Článek

Špatné zprávy pro EU. Green Deal? Nedělejme si naděje, říká ekonomka

 
Evropská unie se posunuje na pravou část politického spektra. Volby do europarlamentu totiž posílily pravicové strany a v řadě zemí dokonce výrazný úspěch zaznamenala krajní pravice. Co posílení pravice znamená pro evropskou ekonomiku? A jak to pocítí český byznys? To je téma Českého rozhlasu a ekonomku Janu Matesovou.
23.06.2024 16:25 |

podobné články

Podobné články

Sype se Green Deal? Zděšený „hlavoun“ EU nařizuje, co se nesmí říkat

 
Litevský eurokomisař pro životní prostředí Virginijus Sinkevičius je zděšený tím, jak se „sype“ unijní Green Deal kvůli tomu, že se od něj začínají odvracet i některé tradiční evropské strany, jež se k němu přitom ještě donedávna stavěly smířlivě. Varoval, že „některé tradiční strany by mohly mít tendenci legitimizovat útoky na Green Deal“, což je prý „nebezpečí“ nejen pro zelenou politiku, ale pro „evropský projekt jako celek“. A naznačil tak, že by se neměla říkat témata, která nedávno rozhodla u voleb v Nizozemsku. Ustoupit v zelené agendě prý nemůžeme ani o krok zpátky.
10.12.2023 20:55 |

podobné články

Lidé topí v kamnech, ovzduší se zhoršuje. A vše začalo v Bruselu... Markéta Šichtařová vidí, kam to směřuje

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Green Deal je hlavním důvodem energetické krize, energetická krize je hlavním důvodem relativně většího zchudnutí Evropy než zbytku světa, zchudnutí Evropy je hlavním důvodem masívního přechodu na tuhá paliva, tuhá paliva produkují víc CO2, proti němuž Green Deal brojí. „Ano, Green Deal způsobil přesný opak toho, co zamýšlel. Tento mechanismus si můžete dosadit do jakékoliv jiné oblasti, v níž pohnutkou pro sociální inženýring je nějaký kolektivistický záměr,“ konstatuje pro ParlamentníListy.cz Markéta Šichtařová.
18.12.2022 18:25 |

podobné články

Balcarová (Piráti): Zdroje z European Green Deal musíme nasměrovat napříč resorty

 
Výbor pro životní prostředí Poslanecké sněmovny včera uspořádal videokonferenci „European Green Deal – cesta k prosperitě Evropy?“. Konference konaná pod záštitou předsedkyně výboru Dany Balcarové z Pirátské strany reagovala na dějinný okamžik – takové zdroje, jaké nabízí European Green Deal, již nikdy mít nebudeme a šanci nesmíme promarnit.
09.12.2020 08:40 |

podobné články

Cílek varuje: Green Deal změní Evropu. Temná vize

 
Geolog Václav Cílek má za to, že dnes žijeme v podstatě ve válce, po které už svět nebude takový, jaký byl před ní. Jen se tato válka vede podstatně mírnějšími prostředky, než války předchozí. Na covidovou pandemii se podíval poněkud netradičně. Ze Slunce. Přesvědčte se sami. Poté se velmi kriticky podíval na evropský Green Deal. „Mám pocit, že New Green Deal má schopnost Evropu rozhodit, rozeštvat,“ varoval Cílek.
28.12.2021 17:45 |

podobné články

Realita udeřila. Green Deal je blbost? Životní zkušenost mluví jasně

 
Co když je Green Deal blbost? Psychiatr Tomáš Rektor se na konci roku zamyslel nad současnou touhou ozelenit svět. Dal dva příklady, které ukazují, že celý Green Deal může být slepou uličkou, která lidstvu možná naznačuje: tudy ne, přátelé.
31.12.2021 14:45 |

podobné články

Zrušit Green Deal – je potřeba chtít. Odpověď smějícímu se Fialovi

 
Jedním z hlavních témat voleb do Evropského parlamentu je v Česku Green Deal. Zejména z mimoparlamentních opozičních stran a hnutí sílí volání po přehodnocení této evropské zelené dohody, nejlépe po úplném jejím zrušení. Ale jde to? Právník Robert Kotzian, jenž se věnuje právu v informačních technologiích, má názor, že volební slib a cíl zrušit Green Deal je „legitimní a smysluplná zkratka“, vyjadřující odhodlání k tomuto cíli postupně směřovat.
26.05.2024 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Al Green (29 článků) , Al Green (29 článků) , Robert Green (6 článků) , Robert Green (4 články) , Robert Green (4 články)

Neziskovky, ekonomický vítěz Zeleného údělu. Právník dodal podrobnosti

 
„Příkazy, zákazy, zátěž…,“ shrnuje důsledky Green Dealu právník specializující se na právo Evropské unie Tomáš Břicháček v pořadu Aby bylo jasno Jany Bobošíkové. Trh je podle jeho slov jasnou obětí Green Dealu, v následujících letech už o něm nebude řeč. Systém, který Green Deal nastoluje, je podle něj přirovnatelný k válečné ekonomice z první i druhé světové války. V rozhovoru se dále zaměřil i na to, jak se Green Deal stal jedním z témat voleb do Evropského parlamentu v České republice.
13.06.2024 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1048 článků)

Zpěvák Green Day nastoupil po zuřivém výstupu na koncertu do léčebny

 
Zpěvák skupiny Green Day Billie Joe Armstrong se na posledním koncertě v Las Vegas choval jako šílenec. Nadával pořadatelům a roztřískal kytaru. O dva dny později nastoupil do léčebny, aby se zbavil závislosti na návykových látkách. Další články k tématu: Zpěváka Green Day vyhodili z letadla, měl moc spuštěné kalhoty Raz, dva, tři! Green Day rozjíždějí albovou trilogii Zpěvák Green Day si na Broadwayi zahraje drogového dealera RECENZE: Green Day pod ruským kolem zvládli zábavu i kýč
24.09.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Billie Joe Armstrong (6 článků) , Joe Armstrong (25 článků) , Green Day (76 článků)

Evropský Green Deal – chystá se odboj. Akce začne ve Sněmovně. S Okamurou a dalšími

 
Přichází poslední šance, jak zastavit unijní Green Deal? Možnost ubránit se zdražování energií, omezování automobility, nebo ztrátě pracovních míst? Matěj Gregor, předseda spolku Odchod.eu, je toho názoru. A proto spustil nový projekt „No Deal“, který se snaží Čechy informovat o tom, co je čeká, když se novému plánu nepostaví. Pozítří si můžete poslechnout více i vy osobně, a to na sněmovní akci, na které kromě Gregora vystoupí Tomio Okamura, nebo Libor Vondráček.
28.09.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3164 článků)

Pokud utvoří vládu Pirstán a SPOLU, přivedou zemi ke kolapsu a lidi do chudoby. Poslanec od Okamury předkládá důkazy o tom, co se děje a chystá

 
ROZHOVOR „Piráti podporují Green Deal a šílenou eko-fanatickou politiku EU, která nám extrémně zdraží elektřinu a tím i vše ostatní, zásadně omezí prodej a dostupnost automobilů a tím prodraží i dopravu. To může přivést naši zemi ke kolapsu a občany k chudobě. Ani blackout není vyloučen. Ale ke Green Dealu se více či méně hlásí i koalice SPOLU… Mimochodem Green Deal odsouhlasil v Bruselu premiér Andrej Babiš,“ říká poslanec SPD za Olomoucký kraj Pavel Jelínek.
04.10.2021 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků) , Al Green (29 článků) , Al Green (29 článků)

The Blue Academy: Green Deal je projekt, který je dlouhodobě neudržitelný

 
„Green Deal je projekt, který je dlouhodobě neudržitelný, protože je neufinancovatelný a zároveň poškozuje hospodářské i sociální zájmy Evropy a jejích obyvatel. Navíc je více než sporný, zastánci Green Dealu deklarovaný, zásadní vliv člověka na klimatické změny“, říká Marek Zeman, předseda spolku The Blue Academy, z.s. „Naše planeta Země je modrá ne zelená, chraňme ji jinak,“ dodává Zeman.
04.10.2023 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Marek Zeman (166 článků)

Evropa, která si neumí ani zatopit v kamnech. To je jejich cíl. Psychitr Zvěřina srazil „stupidní“ Green Deal

 
SVĚT KRIZE A NADĚJE „Vytratily se pozitivní myšlenky a události. Pokračuje rozjetá dekadence euroatlantické civilizace,“ říká v bilančním rozhovoru známý psychiatr a sexuolog Jaroslav Zvěřina s tím, že zatím světélko na konci tunelu nevidí. Shrnul naši politickou scénu v minulém roce a říká. „Útoky proti premiérovi byly primitivní a stupidně setrvalé.“ Za "stupidní" označil i Green Deal a podotýká. „Až budeme žít v Evropě, která si nedovede ani zatopit v kamnech, dosáhnou naši progresivisté konečného cíle. Trochu mně to připomíná volání mladých svazáků a komunistů po nové, úspěšnější civilizaci.“
02.01.2022 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Zvěřina (58 článků)

Evropa, která si neumí ani zatopit v kamnech. To je jejich cíl. Psychiatr Zvěřina srazil „stupidní“ Green Deal

 
SVĚT KRIZE A NADĚJE „Vytratily se pozitivní myšlenky a události. Pokračuje rozjetá dekadence euroatlantické civilizace,“ říká v bilančním rozhovoru známý psychiatr a sexuolog Jaroslav Zvěřina s tím, že zatím světélko na konci tunelu nevidí. Shrnul naši politickou scénu v minulém roce a říká. „Útoky proti premiérovi byly primitivní a stupidně setrvalé.“ Za „stupidní“ označil i Green Deal a podotýká: „Až budeme žít v Evropě, která si nedovede ani zatopit v kamnech, dosáhnou naši progresivisté konečného cíle. Trochu mi to připomíná volání mladých svazáků a komunistů po nové, úspěšnější civilizaci.“
02.01.2022 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Zvěřina (58 článků)

Smrt Green dealu? Ekonomové mají jasno, zelení aktivisté zuří

 
V souvislosti s invazí na Ukrajinu se řeší i energetická bezpečnost. A v Česku sílí názor, že evropský Green Deal, tedy dohoda o uhlíkové neutralitě do roku 2050, je mrtvá. Ovšem bojovníci se změnou klimatu se s tím nehodlají smířit. Filip Hausnecht z hnutí Budoucnost považuje za odporné, jak „se energetická lobby snaží v posledních hodinách zabít Green New Deal“. Protestuje také hnutí Duha nebo zelená politička.
25.02.2022 20:20 |

podobné články

Hejtman Vondrák na konci roku: Green Deal je ušitý horkou jehlou. Nemůžete paušálně zavádět něco, co zavést ani nelze

 
SVĚT KRIZE A NADĚJE „Mně také připadá Green Deal jako rozhodnutí od kulatého stolu, se kterým se budou potýkat všechny středoevropské země. My přece nemáme možnost postavit větrníky na mořském pobřeží či spoléhat jako jižní státy na fotovoltaické elektrárny, nám nezbývá jiná možnost než jít cestou jádra,“ říká v bilančním rozhovoru hejtman Moravskoslezského kraje a předseda Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Parlamentu ČR Ivo Vondrák (hnutí ANO).
30.12.2021 17:20 |

podobné články

Green Deal je šance? Jan Dočekal zarazil šéfa ODS: Shodí mě do žumpy. Mám se radovat, že jsem se naučil v těch sračk*ch plavat?!

 
„Megalomanské projekty vycházející z ideologie vždy končily špatně,“ říká místopředseda Svobodných Jan Dočekal se dvěma výjimkami. Green Deal EU ale svým ideologickým zadáním mimo technickou realitu zapadá do společnosti rozorávání celin v SSSR nebo Velké proletářské revoluce v Maově Číně. A ty všechny skončily naprostou katastrofou.
28.08.2021 10:55 |

podobné články

Největší slevy a DEAL LX jsou tu!

 
A je to tady! Léto, prázdniny a úžasné slevy a nabídky nového slevového portálu DEAL LX! A nejen to, DEAL LX si pro vás připravil Velkou letní soutěž o super ceny. I když  nováček DEAL LX přesně ví, jaké slevy nabídnout, co vás zajímá. Denně pro vás vyhledává ty nejlepší nabídky se slevou až 90 %!
19.07.2011 00:10 |

podobné články

Největší nebezpečí? Lidé, kteří uměle roztleskali migraci. Ti samí, kteří stvořili Green Deal, říká Gregor

 
Mladý politik Matěj Gregor si nikdy nebral servítky. A nebere si je ani teď, když objíždí Českou republiku a potkává se se svými příznivci na speciálních předvolebních besedách. „Spousta lidí říká, že chování Bruselu a jejich politiků jim silně připomíná vztahy s Moskvou a Sovětským svazem v minulém století. Pro mě jako relativně mladého člověka je to silné kafe a někdy z toho mám husinu,“ říká Gregor, který kandiduje v letošních volbách do Evropského parlamentu za Svobodné. Podle jeho názoru jsou navíc největším nebezpečím lidé, kteří uměle roztleskali migraci. „Jsou to často ti samí, kteří stvořili Green Deal,“ dodává Gregor.
03.05.2024 15:00 |

podobné články

Až lidé zjistí pravý stav věcí, bude Green Deal mrtev. Ivan David prozrazuje, co se i oficiálně říká v Bruselu

 
„Až budou lidé znát pravý stav věcí, Green Deal bude mrtev,“ říká Ivan David. Europoslanec působící v zemědělském výboru má z první ruky všechny nápady, které podle něj připomínají Maův velký skok. V Bruselu se podle něj i oficiálně říká, že splácet tento experiment bude EU ještě za 35 let. Europoslanec soudí, že v té době už tu žádná Unie nebude.
15.12.2023 14:05 |

podobné články

Osobnosti: David Green (6 článků) , David Green (28 článků) , Ivan Green (23 článků) , David Green (28 článků) , David Green (47 článků) , Ivan Ivan (2966 článků) , David Green (21 článků) , David David (1922 článků) , David Green (26 článků) , David David (1439 článků) , Ivan Ivan (544 článků)