Článek

Soul od Nickelback, jazz od R.E.M? Dějiny hudby podle Scotta Bradleeho

 
Newyorský muzikant Scott Bradlee spojil v projektu Postmodern Jukebox své dvě velké lásky - jazz a moderní popový mainstream, který může, ale nemusí být jeho protikladem. Představí se 17. března v pražském Lucerna Music Baru.
16.01.2015 11:37 |

podobné články

Podobné články

Jazz Generation pokřtí debutové album

 
Broumovská skupina Jazz Generation pokřtí v sobotu 20. prosince v Městském divadle Broumov debutové album nazvané „1“. Jeho kmotry se stanou legendy regionálního jazzu Běla a Dieter Balzarovi. Začátek koncertu je v 19 hodin. Jazz Generation založil v únoru 2008 trumpetista a aranžér Štěpán Přibyl. Formace do svého repertoáru řadí swing, latino, jazz rock, funk, fusion, jazz, pop i další hudební styly. Autorské skladby tvoří kytarista Jiří Týfa a kapelník Přibyl, který odpověděl i na několik otázek.
20.12.2014 19:21 |

podobné články

K jádru věci a bez zbytečných vytáček - Český rozhlas Jazz spouští nový formát videorecenzí

 
Stanice ČRo Jazz spouští od středy 21. února nový videorecenzní formát s názvem Jazz Test, který přinese názory předních hudebních kritiků. Je určen všem, kteří mají rádi jazz, ale nevyznají se v záplavě nových desek, které přichází na trh. Sledovat jej můžete na YouTube kanále a webu jazz.rozhlas.cz.
21.02.2018 11:40 |

podobné články

RECENZE: Nickelback jsou moc velcí rutinéři

 
Kanadští Nickelback jsou kapela, od které zná nějakou písničku každý. Vyjma prvních pěti alb, kdy aspirovali na nástupce Led Zeppelin, je jejich nová tvorba jen jakousi konfekcí. Ani náznak umění, bravurních nápadů nebo vytváření trendů. Nickelback provozují řemeslo, které dobře ovládají.
24.11.2014 16:46 |

podobné články

Americký etno-soulový experimentátor Vinx či venezuelská kapela v Jazz Docku

 
Klub Jazz Dock na pražském Smíchově bude od úterý do 5. října již podruhé hostit mezinárodní festival hudby a tance nazvaný Jazz On5 - Smíchovský kulturní podzim. Největšími hvězdami přehlídky budou americký zpěvák Vinx a jeho krajanka Joyce Cobbová, řekla mluvčí organizátorů Karla Fišerová z klubu Jazz Dock, který přehlídku ve spolupráci s městskou částí Praha 5 uspořádal.
28.09.2010 08:05 |

podobné články

Český rozhlas Jazz Fest představí americkou hvězdu Marka Guilianu

 
Stanice Český rozhlas Jazz ve spolupráci s klubem Jazz Dock pořádá již čtvrtý ročník festivalu Český Rozhlas Jazz Fest.
09.12.2015 08:21 |

podobné články

Jazz zní každé úterý v pražském KC Vltavská

 
Jazz se v dnešní době může zdát jako záliba několika podivínů, přesto v Praze existuje dostatek míst, kde si mohou fanoušci svou oblíbenou muziku poslechnout. Kdo už má dost návštěv zakouřených klubů plných zahraničních turistů, může si zkusit zajít na jazz do komorního prostředí Kulturního centra Vltavská v Praze 7. Nejrůznější variace současné jazzové hudby tu hrají pravidelně každé úterý.
28.02.2012 11:00 |

podobné články

Retrospektivní vzpomínka na Legacy of Kain: Soul Reaver

 
Hrabat se v dávno uzavřené historii sice ničemu nepomůže, ale rozhodně je to dobré pro doplnění mozaiky vědomostí. Fanoušci série Blood Omen, respektive Soul Reaver se tak během (stále marného) čekání na další díl určitě rádi dozvědí, že Soul Reaver původně nemělo být pokračování Blood Omen: Legacy of Kain, ale zbrusu nová herní značka s pracovním označením...
15.10.2012 14:30 |

podobné články

Existují druhé strany dějin? Jak vnímají dějiny ženy? Tyto otázky položí Letní škola ÚSTR

 
Existují jedny dějiny všech, nebo více příběhů o minulosti? Čí dějiny učíme? Jak vnímají dějiny například ženy? Jsou ve školním dějepise prezentovány také ženské příběhy? Jak tyto příběhy pomáhají k hlubšímu pochopení historie? Tyto otázky budou zkoumat účastníci a účastnice letošní Letní školy Ústavu pro studium totalitních režimů pod didaktickým vedením historiků a historiček z oddělení vzdělávání ÚSTR.
23.08.2016 22:30 |

podobné články

Avril Lavigne se svěřila, jakou nejdelší dobu strávila bez svého manžela. To budete koukat

 
"Avril Lavigne":http://www.extra.cz/tema/avril-lavigne-1 (29) všechny šokovala, když se po půlroční známosti provdala za Chada Kroegera, frontmana milovaných i nenáviděných "Nickelback":http://www.extra.cz/tema/nickelback a podle neoficiálních žebříčků nejotravnějšího zpěváka na planetě Zemi.
30.09.2013 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Avril Lavigne (105 článků) , Chad Kroeger (30 článků)

Avril Lavigne se zasnoubila se zpěvákem skupiny Nickelback

 
Kanadská zpěvačka Avril Lavigne po rozchodu s modelem Brodym Jennerem neztrácela čas. Začala chodit s frontmanem skupiny Nickelback Chadem Kroegerem. Ještě než jejich vztah vypátral bulvár, stihl se pár zasnoubit. Další články k tématu: Avril Lavigne se po dvou letech rozešla s přítelem Avril Lavigne a jejího přítele před hotelem napadli, v bitce tekla krev Zpěvačka Avril Lavigne je oficiálně rozvedená Zpěvačku Avril Lavigne svlékly vlny a v moři ukázala poprsí
22.08.2012 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Avril Lavigne (105 článků) , Chad Kroeger (30 článků) , Brody Jenner (12 článků)

Avril Lavigne a frontman kapely Nickelback: Bude svatba!

 
Zpěvačka Avril Lavigne (27) do toho podruhé praští! Frontman kapely Nickelback Chad Kroeger (37) ji totiž požádal o ruku. Kráska přitom randí se zpěvákem jen půl roku.
22.08.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Avril Lavigne (105 článků) , Chad Kroeger (30 článků)

Nickelback poprvé vystoupí i v Praze!

 
Kanadská rocková skupina Nickelback, která se proslavila v roce 2001 svým singlem How You Remind Me a albem Silver Side Up, vystoupí 7. listopadu v pražské O2 areně. Po úspěchu loňského turné k novému albu Here and Now se do Evropy vrací s programem The Hits Tour. V České republice vystoupí poprvé.
11.03.2013 11:40 |

podobné články

V listopadu do Prahy přijedou Nickelback

 
Agentura Live Nation oznámila, že 7. listopadu letošního roku vystoupí v pražské O2 areně kanadská rocková skupina Nickelback. Bude to její první koncert v České republice. Vstupenky v ceně 990 až 1490 Kč se budou prodávat od 15. března.
11.03.2013 12:00 |

podobné články

Baskytarista Mike Kroeger z Nickelback: Pořád si uvědomuju, že žiju svůj sen

 
Kanadská rocková skupina Nickelback je světově proslulá, spoustu příznivců má i v České republice, ale dosud tu nekoncertovala. To se změní 7. listopadu, kdy vystoupí v pražské O2 Areně. Na svém kontě má sedm studiových alb, přičemž to poslední Here and Now vyšlo před dvěma lety. Na otázky Práva odpověděl baskytarista Mike Kroeger.
04.08.2013 07:10 |

podobné články

RECENZE: Nickelback jednoduše tasili zbraně

 
Kanadská skupina Nickelback sice za dva roky oslaví dvacet let existence, čeští diváci si však na její první příjezd do země museli počkat do čtvrtečního večera. V rámci Hits Tour dorazila do pražské O2 Areny a přilákala více než třináct tisíc fanoušků.
08.11.2013 09:46 |

podobné články

Nová alba: Nickelback, Emigrate, Harlej či Cheryl

 
Vánoce jsou za dveřmi, a tak se ještě do světa dostávají nahrávky těch, kteří se rozhodli atakovat sváteční trh. Zajímaví jsou noví Nickelback, Emigrate i naši Harlej, pozoruhodná je popová nahrávka zpěvačky Cheryl.
26.11.2014 07:11 |

podobné články

V říjnu do Prahy přijede skupina Nickelback

 
Kanadská rocková skupina Nickelback se představí 17. října 2015 v pražské O2 areně. Oznámila to agentura Live Nation, která její koncert uspořádá.
01.12.2014 11:48 |

podobné články

Recenze: Nickelback se v Praze cítili jako Beatles. A znovu kalkulovali, jak jen mohli

 
Nickelback vynahradili českým fanouškům loňský zrušený koncert. Uzdravený zpěvák Chad Kroeger se předvedl v dobré pěvecké formě a v setlistu nechyběla snad žádná zásadní skladba této kanadské kapely.
19.09.2016 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Chad Kroeger (30 článků)

7 nejvíce nenáviděných kapel

 
V neděli 18. září večer se davy fanoušků popmusic dočkají dalšího pražského koncertu globálně slavné formace. Po nášupu z letních festivalů tentokrát ovšem přijde řada na kontroverzní skupinu Nickelback. Jakkoliv se najde mnoho jejích příznivců, Nickelback se rovněž povážlivě často umisťuje i v žebříčcích nejvíce nenáviděných kapel. Jeho členové se naštěstí mohou uklidňovat tím, že v tom nejsou sami!
19.09.2016 10:20 |

podobné články