Článek

Spisovatelce Rowlingové vyhrožují smrtí. Podpořila ženu, která tvrdila, že pohlaví je dáno biologicky

 
Známá britská spisovatelka J. K. Rowlingová, autorka bestsellerů o Harrym Potterovi, čelí výhrůžkám smrtí. Důvodem je její vystupování proti společenskému a právnímu zrovnoprávnění transgenderových žen se ženami, které se už s ženskými pohlavními orgány narodily. Informuje o tom iDNES.cz.
23.11.2021 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Harry Potter (1546 článků)
Podobné články

Příběh Joanne Rowlingové: Harry Potter a třináctý nakladatel

 
Jak dlouhý časový úsek uplyne od okamžiku, kdy se novopečené spisovatelce při pohledu na regály s její prvotinou draly do očí slzy dojetí, k uvedení jedinečné hrací konzole, jež umožní čarovat? V případě Joanne Rowlingové pouhých patnáct let.
07.07.2012 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Joanne Rowling (67 článků) , Harry Potter (1546 článků)

V nové knize Rowlingové jsou také obrázky českých dětí

 
Vychází nový pohádkový příběh britské spisovatelky Joanne K. Rowlingové Ickabog. V knize jsou ilustrace nakreslené dětmi, také českými. Nakladatelství Albatros totiž o obrázky v létě vyhlásilo soutěž a vybrané poslalo spisovatelce.
24.11.2020 12:35 |

podobné články

Biologický věk dokáže určit jednoduchý krevní test. Pomůže i při transplantacích

 
Jediná kapka krve by měla brzy pomoci odhalit biologický věk osob. Vědci z londýnské King's College přišli s jednoduchým testem, pomocí něhož je možné zjistit, jak rychle daná osoba stárne, jaký je biologický věk orgánů určených k transplantaci či jaká jsou v případě transplantace rizika. Do budoucna by také možná mohl test pomoci odhalit, kdo má vyšší předpoklady k Alzheimerově chorobě, píše italský deník Corriere della Sera.
26.09.2015 13:40 |

podobné články

Muž si změnil pohlaví, stal se úspěšnou modelkou a teď mu vyhrožují smrtí! Má si totiž brát miliardáře!

 
Je inspirací pro všechny, kteří sdílí její osud a narodili se uvězněni v těle opačného pohlaví, než jakým se cítí být. Zároveň je ale díky úspěchu terčem mnoha extremistů, kteří jí neustále vyhrožují smrtí. Příběh Tiffany-Rose Davies (23) zkrátka rozděluje svět.
16.07.2015 17:56 |

podobné články

Bývalý pilot podstoupí změnu pohlaví, čekal na ni sedmdesát let

 
Brit James Rose je bývalý důstojník a pilot RAF. Už od devíti let ale prý cítil, že je ženou uvězněnou v mužském těle. Po hormonální léčbě se teď dočká i fyzické proměny. Ve svých osmdesáti letech podstoupí změnu pohlaví. Další články k tématu: Úřady povolily osmiletému chlapci změnu pohlaví, z Joeyho je Josie Lesbické matky umožnily osmiletému synovi změnu pohlaví Americká holčička může být chlapeček, změna pohlaví dětí rozděluje lékaře Američan, který podstoupil částečnou změnu pohlaví, otěhotněl
02.05.2012 12:30 |

podobné články

Byla muž, teď je žena: Pohlaví jsou dvě, říká. Dělá se z toho byznys

 
Z genderového aktivismu se stala móda a je to pro transsexuální lidi akorát kontraproduktivní, řekla pro server kupredudominulosti.cz fotografka Michelle Adlerová, která prodělala chirurgickou přeměnu z muže na ženu. Adlerová míní, že si z tématu genderu aktivisté „udělali živnost“. Nechápe ani tvrzení o existenci desítek pohlaví. „Pohlaví máme dvě, a máme je poměrně jasně biologicky definovaná,“ vyjádřila se a zaznělo, jak nebezpečné může být, pokud přistoupíme v této oblasti na změnu zákonů.
29.08.2021 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Michelle Michelle (45 článků)

Spisovatelce Rowlingové hrozí smrtí kvůli názoru na transgender osoby

 
Britská spisovatelka J. K. Rowlingová dostává nejen dopisy od fanoušků, ale také obálky, v nichž jí odesílatelé hrozí smrtí. Autorka knih o Harrym Potterovi se v minulosti opakovaně vyslovila proti společenskému a právnímu zrovnoprávnění transgenderových žen se ženami, které se už s ženskými pohlavními orgány narodily. To jí přineslo spoustu kritiky.
22.11.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Harry Potter (1546 článků)

Režisér Matrixu Larry Wachowski se stal ženou, říká si teď Lana

 
Sedmačtyřicetiletý režisér Matrixu Larry Wachowski prohlásil, že je konečně ženou. Po deseti letech užívání hormonálních přípravků je jeho změna pohlaví u konce. Nyní se jmenuje Lana. Další články k tématu: Bývalý pilot podstoupí změnu pohlaví, čekal na ni sedmdesát let Lesbické matky umožnily osmiletému synovi změnu pohlaví Britka čtrnáct let neviděla dceru, vrátila se jí domů jako muž Americká holčička může být chlapeček, změna pohlaví dětí rozděluje lékaře Změna pohlaví: z ženy na muže je to jednodušší
30.07.2012 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Larry Wachowski (10 článků)

Nepálci mohou mít v pasech uvedeno třetí pohlaví. Úřady to povolily

 
Nepálské úřady začaly oficiálně uznávat třetí pohlaví v cestovních dokladech. Obyvatelé Nepálu tak ve svém pasu mohou mít v kolonce pohlaví napsáno písmeno „O“ (other – jiné). Podobné nařízení už platí na Novém Zélandu a Austrálii, kde se pro třetí pohlaví používá písmeno „X“ (intersexuální). Třetí pohlaví uznává také Německo, které ale neumožňuje, aby bylo uváděno v cestovních dokladech. 
11.08.2015 10:40 |

podobné články

V Británii se bude dražit první vydání Harryho Pottera

 
Každý, kdo kdy přemýšlel nad tím, co se britské spisovatelce J.K. Rowlingové honilo v hlavě, když psala první díl své slavné série o kouzelnickém školákovi Harrym Potterovi, má nyní šanci to zjistit. V Británii se 21. května bude dražit unikátní první vydání knihy Harry Potter a kámen mudrců doplněné o autorčiny rukou psané myšlenky a komentáře ke knize i její filmové adaptaci, stejně jako 22 jejích vlastních ilustrací včetně spícího malého Harryho či Albuse Brumbála, ředitele školy pro kouzelníky v Bradavicích.
21.05.2013 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Harry Potter (1546 článků) , Albus Brumbál (7 článků)

Nová kniha Rowlingové: O požírači dětí! A bude zdarma

 
Britská autorka bestsellerů o Harrym Potterovi vydává novou knihu pro děti. Kouzelníky tentokrát od J. K. Rowlingové (54) ale nečekejte. Vyprávět totiž bude o příšeře, která pojídá děti!
28.05.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Harry Potter (1546 článků)

Vláda podpořila manželství homosexuálů. Má posílit práva párů stejného pohlaví

 
Návrh skupiny poslanců, podle kterého by manželství mohli uzavírat i lidé stejného pohlaví, vláda ANO v demisi na svém pátečním zasedání podpořila. Informoval o tom tiskový odbor úřadu vlády. Místo neutrálního stanoviska, které doporučovali vládní legislativci, tak půjde předloha do Sněmovny s podporou kabinetu. K novele občanského zákoníku měla podle podkladů pro páteční schůzi vznést některé připomínky a téma manželství homosexuálů označit za citlivé a vhodné pro celospolečenskou diskusi.
22.06.2018 11:40 |

podobné články

Albatros vydá v češtině novou knihu J. K. Rowlingové

 
Nakladatelství Albatros Media vydá v českém překladu první knihu J. K. Rowlingové, kterou autorka napsala pro dospělé čtenáře. Zástupci nakladatelství to oznámili na veletrhu Svět knihy.
17.05.2012 16:15 |

podobné články

Nová kniha Rowlingové má smíšené recenze

 
S opatrnými, ale spíše pozitivním recenzemi se v britských a amerických listech setkal román The Casual Vacancy (Prázdné místo), který je první knihou J. K. Rowlingové pro dospělé. Začala se prodávat ve čtvrtek.
27.09.2012 11:15 |

podobné články

Román pro dospělé od Rowlingové vyjde česky v dubnu

 
První kniha spisovatelky J. K. Rowlingové určená dospělým čtenářům vyjde 4. dubna v nakladatelství Plus. Román Prázdné místo (The Casual Vacancy) bude mít českou i slovenskou variantu. Do češtiny román přeložila Hana Zahradníková, do slovenštiny Zora Ličková, řekla Radka Potměšilová za Albatros Media, do níž nakladatelství Plus patří.
22.02.2013 13:10 |

podobné články

Nelítostné a úspěšné zrcadlo J. K. Rowlingové

 
Loni v září vydaný román J. K. Rowlingové Prázdné místo si díky výtečné překladatelce Haně Zahradníkové a nakladatelství Plus nyní mohou na pěti stovkách stránek přečíst lidé i česky.
05.04.2013 18:00 |

podobné články

Vydražilo se první vydání Harryho Pottera s poznámkami Rowlingové! Za kolik?

 
První vydání knihy Harry Potter a kámen mudrců doplněné o rukou psané komentáře a vlastní ilustrace autorky J. K. Rowlingové bylo vydraženo v Londýně. Slavná aukční díl Sotheby's knihu dražila ve prospěch spisovatelské charity.
22.05.2013 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Harry Potter (1546 článků)

Po Hobitovi natočí další fantasy trilogii. Podle Rowlingové

 
Nový hollywoodský trend zní: z každé slavné knihy uděláme ne jeden, ale tři filmy, vydělá se totiž třikrát tolik peněz. Vychází jim to u Hobita, tak proč ne u knížky Fantastic Beasts and Where to Find Them od J. K. Rowlingové.
31.03.2014 13:50 |

podobné články

RECENZE: Film podle Rowlingové barvitě líčí maloměšťáctví a podrazy

 
Třídílný film Prázdné místo natočený na motivy úspěšného románu J. K. Rowlingové bude na HBO GO k vidění již 9. března, tedy s předstihem oproti televizní premiéře na HBO. První část bude na HBO GO přístupná všem návštěvníkům zdarma a bez registrace. Televizní premiéra bude 29. dubna ve 20:00.
06.03.2015 16:11 |

podobné články