Článek

Soud zrušil rozhodnutí o zákazu pochodu extremistů

 
Nejvyšší správní soud (NSS) s bezmála dvouletým odstupem zrušil rozhodnutí, jímž Městský soud v Praze potvrdil zákaz dvou pochodů Mladých národních demokratů centrem hlavního města.
01.09.2009 11:30 |

podobné články

Podobné články

Brno-střed chybovalo při zákazu pochodu extremistů, potvrdil NSS

 
Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil, že úřad městské části Brno-střed chyboval při zákazu prvomájového pochodu Dělnické mládeže. Úředníci zákaz špatně odůvodnili, Krajský soud v Brně proto jejich rozhodnutí zrušil pro nepřezkoumatelnost.
11.03.2011 11:15 |

podobné články

Soud zrušil zákaz pochodu odpůrců Zemana 17. listopadu v Praze

 
Městský soud v Praze zrušil zákaz pochodu odpůrců prezidenta Miloše Zemana plánovaný na 17. listopad. ČTK to sdělil organizátor akce, aktivista Jan Cemper. Pochod zakázal pražský magistrát kvůli křížení trasy s akcemi příznivců Zemana, podle města je cílem pochodu vyvolat střety. Cemper to ale popírá.
01.11.2016 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21461 článků)

Soud zrušil zákaz demonstrace extremistů

 
Krajský soud v Praze ve čtvrtek zrušil rozhodnutí vlašimské radnice, která zakázala sobotní demonstraci Autonomních nacionalistů. Akce extremistů má prý jen podpořit politické vězně.
27.11.2009 14:25 |

podobné články

Soud zrušil zákaz pochodů extremistů Krupkou

 
Ústecký krajský soud ve středu zrušil rozhodnutí radnice v Krupce na Teplicku, která zakázala pochody Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) městem. Extremisté chtějí městem pochodovat každou dubnovou sobotu.
30.03.2011 16:05 |

podobné články

Soud zrušil rozhodnutí radnice o zákazu mítinku radikálů

 
Krajský soud v Českých Budějovicích v pátek zrušil rozhodnutí táborské radnice o zákazu dubnového předvolebního mítinku Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS).
19.03.2010 18:40 |

podobné články

Romové, vyhněte se pochodu v Plzni, varoval předák Tišer

 
Plzeňský romský předák Štefan Tišer vyzval Romy, aby se vyvarovali pohybu na trase sobotního pochodu extremistů Plzní i poblíž dalších shromáždění. Romové kvitují, že se proti pochodu postavila také občanská společnost, řekl Tišer, předseda Strany rovných příležitostí a člen Rady vlády pro národnostní menšiny.
23.08.2013 17:25 |

podobné články

Slzným plynem rozháněla policie odpůrce pochodu Dělnické mládeže

 
Tvrdou potyčkou mezi policií a účastníky blokády skončil pokus zastavit pochod Dělnické mládeže na Moravském náměstí v Brně. Policie použila slzný plyn. Lidé si ho pak vyplachovali z očí, mnozí utržili modřiny. Po zásahu policie se méně početnému pochodu Dělnické mládeže podařilo projít Kolištěm a vrátit se na původně plánovanou trasu pochodu. Proti pochodu 200 příznivců Dělnické mládeže, která je označována za extremistickou organizaci, se postavilo asi 1 500 lidí.
01.05.2015 17:55 |

podobné články

Nejvyšší soud zrušil amnestii pro údajného podvodníka Gutha

 
Nejvyšší soud (NS) zrušil rozhodnutí o amnestii pro údajného podvodníka Martina Gutha. Vyhověl tak dovolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Důvodem je pravděpodobně to, že se Guth po určitou dobu skrýval v zahraničí, a tak mařil trestní řízení. Ze stejných důvodů již soud zrušil amnestii ve dvou jiných kauzách, další případy na rozhodnutí čekají. Mluvčí NS Petr Knötig žádné podrobnosti nesdělil. ČTK pouze řekl, že se případ vrátí k Vrchnímu soudu v Praze.
02.09.2013 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (293 článků) , Martin Zeman (299 článků)

Údajní teroristé se zatím do USA vydávat nesmějí. Vrchní soud zrušil rozhodnutí pražského městského soudu

 
Pražský vrchní soud zrušil rozhodnutí o přípustnosti vydání tří mužů obviněných ze spolupráce s teroristy do USA. Na dotaz ČTK to dnes uvedla Markéta Puci, mluvčí pražského městského soudu, který vydání v dubnu povolil. Vrchní soud vyhověl stížnostem obviněných, podle nichž Spojené státy nedaly dostatečné záruky ohledně toho, že muži nebudou ve vězení podrobeni nelidskému zacházení. Městský soud si bude muset od USA vyžádat upřesnění.
23.06.2015 15:41 |

podobné články

Rychetského soud zrušil částečně zákaz kouření. A v ČT nastoupil Jaroslav Kubera

 
Předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský před kamerami České televize popsal, jak se soud vyrovnal s návrhem části senátorů v čele s Jaroslavem Kuberou (ODS) a Ivem Valentou na zrušení absolutního zákazu kouření v restauracích. Značnou část návrhu Ústavní soud ČR smetl ze stolu, vyhověl jen v dílčích věcech. Kubera byl přesto spokojen. Ústavní soud prý zrušil „ty největší zrůdnosti“.
18.04.2018 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (607 článků) , Pavel Rychetský (48 článků) , Pavel Kubera (16 článků)

Přerov zažívá manévry kvůli pochodu pravicových extrémistů

 
Na Husově ulici v Přerově se shromáždilo několik stovek Romů, kteří chtějí v poledne uskutečnit koncert na podporu občanského soužití a porozumění. Chtějí tak vyjádřit nesouhlas s pochodem pravicových radikálů městem. Romové mají ale zatím větší zájem o dění na trase průvodu extrémistů. Zatím však k žádným potyčkám nedošlo.
25.06.2011 11:25 |

podobné články

Svitavami pochoduje 200 pravicových extremistů na podporu vězněného vraha

 
Na pochod centrem Svitav vyrazilo v pátek zhruba 200 pravicových extremistů. Tradiční akcí chtějí vyjádřit podporu uvězněnému skinovi Vlastimilu Pechancovi, který byl odsouzen za vraždu svitavského Roma. Na účastníky pochodu dohlížejí desítky policistů.
23.07.2011 15:40 |

podobné články

Soud zrušil rozhodnutí o odvolání šéfa vězeňské služby Dohnala

 
Pražský městský soud dnes zrušil správní rozhodnutí ministrů spravedlnosti Roberta Pelikána a Heleny Válkové (oba ANO), která se týkají odvolání šéfa Vězeňské služby Petra Dohnala. ČTK to řekla mluvčí soudu Markéta Puci. Na rozhodnutí upozornila Česká televize. Co to pro Vězeňskou službu znamená, se zatím neví. Pelikán ohlásil na 16:00 briefing.
18.12.2015 15:06 |

podobné články

Soud zrušil škrty ve stavebním spoření. Klaus: ÚS vstoupil do politiky

 
AKTUALIZOVÁNO Ústavní soud (ÚS) zrušil úsporné změny ve stavebním spoření, které se dotýkaly milionů lidí. Vyhověl tak návrhu ČSSD. Zvláštní padesátiprocentní sazbu daně z poskytnuté zálohy státní podpory za rok 2010 zrušil s okamžitou platností. Zbytek zákona včetně snížení státní podpory nechal platit ještě do konce roku. Prezident Václav Klaus verdikt zkritizoval s odůvodněním, že se ÚS pouští do čisté politiky. Ministr financí Miroslav Kalousek uvedl, že rozhodnutí navýší státní výdaje o šest miliard Kč.
27.04.2011 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9240 článků) , Miroslav Kalousek (6550 článků)

Marksová-Tominová (ČSSD): Na protest proti pochodu DSSS vládní zmocněnkyně opět nepřijela

 
V sobotu 25. června jsem se v Přerově zúčastnila shromáždění proti plánovanému pochodu extrémistů z Dělnické strany.
27.06.2011 20:40 |

podobné články

Bělehrad se obává násilí při pochodu homosexuálů

 
Srbský ministr vnitra Ivica Dačić dnes vyzval organizátory víkendového manifestačního pochodu homosexuálů, aby akci kvůli pravděpodobným útokům extremistů zrušili. Organizátoři by podle něj měli rovněž přispět na nákup policejního vybavení, uvedla na své webové stránce bělehradská rozhlasová a televizní stanice B92.
29.09.2011 19:50 |

podobné články

Pochodu extrémistů v Břeclavi se zúčastní i "vůdce" Vandas. Čekají ho blokády

 
Předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáš Vandas se zúčastní nedělního pochodu Břeclaví za patnáctiletého zbitého chlapce. V sobotu o tom informují webové stránky DSSS.
21.04.2012 10:00 |

podobné články

Policie v Brně zajistila při prvomájové akci 57 odpůrců radikálů

 
Policie kvůli dnešním protestům proti pochodu extremistické Dělnická mládeže Brnem zadržela 57 jejich odpůrců, v cele zůstává jeden. Zadržení vesměs blokovali trasu ohlášeného prvomájového pochodu extremistů na rohu ulic Koliště a Lidická.
01.05.2015 19:31 |

podobné články

Soud dnes zrušil pokutu 240 milionů pro RWE Transgas

 
Krajský soud v Brně dnes zrušil pokutu 240 milionů korun, kterou dostala v roce 2006 od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) plynárenská RWE Transgas. Zrušil ji už potřetí, případ se vrací znovu před ÚOHS. Soud dnes uvedl, že v jednom ze dvou vytýkaných deliktů RWE Transgas svého dominantního postavení zneužila. Další část ale podle soudce krajského soudu Davida Rause úřad dostatečně nedoložil.
19.01.2012 10:00 |

podobné články