Článek

Soud poslal Pitra na tři roky do vězení. Dva už si odseděl ve vazbě

 
Pražský městský soud dnes udělil kontroverznímu podnikateli Tomáši Pitrovi za vyvedení akcií potravinářských společností Setuza a Milo Surovárny ze společnosti Agrocredit tříletý trest ve věznici s dozorem. Do verdiktu mu započítal i jeden daňový delikt z roku 1994. Přitom téměř dva roky Pitr už strávil ve vazbě. Ohledně dalších údajných daňových podvodů čeká Pitra v dohledné době obnovené hlavní líčení, uvedla ČTK.
04.06.2012 13:25 |

podobné články

Podobné články

Soud bude znovu rozhodovat a daňových únicích Pitra a Provoda

 
Pražský městský soud v úterý znovu projedná údajné daňové úniky podnikatelů Tomáše Pitra a Miroslava Provoda z roku 1994. Loni oba muže osvobodil, verdikt však poté zrušil odvolací soud. Provodovi už na rozdíl od Pitra vzhledem k novoroční prezidentské amnestii nehrozí trest, soud může pouze konstatovat jeho vinu.
18.06.2013 07:15 |

podobné články

Švýcarsko souhlasí s vydáním Pitra. Bude souhlasit Pitr?

 
Česko uspělo se svou žádostí o vydání podnikatele Tomáše Pitra, kterého zadrželi švýcarští kriminalisté koncem června ve Svatém Mořici. S trochou nadsázky lze říci, že ještě zbývá souhlas Pitra. Kontroverzní podnikatel se totiž může odvolat.
17.12.2010 15:05 |

podobné články

Pokusy o vydání Pitra stály republiku statisíce korun

 
Za neúspěšnou snahu o vydání podnikatele Tomáše Pitra ze švýcarské vazby Česká republika zaplatila statisíce korun. Například za úřední překlad Pitrova soudního spisu dalo ministerstvo spravedlnosti 316 tisíc korun. Případné vydání Pitra z vazby ve Švýcarsku je přitom stále v nedohlednu. Informaci přinesl portál iDnes.cz.
29.07.2011 13:55 |

podobné články

Švýcarsko definitivně vydá Tomáše Pitra do Česka

 
AKTUALIZOVÁNO. Švýcarsko s konečnou platností vydá uprchlého podnikatele Tomáše Pitra do Česka. Švýcarský nejvyšší federální soud zamítl jeho odvolání proti vydání, sdělila dnes mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Palečková. Pitr, který byl pravomocně odsouzen v Česku za daňové delikty, je od loňského července ve švýcarské vazbě.
29.09.2011 16:20 |

podobné články

Soud zprostil Pitra obžaloby. Je volný

 
Pražský městský soud dnes v obnoveném procesu zprostil obžaloby kontroverzní podnikatele Tomáše Pitra a Miroslava Provoda viněné z daňových deliktů z roku 1994. Soudy mužům za podvody na daních vyměřily v roce 2006 po pěti letech vězení, letos však s definitivní platností rozsudek zrušily.
18.06.2012 16:30 |

podobné články

Kauzu podvodů Tomáše Pitra znovu projedná soud

 
Vrchní soud v Praze se bude muset zabývat kauzou Tomáše Pitra a Miroslava Provoda viněných z daňových deliktů z roku 1994. Státní zastupitelství se odvolalo proti rozhodnutí pražského městského soudu, který podnikatele v červnu v obnoveném hlavním líčení zprostil obžaloby. Dnes to řekla mluvčí městského soudu Martina Lhotáková. Soudy mužům za podvody na daních vyměřily v roce 2006 po pěti letech vězení, letos však rozsudky zrušily a kauzu začaly znovu projednávat.
10.08.2012 14:35 |

podobné články

Katarský princ dostal za sex s českými školačkami rok vězení: Trest si už odseděl

 
11 měsíců a osm dní jako šalamounské řešení. Právě tuto dobu si už totiž katarský princ Hámid bin Sání odseděl ve vazbě. Verdikt pražský soud vyhlásil v jeho nepřítomnosti, někdejší ministr spravedlnosti Pavel Němec ho totiž před lety vydal do jeho vlasti.
08.10.2015 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Němec (69 článků) , Pavel Němec (17 článků)

Soudce Novák už NEBUDE SOUDIT PITRA! Sám se vzdal případu PRO PODJATOST!

 
Soudce Městského soudu v Praze Petr Novák, který před pěti lety poslal do vězení kontroverzního podnikatele Tomáše Pitra, se sám kvůli podjatosti vyloučil z řízení o obnově Pitrova procesu. Trestní senát jeho rozhodnutí schválil, sdělil ve čtvrtek Mediafaxu důvěryhodný zdroj z prostředí soudu.
25.08.2011 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Novák (189 článků) , Petr Novák (189 článků) , Petr Novák (183 článků) , Petr Novák (183 článků) , Petr Novák (183 článků) , Petr Novák (183 článků)

Soud trestal za IT na ministerstvu práce. Exšéfa odboru poslal na tři roky do vězení

 
Soud v úterý poslal bývalého vedoucího IT odboru ministerstva práce Milana Hojera na tři roky do vězení za vydírání softwarové firmy OKsystem a za zneužití pravomoci. Do trestu zahrnul i informatikovo dřívější podmíněné potrestání za krádež tabletů v několika restauracích. Verdikt není pravomocný. Hojer je ve vazbě, protože se před dokončením hlavního líčení skrýval v Chorvatsku.
17.07.2018 20:10 |

podobné články

Rodiče Tomáše Pitra: Je nevinný, ale tady by nepřežil

 
Rodiče »nepřítele státu« Tomáše Pitra (41) už 17 let čelí tlaku, který si málokdo dovede představit. Jejich syn byl před pěti lety odsouzen, poté utekl před trestem a dlouho se skrýval v cizině. Teď sedí ve vazbě ve Švýcarsku, kde ho policie vloni v létě zatkla. „O Tomášově nevině jsme stoprocentně přesvědčeni,“ tvrdí samozřejmě Ellen a Petr Pitrovi. S médii donedávna nekomunikovali, před pár dny ale udělali exkluzivně pro Blesk výjimku, i když právníky jejich syna to prý nenadchlo. „Chceme, aby konečně zazněla pravda,“ vysvětlili své rozhodnutí při rozhovoru s Bleskem v jejich bytě v pražském činžáku.
06.06.2011 05:15 |

podobné články

Uškrtil prostitutku vodítkem na psa: Soud mu potvrdil 13 let ve vězení

 
Brněnský krajský soud již podruhé poslal na 13 let do vězení Jana Eliáše za to, že v říjnu 2009 v Brně vodítkem na psa uškrtil 65letou prostitutku. Sedmadvacetiletý muž v minulosti přiznal, že využíval jejích služeb, obžalobu z vraždy ale odmítl. Krajský soud jej už loni v dubnu poslal na 13 let do vězení. Nejvyšší soud následně nařídil, že se brněnský krajský soud musí věcí zabývat znovu. Soud tak dnes učinil. Doplnil dokazování a původní verdikt potvrdil.
26.02.2016 12:40 |

podobné články

ÚS odmítl stížnost uprchlíka Pitra

 
Ústavní soud odmítl stížnost uprchlého podnikatele Tomáše Pitra na pětiletý trest vězení za daňové delikty z roku 1994. Soudci o tom rozhodli počátkem července v neveřejném jednání.
14.07.2009 15:30 |

podobné články

Soud se bude zabývat případem uprchlého Pitra

 
Pražský městský soud se začne zabývat případem uprchlého podnikatele Tomáše Pitra a podezřelých obchodů s akciemi potravinářských společností Setuza a Milo Surovárny.
14.07.2009 07:50 |

podobné články

MSp: Švýcarský soud potvrdil vydání Tomáše Pitra do ČR

 
Federální trestní soud ve Švýcarsku zamítl odvolání odsouzeného Tomáše Pitra proti povolení jeho vydání do České republiky. Odsouzený se tak nyní proti vydání do vlasti může bránit už jen u poslední instance - Federálního nejvyššího soudu.
07.09.2011 14:30 |

podobné články

Soud povolil obnovu řízení Pitra a Provoda

 
Městský soud v Praze povolil obnovu procesu Tomáše Pitra a Miroslava Provoda, kteří dříve dostali pětileté tresty za daňové delikty v roce 1994.
30.11.2011 12:15 |

podobné články

Tomáše Pitra pustil soud na svobodu

 
Soud v úterý rozhodl o podmínečném propuštění podnikatele Tomáše Pitra z výkonu trestu. Právu to potvrdil mluvčí Vězeňské služby Robert Káčer.
13.11.2012 15:05 |

podobné články

Tomáše Pitra pustil soud na svobodu za dobré chování

 
Městský soud v Praze potvrdil v úterý rozhodnutí o podmínečném propuštění podnikatele Tomáše Pitra z výkonu trestu. Právu to potvrdil mluvčí Vězeňské služby Robert Káčer. Podle mluvčí soudu Martiny Lhotákové si propuštění vysloužil mimo jiné dobrým chováním ve věznici. Její brány opustil po poledni.
13.11.2012 15:35 |

podobné články

Tři roky za tři mrtvé kamarády! Řidičku Simonu (20) poslal soud za mříže

 
Okresní soud v Litoměřicích poslal na tři roky do vězení dvacetiletou Simonu P. za loňskou tragickou nehodu na Litoměřicku. Mladá žena řídila plně obsazené auto, které sjelo ze silnice a narazilo do stromu. Následkům zranění podlehli tři mladí lidé. Za usmrcení z nedbalosti řidičce hrozilo až šest let vězení.
06.06.2018 10:45 |

podobné články

PITR O VAZBĚ: Ve švýcarském vězení to bylo těžší než v Česku

 
Městský soud v Praze propustil v úterý podnikatele Tomáše Pitra, mocný boss si to vysloužil díky dobrému chování. Co prozradil o vazbě? Co pro něj bylo nejhorší?
14.11.2012 11:00 |

podobné články