Článek

Soud s vrahy ze statku hrůzy: Pachatelům, kteří muže mučili a poté uvařili, hrozí výjimečný trest

 
U Krajského soudu v Hradci Králové v pondělí začal soud se dvěma obžalovanými, kteří měli v létě 2022 na Svitavsku zavraždit známého. Ještě předtím ho mučili strunovou sekačkou, tělo pak uvařili a jeho části roznesli v Pohodlí u Litomyšle. Obvinění vinu podle ČTK odmítli. Za vraždu jim státní zástupkyně navrhla 30 a 25 let vězení.
15.04.2024 12:50 |

podobné články

Podobné články

Hrůzná poprava v Pohodlí: Vařili jsme ho oblečeného, smrděl a trčely mu nohy, popsal vrah

 
Ohledně kruté vraždy v Pohodlí na Svitavsku vypluly na povrch další děsivé detaily. Případ nyní řeší Krajský soud v Hradci Králové, přičemž dvěma obžalovaným hrozí výjimečné tresty. Muži měli v létě 2022 zavraždit známého. Ještě předtím ho mučili strunovou sekačkou, tělo pak uvařili a jeho části roznesli po vesnici. „Svěřil jsem se, tížilo mě to. Řekl jsem to těm, co byli v tom domě v Lubné, že zemřel a že jsme ho uvařili. Nemůžu zapomenout, v noci mě chodí strašit,“ zaznělo podle serveru Novinky při čtené výpovědi.
16.04.2024 12:35 |

podobné články

Detaily vraždy, která nemá v Česku obdoby. Muže mučili strunovou sekačkou, pak jeho tělo uvařili a ostatky roznesli kolem vesnice

 
Na povrch vylézají neuvěřitelné detaily případu vraždy v Pohodlí na Svitavsku. Tu nyní řeší Krajský soud v Hradci Králové. Dva pachatelé nejprve mučili a pak zabili osmadvacetiletého muže, který jim měl ukrást marihuanu. Po zabití muži odřízli nohu a tu pak vařili, až se oddělily kosti od masa. Podobným způsobem se pak zbavili zbytku těla, jak vyplývá z obžaloby.
27.03.2024 11:45 |

podobné články

Soud potvrdil výjimečný trest 25 let za ubodání dívky v Praze

 
Za ubodání dívky, která jej přistihla ve svém bytě při krádeži peněz, dostal Jiří Funda výjimečný trest 25 let vězení. Výjimečný trest mu dnes potvrdil pražský vrchní soud. Rozsudek je tak pravomocný. Pětadvacetiletý otec tří dětí se k lednové vraždě přiznal. V minulosti byl už čtyřikrát odsouzený za majetkovou trestnou činnost.
03.09.2014 11:10 |

podobné články

Restituce Bečvářova statku u soudu: Místo šesti let natvrdo podmínka! Soud exšéfce pozemkového úřadu zmírnil trest

 
Odvolací soud udělil bývalé ředitelce pražského pozemkového úřadu Evě Benešové kvůli restituci takzvaného Bečvářova statku tříletý trest podmíněně odložený na tři roky. Uznal ji vinnou z maření úkonu veřejného činitele z nedbalosti. Senát změnil verdikt, kterým prvoinstanční soud poslal ženu na šest let do vězení a podle kterého měla zaplatit peněžitý trest 4,5 milionu korun. Zrušil také nepravomocné rozhodnutí o zabrání pozemků neoprávněně vydaných restituentům.
09.06.2021 16:00 |

podobné články

Před 20 lety zemřel Miloš Kopecký (†73): Tajemství jeho rodiny! Vnuk skončil v kriminále

 
Dnes je tomu právě 20 let, co zemřel populární herec Miloš Kopecký (+73). Po jeho smrti čekala rodinu řada těžkých zkoušek, ta největší jeho milovanou dceru Barboru – jejího syna a Kopeckého vnuka Martina totiž soud před časem poslal do vězení za krádeže! Vnuk slavného herce Miloše Kopeckého (†73) Martin Vencour (24), který si odpykává ve vazební věznici Praha-Pankrác několikaměsíční trest za krádež, má více vroubků! reklama* Jak deník Aha! včera informoval, ve věznici se Martin ocitl letos na jaře, kdy 11. dubna Městský soud v Praze zamítl jeho stížnost proti nařízení výkonu trestu. Ten mu už 22. září 2008 uložil Obvodní soud pro Prahu 3 za krádež a odsoudil ho na 8 měsíců s podmínkou na 24 měsíců. Jenže Martin podmínku nesplnil. Ve zkušební době ho policie přistihla při řízení motorového vozidla, i když mu pražský magistrát vyslovil roční zákaz. Tím spáchal přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a byl odsouzen na dalších 6 měsíců se zkušební dobou na 18 měsíců. Do konce roku by mohl být teoreticky opět na svobodě. Jenže jakmile opustí brány věznice, začne se mu odměřovat druhý trest. Pokud ani tuto podmínku nedodrží, mohl by se ve vězení ocitnout brzy zase. Co na to Martinova máma, Kopeckého jediná dcera Barbora Vencourová? „To se může stát každému,“ odsekla rozčileně na otázku deníku Aha! a více se k věci nechtěla vyjadřovat.Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/63891/uvezneny-vnuk-milose-kopeckeho-az-vyjde-z-basy-zacne-dalsi-trest.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy Vnuk slavného herce Miloše Kopeckého (†73) Martin Vencour (24), který si odpykává ve vazební věznici Praha-Pankrác několikaměsíční trest za krádež, má více vroubků! reklama* Jak deník Aha! včera informoval, ve věznici se Martin ocitl letos na jaře, kdy 11. dubna Městský soud v Praze zamítl jeho stížnost proti nařízení výkonu trestu. Ten mu už 22. září 2008 uložil Obvodní soud pro Prahu 3 za krádež a odsoudil ho na 8 měsíců s podmínkou na 24 měsíců. Jenže Martin podmínku nesplnil. Ve zkušební době ho policie přistihla při řízení motorového vozidla, i když mu pražský magistrát vyslovil roční zákaz. Tím spáchal přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a byl odsouzen na dalších 6 měsíců se zkušební dobou na 18 měsíců. Do konce roku by mohl být teoreticky opět na svobodě. Jenže jakmile opustí brány věznice, začne se mu odměřovat druhý trest. Pokud ani tuto podmínku nedodrží, mohl by se ve vězení ocitnout brzy zase. Co na to Martinova máma, Kopeckého jediná dcera Barbora Vencourová? „To se může stát každému,“ odsekla rozčileně na otázku deníku Aha! a více se k věci nechtěla vyjadřovat.Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/63891/uvezneny-vnuk-milose-kopeckeho-az-vyjde-z-basy-zacne-dalsi-trest.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy
16.02.2016 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Kopecký (124 článků)

Soud s muži, co jiného uvařili v kotli: Svědek se hystericky smál, matka obžalovaného žasla

 
U Krajského soudu v Hradci Králové pokračoval v pondělí soud s muži, kteří jsou obvinění ze zvlášť kruté vraždy muže v Pohodlí na Svitavsku. Tělo oběti podle spisu uvařili, kosti spálili a další ostatky rozvezli. Soudce musel podle serveru Novinky.cz ze síně nechat vyvést jednoho ze svědků, který se hystericky smál. "To úplně nedopadlo tohle,“ měl říci muž, který prý den předtím pil.
14.05.2024 12:55 |

podobné články

Pachatelům v metylové aféře hrozí až deset let vězení, zaznělo v OVM

 
UVNITŘ FOTOGALERIE Není na místě zpřísnit sankce za výrobu a distribuci pančovaného alkoholu? Pachatelům, kteří odstartovali aktuální kauzu "Metyl" hrozí až deset let vězení, ale je to dostatečný trest za dvacet mrtvých občanů a několik postižených? A jaké množství alkoholu, které s objevuje na českém trhu pochází z ilegální výroby?
16.09.2012 13:05 |

podobné články

Na statku Karla Rodena se uskutečnil první jazzový koncert

 
Na statku herce Karla Rodena v příjemném prostředí malé obce Skrýšov se v poslední zářijový den uskutečnil výjimečný komorní hudební večer pro nejširší veřejnost. V jízdárně Rodenova statku poprvé proběhl koncert jednoho z nejvýraznějších českých jazzmanů Štěpána Markoviče a jeho kapely Balkan Dynasty.
10.10.2011 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Štěpán Markovič (2 články)

Hodina a půl hrůzy, znásilňování a vyhrožování nožem: Mladíkovi hrozí výjimečný trest

 
Mladíkovi, který loni v pražských Holešovicích napadl svou sousedku, hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest. Kriminalisté jeho počínání vyhodnotili nejen jako znásilnění s těžkou újmou na zdraví, ale také jako pokus o vraždu spáchanou obzvlášť trýznivým způsobem. Z obžaloby vyplývá, že muž je recidivista a nyní si za mřížemi odpykává jiný trestný čin.
09.08.2018 15:40 |

podobné články

Za vraždu důchodce, který se po útoku udusil roubíkem, hrozí výjimečný trest

 
Brutální vraždu sedmasedmdesátiletého muže řeší ode dneška ústecký krajský soud. Stojí před ním dva muži z Litoměřicka, které obžaloba viní z toho, že vloni v květnu přepadeného muže zbili tak, že se nakonec sám udusil. Jeden z obžalovaných se navíc pokusil přímo při jednání fyzicky napadnout svědkyni. Když se na ní sápal, zpacifikovala ho justiční stráž. Zejména jemu reálně hrozí výjimečný trest.
15.05.2012 12:50 |

podobné články

Zabil bezdomovce a ukradl mu 5 tisíc, tvrdí obžaloba. Mladíkovi hrozí výjimečný trest

 
Výjimečný trest hrozí muži, který podle obžaloby loni v květnu zavraždil v Jindřichově Hradci bezdomovce. Případ začal ve čtvrtek projednávat krajský soud v Českých Budějovicích. Obžalovaný navíc podle státního zástupce okradl umírajícího muže přibližně o 5000 korun. Policie čtyřiadvacetiletého muže zadržela až několik měsíců po činu.
09.02.2017 15:30 |

podobné články

Západ si platí vrahy, zaznělo překvapivě v Českém rozhlase

 
Západ si prý platí vrahy. Podle komentáře Gity Zbavitelové z Českého rozhlasu tak činí svou podporou Palestinců. Ti následně redistribuují prostředky jako odměny pachatelům teroristických útoků na Izraelce.
18.07.2016 07:00 |

podobné články

Začíná soud s dvěma brutálními vrahy z Bělé pod Bezdězem

 
Krajský soud dnes začal projednávat případ loňské vraždy v Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku. Dva muži podle žaloby brutálně zmlátili a zkopali pětapadesátiletého muže. Poté mu zasadili několik bodných ran do obličeje a uřízli mu levé ucho. Tělo podle státního zástupce zabalili do prostěradla, naložili na kárku a ukryli v potoce. Podezřelí před soudem svalují vinu jeden na druhého. Hrozí jim až 20 let vězení nebo výjimečný trest.
14.08.2012 14:25 |

podobné články

Kauza restituce Bečvářova statku: Škoda 1,4 miliardy, soud úředníka osvobodil

 
Odvolací soud ve středu osvobodil bývalého referenta pražského pozemkového úřadu Jana Horáka v kauze restituce takzvaného Bečvářova statku. Zrušil mu dříve uložený sedmiletý trest vězení a zprostil ho obžaloby ze zneužití pravomoci úřední osoby. Jeho nadřízenému Petru Chmelíkovi ponechal odvolací senát za maření úkonu veřejného činitele z nedbalosti roční podmíněný trest.
12.05.2021 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horák (23 článků) , Jan Horák (23 článků)

Holčičku našli promrzlou v kontejneru: Mámě (35) hrozí výjimečný trest!

 
Šokující případ se stal o víkendu v Pardubicích. Během mrazivé noci tam pětatřicetileté žena údajně odložila svou novorozenou holčičku do kontejneru. Nešťastné miminko našli při pocházce muž a žena, kteří přivolali pomoc. Zdravotníkům se dítě podařilo zachránit. Policie ženu obvinila z pokusu o vraždu a hrozí jí až dvacet let nebo výjimečný trest. Soud rozhodl o uvalení vazby na obviněnou.
10.01.2022 11:55 |

podobné články

Muž usmrtil mladou ženu úderem polenem. Hrozí mu výjimečný trest

 
Až výjimečný trest hrozí šestačtyřicetiletému muži za vraždu mladé ženy. Případ začal dnes řešit táborský krajský soud. Tragédie se stala loni v říjnu ve Veselí nad Lužnicí na Táborsku. Podle obžaloby si tehdy muž pozval na schůzku pracovnici společnosti poskytující finanční půjčky. Když žena vstoupila na dvůr, obžalovaný ji zezadu několikrát udeřil polenem do hlavy. Líčení pokračuje v pátek, kdy může zaznít i rozsudek. 
07.02.2013 13:05 |

podobné články

Další případ poleptání kyselinou jde k soudu: Útočníkovi hrozí až výjimečný trest

 
Žalobci poslali k soudu případ muže, který loni v Praze poleptal bývalou přítelkyni kyselinou. Za pokus o trýznivou vraždu mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest. ČTK to dnes řekla mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová. Případ bude řešit pražský městský soud.
24.03.2015 15:40 |

podobné články

Muž (61) obviněný z vraždy na Benešovsku skončil za mřížemi! Hrozí mu výjimečný trest

 
Soud uvalil vazbu na jednašedesátiletého muže, který podle kriminalistů v pátek na Benešovsku zastřelil člověka a dalšího těžce zranil. Je stíhán kvůli vraždě a nedovolenému ozbrojování, hrozí mu až výjimečný trest.
30.09.2018 16:55 |

podobné články

Zdena Mašínová a její bratr se stali majiteli statku v Lošanech

 
Zdena Mašínová a její bratr Josef se oficiálně stali majiteli statku v Lošanech na Kolínsku, který byl v minulosti odebrán jejich otci Josefu Mašínovi, uvedly Seznam Zprávy. Kolínský soud v březnu rozhodl, že Mašín byl v době svého úmrtí v roce 1942 majitelem statku a že smlouvu, kterou postoupil statek svým dětem - Ctiradovi, Josefovi a Zdeně, podepsal pod nátlakem. ČTK informaci potvrdil právní zástupce Zdeny Mašínové Milan Janoušek.
14.11.2017 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Mašín (121 článků)