Článek

Soud projedná kauzu bývalého hejtmana Šulce, hrozí mu 10 let

 
Okresní soud v Ústí nad Labem se začne zabývat kauzou bývalého hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce, který čelí obžalobě ze zneužití pravomoci úřední osoby a porušování povinností při správě cizího majetku. Hlavní líčení je naplánováno zatím na dva dny, zjistila ČTK. Kauza se týká údajně neoprávněně uzavřených konkurenčních doložek v řádu statisíců korun pro dva bývalé ředitele úřadu Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad Petra Kušnierze a Pavla Markvarta. Doložky jim zajišťovaly 12 měsíčních platů po jejich odchodu z funkcí.
16.11.2015 06:51 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (44 článků) , Petr Pavel (521 článků)
Podobné články

Bývalý hejtman Šulc vyvázl v kauze zlatých padáků u eurodotací s podmínkou

 
Ústecký okresní soud v pátek potrestal tříletým podmíněným trestem bývalého ústeckého hejtmana za ODS Jiřího Šulce za to, že v době, kdy předsedal výboru Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad, vyplatil úřad takzvané zlaté padáky exředitelům Petru Kušnierzovi a Pavlu Markvartovi. Oba bývalí ředitelé si přišli při svém odchodu na statisíce korun. Soud shledal Šulce vinným z porušení povinnosti při správě cizího majetku.
26.01.2018 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (44 článků)

Ústecká ČSSD odvolala z čela ROP Severozápad exhejtmana Šulce

 
Ústecká ČSSD sesadila z čela Regionálního operačního programu Severozápad bývalého hejtmana Jiřího Šulce (ODS) prý je zodpovědný za dotační skandály. Informuje ČT 24.
11.06.2012 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (44 článků)

Bývalý senátor: Poprava exhejtmana Šulce ukáže na další kmotry

 
Lídr hnutí PRO! kraj v Ústeckém kraji a bývalý poslanec parlamentu za Stranu zelených Přemysl Rabas považuje odvolání bývalého hejtmana Jiřího Šulce z postu šéfa regionální rady severozápadního dotačního úřadu jen za první vlaštovku, která ještě jaro nedělá. Ukazuje přitom zároveň prstem na dalšího provinilce, který stále svou židli – pod záštitou „kmotrů“ - zahřívá.
17.06.2012 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Rabas (36 článků) , Jiří Šulc (44 článků)

Policie navrhla obžalovat exhejtmana Ústeckého kraje Šulce

 
Policie navrhla obžalovat někdejšího poslance ODS a bývalého hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce. Podle Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Šulc dvěma bývalým šéfům dotačního úřadu Severozápad neoprávněně zařídil statisícové konkurenční doložky. Napsala to dnes MF Dnes s odvoláním na okresního státního zástupce Pavla Kalába.
21.02.2015 06:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (44 článků)

Odvolací soud projedná kauzu, kde figuruje spolupracovnice Ratha

 
Pražský vrchní soud dnes projedná kauzu údajné manipulace s tendrem na propagaci osobností Středočeského kraje. Spolupracovnice bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha Šárka Alexa již v kauze dostala dvouletou podmínku se zkušební dobou na tři roky.
30.07.2015 07:16 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4481 článků)

Razie na mosteckém magistrátu: Svědek vytahuje minulost exprimátora Šulce

 
Exkluzivně pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil Pavel Franc z Ekologického právního servisu, který před lety zastupoval soukromého zemědělce Jana Rajtera v kauze průmyslové zóny Joseph. Ohledně údajného protikorupčního jednání v záležitostech Josephu v Havrani na Mostecku v pondělí policisté obsadili magistrát a hledají důkazy. Už před téměř deseti lety zřejmě došlo ke střetu zájmu tehdejšího primátora a později hejtmana Jiřího Šulce (ODS).
15.07.2013 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (44 článků)

Odvolací soud projedná kauzu bývalého primátora Thomy

 
Pražský vrchní soud dnes projedná odvolání bývalého českobudějovického primátora Juraje Thomy, kterému krajský soud nepravomocně uložil pět let vězení za zneužití pravomoci úřední osoby. Thoma podle obžaloby podepsal dodatek ke smlouvě na IT zakázku v hodnotě 37 milionů korun, aniž to schválila rada města. Vinu popírá.
08.12.2016 06:30 |

podobné články

Vrchní soud znovu projedná kauzu takzvané justiční mafie

 
Pražský vrchní soud dnes znovu projedná kauzu takzvané justiční mafie. Původně rozhodl, že se bývalá nejvyšší státní zástupkyně a pozdější ministryně spravedlnosti Marie Benešová musí omluvit skupině někdejších představitelů justice, které veřejně obvinila z ovlivňování případů. Nejvyšší soud však rozsudek následně zrušil jako nesprávný.
11.03.2014 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (254 článků)

Zlín kvůli Švrčkovi potrestán nebude. Podle Šulce s jeho přestupem všechno v pořádku

 
Hokejistům extraligového Zlína nehrozí podle ředitele soutěže Stanislava Šulce žádný trest za starty obránce Jana Švrčka, jehož loňský letní přestup ze Znojma do Olomouce provází nesrovnalosti. Bek poté zamířil na hostování do Zlína.
25.01.2011 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švrček (3 články)

Zlín kvůli Švrčkovi potrestán nebude. Podle Šulce je jeho přestup v pořádku

 
Hokejistům extraligového Zlína nehrozí podle ředitele soutěže Stanislava Šulce žádný trest za starty obránce Jana Švrčka, jehož loňský letní přestup ze Znojma do Olomouce provází nesrovnalosti. Bek poté zamířil na hostování do Zlína.
25.01.2011 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švrček (3 články)

Mostecká ODS vyzvala poslance Šulce k odchodu kvůli dotacím

 
Mostecká ODS vyzvala poslance Jiřího Šulce, aby pozastavil své členství ve straně. Členům vadí, že je spojován s kauzami v ROP Severozápad, jehož výboru do jara předsedal. ČTK to dnes řekl místopředseda mostecké organizace Jiří Škrábal.
13.09.2012 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (44 článků)

Odvolací soud projedná kauzu expilota Daňhela a údajného zneužití

 
Pražský městský soud dnes projedná v odvolacím řízení případ bývalého armádního pilota Karla Daňhela, kterého předchozí soud zprostil obžaloby ze zneužití nezletilé dívky. Proti dubnovému osvobozujícímu verdiktu obvodního soudu se odvolal státní zástupce.
23.07.2013 06:45 |

podobné články

Odvolací soud projedná kauzu anarchistů a přípravy útoku na vlak

 
Pražský vrchní soud dnes projedná kauzu údajné přípravy teroristického útoku na vlak. Loňský nepravomocný rozsudek pětici obžalovaných anarchistů osvobodil mimo jiné kvůli pochybnostem o postupu policie, která do vyšetřování nasadila utajené agenty. Obhájci argumentovali tím, že případ je policejní provokací, píše ČTK.
27.03.2018 08:10 |

podobné články

Nejvyšší soud projedná kauzu bývalého ředitele ROP Severozápad

 
Nejvyšší soud se dnes bude zabývat případem bývalého ředitele dotačního úřadu ROP Severozápad Petra Kušnierze a jeho kompliců. Pražský vrchní soud jim před dvěma lety zmírnil tresty, které jim v korupční kauze uložil Krajský soud v Ústí nad Labem.
01.12.2015 06:05 |

podobné články

Soud opět projedná kauzu, v níž figuruje Nečasová. Jde o zneužití Vojenského zpravodajství

 
Obvodní soud pro Prahu 1 dnes začne projednávat kauzu zneužití Vojenského zpravodajství ke sledování někdejší manželky premiéra Petra Nečase (ODS). Obžaloba z činu viní Nečasovu současnou ženu Janu (dříve Nagyovou), bývalé šéfy zpravodajství Milana Kovandu a Ondreje Páleníka a jejich podřízeného Jana Pohůnka. Čtveřici, které hrozí až pětileté vězení, soud původně osvobodil, odvolací senát však případ vrátil k doplnění dokazování.
13.06.2016 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9291 článků)

Kauzu řidiče, jenž přejel ležícího muže, znovu projedná okresní soud

 
AKTUALIZOVÁNO. Nejvyšší soud (NS) vrátil na úplný začátek případ Josefa Vašiny, jenž při jízdě autem usmrtil muže ležícího na silnici. Velký senát NS dnes vyhověl stížnosti pro porušení zákona, kterou podal ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Kauzu musí znovu projednat Okresní soud pro Prahu-západ. Jak by měl přesně rozhodnout, Nejvyšší soud přímo nenaznačil. Je ale pravděpodobné, že Vašinu znovu zprostí obžaloby.
14.09.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1988 článků) , Jiří Pospíšil (1988 článků)

Kauzu házení vajec na Zemana znovu projedná soud

 
Případ házení vajec na prezidenta Miloše Zemana při shromáždění na pražském Albertově v roce 2014 znovu projedná soud. Státní zástupkyně uspěla se stížností proti tomu, že ho postoupil do přestupkového řízení. Uvedla to dnes Česká televize (ČT), které informaci potvrdil místopředseda Městského soudu v Praze Jan Kadlec. Obžalovanému muži, který se shromáždění účastnil, tak za výtržnictví stále hrozí až dvouleté vězení.
02.02.2017 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)

Soud projedná kauzu homosexuální prostituce chlapců v Praze

 
Pražský městský soud začne v pátek projednávat kauzu údajné homosexuální prostituce chlapců v hlavním městě. Jak zjistila ČTK, obžaloba viní Václava Dimitrova z toho, že sjednal deseti nezletilým placený pohlavní styk především s cizinci, přičemž od chlapců dostával zpravidla polovinu získaných peněz. Muži hrozí za obchodování s lidmi pět až 12 let vězení, jeho zahraničním klientům pak až dva roky odnětí svobody.
20.11.2014 14:30 |

podobné články

Vrchní soud projedná odvolání v případu peruánského dluhu

 
Vrchní soud v Praze dnes projedná odvolání v případu bývalého úředníka ministerstva financí Karla Ponocného, kterému městský soud uložil loni v prosinci sedmileté vězení za fingované vymáhání státního dluhu ve výši zhruba 46 milionů korun z jihoamerického Peru. Soud ho uznal vinným z podvodu již v roce 2007, protože ho ale soudil jako uprchlého, muž po svém návratu do ČR využil práva na opakování hlavního líčení.
09.05.2012 09:10 |

podobné články