Článek

Soud rozhoduje, zda bude David Rath propuštěn z vazby

 
Kauzu bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha v pondělí opět projednává soud, který ve 13 hodin začal řešit jeho další žádost o propuštění z vazby. Okresní soud Praha-východ také zváží, jestli je možné Rathovi pobyt ve vězení nahradit finančními a písemnými zárukami.
20.08.2012 13:45 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4415 článků)
Podobné články

Josef Rychtář byl v klepetech předveden před soud: Právě teď se rozhoduje o jeho budoucnosti

 
Právě teď se rozhoduje o blízké budoucnosti Josefa Rychtáře  (57) . Okresní soud pro Prahu - východ v ulici Na Poříčí právě zasedá a rozhoduje o tom, zda Rychtář pro maření úředního rozhodnutí bude vzat do vazby, nebo propuštěn zpět na svobodu.
27.08.2015 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Josef Rychtář (1342 článků)

Soud nedovolil propustit Ratha z vazby na kauci

 
Středočeský krajský soud v úterý nepřipustil možnost, aby byl obviněný poslanec David Rath propuštěn z vazby na jakoukoliv kauci. Právu to řekla mluvčí soudu Zuzana Steinerová. O samotném propuštění Ratha z vazby soud nerozhodoval.
11.09.2012 17:25 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4415 článků)

Soud dnes rozhodne, zda bude muž z kauzy přípravy útoku na vlak propuštěn z vazby

 
Pražský městský soud dnes bude pokračovat v rozplétání kauzy anarchistů obžalovaných z přípravy teroristického útoku na vlak. V plánu je čtení listinných důkazů. Rozhodne se také o tom, zda bude Martin Ignačák propuštěn z vazby.
03.08.2016 06:35 |

podobné články

Soud rozhodne, zda bude David Rath propuštěn z vazby

 
Kauzu bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha bude v pondělí opět projednávat soud. Konkrétně se jedná o jeho další žádost o propuštění z vazby. Okresní soud Praha-východ zváží také, jestli je možné Rathovi pobyt ve vězení nahradit finančními a písemnými zárukami.
20.08.2012 10:25 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4415 článků)

David Rath vazbu zvládá a nelenoší. Z vězení navrhuje zákony

 
Jako bývalá soudkyně a advokátka, vídala komunistická poslankyně Zuzka Bebarová-Rujbrová lidi, kteří byli drženi ve vazbě. „Vídala jsem ty lidi a umím v nich číst. David Rath zlomený není,“ říká poslankyně. Připustila, že důvodem může být i to, že David Rath je neustále činný i ve vazbě. Potvrdila také pro ParlamentníListy.cz informaci, že David Rath připravil návrh zákona o výkonu vazby, který už dorazil do sněmovny.
07.09.2012 18:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4415 článků) , Zuzka Bebarová-Rujbrová (8 článků)

Rath může jít po necelém roce z vazby domů. Soud připustil kauci

 
Poslanec David Rath možná už za pár dní půjde z vazební věznice domů. Po necelém roce stráveném ve vazbě mu svitla naděje na to, že bude propuštěn. Soud totiž rozhodl o tom, že je místo útěkové vazby přípustná kauce 2 miliony korun.
08.03.2013 15:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4415 článků)

Rath se může dostat z vazby. Musí složit kauci 2 miliony korun

 
Poslanec David Rath by mohl být během dvou týdnů propuštěn z vazby. Okresní soud pro Prahu východ v pátek dopoledne rozhodl, že je možné útěkovou vazbu nahradit kaucí ve výši dvou milionů korun. Soud nadále neshledává důvod pro předstižnou vazbu. Dozorující státní zástupce proti tomu podal stížnost. Informuje server E15.cz.
08.03.2013 15:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4415 článků)

Můj útěk je iluze, žádal Rath soud o propuštění z vazby

 
Exposlanec David Rath (dříve ČSSD), obžalovaný s dalšími deseti lidmi z korupce, ve středu přesvědčoval Krajský soud v Praze, který kauzu projednává, aby ho pustil po více než 16 měsících z vazby. Uvedl, že se potřebuje starat o svého zraněného dvaaosmdesátiletého otce, bude chodit do práce a odevzdá cestovní doklady. Dosavadní důvody vazby, které se týkaly hrozby útěku do zahraničí, jsou podle něj iluzí, stejně jako možnost, že by se někde skrýval. Vzhledem ke známosti jeho obličeje je to prý nemožné.
02.10.2013 16:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4415 článků)

David Rath jde do vazby. Podívejte se, co ho čeká

 
Hejtman David Rath jde do vazby, rozhodl ve středu po poledni soud. A nečeká ho žádné zvláštní zacházení: Vše se řídí zákonem a řádem věznice. Rath má mimo jiné nárok třeba na hodinovou procházku denně, nebo mu klidně může být nařízeno, aby se při prohlídce svlékl do naha a dřepoval.
16.05.2012 12:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4415 článků)

Rath žádal o propuštění z vazby a sliboval, že neuteče

 
Exposlanec David Rath (dříve ČSSD) obžalovaný s dalšími deseti lidmi z korupce dnes přesvědčoval Krajský soud v Praze, který kauzu projednává, aby ho pustil po více než 16 měsících z vazby. Uvedl, že se potřebuje starat o svého zraněného dvaaosmdesátiletého otce, bude chodit do práce a odevzdá cestovní doklady. Dosavadní důvody vazby, které se týkaly hrozby útěku do zahraničí, jsou podle něj iluzí, stejně jako možnost, že by se někde skrýval. Vzhledem ke známosti jeho obličeje je to prý nemožné. 
02.10.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4415 článků)

Výše kauce pana Ratha velice rozladila, uvedl jeho právník

 
AKTUALIZOVÁNO. Okresní soud Praha-východ stanovil dnes obviněnému poslanci a bývalému středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi (dříve ČSSD) pro propuštění z vazby kauci 14 milionů korun. Novinářům to řekl soudce Jiří Wažik. Podle něho však dnes soud nerozhodoval o tom, zda bude Rath skutečně z vazby propuštěn, i když kauci složí. O tom bude rozhodovat v září. Státní zástupce i Rathovi advokáti další postup teprve zváží.
20.08.2012 17:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4415 článků)

Soud rozhodne o návrhu vazby dalších sedmi lidí z Rathova případu

 
Soudci Okresního soudu v Ústí nad Labem by dnes měli rozhodnout o tom, zda pošlou do vazby dalších sedm lidí obviněných ve stejném případu jako poslanec David Rath. Vazbu pro ně navrhla ústecká státní zástupkyně Lenka Bradáčová, na jejíž návrh soud už ve středu poslal do vazby Ratha.
17.05.2012 06:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4415 článků)

Bendl má vážné obavy z toho, co bude Rath na svobodě provádět

 
ANKETA Podle poslance a někdejšího středočeského hejtmana Petra Bendla (ODS) se David Rath, dnes propuštěný z vazby, bude teď snažit využívat zájmu médií, co to jen půjde. „Bude to pro něj skvělý zdarma poskytnutý prostor k vlastní propagaci a reklamě, kdy cíleně napadne údajné viníky celé jeho situace,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Bendl. A měl pravdu. Rath krátce po propuštění z vazby uspořádal v Hostivici brífink pro novináře.
11.11.2013 18:36 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4415 článků) , Petr Bendl (499 článků)

David Beckham: Bradku jsem měl kvůli Bradu Pittovi

 
Sám je vzorem pro miliony lidí po celém světě, ale i David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je Brad Pitt . Slavný fotbalista teď přiznal, že si zkoušel nechat narůst bradku právě jako hollywoodský idol. Brad ji má jen kvůli nové roli, ale i tak mu sluší. Ovšem David si ve vousech připadal divně.
19.11.2009 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1652 článků) , David Beckham (1019 článků)

Krajský soud odmítl propuštění Ratha z vazby

 
Obviněný poslanec a bývalý středočeský hejtman David Rath (dříve ČSSD) nemůže být propuštěn z vazby na kauci. Rozhodl o tom dnes Krajský soud v Praze, sdělila ČTK jeho mluvčí Zuzana Steinerová. Odvolací senát podle ní vyhověl stížnosti státního zástupce a zrušil rozhodnutí Okresního soudu Praha-východ, který připustil jako možnou finanční záruku ve výši 14 milionů korun.
11.09.2012 16:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4415 článků)

Další obviněný z kauzy Rath by mohl být propuštěn z vazby

 
Předseda představenstva společnosti Puro-Klima Martin Jireš je dalším spoluobviněným poslance a bývalého hejtmana Davida Ratha (dříve ČSSD), který by mohl být propuštěn na svobodu. Rozhodl o tom dnes Okresní soud Praha-východ. Stejný verdikt vynesl soud již v úterý ohledně šéfa stavební společnosti Konstruktiva Branko Pavla Drážďanského s tím, že pominuly vazební důvody. Proti oběma rozsudkům však podal stížnost státní zástupce, a bude je proto ještě přezkoumávat odvolací senát.
05.09.2012 14:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4415 článků) , David Martin (91 článků)

David Rath jde do vazby. Podívejte se, co ho čeká

 
Hejtman Daid Rath jde do vazby, rozhodl ve středu po poledni soud. A nečeká ho žádné zvláštní zacházení: Vše se řídí zákonem a řádem věznice. Rath má mimo jiné nárok třeba na hodinovou procházku denně, nebo mu klidně může být nařízeno, aby se při prohlídce svlékl do naha a dřepoval.
16.05.2012 12:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4415 článků)

Rath podal stížnost: 14 milionů je moc!

 
V pondělí soud rozhodl o výši kauce, na kterou by mohl být exhejtman David Rath propuštěn z vazby. 14 milionů korun se zdá Rathovi ale moc, proto podal stížnost. Naopak žalobce tvrdí, že žádná suma není dostatečně velká, aby mohla za Ratha ručit.
24.08.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4415 článků)

Soud nepustil Ratha z vazby, v budoucnu to ale prý bude možné

 
Krajský soud v Praze zamítl žádost exposlance Davida Ratha (dříve ČSSD) o propuštění z vazby, v níž je 16 měsíců. Soud se obává, že Rath, obžalovaný spolu s dalšími deseti lidmi z korupce, by se mohl vyhnout hlavnímu líčení a případnému vězení tak, že by uprchl nebo se skrýval. Rathovi advokáti si nechali lhůtu na rozmyšlenou, zda podají proti rozhodnutí stížnost k Vrchnímu soudu v Praze. Rath žádal o propuštění počtvrté od svého zadržení loni v květnu.
03.10.2013 13:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4415 článků)