Článek

Špitalo se, dnes uhodilo: Benešová pohrozila Pavlu Zemanovi odvoláním

 
Kauza vydání majetku rodu Czerninů může zlomit vaz nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi. Jeho odvolání může podle svých slov totiž navrhnout ministryně spravedlnosti Marie Benešová. Píše o tom server iDnes.cz s odvoláním na deník E15. Dle informací ParlamentníchListů.cz se o odvolání nejvyššího státního zástupce hovoří ve vládních kruzích už delší dobu.
29.04.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (429 článků)
Podobné články

Blíží se to! Němcová pohrozila Zemanovi sesazením

 
Senátorka Němcová z ODS poslala jasný vzkaz prezidentu Zemanovi. Pohrozila mu ústavní žalobou a jeho možným sesazením. Kvůli Vrběticím. Senát jede na plné obrátky. Rozhodne se prý po volbách. Nechyběly ale ani výsměch a narážky na korunovační virózu, cukrovku či domácího mazlíčka. Navíc byly odhaleny nové informace o čínském dopisu pro Kuberu a těžbě v Lánské oboře. „Bude klid, prezident přestane informovat,“ řekla.
24.05.2021 15:40 |

podobné články

Benešová chtěla jeho hlavu, ale... Zeman sám rezignoval

 
Kárnými žalobami i odvoláním hrozila ministryně spravedlnosti Marie Benešová (73, za ANO) nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi (48). Ten jí ale vypálil rybník a rozhodl se sám odejít.
15.05.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (429 článků)

Zemanovi poradí Benešová: Na Hradě dostane komůrku, ale žádný honorář!

 
Sešli se spolu v ČSSD, Marie Benešová pak Miloše Zemana podpořila i při prezidentské volbě. Nyní se Benešová vydává za prezidentem na Hrad, aby Zemanovi poradila, když to bude potřebovat - měla by se stát dalším členem jeho poradního týmu. Ovšem bez nároku na honorář.
02.05.2013 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25975 článků) , Marie Benešová (429 článků)

Rekord Lucie Benešové: 15 poporodních kil shodila za dva měsíce

 
Herečka Lucie Benešová umí dodržet, co si slíbí. Po únorovém porodu dcery Laury dokázala shodit 15 přebytečných kil během několika týdnů. Hnacím motorem pro ni byla nová seriálová role. Další články k tématu: Benešová a Matonoha si z porodnice odnesli dceru Laru Lucie Benešová opouští kuchyni, vařit bude syn Lucián Benešová: štíhlost ji připravila o roli
11.09.2012 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Benešová (222 článků)

Benešová ukázala dceru Laru, otce Matonohu podobou nezapře

 
Lucie Benešová a Tomáš Matonoha poprvé vyvedli do společnosti nejmladšího potomka, osmiměsíční dceru Laru, která je svému otci víc než podobná. Po boku známých herců byly i jejich další tři děti. Další články k tématu: Rekord Lucie Benešové: 15 poporodních kil shodila za dva měsíce Benešová a Matonoha si z porodnice odnesli dceru Laru Lucie Benešová opouští kuchyni, vařit bude syn Lucián
07.11.2012 00:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Matonoha (196 článků) , Lucie Benešová (222 článků)

Benešová si brousí zuby na Zemana i za Vrbětice? Expert zmínil spory a souhru s Hradem

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) útočí na nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Zeman byl jedním z účastníků setkání s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD), kde se Vrbětice řešily a o níž napsaly třaskavý článek v souvislosti s Hamáčkovou moskevskou cestou-necestou Seznam Zprávy. „Bohužel se pasuje do role generálního prokurátora,“ řekla Benešová o Zemanovi pro MF Dnes. O Zemanově odvolání mluvila ale už i dříve s deníkem E15. K jeho sesazení ale potřebuje souhlas celé vlády, jak upozornil politolog Jiří Pehe pro Blesk Zprávy.
05.05.2021 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (448 článků) , Jan Hamáček (3240 článků) , Marie Benešová (429 článků) , Jiří Zeman (1326 článků)

Benešová navrhla snížit Pavlu Zemanovi plat na půl roku

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) navrhla v kárné žalobě, kterou podala na bývalého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, snížení platu o 15 procent na půl roku. V úterý to napsal server Česká justice, kterému to sdělil předseda kárného senátu pro státní zástupce a zároveň soudce Nejvyššího správního soudu (NSS) Petr Mikeš. Kárná žaloba se týká kauzy Czernin.
20.07.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (429 článků) , Petr Zeman (354 článků) , Petr Pavel (805 článků) , Pavel Mikeš (4 články)

Benešová: Vrbětice? Víc verzí. To jsem řekla na vládě a nebyli nadšeni

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová, která měla vždy blízko k prezidentu Zemanovi, znovu hlavu státu podpořila. Zatímco premiér Andrej Babiš a ministr vnitra Jan Hamáček zdůrazňují, že existuje jen jedna verze toho, co se v roce 2014 stalo ve Vrběticích, prezident Zeman tvrdí, že existují verze dvě. Marie Benešová do této debaty vstoupila prohlášením, že možných výkladů, co se stalo ve Vrběticích, existuje mnohem víc.
29.04.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23105 článků) , Jan Hamáček (3240 článků) , Marie Benešová (429 článků)

Benešová podá kvůli Vrběticím kárnou žalobu na Pavla Zemana

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) se rozhodla podat kárnou žalobu na nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Tu by řešil Nejvyšší správní soud a mohla by skončit i jeho odvoláním z funkce. Ve středu to Benešová potvrdila Právu s tím, že musí tento krok učinit mimo jiné i na základě nedávného postupu Zemana v kauze Vrbětice.
06.05.2021 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (429 článků)

Bagárová nosí na prsteníčku skvostný prsten. Požádal ji Ben Cristovao o ruku?

 
Před čtrnácti dny se špitalo, že se  Ben Cristovao  (24) a Monika Bagárová  (17) rozešli. Dnes se naopak začíná mluvit o svatbě. Půvabné zpěvačce se totiž na prsteníčku levé ruky objevil nepřehlédnutelný prstýnek. Na veřejnosti navíc působí zlatá dvojka Česko Slovenské SuperStar dokonale harmonicky. Že by se talentovaný pár rozhodl zpečetit slova svého společného duetu „Chci“ a ztvrdit svůj vztah sňatkem?
24.01.2012 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Ben Cristovao (531 článků) , Monika Bagárová (784 článků)

A je to venku! Krásná Lindsey a golfový milionář Woods jsou pár

 
Tak přece! Dlouhé měsíce se o tom špitalo, teď je to konečně oficiální. Americká sjezdařka Lindsey Vonnová pověsila na sociální sítě společné fotky s golfistou Tigerem Woodsem. Jsme pár, potvrdila.
18.03.2013 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Tiger Woods (314 článků)

Šarapatka (Úsvit): Pracovití a slušní lidé, nebo hořící města

 
To, o čem se v posledních dnech po Evropě jen opatrně špitalo, se z ničeho nic zhmotnilo v konkrétní závazek naší země v rozsahu, který si asi nikdo neumí představit.
28.11.2014 19:53 |

podobné články

Benešová se objednala k Zemanovi. Běžná schůzka, vzkázala ministryně. Vrbětice prý neřešili

 
Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO). Na twitteru to bez dalších podrobností uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj o schůzku požádala ministryně. Benešová, která Zemanovi dlouhodobě radí v otázkách justice, ČTK vzkázala, že šlo o pravidelnou informativní schůzku.
11.05.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25975 článků)

Karlovarská TOP 09 pohrozila odchodem z městské rady

 
V Karlových Varech se patrně dále prohlubuje krize, kdy v podstatě už nefunguje vládnoucí koalice složená po komunálních volbách z TOP 09, Karlovarské občanské alternativy, Hnutí O co jim jde?! a Alternativy. Poté, co se za uplynulé dva měsíce nepodařilo bývalým partnerům domluvit na další spolupráci, pohrozila dnes odchodem z jedenáctičlenné rady města TOP 09. Ta v ní má v současnosti dva zástupce.
19.01.2012 21:15 |

podobné články

Turecká vláda pohrozila nasazením armády proti demonstrantům

 
Turecká vláda dnes pohrozila nasazením armády proti demonstrantům, kteří neustávají v protestech. O možném bezprecedentním kroku se podle agentury AFP zmínil vicepremiér Bülent Arinç. 
17.06.2013 15:25 |

podobné články

KLDR pohrozila, že zabije autory zprávy o Kimovi a Mein Kampf

 
Severní Korea pohrozila, že zabije autory zprávy, podle níž severokorejský vůdce Kim Čong-un rozdával o svých narozeninách výtisky Hitlerova díla Mein Kampf (Můj boj). Tuto informaci Pchjongjang už ve středu rozhořčeně popřel. Informovala o tom dnes agentura AFP. 
20.06.2013 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1754 článků)

KLDR pohrozila Jižní Koreji útokem na prezidentský palác

 
Severní Korea dnes pohrozila svému jižnímu sousedovi útokem na jeho prezidentský palác a vládní budovy, pokud se Soul dopustí "nové provokace". Výhrůžka zazněla v předvečer třetího výročí ostřelování jihokorejského ostrova Jonpchjong severokorejským dělostřelectvem. Jižní Korea si výročí připomíná velkým vojenským cvičením v oblasti zmíněného ostrova. Informovala o tom agentura AFP.
22.11.2013 15:07 |

podobné články

Policie pohrozila Šlachtovi „kroky v trestněprávní rovině“

 
Policie pohrozila bývalému lovci mafiánů Robertovi Šlachtovi „kroky v trestněprávní rovině“. A to za výroky, které na adresu vedení policie pronesl v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Informovala o tom dnešní Mladá fronta Dnes.
09.07.2016 09:45 |

podobné články

Česká justice pomalu hnije, varuje Benešová. Prý to začalo za Paroubka

 
Bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová, která dnes ve stínové vládě ČSSD zastává post mluvčí pro boj s korupcí, je nadmíru znepokojena tím, co se v současné době v justici odehrává. Ve jménu klidu mezi vyšetřovateli se politici prý snaží ovlivňovat dění v justici. Proces, který Benešová označuje dokonce za hnilobu justice, započal v době kauzy katarského prince. Rozhovor s bývalou nejvyšší státní zástupkyní přináší server Týden.cz.
27.02.2012 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (429 článků)