Článek

Soud možná vynese nový rozsudek na bývalým Drábkovým náměstkem Šiškou

 
Pražský městský soud dnes možná vynese rozsudek v kauze někdejšího náměstka Ministerstva práce a sociálních věcí Vladimíra Šišky a šéfa tamního odboru informatiky Milana Hojera. Jde o přidělení veřejné zakázky pro firmu Oksystem. Soud je původně za vydírání poslal na šest a pět let do vězení, odvolací soud ale tento rozsudek zrušil.
03.04.2015 06:26 |

podobné články

Podobné články

Soud dnes vynese rozsudek v kauze Key Investments

 
Pražský městský soud dnes vynese rozsudek v případu společnosti Key Investments. Třem bývalým členům představenstva hrozí až osm let vězení za porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže. Podle obžaloby způsobili 45 zákazníkům firmy škodu 873,7 milionu korun, když spravovali jejich peníze při obchodování s cennými papíry. Obžalovaní vinu odmítají a chtějí obžaloby zprostit, píše ČTK.
09.12.2016 06:15 |

podobné články

Bude Nečasová napodruhé odsouzena? Soud vynese nový rozsudek v kauze Vojenského zpravodajství

 
Obvodní soud pro Prahu 1 dnes vynese nový rozsudek v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Obžalobě čelí Jana Nagyová (dnes Nečasová), pro kterou státní zástupce požaduje 3,5 roku vězení. Obdobně vysoké tresty navrhl pro trojici zpravodajců, kteří se s Nagyovou podle obžaloby dohodli na nezákonném sledování někdejší manželky premiéra Petra Nečase (ODS) Radky.
17.06.2016 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1549 článků) , Petr Nečas (9280 článků) , Jana Nagyová (1542 článků)

Soud vynese rozsudek nad dvěma obžalovanými v kauze metanol

 
Ostravský krajský soud dnes dopoledne vynese rozsudek v prvním veřejném procesu s obžalovanými v metanolové kauze. Před soudem stanuli dva překupníci - Petr Hlava a Marek Ženíšek z Karvinska. Podle obžaloby jejich vinou zemřel jeden člověk. Další čtyři lidé utrpěli doživotní následky. 
16.08.2013 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Marek (156 článků)

Pokračuje kauza diplomata Chmiela, soud zřejmě vynese rozsudek

 
U Obvodního soudu pro Prahu 1 pokračuje hlavní líčení v případu bývalého velvyslance v Austrálii Juraje Chmiela. Muž je obžalován ze zneužívání pravomoci veřejného činitele a porušování povinnosti při správě cizího majetku při zadávání veřejných zakázek. Je pravděpodobné, že soud dnes vynese rozsudek.
03.09.2013 06:50 |

podobné články

Soud dnes vynese rozsudek v kauze Opencard

 
Městský soud v Praze dnes vynese rozsudek v kauze bývalých úředníků pražského magistrátu, kteří čelí obžalobě v souvislosti s projektem Opencard. Podle státní zástupkyně porušili závazná pravidla hospodářského styku a povinnost při správě cizího majetku.
24.02.2014 06:10 |

podobné články

Soud vynese rozsudek v kauze opencard

 
Městský soud v Praze dnes vynese rozsudek v kauze bývalých úředníků pražského magistrátu, kteří čelí obžalobě v souvislosti s projektem opencard. Podle státní zástupkyně porušili závazná pravidla hospodářského styku a povinnost při správě cizího majetku. Při závěrečné řeči navrhla podmíněné tresty a chce také, aby Praze zaplatili údajnou škodu 67 milionů korun. Pětice se cítí nevinná a jejich advokáti se domáhají zproštění viny. 
24.02.2014 07:55 |

podobné články

Pražský městský soud vynese rozsudek v kauze zakázky pro společnost Promopro

 
Pražský městský soud dnes vynese rozsudek v kauze údajně předražené zakázky pro společnost Promopro z dob českého předsednictví EU. Trojici bývalých vysoce postavených státních úředníků hrozí až desetileté odnětí svobody za zneužití pravomoci, jednatelům Promopra a hlavní subdodavatelské firmy až deset let za podvod. Zástupci dalších zúčastněných firem mohou jít do vězení až na osm let za praní špinavých peněz.
24.06.2015 06:31 |

podobné články

Soud vynese rozsudek nad pražskými radními v kauze opencard

 
Pražský městský soud dnes vynese rozsudek v kauze opencard. Mezi patnáctkou obžalovaných je deset někdejších pražských radních včetně bývalých primátorů Bohuslava Svobody (ODS) a Tomáše Hudečka (dříve TOP 09). Podle státního zástupce způsobili Praze škodu 24,9 milionu korun tím, že v roce 2012 prosadili dvě smlouvy s firmou Haguess. Všichni vinu odmítají.
08.09.2016 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (657 článků)

Krajský soud v Praze vynese rozsudek nad pirátem z D1

 
Senát pražského krajského soudu vynese v pondělí rozsudek nad Lubošem Lacinou, který je obžalován z toho, že v březnu vytlačil z dálnice D1 osobní auto se dvěma mladými lidmi. Vysokému manažeru plzeňské firmy hrozí až dvanáct let vězení.
22.11.2010 05:50 |

podobné články

Bratr ministra dopravy se stal Drábkovým náměstkem

 
Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek jmenoval k 1. lednu svým náměstkem Jana Dobeše, bratra ministra dopravy Pavla Dobeše.
06.01.2012 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků) , Jan Dobeš (71 článků) , Jaromír Drábek (1074 článků)

Takto si to důchodci a postižení vyřídili se zatčeným Drábkovým Šiškou

 
Zatčením prvního náměstka ministra práce a sociálních věcí Vladimíra Šišky byly zpochybněny projekty, které měl ve své funkci na starosti. Tvrdí to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása, který se v té souvislosti obrací na premiéra Petra Nečase, aby byla zastavena distribuce karet sociálního systému, tzv. S-karet.
02.10.2012 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků)

Takto si to důchodci a postižení vyřídili se zatčeným Drábkovým Šiškou

 
Zatčením prvního náměstka ministra práce a sociálních věcí Vladimíra Šišky byly zpochybněny projekty, které měl ve své funkci na starosti. Tvrdí to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása, který se v té souvislosti obrací na premiéra Petra Nečase, aby byla zastavena distribuce karet sociálního systému, tzv. sKaret. Ministr Drábek dnes oznámil, že Šišku, který čeká na rozhodnutí o vazbě, odvolá.
02.10.2012 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků)

Protikorupční policie sebrala Vondrova náměstka z ODS. Ve firmě spojené s Drábkovým Šiškou

 
V budově pražské firmy Techniserv dnes zasahovala protikorupční policie. Zadržela bývalého náměstka ministra obrany a exposlance ODS Michaela Hrbatu, napsal zpravodajský server Euro. Zprávu převzala ČTK.
17.05.2016 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Hrbata (12 článků)

Náměstek exministra Drábka míří opět k soudu. Šiška měl zmanipulovat IT zakázku

 
Pražský vrchní soud zrušil osvobozující verdikt nad bývalým náměstkem ministerstva práce Vladimírem Šiškou a znalcem Vladimírem Smejkalem. Kauzu miliardové zakázky pro firmu IBM vrátil k dalšímu projednání Městskému soudu v Praze, který v únoru konstatoval, že skutky obou mužů nebyly trestnými činy. Odvolací senát rozhodl v neveřejném zasedání. Kvůli situaci kolem Šišky v říjnu 2012 rezignoval tehdejší ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09).
29.09.2016 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1074 článků)

Protikorupčník: Slyšeli jsme, že nad Šiškou držel ochranu Kalousek

 
Vazebně stíhaný náměstek ministra práce a sociálních věcí Vladimír Šiška byl „králem“ ministerstva, kterému oficiálně velel Jaromír Drábek. Ačkoliv se o nich v médiích psalo jako o „tandemu“, podle názorů některých zasvěcených expertů nedržel nad Šiškou ochrannou ruku jeho šéf, ale ministr financí Miroslav Kalousek.
04.10.2012 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6547 článků) , Jaromír Drábek (1074 článků)

Za Šiškou stál Kalousek, opakuje protikorupčník. Lidé z TOPky je spolu nikdy neviděli

 
Po zatčení prvního náměstka ministra práce a sociálních věcí Vladimíra Šišky byl jeho šéf Jaromír Drábek (TOP 09) hlasitě volán k zodpovědnosti i proto, že jeho vztah se Šiškou byl považován za nadstandardní. V médiích se všeobecně mluvilo o „tandemu Drábek- Šiška“ a podobně se vyjadřovali i někteří politici, například pro ParlamentníListy.cz poslankyně ODS Lenka Kohoutová.
04.10.2012 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1074 článků) , Lenka Kohoutová (105 článků)

Protikorupčník: Za Šiškou stál Kalousek. Kalousek: Jsou to sprosté pomluvy

 
Po zatčení prvního náměstka ministra práce a sociálních věcí Vladimíra Šišky byl jeho šéf Jaromír Drábek (TOP 09) hlasitě volán k zodpovědnosti i proto, že jeho vztah se Šiškou byl považován za nadstandardní. V médiích se všeobecně mluvilo o „tandemu Drábek- Šiška“ a podobně se vyjadřovali i někteří politici, například pro ParlamentníListy.cz poslankyně ODS Lenka Kohoutová.
04.10.2012 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1074 článků) , Lenka Kohoutová (105 článků)

Švýcarský soud vynese rozsudky v kauze Mostecké uhelné

 
Soud ve švýcarském městě Bellinzona ve čtvrtek vynese rozsudek nad šesticí bývalých majitelů a manažerů Mostecké uhelné společnosti (MUS). Hrozí jim až pětileté vězení a vysoké peněžní tresty. Proces vyvolával velkou pozornost, protože se bezprostředně týká kontroverzních českých privatizací v 90. letech. 
09.10.2013 10:10 |

podobné články

Soud vynese verdikt v kauze stavebních zakázek brněnské firmy

 
Brněnský městský soud dnes vynese rozsudek v případu sedmi lidí obžalovaných z machinací při sjednávání veřejných zakázek pro brněnský Biofyzikální ústav Akademie věd ČR a pro radnici Brno-Starý Lískovec. Podle obžaloby zakázky nezákonně získaly firmy podnikatele Petra Kratochvíla. Mezi obžalovanými je také zástupce ředitele ústavu Dalibor Krejčí a úřednice radnice Renata Weisová. Všem hrozí až tři roky vězení. Šlo o zakázky za celkem 15 milionů Kč. Informuje o tom ČTK.
19.02.2015 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Starý (11 článků)