Článek

Špatné zprávy pro pivaře: Zdražování pěnivého moku až o 5 procent? Ekonom řekl důvod

 
Sklonek  léta a začátek podzimu je obdobím, kdy pivovarníci ohlašují zdražení. Loni z »milosti« k hospodským ceny neposkočily směrem vzhůru u točeného piva. Letos by ale už růst mohl pokračovat. A to až pětiprocentním tempem.
15.08.2021 18:45 |

podobné články

Podobné články

Čechům zdraží pivo, rána pro pivaře přijde už na podzim. Experti řekli důvod

 
Ačkoliv zvyšování cen piva výrobci jen neradi připouštějí, podle odborníků je nevyhnutelné. Nejpozději od podzimu si milovníci pěnivého moku na půllitru připlatí desítky haléřů. Vedle horší úrody chmele a ječmene zdražení nahrává hlavně to, že Češi se teď zkrátka mají dobře a utrácejí. A toho by nevyužil jen lidumil či ekonomický sebevrah…
31.08.2018 06:10 |

podobné články

Zdražování může některé přivést až pod most. Ekonom Křeček varuje, že podzimním utrpením to nemusí končit

 
ROZHOVOR „Lidé se od tiskovky k tiskovce zmatečně dozvídají, co tedy nakonec můžou, a co nemůžou dělat. Některým lidem to zcela zásadně narušuje podnikání a jejich fungování v životě. To má samozřejmě velmi negativní důsledky pro chod celé ekonomiky. Vláda určitě měla přijít s těmi opatřeními o něco dříve, aby se epidemie nerozšířila do takto obludných rozměrů,“ myslí si ekonom Štěpán Křeček. „V první řadě je třeba vyvrátit mýtus, že česká ekonomika je postavena na průmyslu. To již není pravda. Pro naši ekonomiku je dominantní sektor služeb. V něm vzniká největší díl našeho hrubého domácího produktu. A právě v sektoru služeb vidíme, že některé z nich dostávají na frak,“ vysvětluje. Ke zdražování v Česku říká: „Považuji toto za něco velmi negativního, protože kvůli tomu se někteří lidé opravdu mohou dostat do složitých životních situací. Zvláště když nemají žádné úspory. Pak neustálé zdražování v době, kdy přijdou o svůj příjem, je může dostat klidně i pod most. Je potřeba, aby si pomáhali lidé v rodinách. Když to nejde, aby pomáhal případně stát.“
17.10.2020 18:30 |

podobné články

Štěpán Křeček: Špatná úroda povede k dalšímu zdražování

 
„Lidé se musí připravit na zdražování pekárenských výrobků. Kvůli špatné úrodě obilovin totiž bude docházet ke zdražování mouky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
11.08.2021 18:50 |

podobné články

Zdražování, zdražování, zdražování… Víte, že na pojištění můžete ušetřit?

 
Tohle slovo rezonuje všude kolem nás. Zdražování! Připlatíme si za energie, potraviny, služby, pohonné hmoty. Zaslechli jste někdy v poslední době, že by na něčem bylo pro změnu možné ušetřit? Protože zvyšování cen avizují i pojišťovny, je třeba si dobře pohlídat, za co platíte. A proto jsou zde srovnávače pojištění. Díky nim nezaplatíte za pojistku více, než je nutné.
30.11.2021 13:55 |

podobné články

Hospody krvácely a... ZDRAŽÍ NÁM PIVO?!

 
Jen od března do května, kdy hospody musely kvůli vládním opatřením ze dne na den zavřít, prodej točeného klesl o 55 procent. Hrdlem pivařů tak neproteklo 728 tisíc hektolitrů pěnivého moku. Koronavirus zatím nejvíce zasáhl hospodské a výrobce, jenže brzy by dopady mohly pocítit i naše peněženky!
29.07.2020 05:05 |

podobné články

Kolik vypije piv? Když má Bára Špotáková tréninkovou pauzu a může hřešit, tak je ani nepočítá

 
Oštěpařka Bára Špotáková nepatří k lidem, kteří by žili asketicky. Důkazem je, že si ji kapela Tři sestry vybrala jako svoji "čtvrtou sestru", složila pro ni písničku a sportovkyně k muzikantům ráda se sklenicí pěnivého moku usedne. Ovšem jen když má tréninkovou pauzu, což je právě teď.
23.10.2014 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Špotáková (344 článků)

Plzeňské pivo pro papeže skončí v aukci

 
Pandemie zamíchala i s tradičním rituálem Plzeňského Prazdroje, kdy pivovar každoročně posílá do Vatikánu požehnanou velikonoční várku pěnivého moku. Letos z toho kvůli protikoronavirovým opatřením sešlo. Symbolických 2020 lahví místo u papeže Františka skončilo na plzeňském biskupství, které se je rozhodlo vydražit. Výtěžek půjde na dobročinné účely.
28.04.2020 14:05 |

podobné články

Murtal: Perfektní svahy pro rodiny, sportovce i pivaře! Své sídlo tu má i Schwarzenberg

 
Je tu nejčistší příroda v celém Rakousku, sídlí tu česká šlechta a na zdraví se tu připíjí likérem z vzácné borovice limby, které tu je nejvíc v Evropě. Řeč je o štýrském údolí Murtal, skvělém místě na lyžování pro rodiny i profesionály. A také pro pivaře, kteří tu najdou pivovar ověnčený cenami.
13.12.2018 12:20 |

podobné články

Skvělý sex už na první schůzce? Jedině s milovníkem pěnivého moku!

 
Jak člověk pozná, že jeho nové neznámé rande bude ochotné užít si už na první schůzce? Zeptá se ho, zda má rádo pivo. A pokud ano, pak ho na to pivo pozve. Odborníci totiž zjistili, že milovníci piva mají sex už na prvním rande!
04.08.2012 20:15 |

podobné články

Klaus se plácal po ramenou. Zachránil prý Budvar před Američany

 
Na poslední prezidentskou návštěvu jižních Čech jistě nezapomenou příznivci pěnivého moku. Dosluhující hlava státu pronesla údajně následující větu: „….těší mne, že jako tehdejší ministr financí jsem zabránil prodeji Budvaru Američanům“.
15.02.2013 08:55 |

podobné články

PIVNÍ INSPEKTOR v akci: Jak poznáte dobře načepované pivo?

 
Už dnes startuje Pivní inspektor televize Nova. Ten za vás bude prověřovat kvalitu podávání pěnivého moku, který je dokonce považován za součást naší národní kultury. Na koho se pivní hlídky televize Nova zaměří a kde všude budou prověřovat kvalitu točeného piva?
29.06.2013 21:25 |

podobné články

Jak otevřít lahev sektu? Poradíme ve fotoseriálu!

 
Chcete si s rodinou a přáteli ťuknout sklenkou sektu, ale bojíte se, že vám půlkalahve zbůhdarma vyšumí? Žádný strach! S radami sommeliéra to zvládne bez ztráty kapky pěnivého moku úplně každý.
30.12.2014 12:36 |

podobné články

Kreslíř Petr Urban je pod pantoflem: Pivo na příděl!

 
Bez pěnivého moku nenakreslí ani čárku! Kdyby mohl, Petr Urban (54) by ho vypil sudy. Ovšem manželka Inka ho hlídá jako saň. Má pivo jenom na příděl!
24.02.2015 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Urban (53 článků)

České ženy vás moc rády pustí do hospody na pivo. Má to ale háček. Nebo spíš pořádný hák

 
Češi milují pivo a české ženy to moc dobře vědí a je jim jasné, že chlastání pěnivého moku musí tolerovat. Jenže také ctí zásadu, že chlap by měl být doma, a ne sedět v zakouřené putyce. Jak to dokázaly ty naše holky vyřešit? Na pivo své muže pustí. Má to ale jedno velké ALE.
01.03.2015 18:36 |

podobné články

Vyznavači plzeňského Prazdroje v šoku! Netuší, že vlastně nepijí dvanáctku!

 
To, že vyznavači pěnivého moku kupují „plzeň“ v regálech vedle jiných „dvanáctek“, vyvolává dojem, že i pijí dvanáctistupňové pivo. Je tomu tak ale doopravdy?
30.07.2015 05:15 |

podobné články

Kuriózní vloupání: Zloději v německém obchodě odzátkovali 1200 lahví s pivem

 
Zloději v obchodě s alkoholickými nápoji v německém městě Mülheim an der Ruhr odzátkovali 1200 lahví s pivem. Víčka si odnesli, ale samotného pěnivého moku se netkli. Zjevně jim tak šlo o nasbírání co největšího počtu bodů do výherní soutěže, napsala agentura AP.
19.08.2015 07:00 |

podobné články

Zloději v obchodě odzátkovali 1200 lahví piva, o zlatavý mok jim ale nešlo

 
Zloději v obchodě s alkoholickými nápoji v německém městě Mülheim an der Ruhr odzátkovali 1200 lahví s pivem. Víčka si odnesli, ale samotného pěnivého moku se netkli. Zjevně jim tak šlo o nasbírání co největšího počtu bodů do výherní soutěže, napsala agentura AP.
20.08.2015 18:50 |

podobné články

Zeman naštval malé pivovarníky. Přečtěte si, jak reagují na prezidentův nejnovější bonmot

 
Bláboly, absence inteligence, znevažování zdejší práce a regionálních produktů. Reakce na slova prezidenta Miloše Zemana v televizi Barrandov o tom, že zná jen několik dobrých piv a všechna ostatní z malých pivovarů jsou kyselá, na sebe nenechaly dlouho čekat. Tvrzení nadzvedlo řadu milovníků pěnivého moku i sládkům adrenalin. Horuje hlava státu jen za velké, vesměs nadnárodní pivovary, anebo je to jen další z bonmotů? Tentokrát je to ale vážnější, i někteří zastánci prezidenta neváhají uchýlit se k ostřejším slovům.
01.04.2017 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26963 článků)

Pivaři oplakávají smrt komika (†72): Zemřela tvář Březňáka!

 
Krátce po svých 72. narozeninách odešel komik a dlouholetý člen opery Severočeského divadla František Sysel. Milovníci pěnivého moku ho znají jako pana Cibicha z reklamy na pivovar Březňák.
11.06.2020 20:30 |

podobné články