Článek

Soud s lobbistou Romanem Janouškem začne v půli července

 
Soud s podnikatelem a lobbistou Romanem Janouškem začne 16. července. Zatím jsou naplánované čtyři jednací dny. S informací přišla Česká televize. Státní zastupitelství v Praze Janouška viní z pokusu o vraždu a z ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení muži hrozí až 18 let vězení.
15.05.2013 06:15 |

podobné články

Podobné články

Proces s Janouškem začne v červenci. Média smí být u toho, rozhodl soudce

 
Soud s lobbistou Romanem Janouškem, obžalovaným z pokusu o vraždu, začne na konci července a média budou u toho. Takové je rozhodnutí soudce, ktrerý má případ na starosti.
14.05.2013 13:20 |

podobné články

Začal soud s Janouškem. Lobbista odmítl odpovídat na otázky

 
V úterý dopoledne začal proces s pražským podnikatelem a lobbistou Romanem Janouškem, který pod vlivem alkoholu srazil ženu vietnamské národnosti. Podle obžaloby se snažil Thuong Nguyen zavraždit. Janoušek i poškozená žena podle informací České televize dorazili do budovy soudu. Krátce po zahájení líčení odmítl Janoušek odpovídat na otázky.
16.07.2013 10:15 |

podobné články

Nové důkazy od soudu s Janouškem: Sražená žena krvácela do mozku, bojovala o život!

 
Proces s lobbistou Romanem Janouškem byl odročen na září, rozhodl dnes soud poté, co vyslechl znalce z oboru lékařství. Ten sice soudu sdělil, že nešlo o banální nehodu a Janouškově oběti šlo o život, zároveň prý dechová zkouška nedokazuje, že Janoušek pil!
18.07.2013 11:25 |

podobné články

Pokračuje soud s Janouškem, vypovídat budou znalci

 
U pražského městského soudu bude pokračovat hlavní líčení s lobbistou Romanem Janouškem, který je v souvislosti s loňskou dopravní nehodou obviněn z pokusu o vraždu a z ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až 18 let odnětí svobody. Dnes budou vypovídat znalci z oboru silniční dopravy, předvoláni jsou také zbývající znalci z oboru soudního lékařství.
03.09.2013 07:00 |

podobné články

Odvolací řízení s Janouškem může proběhnout rychle

 
Odvolací soud s odsouzeným lobbistou Romanem Janouškem by mohl proběhnout poměrně rychle, protože zřejmě nebude nutno vypracovávat žádné nové posudky. Informuje o tom dnešní Právo. Janoušek byl tento týden odsouzen za těžké ublížení na zdraví s nepřímým úmyslem ke třem letům vězení a k pětiletému zákazu řízení.
03.05.2014 17:30 |

podobné články

Náměstek se scházel s lobbistou a měl by rezignovat, říká žalobce

 
Vrchní státní zástupce Stanislav Mečl vyzval k rezignaci svého náměstka Libora Grygárka kvůli jeho soukromým schůzkám s lobbistou Romanem Janouškem. Nepovažuji schůzky, o kterých informovala média, za slučitelná s výkonem funkce, Grygárek se k tématu vyjádří v úterý, uvedl v pondělí Mečl.
05.12.2011 18:55 |

podobné články

Schůzky s Janouškem jako "polibek smrti". Mečl chce vyhodit náměstka

 
Vrchní státní zástupce Stanislav Mečl vyzval k rezignaci svého náměstka Libora Grygárka kvůli schůzkám s lobbistou Romanem Janouškem, o nichž informovala média. Mečl zjistil, že v době, kdy měl jeho náměstek na starosti úsek trestního řízení, mělo vrchní státní zastupitelství pět případů, které se vztahovaly k vlivnému podnikateli. Grygárek se podle Mečla ke své možné rezignaci vyjádří v úterý.
05.12.2011 18:15 |

podobné články

Obsahem telefonátů Béma s Janouškem se už zabývá policie

 
Obsahem odposlechů telefonátů mezi bývalým pražským primátorem Pavlem Bémem (ODS), lobbistou a vlivným podnikatelem Romanem Janouškem nebo magistrátním úředníkem Peterem Ďuricou se již začala zabývat policie. Serveru Lidovky.cz to řekl policejní prezident Petr Lessy.
25.03.2012 03:42 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Pavel Bém (821 článků) , Petr Lessy (799 článků) , Pavel Roman (284 článků)

Odposlechy ničí demokracii! Reagoval Klaus na hovory mezi Bémem a Janouškem

 
Odposlechy ničí demokracii, prohlásil v pondělí prezident Václav Klaus. Těmito slovy reagoval na aféru zveřejněných nahrávek telefonních hovorů mezi pražským exprimátorem za ODS Pavlem Bémem a pražským lobbistou Romanem Janouškem.
26.03.2012 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9177 článků) , Pavel Bém (821 článků) , Pavel Roman (284 článků)

Pražská ODS projedná telefonáty Béma s Janouškem

 
Na pražském magistrátu se dopolende sešlo grémium pražské ODS, které se bude zabývat kauzou zveřejněných odposlechů telefonátů mezi bývalým primátorem a současným poslancem Pavlem Bémem (ODS) a lobbistou Romanem Janouškem. Předpokládá se, že by grémium mohlo Béma vyzvat k vyvození osobní odpovědnosti. Někteří lidé z pražské ODS ale chtějí, aby Bém stranu opustil. O tom ale grémium rozhodnout nemůže.
26.03.2012 21:13 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (821 článků) , Pavel Roman (284 článků)

Pražská ODS se bude zabývat telefonáty Béma s Janouškem

 
Vedení pražské ODS v pondělí projedná případ odposlechů telefonních rozhovorů mezi bývalým primátorem Pavlem Bémem (ODS) a vlivným lobbistou Romanem Janouškem. Primátor a předseda pražské ODS Bohuslav Svoboda se podle svých slov po jednání ke kauze vyjádří, dosud ji nechtěl komentovat. Odposlechy začal minulý týden zveřejňovat deník MF Dnes. Záznamy ukazují Janouškův vliv na dění na magistrátu, uvnitř ODS nebo tehdejší vlády.
26.03.2012 21:14 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (821 článků) , Bohuslav Svoboda (703 článků) , Pavel Roman (284 článků) , Pavel Svoboda (365 článků) , Pavel Svoboda (364 článků) , Pavel Svoboda (365 článků) , Pavel Svoboda (365 článků)

Od Janouška po Topolánka. Víme, jaký "gril" čeká v úterý šéfa rozvědky

 
VÍME PRVNÍ Série uniklých odposlechů kolem hovorů mezi exprimátorem Prahy Pavlem Bémem a lobbistou Romanem Janouškem a na to podivný rozhovor mezi Janouškem a nynějším šéfem protiteroristického odboru BIS Janem Pavlíčkem. Povede toto vše k odvolání šéfa BIS Jiřího Langa? Nelze to vyloučit.
01.04.2012 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lang (89 článků) , Pavel Bém (821 článků) , Pavel Roman (284 článků)

Kontakty BIS s Janouškem byly pod kontrolou, tvrdí šéf tajné služby

 
Kontakty vysoce postavených úředníků a činitelů BIS s lobbistou Romanem Janouškem zajímaly členy komise pro kontrolu Bezpečnostní informační služby na jejich úterním jednání a žádali od ředitele BIS Jiřího Langa vysvětlení.
03.04.2012 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lang (89 článků)

Firmy kolem Janouška dostaly od magistrátu pět milionů korun, píše deník

 
Firma Bigboard a jí vlastněná společnost BigMedia, které jsou spojeny s lobbistou Romanem Janouškem, dostaly v roce 2009 od pražského magistrátu dohromady pět milionů korun. Peníze byly určeny na reklamní projekty. I nich však nelz dohledat, jak dopadly. Informuje o tom Mladá fronta Dnes (MfD). Radnici v roce 2009 vedl Pavel Bém. Nedávno zveřejněné odposlechy telefonátů mezi ním a Janouškem naznačují lobbistův výrazný vliv na dění na magistrátu.
04.04.2012 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (821 článků) , Pavel Roman (284 článků)

BIS sledovala policejního prezidenta Husáka. Na schůzkách s Janouškem!

 
Přestože Vladislav Husák bagatelizoval své vztahy s pražským lobbistou Romanem Janouškem jako náhodná společenská setkání, existují v archivech BIS dokumenty, které potvrzují jejich důvěrné vazby. V pátečním vydání o tom informuje MF Dnes.
13.04.2012 06:40 |

podobné články

Odposlechy Béma s Janouškem prý neunikly z BIS

 
Odposlechy telefonních hovorů mezi lobbistou Romanem Janouškem a bývalým pražským primátorem Pavlem Bémem prý neunikly z Bezpečnostní informační služby (BIS). Po zasedání senátního bezpečnostního výboru to s odkazem na šéfe BIS Jiřího Langa uvedl senátor Jaromír Štětina (zvolen za STAN).
02.05.2012 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lang (89 článků) , Jaromír Štětina (289 článků) , Pavel Bém (821 článků) , Pavel Roman (284 článků) , Jiří Štětina (92 článků)

Žena sražená Janouškem souhlasí s výší odškodného

 
Dohoda o výši odškodného mezi vietnamskou ženou a lobbistou Romanem Janouškem je zřejmě definitivně u konce. Žena totiž souhlasí s částkou, kterou jí chce pražský podnikatel zaplatit za to, že ji letos v březnu opilý srazil svým luxusním autem. Informoval o tom server iDNES.cz.
09.11.2012 17:25 |

podobné články

Budovu ŘLP na nábřeží koupila společnost Lázeňská investiční

 
Budovu Řízení letového provozu (ŘLP) na pražském Smetanově nábřeží koupila společnost Lázeňská investiční. Mluvčí ministerstva dopravy Martin Novák ČTK řekl, že ŘLP dnes s Lázeňskou investiční uzavřelo kupní smlouvu. Jejími jednateli jsou Jozef Onderka a Gabriel Fülöpp, kteří dříve působili ve společnosti BigBoard Praha. Ta byla v minulosti v tisku spojovaná s kontroverzním lobbistou Romanem Janouškem. Oba jednatelé jakékoli spojení s Janouškem odmítají, nikdy se s ním nesetkali.
04.04.2014 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (287 článků)

„Fousáč" Kubice ve styku s Janouškem? Známý advokát: Povídalo se ledacos

 
Exministr vnitra Jan Kubice se měl podle informací z policejních odposlechů stýkat s lobbistou Romanem Janouškem a dokonce spolu měli řešit i obsazení ředitele ÚOKFK. Advokát a bývalý policejní vyšetřovatel Václav Láska ze svých zkušeností považuje Kubiceho za špatného ministra, neloajálního vůči státu a naopak loajálního vůči určitým fyzickým osobám, takže by ho nepřekvapilo, pokud by se potvrdilo, že se stýkal s kmotry.
21.05.2014 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků)