Článek

Soud osvobodil exposlance KSČM Vondrušku, bití vězně mu neprokázal

 
Okresní soud v Liberci dnes zprostil komunistického exposlance Josefa Vondrušku obžaloby za údajné bití politického vězně Jiřího Wolfa. Podle obžaloby měl Vondruška jako vychovatel ve věznici v Minkovicích u Liberce na přelomu 80. let bít vězně.
28.04.2011 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vondruška (26 článků)
Podobné články

Soud zprostil exposlance Vondrušku obžaloby. Vězně prý brutálně nebil

 
Liberecký okresní soud dnes zprostil komunistického exposlance Josefa Vondrušku obžaloby za údajné bití politického vězně. Vondruška byl podezřelý, že jako dozorce ve věznici v Minkovicích u Liberce na přelomu 80. let bil vězně Jiřího Wolfa.
28.04.2011 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vondruška (26 článků)

Soud osvobodil exposlance Vondrušku obžalovaného z týrání vězňů

 
Okresní soud v Liberci dnes zprostil obžaloby exposlance KSČM Josefa Vondrušku. Podle obžaloby na začátku 80. let, kdy pracoval ve věznici v Minkovicích u Liberce jako vychovatel, týral politického vězně Jiřího Wolfa. Za zneužití pravomoci veřejného činitele Vondruškovi hrozilo deset let, státní zástupce požadoval podmíněný trest. Na místě se proti rozsudku odvolal. 
18.10.2013 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vondruška (26 článků)

Politický vězeň chce žalobu na Vondrušku hnát do Štrasburku. Chybí mu ale peníze

 
Bývalý politický vězeň Jiří Wolf je nespokojen s tím, že soud osvobodil bývalého vězeňského dozorce a exposlance KSČM Josefa Vondrušku. Chystá se proto sepsat žalobu k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Problémem jsou ale peníze, které k tomu potřebuje. Už tak se zadlužil kvůli tomu, aby mohl zaplatit svého advokáta. Informoval o tom server Lidovky.cz.
21.04.2014 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vondruška (26 článků)

Exposlanec KSČM volný. Bitím politického vězně se neprovinil

 
Soud ve čtvrtek zprostil komunistického exposlance Josefa Vondrušku obžaloby za údajné bití politického vězně z dob, kdy pracoval jako dozorce ve věznici v Minkovicích u Liberce.
28.04.2011 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vondruška (26 článků)

Soud osvobodil exposlance Vondrušku obžalovaného z týrání vězňů

 
Někdejší poslanec za KSČM Josef Vondruška byl dnes u Okresního soudu v Liberci zproštěn viny ve věci údajného týrání někdejšího politického vězně komunistického režimu Jiřího Wolfa. Toho se měl Vondruška dopustit ještě jako dozorce ve věznici Minkovice v osmdesátých letech minulého století. Zprávu přinesla ČTK.
18.10.2013 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vondruška (26 článků)

Exposlanec Vondruška jako dozorce vězně nebil, rozhodl soud

 
Okresní soud v Liberci v pátek zprostil obžaloby bývalého poslance KSČM Josefa Vondrušku. Podle žalobce měl jako dozorce věznice v Minkovicích bít politického vězně Jiřího Wolfa. Vondruška už byl zproštěn obžaloby podruhé. Poprvé byl uznán nevinným už na jaře 2011 obžaloby, ale odvolací soud případ znovu vrátil do Liberce.
18.10.2013 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vondruška (26 článků)

Spravedlnost kulhá, lamentují noviny nad osvobozením komunisty Vondrušky

 
Rozdílně vidí komentáře deníků páteční verdikt Okresního soudu v Liberci, který zprostil obžaloby exposlance KSČM Josefa Vondrušku, pro nějž za údajné týrání politického vězně Jiřího Wolfa státní zástupce požadoval podmíněný trest. Komentář v MF Dnes hovoří o pomalosti a nepřesvědčivosti rozhodování českých soudů, sloupek v Lidových novinách (LN) označuje stesky nad nedostatečným vyrovnáním se s minulostí za čirý alibismus.
19.10.2013 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vondruška (26 článků)

Soud: Vondruška je v kauze týrání vězňů nevinen

 
Krajský soud v Hradci Králové dnes potvrdil zprošťující rozsudek nad exposlancem KSČM Josefem Vondruškou, který údajně v 80. letech bil politického vězně Jiřího Wolfa. V první instanci zprostil Vondrušku obžaloby loni v říjnu Okresní soud v Liberci. Krajský soud dnes odvolání státního zástupce zamítl jako nedůvodné.
10.04.2014 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vondruška (26 článků)

Komunista Vondruška podle soudu vězně NETÝRAL!

 
Liberecký soud ve čtvrtek zprostil obžaloby komunistického exposlance a bývalého vězeňského vychovatele Josefa Vondrušku.
28.04.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vondruška (26 článků)

Policie dopadla muže, který přepadl eskortu a osvobodil vězně

 
Policie dopadla muže, který na začátku minulého roku osvobodil nebezpečného vězně.
14.08.2009 17:10 |

podobné články

Extajemník Znojma dostal rok za podvod, úplatky mu soud neprokázal!

 
Na rok do vězení by měl jít bývalý tajemník Znojma Vladimír Krejčíř (58), který byl obžalovaný z přijímání úplatků. To mu však soud neprokázal a ztrestal ho za podvod a zpronevěru se škodou 45 tisíc korun. Navíc mu napařil peněžitý trest sto tisíc korun.
26.02.2013 16:20 |

podobné články

Svěrák o kamarádovi: SMRT byla pro Vondrušku vysvobozením!

 
Herce a dirigenta Pavla Vondrušku, který o víkendu zemřel ve věku 85 let, přátelé i režiséři milovali. Obdivovali jeho všestranný kulturní rozhled, hudební nadání i schopnost mluvit mnoha jazyky.
07.02.2011 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Vondruška (39 článků)

Česko nemá kam dávat vězně, na každého vychází jen 3 metry. Co s tím?

 
Situace v českých věznicích je kritická. Na jednoho vězně připadají v současnosti sotva čtyři čtvereční metry prostoru a podle výpočtů ministerstva spravedlnosti zbývá rok a půl, než se tato míra smrskne na nejnižší zákonem povolenou hranici tří metrů. Pak už nebude možné přijímat nové vězně. Šéf resortu Robert Pelikán (ANO) se proto urychleně shání po nových místech, kam vězně umístit.
05.12.2016 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (428 článků)

Firmy, zapojené do Běhu se žlutou stužkou, vytvořily 520 pracovních míst pro vězně a 265 pro bývalé vězně

 
Celkem 18 firem zapojených do letošního ročníku Běhu se žlutou stužkou/Yellow Ribbon Run vytvořilo 520 míst pro vězně a 265 pro bývalé vězně. Sportovně-charitativní závod, který upozorňuje na téma obtížné zaměstnatelnosti lidí s trestní minulostí, se letos koná již potřetí a účastní se ho stále větší počet běžců. Hlavní akcí, kterou vyvrcholí letošní série běžeckých závodů se žlutou stužkou, budou štafety 13. června na Výstavišti Praha Holešovice.
07.06.2018 18:30 |

podobné články

Probační a mediační služba: Díky projektu Běh se žlutou stužkou firmy vytvořily celkem 520 pracovních míst pro vězně a 265 míst pro bývalé vězně

 
Díky projektu Běh se žlutou stužkou/Yellow Ribbon Run vytovořilo 18 zaměstnavatelů z řad firem celkem 520 míst pro vězně a 265 pro bývalé vězně.
10.06.2018 15:55 |

podobné články

Majitele domu, z něhož spadl beton a zranil dítě, soud osvobodil

 
Okresní soud v Liberci dnes zprostil libereckého podnikatele Alexandra Kendika obžaloby z ublížení na zdraví. Soud neprokázal, že zanedbal péči o dům, z něhož před třemi lety spadl kus betonu a těžce zranil tehdy dvanáctiletého chlapce. Kendikovi hrozil až dvouletý trest vězení, státní zástupkyně však v závěrečné řeči žádala jen výchovný trest s podmínečným odkladem. Proti rozsudku se na místě odvolala.
11.10.2010 11:10 |

podobné články

Heger: Audit korupci neprokázal

 
Ministerstvo zdravotnictví nechalo zpracovat audit na nákupu přístrojového vybavení specializovaných pracovišť národní sítě traumatologické a onkologické péče. A ten korupci neprokázal.
04.05.2011 18:20 |

podobné články

Ředitele věznice prý bil vězně, soud jej však osvobodil

 
Okresní soud v Sokolově dnes zprostil viny ředitele věznice v Kynšperku nad Ohří Vlastimila Kříže, který byl obžalován z toho, že v roce 2009 zbil vězně. Kříž čelil obžalobě ze zneužití pravomoci veřejného činitele a od loňska je postaven mimo službu. Podle soudce Milana Tomeše se ale napadení nepodařilo prokázat. Státní zástupce se proti verdiktu odvolal.
28.11.2013 16:55 |

podobné články

Bachař Vondruška souzený za bití vězně bude krajským zastupitelem za KSČM

 
Komunistický exposlanec a bývalý vězeňský dozorce Josef Vondruška, který čelí u soudu obvinění, že za normalizace bil a týral vězně ve věznici v Minkovicích od počátku 70. let do roku 1990, se v úterý stane za svou stranu zastupitelem Libereckého kraje.
22.03.2013 03:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vondruška (26 článků)