Článek

Soudcovská unie kritizuje Válkovou za výroky ke žďárské kauze

 
Soudcovská unie ostře zkritizovala ministryni Helenu Válkovou (ANO) za výroky, kterými hodnotila věcnou správnost rozhodnutí soudce, jenž propustil z ústavního léčení útočnici ze Žďáru nad Sázavou. Podle unie si ministryně počínala v rozporu se zákonem i ústavou a narušila základní princip dělby moci, což v demokratické zemi nelze tolerovat. Soudci to napsali ve stanovisku zaslaném ČTK. Reakci ministerstva spravedlnosti ČTK zjišťuje.
17.10.2014 13:10 |

podobné články

Podobné články

Sdružení soudců obvinilo Válkovou z neústavního populismu

 
Soudcovská unie ostře kritizovala ministryni spravedlnosti Helenu Válkovou za populistický komentář ke žďárskému útoku. Válková po tragédii na střední škole ve Žďáru nad Sázavou uvedla, že soud zřejmě nepostupoval dostatečně důkladně, když propustil duševně chorou ženu, která o několik měsíců později zaútočila ve žďárské škole a ubodala tam studenta. Podle soudců je takové prohlášení v rozporu s dělbou moci a tím pádem je neústavní. 
17.10.2014 14:35 |

podobné články

Vražedkyně ze žďárské školy byla po zuby ozbrojená noži jak Rambo, Petr (†16) neměl žádnou šanci

 
Mohl "Petr Vejvoda (†16)":http://www.extra.cz/tema/petr-vejvoda vůbec přežít útok "Barbory Orlové (26), nevyléčené schizofreničky":http://www.extra.cz/tema/barbora-orlova, která "v úterý ráno zabíjela ve žďárské střední škole":http://www.extra.cz/vrazedkyne-ze-zdarske-skoly-zname-jeji-jmeno-desivou-minulost-i-prubeh-zasahu-ve-skole? Podle odborníka na sebeobranu, s nímž udělal rozhovor server iDnes, "neměl mladý statečný kluk vůbec šanci":http://www.extra.cz/je-jako-michal-velisek-rikaji-kamaradi-o-ubodanem-petrovi-16-co-vzkazuje-vrazedkyni-jeho-otec.
17.10.2014 17:50 |

podobné články

Soudcovská unie: Pospíšilovy změny ve výběru soudců odmítáme

 
Soudcovská unie zásadně nesouhlasí s plánem ministerstva spravedlnosti změnit výběr soudců. Podle návrhu úřadu by kandidáti měli procházet výběrovým řízením, zrušen by byl institut soudního čekatele. Hrozí prý zpolitizování justice.
18.04.2011 18:15 |

podobné články

Soudcovská unie souhlasí s tím, aby se soudci části dlužných platů vzdali

 
Soudcovská unie podporuje dohodou, podle níž by soudcům byla zpětně vyplacena jen část platů. Pokud se však některý ze soudců nebude části platu chtít vzdát, je mu připravena poskytnout podporu.
19.02.2015 15:15 |

podobné články

Koudelka (ČSSD): Soudcovská unie chce sesadit Rychetského

 
Soudcovská unie 5. 11. 2016 oznámila, že bude bojovat proti opakovanému jmenování předsedů a místopředsedů soudů, včetně možnosti, aby nejvyšší státní zástupce podal proti opakovaným jmenováním předsedů a místopředsedů soudů správní žalobu ve veřejném zájmu.
07.11.2016 04:30 |

podobné články

Sobotka si pozval na kobereček Válkovou i Marvanovou

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se vloží do řešení napjaté situace na ministerstvu spravedlnosti. Na středu si pozval ministryni Helenu Válkovou i její náměstkyni Hanu Marvanovou, jejichž spory se v posledních dnech dostaly na veřejnost. Vyjádření bude chtít i po šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi, který Válkovou do vlády nominoval.
30.05.2014 13:01 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků)

Sobotka se i přes vyřešení sporu potká s Válkovou a Marvanovou

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se i přes vyřešení situace na Ministerstvu spravedlnosti sejde ve středu s ministryní Helenou Válkovou (ANO) a její končící náměstkyní Hanou Marvanovou. Marvanová se po sporech s Válkovou vrací do advokacie a na její místo od středy nastoupí šéf legislativního odboru Ministerstva financí Robert Pelikán.
03.06.2014 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků)

Sobotka se i přes vyřešení sporu setká s Válkovou a Marvanovou

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes i přes vyřešení sporu na ministerstvu spravedlnosti sejde s ministryní Helenou Válkovou (ANO) a její končící náměstkyní Hanou Marvanovou. Marvanová se po sporech s Válkovou vrací do advokacie a na její místo od středy nastoupí šéf legislativního odboru ministerstva financí Robert Pelikán.
04.06.2014 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků)

S Válkovou se kýve křeslo, prý ji navštívil Faltýnek

 
Pod ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou se mohutně kýve křeslo v čele jejího resortu. Informace o jejím konci potvrdily ČTK zdroje z hnutí ANO i z ministerstva. Navíc něco naznačuje, že šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek v úterý nečekaně Válkovou navštívil na ministerstvu. Píše o tom server aktuálně.cz.
04.02.2015 11:01 |

podobné články

Kdo je vražedkyně ze žďárské školy? Proč ubodala studenta? Chtěla, aby ji policie zabila!

 
Šestadvacetiletá žena z Ostravska dnes ráno vtrhla do žďárské střední školy a "její řádění, pro nějž policie zatím nemá vysvětlení, se změnilo v drama":http://www.extra.cz/drama-na-stredni-skole-ve-zdaru-nad-sazavou-silena-zena-tam-pobodala-studenta-ten-zemrel.
14.10.2014 11:45 |

podobné články

Tohle je statečný kluk, kterého zabila vražedkyně na žďárské škole: Chtěl pomoci kamarádce!

 
"Šílená agresorka z Ostravy":http://www.extra.cz/kdo-je-vrazedkyne-ze-zdarske-skoly-proc-ubodala-studenta-chtela-aby-ji-policie-zabila dnes ráno zabila na střední škole ve Žďáru nad Sázavou šestnáctiletého studenta Petra V., dvě další dívky zranila a napadla i zasahujícího policistu.
14.10.2014 13:20 |

podobné články

Vražedkyně ze žďárské školy: Známe její jméno, děsivou minulost i průběh zásahu ve škole!

 
Šestadvacetiletá Barbora Orlová z Ostravy, která dnes ráno ve žďárské střední škole zabila šestnáctiletého studenta Petra V., už má za sebou podobný čin.
14.10.2014 15:20 |

podobné články

Válková: Soud při propuštění žďárské útočnice nebyl dost důkladný

 
Okresní soud v Opavě zřejmě nepostupoval dostatečně důkladně, když rozhodoval o propuštění útočnice ve žďárské střední škole z ústavní léčby. Uvedla to dnes ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) s tím, že ještě musí důkladněji prostudovat příslušný spis. Pokud si svůj předběžný názor potvrdí, bude podle ní připadat v úvahu návrh na kárný postih příslušného soudce i státního zástupce, který se proti rozhodnutí o přeměně ženina ochranného léčení na ambulantní neodvolal. Jejich reakci ČTK zjišťuje.
15.10.2014 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (340 článků)

Soud při propuštění žďárské útočnice nebyl dost důkladný, tvrdí ministryně Válková

 
Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) připustila ve středu možné pochybení Okresního soudu v Opavě, který letos v únoru pustil z psychiatrické léčebny útočnici ze žďárské střední školy. Soud podle názoru ministryně nepostupoval dostatečně důsledně. Podle prezidenta Miloše Zemana bylo propuštění ženy z ústavní péče systémovou chybou.
15.10.2014 18:41 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (340 článků)

Tajemství deníku žďárské vražedkyně Barbory Orlové: Její matka prozradila, co v něm bylo!

 
"Nevyléčená schizofrenička Barbora Orlová (26)":http://www.extra.cz/tema/barbora-orlova, která v úterý ráno ve žďárské škole ubodala "šestnáctiletého Petra Vejvodu":http://www.extra.cz/tema/petr-vejvoda a jako rukojmí si brala jeho spolužačky, kdy dvě z nich zranila a dokonce zaútočila i na policejního vyjednavače, si podle matky vedla deníky o své nemoci a stavech, které během ní zažívala.
17.10.2014 12:56 |

podobné články

Ať vám BIS sdělí podrobnosti o korupci v justici, apelují soudci na poslance

 
Soudcovská unie se písemně obrátí na členy stálé poslanecké komise pro kontrolu Bezpečnostní informační služby (BIS) s žádostí, aby tajná služba zpřesnila své výroky o korupci v justici. Z neveřejné části zprávy by měla vyvodit důsledky, veřejnou upřesnit.
15.09.2011 07:20 |

podobné články

Arnika kritizuje skácení aleje u hlavní silnice do Krucemburku

 
Sdružení Arnika kritizuje vykácení aleje se stovkou stromů u státní silnice mezi Ždírcem nad Doubravou a Krucemburkem na Havlíčkobrodsku. Tah vede CHKO Žďárské vrchy. Martin Skalský ze sdružení uvedl, že kácení aleje s řadou statných lip a buků bylo drastické a při jeho povolování byl zřejmě porušen zákon. Stromy vykácelo jihlavské Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), podle ředitelky Marie Tesařové hlavně kvůli zvýšení bezpečnosti dopravy. Silnice se má opravovat.
14.03.2013 17:55 |

podobné články

Soudcovská unie: Zpětně by soudci platy žádat neměli

 
Vedení Soudcovské unie ČR se ve čtvrtek shodlo, že by soudci neměli žádat zpětně peníze, o které letos v lednu až září přišli, když se jim po změně zákona snížila mzda o čtyři procenta.
16.09.2010 18:50 |

podobné články

Soudci protestují proti zprávě BIS, která kritizovala korupci v justici

 
Soudcovská unie si stěžuje na zveřejněnou část zprávy civilní kontrarozvědky Bezpečnostní informační smlouvy (BIS). Předsedovi unie Tomáši Lichovníkovi se nelíbí, že BIS informuje o korupci, nestandardních postupech a nespolehlivosti soudců, aniž by zmínila, v jak velkém rozsahu k nim dochází. Označil to za neslýchané očernění soudcovského stavu a jednoho z pilířů státní moci.
07.09.2011 18:10 |

podobné články