Článek

Soudce trpí psychickými problémy, kárný senát ho zbavil taláru

 
Kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) ve středu zbavil funkce jindřichohradeckého soudce Jana Tichého. Ten má psychické problémy a podle zdravotního posudku trpí schizoidní poruchou. Tichý sám odstoupit nechtěl.
09.01.2019 16:20 |

podobné články

Podobné články

Nejvyšší správní soud: Kárný senát vydal rozhodnutí ve věci soudce Krajského soudu v Brně

 
Kárný senát koncem minulého týdne rozhodl v neveřejném jednání o zastavení kárného řízení ve věci insolvenčního soudce Krajského soudu v Brně Mgr. Jana Kozáka; v důsledku toho kárný senát i zrušil rozhodnutí o jeho dočasném zproštění výkonu funkce soudce.
01.05.2017 14:05 |

podobné články

Zlínský soudce přišel o talár, rozsudky nepsal i několik měsíců

 
Potupné vysvlečení z taláru, byť pomyslné, musel ve středu absolvovat před kárným senátem Nejvyššího správního soudu (NSS) zlínský soudce Jan Bobek. Kárný senát jej zbavil funkce za to, že ve více než třech desítkách případů i několik měsíců nenapsal rozsudky, přitom šlo o řízení týkající se zejména péče o děti. Bobkovi přitížilo i to, že před půl rokem jej kárný senát trestal za stejné prohřešky.
25.05.2016 16:00 |

podobné články

Zaplacená amnestie? Výroky soudce Kydalky řešil kárný senát

 
Slova o tom, že amnestie prezidenta Václava Klause mohla být zaplacená, přivedla až před kárný senát soudce pražského Městského soudu Kamila Kydalku. Ten si nebral servítky a před novináři naznačil, že počin bývalé hlavy státu byl připravený tak, aby pomohl konkrétním lidem. Kárný senát Nejvyššího správního soudu nakonec ve středu nerozhodl, jelikož se někteří svědci omluvili, projednávání odročil na konec října.
26.09.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10323 článků)

Nejvyšší správní soud: Kárný senát zprostil českobudějovického soudce žaloby

 
Nejvyšší správní soud tento týden zprostil kárné žaloby soudce Krajského soudu v Českých Budějovicích Miroslava Veselého. Kárný senát dospěl k závěru, že nebylo prokázáno, že skutek, který mu byl kladen za vinu, se stal.
26.05.2017 20:30 |

podobné články

Exekutor zbavený funkce se neúspěšně pokoušel obnovit svůj proces

 
Brání se jakémukoliv dohledu nad svou činností a prokazuje zásadní neznalost elementárních pravidel dohledu nad exekutory. Tak ohodnotil postoj bývalého exekutora v Hradci Králové Oldřicha Svobody kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS), když jej před třemi lety zbavil funkce. Svoboda se nyní domáhal obnovy svého procesu, ale kárný senát jeho žádost smetl ze stolu.
27.11.2018 12:00 |

podobné články

Paní kolegyně nějak není ve formě... Promlouvá kolega soudkyně Králové, která odmítala odsoudit Nagyovou a Pelikán ji chce svléknout z taláru

 
K soudkyni Heleně Králové, kterou v pátek ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) dočasně zbavil soudcovského taláru, se pro server Aktuálně.cz vyjádřil její bývalý kolega, předseda Městského soudu v Praze Libor Vávra.
16.12.2017 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (436 článků)

Odvolali pražského soudce Čonku: Manipuloval se spisy!

 
Kárný senát Nejvyššího správního soudu zbavil funkce soudce Romana Čonku z Obvodního soudu Prahy 6, píše MF DNES. Prý manipuloval se spisy a účelově protahoval trestní řízení. Proti soudci existuje ještě další podezření, které řeší policie, dodává list. Čonkovo vyjádření se získat nepodařilo.
20.02.2015 08:25 |

podobné články

Kárný senát podezřívá šéfa NKÚ ze spáchání trestného činu

 
Kárný senát podezřívá šéfa Nejvyššího kontrolního úřadu ze spáchání trestného činu.
14.10.2009 20:50 |

podobné články

Šéfka státního zastupitelství v Plzni jde před kárný senát

 
Šéfka Krajského státního zastupitelství v Plzni Marie Poláková musí před kárný senát za údajnou šikanu svého podřízeného Libora Řeřichy. Městský žalobce pověřený vyšetřováním trestných činů policistů na Polákovou podal stížnost k Nejvyššímu státnímu zástupci (NSZ) Pavlu Zemanovi.
17.05.2011 09:35 |

podobné články

Předseda brněnského soudu nepůjde před kárný senát

 
Kárné žaloby, kterými se ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil obořil na vedení brněnského Krajského soudu, se sypou jak domečky z karet. Poté, co ze žaloby požadující konec v soudcovské funkci pro místopředsedu soudu Jana Kozáka zbyl po kárném jednání jen finanční postih, se před kárný senát vůbec nedostal předseda soudu Jaromír Pořízek.
19.01.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kozák (25 článků) , Jiří Pospíšil (2119 článků) , Jiří Pospíšil (2119 článků)

Kárný senát zatrhl Rampulovi potrestání žalobce kvůli kauze Drobil

 
Kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) se v úterý zastal žalobce Petra Pješčaka z Vrchního státního zastupitelství proti jeho nadřízenému Vlastimilu Rampulovi. Pješčak se dostal k dokumentu pražské městské státní zástupkyně Jany Hercegové týkajícímu se vyšetřování kauzy exministra životného prostředí a místopředsedy ODS Pavla Drobila a vyvodil z něj, že by žalobci mohli jít na ruku politikům.
15.05.2012 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Drobil (384 článků)

Kárný senát Nejvyššího správního soudu odvolal v září a říjnu dva soudní exekutory z jejich úřadu

 
Kárný senát Nejvyššího správního soudu rozhodoval v září a říjnu o dvou kárných žalobách podaných proti dvěma soudním exekutorům. V obou případech žalobám vyhověl a oba žalované exekutory pro jejich závažné kárné delikty odvolal z funkce.
29.10.2015 18:41 |

podobné články

Pražská soudkyně přišla o talár, protahovala více než 300 případů

 
Nejtvrdší možný trest, odvolání z funkce, vynesl ve čtvrtek kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) nad soudkyní Obvodního soudu pro Prahu 5 Jarmilou Hoškovou. Ta musela před senátem podstoupit potupné pomyslné vysvlečení z taláru kvůli tomu, že měla na svědomí průtahy ve více jak třech stovkách případů. Před dvěma lety už byla přitom potrestána za průtahy v 258 věcech.
09.04.2015 16:26 |

podobné články

Soudkyně Nagyové dnes půjde před kárný senát. Může úplně skončit

 
Nejvyšší správní soud (NSS) dnes začne projednávat dvě kárné žaloby na pražskou soudkyni Helenu Královou. Hrozí jí nejpřísnější kárný postih, tedy odvolání z funkce. Jednu žalobu podal ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO), druhou předseda Městského soudu v Praze Libor Vávra.
14.02.2018 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (436 článků)

Pořezané ruce, deprese: I děti trpí psychickými poruchami, proč to rodiče rádi ignorují?

 
Nejen dospělí, ale i děti trpí psychickými problémy. Podle odborníků je to ze strany rodičů často velmi opomíjený a zanedbávaný problém. Matka ani otec navíc se svými potomky často neumí komunikovat. V posledních letech je u dětí a dospívajících nepříjemně častým jevem sebepoškozování. Návod „jak na to“ hledají na internetu, mnohdy se mezi sebou k jednání i navádí.
02.10.2017 06:10 |

podobné články

Brněnský soudce Novotný se urval ze řetězu: Muži, který zavinil nehodu, napařil neskutečných 15,5 roku! Řidič pak zemřel. A na soudce se valí další skandál!

 
Brněnský soudce Aleš Novotný na sebe v poslední době strhává hodně pozornosti. Hovoří se o tom, že to brousí mnohem více, než je v české justici obvyklé. Řidič Martin Novák za autonehodu od soudce Novotného vyfasoval flastr 15,5 roku. Íránského podnikatele zase soudce Novotný donutil k zaplacení kauce 150 milionů korun. Krajský soud v Brně také kvůli Novotnému ostře kritizuje předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková. Ta Novotnému doporučila, aby okamžitě rezignoval. Utrhl se snad soudce Novotný z řetězu spravedlnosti a seká to jako nějaký středověký kat? O Krajský soud v Brně se už zajímá i ministr spravedlnosti Robert Pelikán.
20.05.2016 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (436 článků)

Dvacet let problémů, a pořád se drží. Přečtěte si neuvěřitelný příběh českého soudce

 
Osobu soudce Jiřího Horkého, který „zpackal“ rozsudek nad bývalým v opilosti bourajícím policistou Karlem Kadlecem, přibližuje dnešní Mladá fronta Dnes. Podle ní soudce Horký páchal hrubé chyby už v minulosti. Za některé mu hrozila ztráta taláru a jednou o něj dokonce přišel.
09.09.2016 09:15 |

podobné články

Zemanova dcera má střední za sebou: Absolventka Kate odjela v taláru tramvají!

 
Takhle jste dceru prezidenta Zemana ještě neviděli! Úspěšná maturantka Kateřina Zemanová vyrazila v taláru pro maturitní vysvědčení, když jej přebrala, zašla s kamarády krátce do jednoho z pražských klubů a poté hurá na Hrad! Resp. do Lumbeho vily, kde bydlí se svými prezidentskými rodiči. Kate přitom nejela s partou limuzínou, ale jako běžná náctiletá dívka využila MHD.
13.06.2014 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Zemanová (314 článků)

Pražský soudce Sklenář přišel o funkci, byl pomalý

 
Kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) v lednu odvolal z funkce soudce Jaromíra Sklenáře, který působil u Městského soudu v Praze. Důvodem jsou průtahy. V některých případech byl nečinný až několik let. NSS o verdiktu v lednu neinformoval, ve čtvrtek se anonymizované rozhodnutí objevilo v soudní databázi.
16.02.2012 12:10 |

podobné články