Článek

Spisovatelce Rowlingové hrozí smrtí kvůli názoru na transgender osoby

 
Britská spisovatelka J. K. Rowlingová dostává nejen dopisy od fanoušků, ale také obálky, v nichž jí odesílatelé hrozí smrtí. Autorka knih o Harrym Potterovi se v minulosti opakovaně vyslovila proti společenskému a právnímu zrovnoprávnění transgenderových žen se ženami, které se už s ženskými pohlavními orgány narodily. To jí přineslo spoustu kritiky.
22.11.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Harry Potter (1546 článků)
Podobné články

„Konečně je sám sebou,“ říká Anna (51) o transgender synovi. Co vzkazuje Zemanovi?

 
 „Transgender lidé jsou mně opravdu bytostně odporní“ – věta, kterou prezident Miloš Zeman pronesl v rozhovoru se CNN Prima NEWS, obletěla celý svět a vzbudila řadu protichůdných emocí. Výrok se dotkl nejen transgender lidí, ale také jejich přátel a zejména rodin. Anna (51) a její dcera Jana (22) se rozhodly Blesk Zprávám svěřit příběh jejich syna a bratra Alexe (21), který byl po narození prohlášen za dívku. Zároveň řekly, co si myslí o výrocích hlavy státu a z čeho má Anna jako matka transgender syna největší obavy.
25.07.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26694 článků) , Alex Alex (141 článků)

Příběh Joanne Rowlingové: Harry Potter a třináctý nakladatel

 
Jak dlouhý časový úsek uplyne od okamžiku, kdy se novopečené spisovatelce při pohledu na regály s její prvotinou draly do očí slzy dojetí, k uvedení jedinečné hrací konzole, jež umožní čarovat? V případě Joanne Rowlingové pouhých patnáct let.
07.07.2012 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Joanne Rowling (67 článků) , Harry Potter (1546 článků)

V nové knize Rowlingové jsou také obrázky českých dětí

 
Vychází nový pohádkový příběh britské spisovatelky Joanne K. Rowlingové Ickabog. V knize jsou ilustrace nakreslené dětmi, také českými. Nakladatelství Albatros totiž o obrázky v létě vyhlásilo soutěž a vybrané poslalo spisovatelce.
24.11.2020 12:35 |

podobné články

Scarlett Johansson čelí kritice kvůli roli transgender muže

 
Herečka Scarlett Johansson si má zahrát pasáka Danteho Texe Gilla, který v sedmdesátých letech provozoval v Pittsburghu nevěstinec. Narodil se jako Jean Marie Gillová, ale vystupoval bez oficiální přeměny pohlaví jako muž. Dante se považoval za transgender muže. Na hlavu Scarlett míří kritika, že v Hollywoodu obsazují do role ženu, místo aby využili někoho z řady transgender umělců.
09.07.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Scarlett Johansson (320 článků)

Scarlett Johansson se vzdala role transgender muže

 
Herečka Scarlett Johansson měla hrát pasáka Danteho Texe Gilla, který v sedmdesátých letech provozoval v Pittsburghu nevěstinec. Narodil se jako Jean Marie Gill, ale vystupoval bez oficiální přeměny pohlaví jako muž. Dante se považoval za transgender muže. Na hlavu Scarlett mířila ostrá kritika, že v Hollywoodu obsazují do role ženu, místo aby využili někoho z řady transgender umělců. Ačkoli se snažila nejprve kritice čelit, nakonec podlehla a z role odstoupila.
17.07.2018 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Scarlett Johansson (320 článků)

Transgender muž porodil dítě, vychovávat jej bude s binární osobou. Komentátor si při tom vzpomněl a rozdojeného kozla

 
Nejmodernější britskou rodinou je nyní bezesporu 39letý transgender muž, který porodil dítě. Vychovávat jej bude se svým partnerem, jenž je binární osobou. A sperma jim pro změnu poskytla transgender žena.
04.01.2020 20:00 |

podobné články

Transgender muž porodil dítě, vychovávat jej bude s binární osobou. Komentátor si přitom vzpomněl na rozdojeného kozla

 
Nejmodernější britskou rodinou je nyní bezesporu 39letý transgender muž, který porodil dítě. Vychovávat jej bude se svým partnerem, jenž je binární osobou. A sperma jim pro změnu poskytla transgender žena.
04.01.2020 20:15 |

podobné články

Herec oznámil, že je transgender žena. Manžel i celebrity ho chválí

 
Herec Tommy Dorfman (29), který se proslavil rolí v seriálu Proč? 13x proto, oznámil, že je transgender. Celý minulý rok už žil jako transgender žena a přeje si být oslovován v ženském rodě.
29.04.2016 12:35 |

podobné články

Spisovatelce Rowlingové vyhrožují smrtí. Podpořila ženu, která tvrdila, že pohlaví je dáno biologicky

 
Známá britská spisovatelka J. K. Rowlingová, autorka bestsellerů o Harrym Potterovi, čelí výhrůžkám smrtí. Důvodem je její vystupování proti společenskému a právnímu zrovnoprávnění transgenderových žen se ženami, které se už s ženskými pohlavními orgány narodily. Informuje o tom iDNES.cz.
23.11.2021 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Harry Potter (1546 článků)

„Menstruace se netýká jen žen,“ upozorňují transgender a nebinární osoby v kampani kanadské značky

 
Kanadská značka Luteal zobrazuje ve své kampani deset transgender mužů a nebinárních oso. „Měníme představu, co to znamená krvácet,“ uvádí značka prodávající produkty pro úlevu od menstruační bolesti. Cílem je propagovat téma menstruace v souvislosti se začleněním těchto osob do mainstreamové společnosti, informuje magazín pro ženy na serveru Aktuálně.cz.
17.02.2021 21:21 |

podobné články

Kateřina Zemanová promluvila: Transgender? S tátou nesouhlasím

 
Kateřina Zemanová, dcera prezidenta Miloše Zemana, dala najevo, že se svým otcem ani za mák nesouhlasí, pokud jde o transgender osoby. Zeman o těchto lidech řekl, že mu jsou „odporní“. „Můj názor je odlišný,“ zdůraznila Zemanová.
11.07.2021 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26694 článků) , Kateřina Zemanová (324 článků)

V Británii se bude dražit první vydání Harryho Pottera

 
Každý, kdo kdy přemýšlel nad tím, co se britské spisovatelce J.K. Rowlingové honilo v hlavě, když psala první díl své slavné série o kouzelnickém školákovi Harrym Potterovi, má nyní šanci to zjistit. V Británii se 21. května bude dražit unikátní první vydání knihy Harry Potter a kámen mudrců doplněné o autorčiny rukou psané myšlenky a komentáře ke knize i její filmové adaptaci, stejně jako 22 jejích vlastních ilustrací včetně spícího malého Harryho či Albuse Brumbála, ředitele školy pro kouzelníky v Bradavicích.
21.05.2013 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Harry Potter (1546 článků) , Albus Brumbál (7 článků)

Na obálce Playboye se objevuje první transgender Playmate

 
Měsíc po smrti zakladatele časopisu Playboy Hugha Hefnera vychází erotický magazín s unikátní obálkou. Poprvé v historii se na něm objevuje dívka, která se narodila v chlapeckém těle. Playmate je slavná transgender modelka Ines Rau.
23.10.2017 21:00 |

podobné články

Albatros vydá v češtině novou knihu J. K. Rowlingové

 
Nakladatelství Albatros Media vydá v českém překladu první knihu J. K. Rowlingové, kterou autorka napsala pro dospělé čtenáře. Zástupci nakladatelství to oznámili na veletrhu Svět knihy.
17.05.2012 16:15 |

podobné články

Nová kniha Rowlingové má smíšené recenze

 
S opatrnými, ale spíše pozitivním recenzemi se v britských a amerických listech setkal román The Casual Vacancy (Prázdné místo), který je první knihou J. K. Rowlingové pro dospělé. Začala se prodávat ve čtvrtek.
27.09.2012 11:15 |

podobné články

Román pro dospělé od Rowlingové vyjde česky v dubnu

 
První kniha spisovatelky J. K. Rowlingové určená dospělým čtenářům vyjde 4. dubna v nakladatelství Plus. Román Prázdné místo (The Casual Vacancy) bude mít českou i slovenskou variantu. Do češtiny román přeložila Hana Zahradníková, do slovenštiny Zora Ličková, řekla Radka Potměšilová za Albatros Media, do níž nakladatelství Plus patří.
22.02.2013 13:10 |

podobné články

Nelítostné a úspěšné zrcadlo J. K. Rowlingové

 
Loni v září vydaný román J. K. Rowlingové Prázdné místo si díky výtečné překladatelce Haně Zahradníkové a nakladatelství Plus nyní mohou na pěti stovkách stránek přečíst lidé i česky.
05.04.2013 18:00 |

podobné články

Vydražilo se první vydání Harryho Pottera s poznámkami Rowlingové! Za kolik?

 
První vydání knihy Harry Potter a kámen mudrců doplněné o rukou psané komentáře a vlastní ilustrace autorky J. K. Rowlingové bylo vydraženo v Londýně. Slavná aukční díl Sotheby's knihu dražila ve prospěch spisovatelské charity.
22.05.2013 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Harry Potter (1546 článků)

Po Hobitovi natočí další fantasy trilogii. Podle Rowlingové

 
Nový hollywoodský trend zní: z každé slavné knihy uděláme ne jeden, ale tři filmy, vydělá se totiž třikrát tolik peněz. Vychází jim to u Hobita, tak proč ne u knížky Fantastic Beasts and Where to Find Them od J. K. Rowlingové.
31.03.2014 13:50 |

podobné články