Článek

Soud poslal do vězení část gangu, který pašoval drogy do vězení

 
Na dva roky až pět let poslal v pondělí lounský okresní soud do vězení sedm z devíti obžalovaných v případu organizované skupiny, která pašovala drogy do věznice Nové Sedlo na Lounsku.
10.02.2020 14:55 |

podobné články

Podobné články

Soud dal členům tzv. Toflova gangu tresty od 3 do 9 let vězení

 
Brněnský krajský soud dnes poslal jedenáct členů takzvaného Toflova gangu, který podle obžaloby vydíral podnikatele, na tři až devět let do vězení. Část z nich dostala vysoké pokuty. Soud dospěl k závěru, že se po právní stránce nepodařilo prokázat, že skupina obžalovaných, mezi kterými bylo několik bývalých policistů, byla skutečně organizovaným gangem. Tvrdil to státní zástupce Martin Brzobohatý. 
28.02.2014 12:00 |

podobné články

Soud uznal Půtu z Berdychova gangu vinným z únosů, ale NEPOTRESTAL HO!

 
Městský soud v Praze ve středu uznal vinným z únosů a vydírání podnikatelů Tomáše Půtu, někdejšího člena tzv. Berdychova gangu, který si již odpykává 10letý trest vězení. Soud však upustil od souhrnného trestu pod podmínkou, že spolu s ostatními členy gangu uhradí způsobenou škodu.
27.07.2011 12:15 |

podobné články

Soud s členy Toflova gangu: Za vydírání dostali až 9 let!

 
Brněnský krajský soud dnes poslal jedenáct členů takzvaného Toflova gangu, který podle obžaloby vydíral podnikatele, na tři až devět let do vězení. Část z nich dostala vysoké pokuty. Soud dospěl k závěru, že se po právní stránce nepodařilo prokázat, že skupina obžalovaných, mezi kterými bylo několik bývalých policistů, byla skutečně organizovaným gangem.
28.02.2014 12:10 |

podobné články

Soud dal členům Toflova gangu až devítileté tresty a milionovou pokutu

 
Brněnský krajský soud dnes poslal 11 členů takzvaného Toflova policejního gangu, který podle spisu vydíral podnikatele, na tři až devět let do vězení. Část z nich dostala vysoké pokuty.
28.02.2014 11:40 |

podobné články

Expolicisté z Toflova gangu dostali až 9 let vězení a vysoké pokuty

 
Brněnský krajský soud dnes poslal 11 členů takzvaného Toflova policejního gangu, který podle spisu vydíral podnikatele, na tři až devět let do vězení. Část z nich dostala vysoké pokuty.
28.02.2014 10:35 |

podobné články

V Austrálii poslali do vězení bývalou modelku Playboye za kokain

 
Bývalou modelku časopisu Playboy Brandi Brandtovou (45) v pátek poslal australský soud do vězení na nejméně tři a půl roku kvůli jejímu zapojení do drogového gangu, který pašoval kokain v letadlech na trase mezi Sydney a Los Angeles.
30.08.2014 11:05 |

podobné články

Soud potvrdil členům Maslákova gangu roky za mřížemi

 
Soud poslal členy vyděračského gangu Miroslava Masláka do vězení. Tresty v rozmezí od pěti let do 8,5 roku potvrdil Olomoucký vrchní soud. Dva muži původem ze Slovenska byli vyhoštěni z České republiky
23.06.2014 11:50 |

podobné články

Soud poslal členy gangu pražských kapsářů do vězení

 
Za okrádání turistů v okolí Pražského hradu v pátek uložil Obvodní soud pro Prahu 2 členům údajného gangu rumunských kapsářů tresty vězení v rozmezí od dvou do tří let.
05.03.2010 13:25 |

podobné články

Uškrtil prostitutku vodítkem na psa: Soud mu potvrdil 13 let ve vězení

 
Brněnský krajský soud již podruhé poslal na 13 let do vězení Jana Eliáše za to, že v říjnu 2009 v Brně vodítkem na psa uškrtil 65letou prostitutku. Sedmadvacetiletý muž v minulosti přiznal, že využíval jejích služeb, obžalobu z vraždy ale odmítl. Krajský soud jej už loni v dubnu poslal na 13 let do vězení. Nejvyšší soud následně nařídil, že se brněnský krajský soud musí věcí zabývat znovu. Soud tak dnes učinil. Doplnil dokazování a původní verdikt potvrdil.
26.02.2016 12:40 |

podobné články

FOTO: V břiše pašoval 78 balíčků KOKAINU!

 
Slovenští celníci zadrželi v úterý na bratislavském letišti Nigerijce, který v žaludku pašoval drogy. V nemocnici mužovo tělo opustilo 78 balíčků s kokainem, jehož celková hmotnost přesáhla 1,4 kilogramu.
17.03.2011 12:30 |

podobné články

Parta dealerů pašovala drogy do věznic pomocí dronů. Teď dostanou šanci poznat své klienty zblízka

 
Britský soud poslal do vězení členy organizované skupiny, která pomocí miniaturních bezpilotních letounů dostávala do věznic mobilní telefony i drogy. Sedmi členům gangu se podařilo do trestnic vpašovat narkotika v hodnotě půl milionu liber (přes 14 milionů Kč). A nebylo to vůbec obtížné!
26.10.2018 18:05 |

podobné články

Celníci na Ruzyni objevili v cizincově kufru osm kilo drogy ketamin

 
Ruzyňští celníci ve čtvrtek našli při letištní kontrole osm kilogramů syntetické drogy ketamin. V kufru ji pašoval cizinec cestující z Dillí přes Moskvu. Hodnotu drogy se jim nepodařilo určit, protože se v České republice prakticky neužívá. ČTK to sdělil tiskový mluvčí ruzyňského celního úřadu Pavel Drobek. 
27.09.2013 13:25 |

podobné články

Švábův gang před odvolacím soudem. Síň střeží policejní ozbrojenci

 
Pražský vrchní soud ve středu začal projednávat odvolání v kauze údajného gangu Michaela Švába. Podle obžaloby má na svědomí vraždy a únosy českých podnikatelů v zahraničí. Pražský městský soud nepravomocně poslal Švába a jeho údajného komplice Libora Skopalíka na doživotí do vězení, zbylým pěti členům gangu uložil tresty od devíti do 30 let.
03.12.2014 11:46 |

podobné články

Dva Čechy zadrželi v Peru: Tekutý kokain pašoval i bývalý člen Berdychova gangu!

 
Na území Latinské Ameriky údajně zatkli dva české pašeráky drog, kteří u sebe měli mít tři lahve s kokainem. Jeden z nich má být z bývalého Berdychova gangu, o druhém prozatím žádné informace nejsou. Se zprávou přišel server tíseň.tv.
11.09.2014 23:20 |

podobné články

Soud s gangem, který zneužíval policejní databázi: Vydíral podle ní podnikatele

 
Na čtvrtý pokus začal tento týden ústecký krajský soud projednávat kauzu gangu, který podle obžaloby pomocí informací z policejních databází vydíral podnikatele. Členy skupiny byli i bývalí policisté. Kauza souvisí se zátahem bývalého Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) z roku 2012. Gang vedl podle médií František Brázdil a veterán z Afghánistánu Vladimír Nešpůrek, později přejmenovaný na Svobodu. Ten byl podle médií známým zavražděného podnikatele Františka Mrázka. Soud měl začít už třikrát, pokaždé se ale jeden z obžalovaných omluvil ze zdravotních důvodů. Členům gangu hrozí až 12 let vězení.
22.02.2017 16:00 |

podobné články

Osobnosti: František Mrázek (147 článků)

Zločinci přivázali na holuba drogy a vyslali ho do vězení. Policie „pašeráka“ sestřelila

 
Argentinské policii se podařilo sestřelit holuba, který pašoval do vězení drogy. S odvoláním na argentinské úřady o tom informoval server BBC.com.
02.09.2017 18:45 |

podobné články

Soud v Rakousku poslal do basy překupníky, pašerák skončil v Česku

 
Rakouský soud poslal až na deset let do vězení pětici lidí z Dominikánské republiky, pro které jejich krajan pašoval ve svých útrobách 1,3 kilogramu kokainu. Následné vylučování balíčků s drogou se značně zkomplikovalo a pašerákovi hrozila smrt. Muže proto za účelem zmatení policie převezli do České republiky, kde byl ve vážném stavu operován.
28.04.2016 22:45 |

podobné články

Nejvyšší soud potvrdil tresty třem členům lupičského gangu

 
Nejvyšší soud odmítl dovolání tří členů gangu, který v létě 2005 provedl sérii loupeží na benzinových čerpacích stanicích a v dalších provozovnách. Údajný šéf celé skupiny Petr Falta si tak definitivně odpyká deset let ve vězení. Platí také šestiletý trest pro Petra Květoně a čtyřletý pro Roberta Oktábce. Nejvyšší soud rozhodl nedávno bez veřejného zasedání.
23.07.2010 10:15 |

podobné články

V Česku se vyrobí sedm tun pervitinu za rok, tuna drogy putuje do sousedního Německa

 
V ČR se ročně vyrobí podle odhadů zhruba do sedmi tun pervitinu. Asi tuna končí v Německu, většina drogy se spotřebuje v Česku. ČTK to dnes řekl vedoucí Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti Viktor Mravčík. Podle německé výroční  zprávy  o užívání drog, kterou dnes zveřejnila zmocněnkyně německé vlády pro drogy Marlene Mortlerová, většina pervitinu v Německu a velká část metamfetaminu v Evropě pochází právě z Česka.
18.10.2018 18:55 |

podobné články