Článek

Soud zmírnil trest za vraždu Romana Housky. Vrah říká: Já to nebyl

 
Bývalý voják Michal Krnáč zavraždil před rokem podnikatele a vlivného člena ČSSD Romana Housku čyřmi ranami z pistole. Dnes mu soud zmírnil trest a místo 17,5 roku si odsedí ve vězení 13 let. Rozsudek je dnes pravomocný. Krnáč dnes změnil výpověď a prohlásil, že Housku nezabil.
07.01.2015 15:57 |

podobné články

Podobné články

Dvacet let za vraždu Housky. Výjimečný trest žalobce pro vraha nepožaduje

 
Státní zástupce požaduje pro údajného vraha člena ČSSD a podnikatele Romana Housky trest v dolní polovině trestní sazby. Podle zákona je 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Žalobce Vladimír Jan trvá na původně podané obžalobě, tedy na tom, že šlo o vraždu s loupežným motivem. K vraždě se přiznal bývalý voják Michal Krnáč, tvrdí ale, že Housku zastřelil neplánovaně, při potyčce. Před soudem se omluvil a projevil lítost.
23.10.2014 13:35 |

podobné články

Vrah kmotra Housky chtěl nižší trest: Soud mu potvrdil 13 let

 
Nejvyšší soud zamítl dovolání Michala Krnáče, odsouzeného za vraždu chomutovského podnikatele a vlivného člena ČSSD Romana Housky. Krnáč má strávit ve vězení 13 let.
07.09.2015 09:40 |

podobné články

Vrah kmotra Housky dostal nižší trest! Já to nebyl, popírá

 
Vrah vlivného kmotra, politika a podnikatele Romana Housky se dnes dočkal zmírnění trestu ze 17,5 na 13 let. Přesto i tentokrát Michal Krnáč trval na chatrné obhajobě, že Housku nezabil. Už dříve se ale přiznal.
07.01.2015 15:01 |

podobné články

Vrchní soud zmírnil trest za vraždu v Petrovicích na deset let

 
Pražský vrchní soud dnes zmírnil trest za vraždu nevlastního syna v Petrovicích z 12 na deset let vězení. Devětapadesátiletý muž se k činu přiznal, problémového mladíka zastřelil po hádce. Soudy mu dříve pravomocně uložily 12 let vězení, Nejvyšší soud verdikt zrušil a vrátil věc k novému projednání. Nynější rozsudek je pravomocný, lze proti němu podat jen dovolání k Nejvyššímu soudu.
29.10.2014 14:40 |

podobné články

Hájkův web píše o tajemném pozadí vraždy Romana Housky

 
Přispěvatel serveru Petra Hájka Protiproud.cz Václav Danda ve svém článku píše o dosud neobjasněné vraždě vlivného sociálního demokrata a partnera náměstkyně severočeského hejtmana Jany Vaňhové Romana Housky, která šokovala českou veřejnost. Mnohé prý naznačuje, že vše může být jinak, než se zdá. Vražda Housky mohla být součástí boje o moc v ČSSD, spekuluje Danda.
22.11.2013 12:17 |

podobné články

Osobnosti: Roman Hájek (10 článků) , Petr Václav (797 článků)

Manželku uškrtil kvůli hádce o televizi prádelní šňůrou: Soud vrahovi zmírnil trest!

 
Za brutální vraždu manželky Karolíny S. (24) si Vlastislav Svoboda (57) odsedí dvanáct let. Vrchní soud v Praze mu zmírnil původně sedmnáctiletý trest. Ženu vrah uškrtil prádelní šňůrou a pak ji ukryl do otvoru pod toaletou. Podle soudu nebyla vražda plánovaná.
25.01.2013 11:15 |

podobné články

Soud projedná vraždu Housky, bývalému vojákovi za ni hrozí 20 let

 
Ústecký krajský soud dnes začne projednávat případ loňské vraždy podnikatele a vlivného člena ČSSD Romana Housky. Bývalému vojákovi Michalu Krnáčovi hrozí za loupežnou vraždu až 20 let vězení. Hlavní líčení je naplánováno zatím na tři dny. Kromě dneška se bude konat v týdnu od 20. do 24. října.
03.10.2014 09:05 |

podobné články

Zabil kojence a soud mu zmírnil trest!

 
Muž (25), který vloni na Silvestra ubil dvouměsíčního kojence, si půjde sednout do vězení na necelých 15 let. Přičemž vrchní soud v Praze tak jeho trest po odvolání ještě zmírnil. Krajský soud vrahovi totiž předtím napařil výjimečný dvacetiletý trest!
19.10.2010 11:30 |

podobné články

Vrah Housky obžalován! Za plánovanou likvidaci kmotra mu hrozí 20 let!

 
Deset měsíců detektivové vyšetřovali vraždu ústeckého podnikatele Romana Housky (†51), nyní byl bývalý voják, který je z jeho popravy podezřelý, obžalován. Může tak před soud, od něhož mu hrozí až 20 let vězení. Vražda byla totiž překvalifikována ná úkladně plánovanou.
08.09.2014 17:10 |

podobné články

POHŘEB HOUSKY EXKLUZIVNĚ: Vaňhové se smuteční akt utajit nepodařilo

 
V pátek dopoledne se v Chomutově konal pohřeb vlivného politika severočeské ČSSD Romana Housky, kterého minulý týden někdo zastřelil před garáží u jeho domu. Poslední sbohem přšli dát příbuzní Housky, lokální politici i olympionička Helena Fibingerová.
29.11.2013 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Helena Fibingerová (54 článků)

Soud s obžalovaným z vraždy podnikatele Housky bude pokračovat 20. října

 
Krajský soud v Ústí nad Labem v pátek začal projednávat případ vraždy podnikatele a vlivného člena ČSSD Romana Housky. Obžalovaný Michal Krnáč odmítl vypovídat. Za loupežnou vraždu mu hrozí až 20 let vězení. Soud ho ponechal ve vazbě, Krnáč žádal o propuštění, protože se nedávno stal otcem. Líčení pokračuje 20. října.
03.10.2014 17:40 |

podobné články

Server zjistil, co údajný vrah Romana Housky dělal u jeho vily

 
Oficiální policejní verze vraždy chomutovského podnikatele Romana Housky zní, že před svou vilou v Chomutově náhodou potkal člověka, se kterým se navzájem neznali a došlo mezi nimi ke konfliktu, jenž vyústil právě vraždou. Server Blesk.cz s odvoláním na policejní zdroje nyní zjistil, proč muž podezřelý z vraždy procházel v blízkosti Houskovy vily.
27.03.2014 12:25 |

podobné články

Vražda podnikatele Romana Housky (†51) míří k Nejvyššímu soudu! Přítelkyně Vaňhová: Chci vědět, kdo objednal jeho popravu

 
Kdo byl skutečný vrah, nikoliv jen vykonavatel popravy podnikatele Romana Housky (†51), chce zjistit stůj co stůj jeho partnerka Jana Vaňhová (60). Náměstkyně  hejtmana Ústeckého kraje usiluje o znovuotevření případu.
10.03.2015 05:05 |

podobné články

Policie zveřejnila podrobnosti o smrti kmotra Housky! Co jim vrah řekl?

 
Vražda podnikatele a šedé eminence severočeské ČSSD Romana Housky nabrala nečekaný směr. Spekulace o střelbě na objednávku se nepotvrdila, vrah se policii sám přihlásil.
14.03.2014 11:30 |

podobné články

Vrah kmotra Housky musel mít komplice! Rekonstrukce vraždy ukázala nejasnosti

 
Vyšetřovatelé jsou prý přesvědčeni, že jim vrah kmotra Romana Housky lhal. Zveřejnili sice teorii o náhodném setkání, jenže vše se přece jenom loni v Chomutově mohlo seběhnout trochu jinak, než dosud naznačovalo policejní vyšetřování...
11.04.2014 10:15 |

podobné články

Soud zmírnil trest za napadení Hrůzy: Útočník přesto zaplatí téměř 900 tisíc

 
Patrik Kaifáš, který loni napadl v Ostravě zpěváka Michala Hrůzu a způsobil mu vážná zranění, dostal mírnější trest. Olomoucký vrchní soud zmírnil trest z původních 3 let na 2,5 roku. Vyhověl tak odvolání obžalovaného i jeho otce. Kaifáš podle rozsudku musí také zaplatit zpěvákovi téměř půl milionu korun, uhradit také musí pojišťovně náklady na léčbu ve výši 380 tisíc korun.
24.06.2015 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hrůza (256 článků)

Vtip spojuje vraždu Romana Housky s kauzou Nagyová. Vyjádřil se i doktor Macek

 
Vražda podnikatele a vlivného člena ČSSD Romana Housky neunikla pozornosti bývalého politika ODS Miroslava Macka. Ten si navíc všímá, jak o tragické události informují česká média. Poněkud ironicky glosuje kauzu také známý právník Pavel Hasenkopf, který současně naráží na rozhodnutí Nejvyššího soudu ve věci údajného uplácení trojice exposlanců ODS.
20.11.2013 10:52 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Roman (285 článků)

Policisté, kteří vyšetřují vraždu Romana Housky: Nemáme vůbec nic

 
Vyšetřovatelé vraždy vlivného muže severočeské ČSSD Romana Housky nemají zatím ani stopu. A to ani dva měsíce po této události. Policisté stále rozpracovávají dva hlavní směry, jimiž se vyšetřování ubírá.
17.01.2014 09:10 |

podobné články

Vrahu Romana Housky, čti vzkaz od vyšetřovatele

 
Severočeští kriminalisté stále nedokázali objasnit vraždu kontroverzního chomutovského podnikatele Romana Housky z listopadu loňského roku. Prostřednictvím serveru Česká pozice však přesto pachateli vzkazují, že by se měl ruky zákona obávat. Všechny ostatní vraždy, které tým ústecké mordparty zkoumal, totiž prý objasnil.
03.02.2014 14:10 |

podobné články