Článek

Soud zrušil stíhanému podnikateli Redlovi omezení svéprávnosti

 
Krajský soud v Plzni zrušil v odvolacím řízení omezení svéprávnosti podnikateli a lobbistovi Michalu Redlovi, který je stíhaný v kauze korupce v pražském dopravním podniku. Uvedl to server  Novinky.cz .
16.09.2022 16:55 |

podobné články

Podobné články

Redlovi v květnu prodloužili nesvéprávnost. Státní zástupce je ale v klidu, toto ho nezachrání

 
Kontroverznímu podnikateli Michalu Redlovi, který je jedním z hlavních podezřelých v korupční kauze náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN), bylo soudem opětovně prodlouženo omezení svéprávnosti na dalších pět let. I díky omezení svéprávnosti Redl dříve unikl trestu v kauze kolem miliardáře Radovana Krejčíře.
20.06.2022 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (784 článků)

Státní zastupitelství se odvolalo proti prodloužení Redlova omezení svéprávnosti

 
Okresní státní zastupitelství Plzeň-město se odvolalo proti rozhodnutí plzeňského okresního soudu prodloužit omezení svéprávnosti podnikateli a lobbistovi Michalu Redlovi, který je stíhaný v kauze korupce v pražském dopravním podniku.
23.06.2022 17:05 |

podobné články

Obviněnému Redlovi omezil soud svéprávnost na dalších pět let

 
Soud minulý měsíc znovu omezil svéprávnost podnikateli a lobbistovi Michalu Redlovi, a to na pět let. Uvedl to dnes  Deník N .
20.06.2022 17:25 |

podobné články

Redlovy papíry na hlavu mohou skončit. Zastupitelství podává odvolání

 
Okresní státní zastupitelství Plzeň-město se odvolalo proti rozhodnutí plzeňského okresního soudu prodloužit omezení svéprávnosti podnikateli a lobbistovi Michalu Redlovi, který je stíhán v kauze korupce v pražském dopravním podniku. Na odvolání, které bylo podáno ve čtvrtek, upozornil deník Právo. Vedoucí plzeňských krajských žalobců Anna Maříková Právu řekla, že státní zastupitelství podalo odvolání na základě nově zjištěných skutečností, které mu dříve nebyly známy.
23.06.2022 22:15 |

podobné články

Ombudsman: Očkování klientů se sníženou schopností rozhodování nebo s podpůrným opatřením

 
V lednu vydala zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková informační leták popisující, jak postupovat při očkování klientů s omezenou svéprávností. Na základě podnětů ze strany poskytovatelů sociálních a zdravotních služeb, veřejných opatrovníků či blízkých osob klientů, se nyní rozhodla vydat podrobnější doporučení. To se kromě klientů s omezenou svéprávností věnuje také klientům s jiným podpůrným opatřením (nápomoc při rozhodování, zastoupení členem domácnosti, ustanovení opatrovníka bez omezení svéprávností) či klientům bez podpůrného opatření, kteří nejsou schopni udělit souhlas.
09.03.2021 11:25 |

podobné články

Veřejný ochránce práv: Dva roky čekat na rozhodnutí o omezení svéprávnosti? Nepřijatelné

 
Kvůli problémům při zpracování znaleckého posudku žena už dva roky čeká na rozhodnutí soudu o omezení svéprávnosti její dcery trpící schizofrenií. Není jediná - průtahy v soudních řízeních jsou nejčastějším důvodem stížností ombudsmance na činnost soudů. Jejich počet neklesá, v letošním roce už jich lidé poslali stejně, jako za celý loňský rok. Řada průtahů souvisí právě se znaleckou činností.
22.11.2017 12:00 |

podobné články

Soud rozhoduje o zbavení svéprávnosti soudce Nagye

 
Okresní soud v České Lípě rozhoduje o možném zbavení svéprávnosti bývalého mladoboleslavského soudce Pavla Nagye, který trpí duševní poruchou. Nagy čelí od loňského března obvinění z korupce a dalších trestných činů.
20.05.2010 07:10 |

podobné články

Údaj o svéprávnosti do občanky, chce KSČM. Vláda zřejmě proti

 
Vláda se asi postaví proti návrhu KSČM, aby se do občanských průkazů zase zapisoval údaj o zbavení nebo omezení svéprávnosti lidí. V průkazech by se měl také opět zaznamenávat soudem uložený trest zákazu pobytu. Loni na podzim komunisté s podobnou předlohou ve sněmovně neuspěli. Kabinet by měl projednat předlohu ve středu.
09.04.2012 11:35 |

podobné články

Sněmovna kývla na zápis dat o svéprávnosti do občanských průkazů

 
Poslanci v prvním čtení podpořili návrh KSČM, aby se do občanských průkazů mohl zapisovat údaj o zbavení nebo omezení svéprávnosti lidí. V průkazech by se měl navíc zaznamenávat soudem uložený trest zákazu pobytu. Doklady se vydávají bez těchto údajů od roku 2012. Návrh byl postoupen k posouzení do výborů. Přečkal aktivitu poslanců z ODS na zamítnutí už v prvním čtení.
24.10.2014 15:35 |

podobné články

Do občanek se začnou zapisovat údaje o svéprávnosti a zákazu pobytu

 
Poslanecká sněmovna podpořila návrh opoziční KSČM, aby občanské průkazy obsahovaly údaj o zbavení nebo omezení svéprávnosti lidí. V průkazech by se měl podle předlohy také opět zaznamenávat soudem uložený trest zákazu pobytu. Doklady se vydávají bez těchto údajů od roku 2012. Předloha přečkala návrh ODS na zamítnutí už v prvním čtení a postoupila k posouzení do výborů. 
24.10.2014 17:00 |

podobné články

Bezvýchodná situace Jiřího Krampola (81): Zbavuje manželku svéprávnosti!

 
Své rozhodnutí dotáhl do konce. Podle informací Blesku zbavil Jiří Krampol (81) manželku Hanku (58) částečně svéprávnosti. Řízení zahájil už před půl rokem. V čem omezení přesně spočívá?
06.02.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Krampol (1009 článků)

Veřejný ochránce práv: Výzkum rozhodování soudů o podpůrných opatřeních

 
Celkem je v Česku asi 40 tisíc lidí omezených ve svéprávnosti. Výzkum zástupkyně ombudsmana, který analyzoval 256 rozhodnutí soudů z let 2013 až 2019, ukazuje, že omezení svéprávnosti je nejčastěji využívaným opatřením u lidí, kteří potřebují podporu v rozhodování.
20.11.2020 22:31 |

podobné články

Nejbohatší Francouzka byla zbavena svéprávnosti. Začal se boj o 400 miliard!

 
Hlavní majitelka kosmetického impéria L'Oréal Liliane Bettencourtová byla zbavena svéprávnosti. Soud dnes nařídil zákonné opatrovnictví pro téměř devětaosmdesátiletou miliardářku, která má podle lékařů vážné zdravotní potíže.
17.10.2011 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Liliane Bettencourt (11 článků)

Čarodějnice z Arabely Jana Andresíková: PŘED SMRTÍ ZBAVENA SVÉPRÁVNOSTI!

 
Přežila dvě klinické smrti, tři mrtvice, nejméně čtyři infarkty, dvě těžké autonehody, několik pádů, sebevraždu manžela. Dvakrát to vypadalo, že už nikdy nebude chodit. Herečka Jana Andresíková (†79) ale zoufale chtěla žít. A to i přesto, že její vztahy s rodinou byly víc než podivné. Na jaře ji nechali zbavit svéprávnosti, za pár dní ji měl čekat soud.
25.10.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Andresíková (64 článků)

Herce Farrella čeká soud o syna (17): Chce ho zbavit svéprávnosti!

 
Milé dámy, chcete se cítit staré? Tak vězte, že syn hollywoodského krasavce Colina Farrella (44), jenž na stříbrném plátně pravidelně ztvárňuje charismatické lamače dívčích srdcí, bude mít co nevidět již plnoletého syna. Ten je však duševně nemocný, a tak jeho otec usiluje o zbavení svéprávnosti…
14.05.2021 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Colin Farrell (116 článků) , Colin Farrell (115 článků)

Soud chyboval, když zrušil Rittigovi a dalším zákaz vycestování

 
Městský soud v Praze chyboval, když v březnu zrušil zákaz vycestování, uložený krátce předtím podnikateli Ivu Rittigovi a dalším čtyřem aktérům kauzy jízdenek pro pražský dopravní podnik. I předtím se však v rozhodování objevily nedostatky. Nejvyšší soud (NS) dnes dal zapravdu stížnosti pro porušení zákona, kterou podala ministryně spravedlnosti Helena Válková. Městský soud podle NS nevěnoval všem okolnostem dostatečnou pozornost a porušil zákon jak ve prospěch, tak v neprospěch obviněných. Verdikt ale nemá přímý dopad na kauzu, NS pouze konstatoval chybu, nenařídil nové projednání.
01.10.2014 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (439 článků)

Vražda Jána Kuciaka a jeho partnerky: Nejvyšší soud zrušil osvobozující verdikt nad Marianem Kočnerem a Alenou Zs.!

 
Slovenský nejvyšší soud v úterý zrušil osvobozující verdikt nižšího soudu nad dvěma obžalovanými v případu vraždy novináře Jána Kuciaka. Specializovaný trestní soud se tak bude muset znovu zabývat obžalobou proti podnikateli Marianu Kočnerovi, který si podle prokuratury Kuciakovu vraždu objednal, a také proti Aleně Zs., jež podle obžaloby zločin zprostředkovala. Kočnera i Alenu Zs. soud první instance obžaloby zprostil loni v září.
15.06.2021 09:40 |

podobné články

Soud zrušil omezení pohybu i prodeje. Vláda musí vše rychle přepracovat

 
Městský soud v Praze zrušil 23. dubna s platností od pondělí několik mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví. Omezení volného pohybu a maloobchodů tak nejsou platná. Vyhověl žalobě, podle které jsou tato opatření chaotická. Soud je označil za protizákonná a jeho rozhodnutí je pravomocné.
23.04.2020 12:55 |

podobné články

Bude David Rath (konečně) zbaven svéprávnosti?

 
JUDr. Miroslav Svoboda chce prošetřit, jestli poslanec za ČSSD David Rath netrpí psychickou poruchou, kvůli které by měl být částečně zbaven svéprávnosti!
23.04.2009 15:39 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Svoboda (173 článků) , David Rath (4622 článků)