Článek

Soud zakázal pražskému gymnáziu distanční výuku

 
Soud přikázal pražskému Gymnáziu Na Zatlance obnovit denní formu vzdělávání. Distanční formu výuky mu zakázal. V úterý to sdělil asistent předsedkyně Městského soudu v Praze Adam Wenig, podle kterého příslušné krizové opatření povstalo z protiústavně vyhlášeného nouzového stavu.
23.02.2021 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (158 článků) , Adam Adam (158 článků)
Podobné články

Advokát: Rozsudkem zakazujícím distanční výuku se mohou řídit i ostatní školy

 
Úterní verdikt Městského soudu v Praze, který zakázal Gymnáziu Na Zatlance distanční výuku, by mohl platit i pro ostatní školy. Ty si to ale podle Otakara Duchka, asistenta advokáta Marka Pavla, který žalobu proti distanční výuce na této škole podal v zastoupení svého klienta, musí samy odůvodnit a rozhodnout se. Podle Duchka se rozhodnutí soudu opírá o to, že nynější nouzový stav je protiústavní, a tedy není možné omezovat vzdělávání.
23.02.2021 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Marek (279 článků) , Pavel Marek (295 článků)

Baxa (ODS): Školství má ke zvládnutí distanční výuky několik domácích úkolů

 
Jarní výuka otestovala připravenost škol na distanční výuku. Teď je ten pravý čas se z jara poučit a připravit se na moderní distanční výuku do budoucna. Stavíme na zkušenosti ředitelů škol, a proto pro zajištění kvalitní distanční výuky doporučujeme ze strany státu a škol naplnění několika předpokladů.
01.09.2020 11:30 |

podobné články

Průlomový rozsudek nad pražským gymnáziem: Otevírat zatím nemusí, soud vyhověl žádosti školy

 
Pražské Gymnázium Na Zatlance zatím nemusí v pondělí obnovit prezenční výuku. Nejvyšší správní soud (NNS) vyhověl žádosti gymnázia o odložení účinku úterního rozsudku Městského soudu v Praze, dokud nerozhodne o kasační stížnosti. Soud gymnáziu zakázal distanční výuku. Příslušné krizové opatření vlády vydané kvůli epidemii koronaviru podle něj povstalo z protiústavně vyhlášeného nouzového stavu.
26.02.2021 14:25 |

podobné články

Povinnou distanční výuku i možnost volit z auta pro lidi v karanténě schválila vláda

 
Pokud se kvůli koronaviru opět uzavřou školy, budou se muset žáci povinně účastnit distanční výuky. Počítá s tím návrh zákona ministra školství Roberta Plagy (za ANO), který zavádí distanční výuku do školského zákona. To v pondělí schválila vláda. Kabinet podpořil také tři alternativy, díky kterým by mohli volit i lidé v karanténě.
17.08.2020 15:45 |

podobné články

Soud nařídil gymnáziu otevřít: Pro výuku kopal student prváku!

 
Pražskému Gymnáziu Na Zatlance včera Městský soud v Praze přikázal obnovit prezenční formu výuky. Krizové opatření, podle kterého se na většině škol učí jen na dálku, je podle soudu protiústavní! Soud vyhověl správní žalobě podané studentem prvního ročníku tohoto gymnázia. Rozhodnutí je pravomocné, lze proti němu podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.
24.02.2021 05:15 |

podobné články

Pražské gymnázium musí otevřít, rozhodl soud. Škola podala kasační stížnost

 
Pražské Gymnázium Na Zatlance podalo kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu proti pravomocnému rozsudku Městského soudu v Praze, který škole nařídil obnovit denní formu výuky. České televizi (ČT) to sdělil advokát školy. Soud v úterý v neveřejném jednání gymnáziu zakázal distanční výuku. Příslušné krizové opatření vlády vydané kvůli epidemii koronaviru podle něj povstalo z protiústavně vyhlášeného nouzového stavu.
24.02.2021 09:55 |

podobné články

Roušky vadí žákům i starším učitelům. Raději výuku na dálku, zaznívá ze škol

 
Pro mnohé učitele je představa celodenní výuky v rouškách a respirátorech tak nepříjemná, že by raději přešli na distanční vzdělávání. Vyslovily se tak školské odbory a i ředitelé mají pro to pochopení. Nicméně bez nařízení z vyšších míst nemohou na distanční výuku přejít.
19.09.2020 10:45 |

podobné články

Ivanka Trumpová utnula distanční výuku: Dceru (9) spořádaně v roušce poslala do školy

 
Ivanka Trumpová, dcera a blízká poradkyně prezidenta Spojených států Donalda Trumpa, poslala svou dceru Arabellu (9) zpátky do školy. Matka s dcerou se na cestu vyzbrojily rouškami, od uzavření škol byly všechny tři děti Trumpové doma, několik týdnů na distanční výuku dohlížela, pak se ale musela vrátit do Bílého domu, informoval list Daily Mail.
25.09.2020 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5639 článků)

Některé pražské děti musí distanční výuku zvládnout offline. Chybí jim počítače i internet

 
Přechod na distanční výuku není pro řadu rodičů tak snadný, jak by si možná většina lidí myslela. Ne každá rodina má doma k dispozici počítač, na kterém by se děti mohly učit, a někde dokonce nemají ani dostatečné připojení k internetu. Technika se teď sbírá všude, kde to jde, lidé nabízejí staré notebooky na internetu, techniku také sbírají městské části, nebo ji nakupují samotné školy. I tak podle pedagogů zůstanou některé děti offline a úkoly vypracovávají písemně.
17.10.2020 05:15 |

podobné články

Do lavic jen s testem, odmítači přijdou i o online výuku: Plaga nastínil pravidla pro školy

 
Do otevřených škol se nevrátí děti, které nebude možné otestovat. Zůstanou v režimu domácí výuky s tím, že poskytována distanční výuka se nebude muset řídit podle pravidel, která jsou v tuto chvíli jasná pro distanční výuku podle zákona. Uvedl to ministr školství Robert Plaga při jednání školského výboru Sněmovny. Šéf zdravotnických statistiků Ladislav Dušek navíc dodal, že po návratu žáků do škol je pravděpodobný nárůst počtu nakažených covidem-19. Od začátku roku se infekce začala vyskytovat častěji i u dětí, které chodí do mateřských a základních škol. Jedním z důvodů může být i šíření britské mutace koronaviru.
17.02.2021 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Robert Dušek (28 článků)

Ústavní právník Wintr: Verdikt o gymnáziu může mít široký právní dopad

 
Úterní rozhodnutí pražského městského soudu, kterým se ruší distanční výuka na Gymnáziu Na Zatlance v Praze 5, se podle ústavního právníka Jana Wintra týká pouze této školy. Může však inspirovat další soudy.
23.02.2021 17:00 |

podobné články

Vyzkoušet si moderní formu výuky chemie budou mít v letošním roce příležitost další desítky učitelů

 
Evropský vzdělávací program Amgen Teach vstupuje do čtvrté sezóny plné přednášek a vzdělávacích workshopů pro pedagogy chemie základních a středních škol. První dva semináře proběhly 8. a 9. února na Gymnáziu T. G. Masaryka v Hustopečích a na Gymnáziu Jihlava. V dalších školách jsou workshopy plánovány na březen. Za dobu svého působení si badatelsky orientovanou výuku vyzkoušelo na 350 učitelů středních a základních škol.
08.03.2017 16:50 |

podobné články

Senát schválil zavedení distanční výuky do školského zákona

 
Senát ve čtvrtek schválil zavedení možnosti distanční výuky do školského zákona. Novinka ukládá dětem povinnost účastnit se distanční výuky jako součásti povinné školní docházky. Formu výuky na dálku zákon nestanoví, škola ji má přizpůsobit podmínkám žáka. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.
20.08.2020 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24921 článků)

Pedagogická komora: Distanční vzdělávání na základních školách by mělo být uzákoněno co nejdříve

 
Vedení Pedagogické komory, z. s., podporuje usnesení Poslanecké sněmovny. Součástí usnesení je i výzva, aby vláda do konce tohoto školního roku zveřejnila plán komplexní podpory pro distanční výuku na školách a aby ministerstvo školství vytvořilo krizový manuál s přesným postupem a opatřeními, u nichž bude jednoznačně uvedeno, zda jsou právně závazná, nebo pouze doporučující.
10.06.2020 11:55 |

podobné články

Poslanci projednají zákony o volbách a distanční výuce ve stavu legislativní nouze

 
Poslanci se ve středu mimořádně sejdou, aby ve zrychleném režimu a ve stavu legislativní nouze projednali dva zákony, které souvisí s epidemií koronaviru. První ze zákonů má umožnit lidem v karanténě v říjnových senátních a krajských volbách hlasovat z auta či ve zvláštních okrskových a výjezdových komisích. Druhým zákonem je novela, která do školského zákona zavádí distanční výuku.
17.08.2020 19:55 |

podobné články

Zeman podepsal možnost volby z karantény i distanční výuku

 
Prezident Miloš Zeman v pátek podepsal zákon umožňující lidem v karanténě hlasovat v podzimních volbách do Senátu a krajů a novelu školského zákona zavádějící možnost distanční výuky. Informoval o tom mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.
21.08.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24921 článků)

Kritika Hřiba za distanční výuky na VŠ: Děsivá komunikace, žádná dohoda s koaličními partnery!

 
Koalice i opozice kritizují pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) za způsob, kterým v pátek ohlásil záměr zavést kvůli koronaviru distanční výuku na pražských vysokých školách. Vadí jim zejména, že to nekonzultoval s koaličními Spojenými silami pro Prahu (TOP 09 a STAN) a Prahou Sobě. Hřib informaci zveřejnil dříve než hygienici a v prvním vyjádření navíc uvedl, že se změna bude týkat i středních škol. Hygienici ale takové opatření nezavedli.
18.09.2020 20:45 |

podobné články

Šimral (Piráti): Modemy, stravování, technická pomoc i poradenství. Praha pomáhá s distanční výukou

 
Hlavní město Praha i při druhé vlně pandemie nemoci COVID-19 věnuje zvýšenou pozornost pomoci rodičům a dětem, které jsou nyní kvůli vládním nařízením odkázány na distanční výuku. V provozu nadále zůstávají pouze mateřské školy.
12.11.2020 04:36 |

podobné články

Dětské domovy trápí distanční výuka, vychovatelkám se zdvojnásobila pracovní doba

 
Zavření škol v období koronaviru komplikuje život nejen v rodinách, zvládat distanční výuku musejí také děti v dětských domovech. Těm ale často chybí technické vybavení i individuální přístup, vychovatelky totiž mají na starosti až osm dětí najednou. Navíc se kvůli uzavření škol musí o děti starat až 24 hodin denně.
26.11.2020 10:25 |

podobné články