Janu, dříve Nagyovou, nyní Nečasovou.
02.11.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (590 článků)

Mimořádná schůze Sněmovny skončila fiaskem. Nebylo dost poslanců

 
Mimořádná schůze Sněmovny svolaná z podnětu zástupců opozičních koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN zejména k epidemii covidu-19 byla ve čtvrtek odpoledne kvůli nízkému počtu poslanců přihlášených k hlasovacímu zařízení přerušena. Dolní komora tak nedokončila ani debatu o prvním bodu programu, který se týkal zřízení vyšetřovací komise k řešení koronavirové krize.
15.07.2021 18:25 |

podobné články

Mimořádná schůze sněmovny bude v úterý

 
Mimořádná schůze sněmovny iniciovaná ČSSD bude v úterý od 11:00. Svolal ji šéf dolní komory Miloslav Vlček (ČSSD), sdělila ve středu večer jeho mluvčí Kristýna Landová. Poslanci mají projednat vládní protikorupční balíček a předlohy levice a KDU-ČSL.
03.02.2010 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Vlček (154 článků)

Mimořádná schůze ke korupci na obraně má být přesně za týden

 
Mimořádná schůze sněmovny k údajné korupci na ministerstvu obrany je svolána na čtvrtek 23. září. O rozhodnutí předsedkyně sněmovny Miroslavy Němcové (ODS) na základě žádosti opozice informoval tiskový odbor PS.
16.09.2010 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1733 článků)

Hamáček pro ČT: Mimořádná schůze sněmovny bude 21. ledna

 
Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) pro Českou televizi uvedl, že mimořádná schůze dolní komory ke služebnímu zákonu bude 21. ledna.
13.01.2014 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků)

To není žádný hejhula, ten Cecílio! týral Zaorálek ve sněmovně ministra

 
AKTUALIZACE Sociální demokracie ve sněmovně slovně ťala do ministrů vlády Petra Nečase. Ráno totiž začal boj o program mimořádné schůze kvůli čerpání evropských peněz ministerstvem školství. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka vládu sice jako první diskutér zkáral, ale „špinavou práci“ za něj odvedl až místopředseda sněmovny Lubomír Zaorálek. A obouval se do vlády, zejména do ministra školství opravdu důkladně. Program schůze nakonec koalice neschválila - proti bylo 81 poslanců. Předsedkyně sněmovny Němcová ale neumožnila to, aby se konala mimořádná schůze k úřadům práce. Bod přerušila.
09.02.2012 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2844 článků) , Bohuslav Sobotka (9580 článků) , Petr Nečas (9405 článků) , Petra Němcová (656 článků)

Mimořádná schůze Sněmovny kvůli platům zákonodárců bude příští týden

 
Poslanci Pirátů a SPD požádali v úterý o svolání mimořádné schůze Sněmovny. Chtějí na ní zamezit zvýšení platů zákonodárců, k němuž by mělo skokově dojít od ledna příštího roku. Schůze se patrně uskuteční příští týden v pátek.
06.11.2018 12:50 |

podobné články

Rozvoral (SPD): Bojujeme dál, na pandemický zákon a způsob jeho přijetí podáme ústavní stížnost

 
Minulý týden proběhla mimořádná schůze Poslanecké sněmovny, na které poslanci z vládní koalice SPOLU a PirSTAN, i na úkor věcných argumentů poslanců hnutí SPD, povýšeným a arogantním přístupem nakonec schválili pandemický zákon.
07.02.2022 14:20 |

podobné články

Mimořádná schůze k Čapímu hnízdu má být příští středu

 
Mimořádná schůze Sněmovny ke kauze Čapího hnízda by se měla uskutečnit ve středu 23. března. O její svolání požádaly TOP 09 a ODS kvůli nejasnostem ohledně udělení dotace k výstavbě farmy. Tu nyní vlastní společnost spadající do koncernu Agrofert ministra financí Andreje Babiše (ANO).
14.03.2016 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25710 článků)

Šíří lži. Starší jsou ovlivnění. PirSTAN v Rožnově: Překvapivé sdělení

 
Šíří se nesmysly! Žádné zdaňování bytů ani proudy migrantů! Piráti a STAN se soustředili při kampani v Rožnově pod Radhoštěm na vysvětlování. Přijeli se Švindlbusem i Nanukárou. Předseda STAN odpověděl i na dotaz k současné popularitě případné koalice ANO a Spolu či premiéra Andreje Babiše. „Naše nabídka je koalice PirSTAN a koalice Spolu, která v ideálním případě vytvoří samostatně většinu, v neideálním případě může hledat nějakého spojence, ale rozhodně ne v hnutí ANO, SPD a KSČM,“ připustil poněkud překvapivě pro PL.
16.09.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25710 článků)

Seznam možných ministrů: Koalice se dohodly na 9 členech vlády pro Spolu a 6 pro PirSTAN

 
Devět zástupců by měla mít ve vládě nynějších opozičních stran koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a šest koalice Pirátů a Starostů (PirSTAN).
12.10.2021 10:00 |

podobné články

Vaše deb*lní kecy. 57 % proti vám, 0,35 a jste v háji. „Fialovláda“ chytla varování: Bude horko

 
Petr Fiala už se chystá na roli premiéra a tzv. pětikoalice si rozděluje posty. Ovšem herní vývojář Daniel Vávra vyzývá k pokoře. Upozorňuje, že proti SPOLU a PirSTAN volilo 57 % voličů a pouhých 0,35 % chybělo do toho, aby vládu mohl sestavit Andrej Babiš. Jinými slovy, koalice nereprezentují většinu společnosti. „Nenastala žádná společenská změna. Jen zafungovaly koalice a malé strany roztříštily svoje hlasy,“ říká. Pokud bude vláda dělat nevratné změny, tak občany naštve a další vláda se bude mstít, varuje směrem ke SPOLU a PirSTAN.
13.10.2021 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25710 článků) , Petr Fiala (4922 článků) , Daniel Daniel (909 článků) , Daniel Daniel (909 článků) , Daniel Daniel (909 článků) , Daniel Daniel (524 článků) , Daniel Daniel (909 článků) , Daniel Daniel (909 článků) , Daniel Daniel (909 článků) , Daniel Daniel (909 článků)

Spolu a PirSTAN chtějí podepsat koaliční smlouvu do 8. listopadu. Fiala zmínil první návrh

 
Koalice Spolu a PirStan opětovně jednaly ve Sněmovně o programových otázkách, smlouvu chtějí mít připravenou příští týden a podepsanou 8. listopadu. Uvedl to kandidát na premiéra Petr Fiala (ODS). Fiala připustil, že vyjednavači už řešili i rozdělení křesel, ale tady hotovo ještě není.
26.10.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4922 článků)

Měsíc po volbách lídři SPOLU a PirSTAN: Podepsali koaliční smlouvu!

 
Nová vláda je na spadnutí. Předsedové uskupení SPOLU a PirSTAN včera podepsali koaliční smlouvu A co slibují? Návrat k »havlovské« diplomacii nebo důchodovou reformu.
09.11.2021 05:10 |

podobné články

Mimořádná schůze k programovému prohlášení vlády

 
Dnes, v pondělí 8. ledna 2018, se od 13.00 hodin uskuteční ve Strakově akademii mimořádná schůze vlády k programovému prohlášení vlády.
08.01.2018 11:05 |

podobné články

Babička mě učila, že dlužit je neslušné. Teď EU všem říká, že je to normální. My ty dluhy nasekáme, zoufá si venkovský starosta a senátní kandidát

 
ROZHOVOR „Kdyby jakákoli obec hospodařila jako stát, tak ten který starosta už dávno ‚sedí‘,“ myslí si Vít Vomáčka, který je už 29 let starostou Kravař. „Již moje babička říkala, že ‚dlužit je neslušné‘. Chápu jako starosta i člověk, že někdy se nelze vyhnout přijetí úvěru – půjčky. Ale vždy by mělo být prvořadé, co nejrychleji se dluhu zbavit – uhradit. Chceme ‚vychovávat‘ občany, aby se nezadlužovali a pakliže ano, tak jen v nezbytné míře. A EU právě těmto občanům ukazuje co? Že dlužit je normální? Není!“ uvádí a dodává: „Jednou tento mejdan, který zde prožíváme, bude muset někdo zaplatit! A ten někdo jsou naše děti, vnoučata a pravnoučata. V každé rodině se starší generace snaží, aby jejich potomci nezdědili dluhy a závazky. My s klidným vědomím dluhy ‚nasekáme‘…“
26.07.2020 00:00 |

podobné články

Svaz obchodu se obul do Arenbergera kvůli chaosu s otevřením: „Neférové a neslušné“ hraní si, tvrdí

 
To, jak si ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) hraje s termínem otevření obchodů, je podle jejich svazu neférové a neslušné. Vyvolává to problémy a negativní nálady. Služby spojené s péčí o tělo jsou rizikovější než obchody, obnovení jejich provozu přitom podmíněno počtem nakažených koronavirem nebude. Pokud chce Arenberger pokračovat ve vyvolávání zmatků, dá se očekávat, že obchodníci začnou podávat žaloby o náhradu škody za nucené uzavření. Vyloučit nelze ani neuposlechnutí vládních nařízení. ČTK to řekl prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu (SOCR) Tomáš Prouza.
26.04.2021 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Prouza (12 článků)

Stanjura: Na Zemana tlačit nebudeme, bylo by to neslušné. Přejeme uzdravení

 
Zatáhni to břicho! Stanjura s Janou Černochovou a kolegy z ODS zahájil tiskovou konferenci. Prezidentovi Miloši Zemanovi Stanjura popřál brzké uzdravení a popsal, co by považoval za vrcholně neslušné. Pár slov pronesl i na konto sestavování budoucí vlády.
12.10.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (796 článků)

Stanjura: Na Zemana tlačit nebudeme, bylo by to neslušné. Přejeme uzdravení

 
Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura prohlásil, že ODS v čele s kandidátem na premiéra Petrem Fialou nebudou dávat prezidentovi Miloši Zemanovi žádný deadline na pověření sestavení vlády. „Je vrcholně neslušné, abychom mu my stanovovali nějaký deadline. Nic takového dělat nebudeme,“ řekl Stanjura, který doufá, že předání moci od hnutí ANO proběhne hladce.
12.10.2021 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4922 článků) , Zbyněk Stanjura (449 článků)