Článek

Soudcovská unie odmítla nátlak Hradu k živým kauzám

 
S tvrzením prezidenta Miloše Zemana, že doporučení pro soudce týkající se živé kauzy není nátlakem, nesouhlasí prezidentka Soudcovské unie Daniela Zemanová. Pozice předsedů soudů ze strany státní moci je podle ní obtížná, neboť sami jsou zástupci státní správy.
22.01.2019 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)
Podobné články

Soudcovská unie kritizuje Válkovou za výroky ke žďárské kauze

 
Soudcovská unie ostře zkritizovala ministryni Helenu Válkovou (ANO) za výroky, kterými hodnotila věcnou správnost rozhodnutí soudce, jenž propustil z ústavního léčení útočnici ze Žďáru nad Sázavou. Podle unie si ministryně počínala v rozporu se zákonem i ústavou a narušila základní princip dělby moci, což v demokratické zemi nelze tolerovat. Soudci to napsali ve stanovisku zaslaném ČTK. Reakci ministerstva spravedlnosti ČTK zjišťuje.
17.10.2014 13:10 |

podobné články

Soudcovská unie: Pospíšilovy změny ve výběru soudců odmítáme

 
Soudcovská unie zásadně nesouhlasí s plánem ministerstva spravedlnosti změnit výběr soudců. Podle návrhu úřadu by kandidáti měli procházet výběrovým řízením, zrušen by byl institut soudního čekatele. Hrozí prý zpolitizování justice.
18.04.2011 18:15 |

podobné články

Soudcovská unie souhlasí s tím, aby se soudci části dlužných platů vzdali

 
Soudcovská unie podporuje dohodou, podle níž by soudcům byla zpětně vyplacena jen část platů. Pokud se však některý ze soudců nebude části platu chtít vzdát, je mu připravena poskytnout podporu.
19.02.2015 15:15 |

podobné články

Koudelka (ČSSD): Soudcovská unie chce sesadit Rychetského

 
Soudcovská unie 5. 11. 2016 oznámila, že bude bojovat proti opakovanému jmenování předsedů a místopředsedů soudů, včetně možnosti, aby nejvyšší státní zástupce podal proti opakovaným jmenováním předsedů a místopředsedů soudů správní žalobu ve veřejném zájmu.
07.11.2016 04:30 |

podobné články

ČSSD: Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny k nedořešeným závažným kauzám vládní koalice

 
Poslanci sociální demokracie budou v krátké době iniciovat mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny, na které budou požadovat informace od předsedy vlády Petra Nečase a dalších členů vlády k závažným kauzám, podezřením a aférám, spojeným se současnou vládní koalicí.
08.09.2011 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9291 článků)

ČSSD chce poslanecké komise ke kauzám. Jinak je prý nikdo nevyšetří

 
ČSSD se chce na příští schůzi Poslanecké sněmovny pokusit o prosazení poslaneckých komisí k nevyjasněným korupčním kauzám a podezřelým nákupům. V pátek to vedení strany uvedlo na tiskové konferenci.
24.08.2012 16:20 |

podobné články

Soudcovská unie: Zpětně by soudci platy žádat neměli

 
Vedení Soudcovské unie ČR se ve čtvrtek shodlo, že by soudci neměli žádat zpětně peníze, o které letos v lednu až září přišli, když se jim po změně zákona snížila mzda o čtyři procenta.
16.09.2010 18:50 |

podobné články

Soudci protestují proti zprávě BIS, která kritizovala korupci v justici

 
Soudcovská unie si stěžuje na zveřejněnou část zprávy civilní kontrarozvědky Bezpečnostní informační smlouvy (BIS). Předsedovi unie Tomáši Lichovníkovi se nelíbí, že BIS informuje o korupci, nestandardních postupech a nespolehlivosti soudců, aniž by zmínila, v jak velkém rozsahu k nim dochází. Označil to za neslýchané očernění soudcovského stavu a jednoho z pilířů státní moci.
07.09.2011 18:10 |

podobné články

Exekutorská komora ČR: Ministerský návrh změn v kárném řízení je nekoncepční

 
Exekutorská komora ČR považuje návrh ministerstva spravedlnosti v oblasti kárného řízení za nekoncepční. V jejím negativním stanovisku ji podporují Unie státních zástupců ČR, Soudcovská unie ČR a všech dvanáct profesních komor zřízených zákonem.
07.02.2015 12:51 |

podobné články

Soudcovská unie podpořila smír o platech, k dohodě však nesmí soudce nikdo nutit

 
Republiková rada Soudcovské unie ČR podpořila plán na uzavírání dohod soudců se státem o zpětném dorovnání části platů. Tří čtvrtin nároku se soudci vzdají, náklad pro stát budou činit 1,2 miliardy korun.
19.02.2015 15:25 |

podobné články

Soudci i žalobci se ohradili proti výrokům Vondráčka k Babišovi

 
Soudcovská unie se ohradila proti výrokům předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) ohledně hlasování o vydání Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání. V prohlášení zveřejněném na svém webu poukázala na to, že třetí nejvyšší ústavní činitel zpochybňuje demokratický právní stát. Stanovisko soudců následně podpořila i Unie státních zástupců.
01.12.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Andrej Babiš představil další nápad. Soudci začali ihned protestovat

 
Soudcovská unie nesouhlasí se záměrem vlády Andreje Babiše (ANO), která chce nově upravit kárné řízení se soudci a státními zástupci. Prezidentka unie Daniela Zemanová na dotaz ČTK upozornila, že pravidla se rozsáhle měnila teprve před devíti lety.
22.12.2017 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

V Praze se objevil bigboard s živým konopím. Má od marihuany odrazovat

 
Bilboard s živým a rostoucím konopím se objevil u pražské Jižní spojky. Konopí však nemá propagovat, ale odrzaovat od něj uživatele nebo jim pomoci s kouřením konopí přestat.
07.08.2013 16:30 |

podobné články

Opel vyjel ze silnice, projel pletivem, živým plotem a pokračoval po zahradě rodinného domu

 
K dopravní nehodě byli hasiči z centrální stanice Zlín vysláni v 11:38 hodin. Na ulici Příkrá došlo ke střetu osobního vozidla zn. Opel Meriva a vozidla zn. Ford Tranzit. Zatímco vozidlo Ford zůstalo po kolizi na komunikaci, Opel Meriva sjel z komunikace, projel pletivovým a živým plotem a pokračoval po pozemku zahrady u rodinného domu až zastavil o porost keřů a stromků.
14.10.2014 00:30 |

podobné články

Svědek z Brodu: Polisté byli živým terčem! Vrah je viděl přes sklo

 
Životy osmi obětí zabijáka Zdeňka K. (†63) z restaurace Družba by nezachránil ani rychlejší zásah policie. Právě ten místní kritizují. Blesk navíc získal svědectví, že hlídka byla doslova živým terčem.
02.03.2015 05:10 |

podobné články

Přibil nebyl jediný. Šafrovo fórum spekuluje, kdo další z novinářů se mohl dostat k živým spisům

 
Někdejší novinář MF Dnes Marek Přibil a Andrej Babiš už vypovídali před sněmovní komisí, která se zabývá nahrávkami rozhovorů Přibila s Babišem. Podle policie pořízení nahrávek samo o sobě ještě neznamená, že se stal nějaký trestný čin. Jenže jedna z nahrávek naznačuje, že měl Babiš přístup k živému policejnímu spisu a pokud je to pravda, tak to už je problém, protože to už je v rozporu se zákonem. Server Forum24.cz tvrdí, že Přibil nebyl jediným novinářem, který měl přístup k živým spisům.
29.07.2017 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)

Ještě se nezačalo soutěžit a první karambol je na světě: Úřadující vítězka StarDance nemá den před živým vysíláním v čem tančit

 
Stres a shon. Tak nějak to vypadá na tanečním parketě StarDance před prvním živým přenosem. Technici se snaží připravit scénu, maskéři a kostyméři ladí poslední detaily a soutěžící pilují nedostatky a tančí. Pokud teda mají v čem, což aktuálně řeší tanečnice Veronika Lálová  (26) .
12.10.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Veronika Lálová (41 článků)

Rada ČT odmítla stížnost na neodvysílání hradních tiskovek

 
Rada České televize odmítla stížnost Hradu na neodvysílání přímého přenosu briefingů prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka. Považuje ji za neopodstatněnou. Vyplývá to z odpovědi kancléři Vratislavu Mynářovi, jejíž znění rada schválila na úterním zasedání. Podle Hradu rada rozhodnutím říká, že kritické připomínky vůči ČT jsou v podstatě zakázané, což je nepřijatelné.
17.06.2015 18:06 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (974 článků)

Rada ČT odmítla stížnost na neodvysílání hradních briefingů

 
Rada České televize odmítla stížnost Hradu na neodvysílání přímého přenosu briefingů prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka. Považuje ji za neopodstatněnou. Vyplývá to z odpovědi kancléři Vratislavu Mynářovi, jejíž znění rada schválila na dnešním zasedání. Podle Hradu rada rozhodnutím říká, že kritické připomínky vůči ČT jsou v podstatě zakázané, což je nepřijatelné.
17.06.2015 19:21 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (974 článků)