Článek

Soumrak kmotrů a den D je tu. Aspoň pro ty, co míří na Václavák

 
AKTUALIZOVÁNO (UVNITŘ FOTOGALERIE) A je to tady. Dlouho připravovaná demonstrace nazvaná Soumrak kmotrů nebo také Celonárodní den, se koná právě dnes. Do Prahy by měly kvůli tomu mířit stovky lidí z různých koutů Čech a Moravy, pro které byly vypraveny dva vlaky (jeden s částečnou finanční úlevou, druhý zdarma). Ty vyjely v časných hodinách z Ostravy, na cestě do Prahy je čeká několik zastávek. Podle prvních ranních informací redaktorky ParlamentníchListů.cz přímo z hlavního nádraží, měla vyjet však necelá desítka demonstrantů.
07.04.2013 09:05 |

podobné články

Podobné články

5 triků pro lepší den

 
Znáte to: jen co ráno otevřete oči, je vám jasné, že dnešní den nebude stát za nic. Máte špatnou náladu, do ničeho se vám nechce, jste rozmrzelí a podráždění – zkrátka víte, že už jste měli i lepší den, nežli je právě tento. Každý z nás někdy takový den zažil, často jej lidově označujeme jako den blbec. Určitě se shodneme na tom, že den blbec vždycky nestojí za nic. Zpravidla se nám ten den nic nedaří, na co sáhneme, co zkazíme, nestíháme, chodíme pozdě, připálíme večeři, pohádáme se s přítelem, jsme protivní a zlí na lidi okolo sebe, kteří si to vůbec nezaslouží. A víte co? Přitom stačí tak málo, abyste si udělali lepší den. I obyčejné maličkosti totiž mohou den blbec otočit doslova o 360°! 5 triků pro lepší den – zkuste to taky! Až se zase příště probudíte se špatnou náladou, nebude se vám chtít cokoli dělat a budete cítit, že byste se nejraději někde schovali a celý den nevystrkovali nos, nenechte se ovládat blbou náladou a místo toho to zkuste po našem. Vyzkoušejte některý z našich triků pro lepší den a uvidíte, že hravě zaženete chmury, které by se vás jinak držely celý den- a ten by pak vážně nestál za nic. Trik první: usmějte se! Zní to možná jako klišé, ale funguje to dokonale. Kdykoli půjdete ten den kolem zrcadla, výlohy obchodu, lesklé skříně nebo třeba nerezového spotřebiče, usmějte se na sebe. A usmívejte se i na lidi okolo vás, i když se vám do toho nebude chtít. Je dokázáno, že úsměv dokáže zázraky. Trik druhý: zamlsejte si! Jestli něco platí na špatnou náladu, pak je to sladké. A nemusí to být nutně jen čokoláda, i když je pravda, že po té v případě potřeby sáhne většina z nás. Dejte si sušenku, zajděte si na dortík,... Čtěte více Příspěvek 5 triků pro lepší den pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.11.2017 08:55 |

podobné články

Chceme práci, pravdu, právo. Na Václavák dorazily s Holešovci stovky lidí

 
REPORTÁŽ Přinese dnešní očekávaný protest Holešovské výzvy nějaký obrat do politiky tohoto státu? Odporoučí se snad vláda pod tíhou argumentů a organizátorů dnešní masové akce na Václavském náměstí nazvané Soumrak kmotrů? Těžkou soudit. Protest Holešovské výzvy odstartoval ve 13.00 hodin.
07.04.2013 13:35 |

podobné články

Protestní organizace sestavily "exilovou vládu". Jména se dozvíme v neděli na Václaváku

 
Kolik z Čechů ví, že má naše země v současné době také svoji exilovou vládu? Desítky, možná stovky - v každém případě to zní pro mnohé spíš jako vtip. Závěry nechávají ParlamentníListy.cz na čtenáři samotném, každopádně jisté je, že v tuto chvíli samozvaná a co se týká personálního obsazení též tajná exilová vláda čeká svůj velký den 7. dubna. Na demonstraci nazvané Soumrak kmotrů se totiž zřejmě odhalí. I proto vyjede ten den do Prahy z Moravy speciální vlak s protestujícími. Zdarma.
03.04.2013 17:25 |

podobné články

Sledujeme soumrak Úsvitu, bavil se komentátor, když si Okamura s Černochem ve studiu vyčítali, co kdo podepsal

 
Předseda hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura a předseda poslaneckého klubu Marek Černoch se v úterních Událostech, komentářích České televize přeli o miliony korun. Vyčítali si leccos. Komentář přidali Petr Honzejk z Hospodářských novin a reportér ČT Jan Moláček. Podle Honzejka jsme dnes zhlédli konečný soumrak Úsvitu.
24.03.2015 23:01 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2099 článků) , Jan Marek (347 článků) , Jan Marek (134 článků) , Petr Marek (156 článků)

„Soumrak biopaliv“ aneb Konference na téma: EU snižuje povinné přimíchávání, co na to Česká republika?

 
Fakta o tom, co biopaliva jsou, jak a kde se využívají, v čem spočívají jejich výhody, a kde hledat zase nevýhody, existence biopaliv první a druhé generace, odkud se vzala, a proč je nyní jejich problematika tolik diskutovaným tématem? Na tyto a řadu dalších otázek naleznou zájemci o danou problematiku odpovědi v rámci odborné konference s názvem Soumrak biopaliv – EU snižuje povinné přimíchávání, co na to Česká republika.
22.04.2015 10:41 |

podobné články

Soumrak říše evropské: EU nás okrádá, řekl jasně Václav Klaus mladší a začal vyjmenovávat

 
Na konferenci s provokativním názvem „Soumrak říše evropské?“ se na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity v Brně diskutovalo o tématu budoucnosti Evropské unie a jejích současných problémech. Komplexní kritiku přednesl předseda ODS Petr Fiala a debaty se mimo jiné účastnil i Václav Klaus mladší.
12.04.2016 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9189 článků) , Petr Fiala (1354 článků) , Václav Fiala (69 článků)

Nobelovu cenu za literaturu má Kazuo Ishiguro. Soumrak dne mu vyšel i česky

 
Letošní Nobelovu cenu za literaturu získal britský spisovatel japonského původu Kazuo Ishiguro. Ve Stockholmu to ve čtvrtek oznámila Švédská akademie. Nejznámějším Ishigurovým dílem je román Soumrak dne, který vyšel i v češtině.
05.10.2017 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Kazuo Ishiguro (2 články)

Nový seriál Soumrak templářů na HBO

 
Stanice HBO uvede od 7. prosince nový seriál Soumrak templářů, který divákům představí proslulý rytířský řád v době, kdy se již jeho éra chýlila ke konci.
06.12.2017 17:35 |

podobné články

Václavák dnes úplně bez aut, od pondělí jeho spodní část natrvalo pěší zónou

 
Václavské náměstí v Praze se dnes uzavře automobilové dopravě. V rámci letošní první akce Václavák bez aut bude připraven zábavní i vzdělávací program. Policisté a záchranáři lidem přiblíží svou práci a poučí je o pravidlech první pomoci a bezpečnosti na silnicích. Řekl to Jan Adámek ze Sdružení Nového Města pražského, které akci spolupořádá.
01.04.2012 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Adámek (16 článků)

Na akci Václavák bez aut představí svou práci policie i záchranka

 
Václavské náměstí v Praze se dnes uzavře automobilové dopravě. V rámci letošní první akce Václavák bez aut bude připraven zábavní i vzdělávací program. Policisté a záchranáři lidem přiblíží svou práci a poučí je o pravidlech první pomoci a bezpečnosti na silnicích. ČTK to řekl Jan Adámek ze Sdružení Nového Města pražského, které akci spolupořádá.
01.04.2012 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Adámek (16 článků)

Špína, kriminalita, bezdomovci, drogy. I kvůli tomu prý Pražané nechodí na Václavák

 
Václavské náměstí není mezi Pražany příliš populárním místem. Jen čtvrtina z nich ho navštěvuje pravidelně každý týden, 70 procent několikrát za měsíc až za rok a zbytek obyvatel metropole na „Václavák“ nechodí vůbec. Lidem vadí například kriminalita, špína či davy turistů. Vyplývá to z průzkumu agentury SC&C;.
24.11.2014 18:16 |

podobné články

Telička: Poslat policisty na Václavák umí každý, ale ovlivnit dění v Radě EU už každý nedovede. Více problémů je v členských zemích než EU jako celku

 
ROZHOVOR „Poslat policisty na Václavák umí každý, ale ovlivnit dění v Radě EU už každý nedovede. Problémy jsou mnohem více v členských zemích než v EU jako celku,“ říká zkušený europoslanec Pavel Telička (ANO). Svá tvrzení pak ještě dále rozvádí: „Jistě, mnohé věci se rodily složitě a pomalu, některé záležitosti se dále nedoceňují, členské státy neposkytují včas potřebné kapacity, mnozí si hrají na svém písečku, někdo se jen doma předváděl a v EU neuměl nic vyjednat, ale to by nemělo při stavu politiky v některých členských státech nikoho překvapovat.“
27.12.2016 12:05 |

podobné články

Parta idiotů, pro Chocholouška. Odpověď Slávkovi Popelkovi i herci Pomejemu

 
Ve čtvrtek se konala tisková konference, na které lidé spojení s Holešovskou výzvou informovali o nedělní akci na Václavském náměstí, nazývané „Soumrak kmotrů“. Svérázný průběh brífinku, moderovaného hercem Jiřím Pomejem, byl popsán v řadě médií (i v ParlamentníchListech.cz) a přiměl k peprným glosám řadu pravičáků.
05.04.2013 08:04 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pomeje (1462 článků)

Už dost. Soumrak Kalouska! Na internetu koluje úderný leták

 
Občanské organizace, protestující proti současné vládě a požadující její odchod, svolávají na 7. dubna na Václavské náměstí demonstraci. Hlavním organizátorem akce je Holešovská výzva. Jsou na ni zváni „všichni, kteří už nemají co ztratit“ a je inzerována prostřednictvím pozoruhodných letáků šířených na internetu. Ty vyzývají k soumraku kmotrů či výpovědi vládě.
15.03.2013 12:05 |

podobné články

Herec a moderátor Pomeje se dušuje: Já žádnou revoluci dělat nechci

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Producent, herec, dabér a moderátor Jiří Pomeje nyní na sebe opět upozornil i v rubrikách, které se nezabývají jen šoubyznysem. Jeho jméno se objevuje v posledních dvou týdnech v souvislosti s politikou a plánovanou nedělní demonstrací nazvanou Soumrak kmotrů. Čtenářům ParlamentníchListů.cz však v tomto čase v rozhovoru vysvětlil, že celá řada věcí, která mu je kvůli tomu podsouvána, se má poněkud jinak...
07.04.2013 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pomeje (1462 článků)

V Praze se sešlo asi 500 lidí nespokojených s vládou

 
Na pražském Václavském náměstí se podle odhadů policie sešlo dnes po poledni asi 500 lidí, kteří požadovali odchod vlády a dávali najevo nespokojenost se stavem společnosti. Akci organizovala iniciativa Holešovská výzva, která ale čekala úřast tisíců lidí. Neúspěchem skončilo vypravení zvláštního vlaku z Ostravy, který do metropole přivezl ani ne dvacítku lidí. Akci nazvanou Soumrak kmotrů vedle Holešovské výzvy organizovaly i další spřízněné iniciativy. 
07.04.2013 15:15 |

podobné články

Na Václaváku popravili tři politiky. Přesto zavládlo zklamání

 
UVNITŘ FOTOGALERIE Nedělní demonstrace Soumrak kmotrů byla dnem s velkým očekáváním. Dnem, který měl podle organizátorů z Holešovské výzvy, ale i dalších občanských iniciativ, započít změny v této zemi. Bohužel, již ráno bylo jasné, že masovou podporu, kterou ti, co se na jejích přípravách podíleli, čekali, mít zřejmě nebude. Přitom by se dal samotný program protestu k divadelnímu představení. A to v nikoli záporném slova smyslu.
07.04.2013 18:05 |

podobné články

Na Václaváku popravili tři politiky. Přesto zavládlo zklamání

 
Nedělní demonstrace Soumrak kmotrů byla dnem s velkým očekáváním. Dnem, který měl podle organizátorů z Holešovské výzvy, ale i dalších občanských iniciativ, započít změny v této zemi. Bohužel, již ráno bylo jasné, že masovou podporu, kterou ti, co se na jejích přípravách podíleli, čekali, mít zřejmě nebude. Přitom by se dal samotný program protestu k divadelnímu představení. A to v nikoli záporném slova smyslu.
08.04.2013 11:25 |

podobné články

Takto ne! Jiří Pehe vysvětlil, jak Holešovci škodí normálním protestům

 
POLITOLOGOVÉ Tento týden ovládla média z velké části hlavně dvě témata: situace v Ústavu studií totalitních režimů a dozvuky nedělní demonstrace Soumrak kmotrů. Nutno přiznat, že zmíněné druhé téma však rozhodně nezaujímalo titulní strany velkých deníků, ale naopak se krčilo někde v pozadí. ParlamentníListy.cz požádaly proto o názor na obě události politology Jiřího Pehe a Zdeňka Zbořila.
13.04.2013 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (364 článků) , Jiří Zbořil (59 článků)