Článek

Spala v trávě a pořád chodila! Psycholog o ztracené Julince (8): Ohromný tlak zvládla

 
Stále se pohybovala, spala v trávě a kolem ní běhali srnky, lišky i divočáci. To je první svědectví, které o svém nechtěném dobrodružství prozradila Julie (8) z Německa. Tu dva dny hledali pátrači v okolí vrchu Čerchov na Domažlicku, až ji v úterý našel místní hajný se dvěma lesními dělníky. Jak dítě mohlo zvládnout 45 hodin v temném lese, v dešti, v mrazivých nocích, bez jídla…? Pro Blesk.cz to nastínil dětský psycholog Miloslav Čedík.
14.10.2021 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Julie Julie (143 článků)
Podobné články

Tipy jak se vyspořádat s vysokým krevním tlakem

 
Vysoký krevní tlak rozhodně není nic, čemu bychom neměli věnovat pozornost, co bychom měli zanedbávat nebo co bychom měli brát na lehkou váhu. Negativní stránkou této zdravotní obtíže je skutečnost, že na rozdíl od jiných problémů vůbec nebolí a právě proto jsou vysoké hodnoty krevního tlaku tak moc záludné. Jestliže i vy bojujete s vysokými až hraničními čísly, pak si nenechte ujít náš dnešní článek, ve kterém si řekneme, jak se vypořádat s vysokým krevním tlakem! Lékaři se shodují na tom, že člověk s nízkým krevním tlakem bude sice žít dlouho, ale bude se velmi často trápit pro pocity slabosti a bude mu špatně. Naopak člověk s vysokým krevním tlakem nepocítí vůbec nic, ale za to je u něho mnohem vyšší riziko infarktu nebo mrtvice. Hodnoty krevního tlaku kolísají – kdy je to v pořádku a kdy ne? Naměřené hodnoty krevního tlaku se udávají ve dvou číslech a přirozené je, pokud tlak občas kolísá. Hodnoty se mění během dne a mohou se lišit například při sportování, ve chvílích rozčilení nebo tehdy, kdy budete ve stresu. Takto je to v pořádku. Zpozornět byste měli ve chvíli, kdy váš krevní tlak začne kolísat i ve chvílích klidu, protože v tu chvíli už je něco špatně. Kdy dochází k patologickému zvýšení krevního tlaku? Pokud se vám tlak zvedne čas od času, není to žádná noční můra. Kolem 40-50 věku života se krevní tlak patologicky zvedá a ženy by si tak měly dojít na odborné vyšetření, které určí, zda je vše v normě. Nespoléhejte ale na tuto věkovou hranici, tlak se vám může změnit kdykoli! Navíc o jeho vysokých hodnotách i několik let vůbec nemusíte vědět a v tom je hypertenze velmi nebezpečná. Co způsobuje vysoký tlak? Vysoký tlak může mít za následek srdeční selhání, může být příčinou mozkových příhod, rovněž urychluje proces aterosklerózy a postihnout... Čtěte více Příspěvek Tipy jak se vyspořádat s vysokým krevním tlakem pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
11.09.2016 17:50 |

podobné články

Hypertenze – příznaky a její léčba

 
Krevní tlak zajišťuje putování krve krevním řečištěm, takže nějaký tlak máme vždycky. Špatné je, když jsou naměřeny vyšší hodnoty, než je obvyklé. Tento problém se nazývá hypertenze a má na svědomí čtvrtinu úmrtí lidí nad 40 let. Krevní tlak se měří v okamžiku stahu (systolický) a v klidovém stavu (diastolický), za normální hodnoty jsou považovány hodnoty kolem 120/80. Jestliže se tlak zvýší nad 140/90, je nutné přikročit k léčbě (u diabetiků dokonce od 130/90). Proč je nutné kontrolovat krevní tlak Zvýšení krevního tlaku zpočátku nemusí přinášet žádné zaznamenatelné příznaky. Jenže ve chvíli, kdy se zdravotní změny projeví, může být pozdě. Sekundární hypertenze se například objevuje spolu s onemocněním ledvin nebo při hormonálních onemocněních, primárně jsou důvody obvykle nadváha, vysoká konzumace soli či alkoholu, užívání hormonální antikoncepce, zneužívání léků a drog. Pravidelným měřením se dá hypertenze odhalit rychleji a tak i dříve začít léčit. Jak se projevuje hypertenze Příznaků je dost a nemusí nutně přicházet společně. Objevuje se bolest hlavy, především v oblasti čela a spodiny lebeční, bušení srdce, rychlý srdeční tep, nadměrné pocení, poruchy vidění, šumění v uších, únava, nespavost, krvácení z nosu, závratě či dokonce poruchy vědomí. Mohou také otékat kotníky nohou. Pokud se co nejdříve nenasadí léky, dochází až k cévní mozkové příhodě nebo infarktu myokardu. Léčení hypertenze Než lékař začne s léčbou vysokého krevního tlaku, musí zjistit, jestli jde o hypertenzi primární, nebo je sekundárním projevem jiné nemoci. Samotná léčba pak závisí na míře onemocnění. Pokud je tlak zvýšený jen mírně, nastupují režimová opatření – dieta, omezení stresu, pravidelný pohyb, omezení alkoholu, soli a kouření. Pokud je problém hlubší, předepisují se léky upravující krevní tlak. Příspěvek Hypertenze – příznaky a její léčba pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.12.2018 12:40 |

podobné články

Po Julii (8) pátralo devět psovodů z celé ČR: Z nalezení dívenky se radoval i ministr vnitra

 
Do pátrací akce po ztracené Julince (8) se zapojily stovky policistů, hasičů ale i dobrovolníků. Ze vzduchu pomáhal vrtulník z Česka a Německa. Z celé ČR se do Domažlic sjelo i devět psovodů Horské služby, mezi nimi i fenka Enigma, která nedávno dostala ocenění za záchranu života. Dívku se naštěstí podařilo po třech dnech vypátrat živou. Díky všem, kdo pomohli vyjádřil, i ministr vnitra.
16.10.2021 05:15 |

podobné články

Vysoké teploty = vyšší tlak. Mějte svůj krevní tlak neustále pod kontrolou!

 
Mít krevní tlak v normě je primární cíl pro každého, kdo má problémy s vysokým či nízkým tlakem. Existuje celá řada řešení, jak tyto neduhy vyřešit. Stačí změnit životní styl, stravu či omezit některé návyky a také tlak pravidelně měřit, abychom měli svůj zdravotní stav pod drobnohledem.
13.06.2013 09:40 |

podobné články

Dívka má fobii z randění: Zjistila, že chodila s vrahem a spala pár metrů od mrtvoly

 
Francina Ncobe (30) nebyla už pět let na rande, protože z nich má panickou hrůzu. V roce 2010 totiž zjistila, že chodila s vrahem! Několikrát dokonce nocovala jen pár metrů od kufru, v němž bylo nacpané tělo dívky, kterou zabil. Dívky, s níž chodil před Francinou…
11.06.2015 15:20 |

podobné články

Zelenoocí Číňané ze zapadlé vesnice mohou být potomky ztracené římské legie

 
Nedávno provedené DNA testy nevyloučily spekulaci, že by mohli být zelenoocí Číňané z vesnice Li-čchian potomky ztracené římské legie. Mnoho tamějších obyvatel nese typové charakteristiky běžné pro západní civilizace. Někteří z nich mají zelené oči či dokonce blonďaté vlasy. Právě tato skutečnost vedla vědce k domněnce, že jde o potomky ztracené římské legie, která se usadila v této oblasti.
29.11.2010 13:45 |

podobné články

Rodiče ztracené Maddie dostávají 150 urážlivých vzkazů denně: Jde o internetové trolly

 
Rádi přispívají do diskusí, rozvracejí je, uráží ostatní. Takoví jsou internetoví trollové. Přesně ti také obtěžují skrze sociální sítě rodinu ztracené holčičky Maddie McCann. Britský psycholog dr. John Synott popsal jejich chování v unikátní studii.
05.03.2017 10:25 |

podobné články

Psycholog o pirátovi č. 2222: Odstrašující příklad nezabral!

 
Co vedlo k šílenému chování silničního piráta č. 2222 Trpišovského na dálnici D1? Za nebezpečnou jízdou silničních pirátů je i jejich anonymita, myslí si dopravní psycholog Martin Kořán. Hazardéři za volantem, často vysoce postavení manažeři, se podle něj snaží stihnout více, než je možné, a často proto reagují zkratovitě. Psycholog Martin Kořán to řekl v rozhovoru pro ČT 24.
04.01.2011 20:00 |

podobné články

Uznávaný psycholog poskytl rozhovor o uprchlících, ale „zamázli“ mu ho. Tudíž své názory sdělil nám. Jdou proti proudu

 
Psycholog Jiří Brančík se ve svém oboru pohybuje již pětatřicet let. Vedle klasické každodenní práce v nemonici se v 90. leteh minulého století účastnil také vojenské mise v Bosně. V rozhovoru pro Parlamentní listy se vyjadřuje k současné migrační vlně. Nesouhlasí s názory, že jsou Češi xenofobové, a naopak jejich nedůvěře dobře rozumí. S obavami vnímá psycholog Brančík vedle nefunkční evropské migrační politiky také schválení volebního práva v ČR pro cizince.
30.07.2015 14:41 |

podobné články

Podle přirozeného práva by Zemanovo znovuzvolení mělo být neplatné, zuří psycholog

 
Psycholog Bohumil Sláma nazývá prezidenta Miloše Zemana s oblibou psychopatem, který je podle něj zrádcem, jenž si učurává. Nyní se do něj na svém blogu na serveru Aktuálně.cz obul v souvislosti s jeho vítězstvím v prezidentských volbách. Psycholog je totiž přesvědčen o tom, že podle přirozeného práva by Zemanovo znovuzvolení mělo být neplatné.
08.02.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26314 článků)

Smíření se smrtí. Vězeňský psycholog popsal poslední chvíle Milady Horákové

 
Hlavní psycholog Vězeňské služby ČR Václav Jiřička byl hostem Veroniky Sedláčkové v Českém rozhlasu Plus. Tématem rozhovoru bylo 70. výročí justiční vraždy Milady Horákové. „Zbavit člověka důstojnosti a vzít mu role, jaké měl, roli významného člověka, roli odborníka, roli manželky, matky a tak dále, a ideálně přisoudit mu jinou roli. Třeba roli zbytečné oběti. Nejenom bezmocné oběti, navíc ještě zbytečné, která má třeba číslo jenom,“ popsal psycholog hlavní snahy totalitní moci.
26.06.2020 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (473 článků) , Veronika Horáková (13 článků)

Psycholog varuje: Lidé musí rozeznávat, když je něco začíná moc iritovat. Třeba demonstrace...

 
O stavu české společnosti promluvil psycholog Dalibor Špok a rozhodně to nejsou hezká slova. Češi nemají zdravé osobnosti a našemu psychickému zdraví prý nepřidává neustálé řešení politických kauz. Kromě toho v rozhovoru pro Reflex.cz upozorňuje, že i tlak médií a sociálních sítí nám doslova ničí život. „Po revoluci se z nás stali tak trochu sobci, kteří se starají hlavně o sebe,“ říká.
21.12.2019 09:35 |

podobné články

Sedmimetrový gejzír tryskal nad střechy Los Angeles

 
Až do výšky třípatrového domu tryskal přímo na křižovatce dvou ulic v Los Angeles ohromný gejzír vody. O tuto poutavou atrakci se postaralo proražení vodovodního potrubí, z nějž se ohromný proud valil a zaplavoval okolí.
03.11.2009 15:15 |

podobné články

Campbellová řekla, že od Taylora dostala "ohromný" diamant

 
Hollywoodská herečka Mia Farrowová předvolaná k mezinárodnímu soudu v kauze liberijského exprezidenta souzeného v souvislosti s válkou v Sieře Leone uvedla, že zaslechla britskou modelku Naomi Campbellovou říkat, že od Charlese Taylora dostala "ohromný diamant".
17.08.2010 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Mia Farrow (25 článků) , Naomi Campbell (336 článků) , Charles Taylor (14 článků)

Ohromný mrak ve tvaru atomového hřibu vyděsil Japonsko

 
V pátek se vedle nejvyšší hory Japonska Fudži zjevil neobvyklý úkaz. Na hranici mezi prefekturami Šizuoka a Jamanaši se totiž vytvořil na obloze ohromný mrak ve tvaru atomového hřibu. Pohled na gigantický mrak vyděsil velké množství Japonců, kteří mají s atomovým výbuchem historickou zkušenost.
24.06.2012 13:20 |

podobné články

Na Hradě se slaví ve velkém: Mezi tisíci pozvanými hosty je i Vondráčková a David

 
Pražský hrad se dnes otřese ve svých základech. Úřadující prezident Miloš Zeman (73) se totiž rozhodl, že uspořádá po své inauguraci ohromný večírek pro všechny své přátele a známé. Ve stejnou dobu, kdy budou známé osobnosti nejenom z politické sféry slavit, se také bude konat ohromný protest. Oficiální zahájení celé oslavy začalo v šest hodin odpoledne.
14.03.2018 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26314 článků)

5 naštvaných! Političtí matadoři, kteří volby do Senátu projeli na celé čáře

 
Ve volbách do Senátu slaví ohromný úspěch Jiří Drahoš a Jiří Čunek, kteří jako jediní jdou rovnou do horní komory bez druhého kola. Ohromný propadák naopak voliči přichystali pro pětici kandidátů, kteří za sebou mají úspěšnou politickou minulost. Tady jsou.
07.10.2018 15:36 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (850 článků) , Jiří Drahoš (1191 článků)

Ohromný úspěch! Ohlásil Trump, když přišel jen o polovinu Kongresu

 
Vláda amerických republikánů nad Sněmovnou reprezentantů (často zvanou Kongresem) s velkou pravděpodobností skončí, ale vypadá to, že udrží Senát. Alespoň tak to vidí televizní stanice Fox News. Přesná čísla ještě nejsou známá, v některých obvodech se stále ještě sčítá. Prezident Trump již poděkoval všem za „ohromný úspěch“. Ale většina demokratů ve Sněmovně reprezentantů znamená, že vyšetřování jeho osoby a jeho kampaně není zdaleka u konce.
07.11.2018 07:35 |

podobné články

Ohromný požár na pražské Kampě: Probíhá evakuace obrazů, jeden zraněný

 
Pražany ve středu vyděsil ohromný dým, který se začal šířit nad Kampou. Na místo musely vyjíždět tři jednotky hasičů a stále tam zasahují. V areálu Muzeum Kampa začaly hořet kabely v technické místnosti. Jeden člověk musel být ošetřen záchranáři.
15.07.2020 15:40 |

podobné články